Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Tue Jun 15, 2021 8:29 am

Možda najbolja opcija je ova što je predložio @svuda prisutan znači uhvati nekog ko zna dobro ili odlično engleski i peglajte, izlazak pivo ništa srpski samo englezi.
Možeš probati i sa nekakvim standardnim pitanjima za posao čisto da se uvježbaš npr Šta vi očekujete od nas, Gdje se vidite za 5 godina itd takva neka floskula - pitanja da već imaš spreman odgovor.
Nije loše ni pokušati ubaciti po neku uzrečicu na engleskom npr. you now (mada je ona dosta uličarska i crnačka) i slično, čisto da si možeš kupiti vremena dok razmišljaš o odgovoru.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Sukarno » Tue Jun 15, 2021 12:04 pm

ElPadrino wrote:Možda najbolja opcija je ova što je predložio @svuda prisutan znači uhvati nekog ko zna dobro ili odlično engleski i peglajte, izlazak pivo ništa srpski samo englezi.
Možeš probati i sa nekakvim standardnim pitanjima za posao čisto da se uvježbaš npr Šta vi očekujete od nas, Gdje se vidite za 5 godina itd takva neka floskula - pitanja da već imaš spreman odgovor.
Nije loše ni pokušati ubaciti po neku uzrečicu na engleskom npr. you now (mada je ona dosta uličarska i crnačka) i slično, čisto da si možeš kupiti vremena dok razmišljaš o odgovoru.


:D

Ел Падрино,хтео си да напишеш ваљда "you know" (знате шта) уместо узречице "you now" која дословно не значи ништа.Ујебаћеш човека ако ради писмено.Небитно,може да користи и то у комуникацији ако му баш загусти.
Оно што ја препоручујем,сем овога што су ти други већ рекли да би тебао да нађеш некога да водите конверзацију на енглеском,је да узмеш обичне српске новине и да покушаш пасус по пасус својим речима да преведеш на енглески.Уколико запнеш негде,провуци текст кроз google translate,доста је технички и граматички напредовао.Онда наставиш даље и даље и тако тераш самостално,док сам не истераш...

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Tue Jun 15, 2021 2:39 pm

Prvo da se zahvalim svima na pruženim odgovorima. Da napomenem samo moj engleski je "daleko" bolji od onoga kako sam ja možda ovde predstavio, primera radi baš pre neko veče bila neka bleja na žurci sa 2 francuza, špancem i žabarom i sad ono prvih 15ak min svakih 5 min sam kupovao vreme sa "whats the word?" pucketajući prstima, dok se ne setim a reči su banalne koje naravno znam ali zabagujem i to je ono što me plaši i onda kad smo malo ušli u priču baš pričam ovom francuzu da treba da idem na razgovor za šljaku na eng ali da me to sve plaši a on u fazonu kao tripuješ se veruj mi, pričaš odlično i veoma tečno, a ja mu kažem da jer sam na 15om pivu,a toga tamo neće biti :lol: Šalu na stranu, uradiću nešto na ovaj fazon što ste mi predložili i mislim da kad bi se samo malo više opustio i kada ne bih pokušavao sve iz glave na srpskom da prevedem bukvalno na engleski ali baš bukvalno u slovo mislim da bi moj problem bio daleko manji, to me je oduvek jebalo i tu nastaje to bagovanje.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Etaoin » Tue Jun 15, 2021 4:31 pm

Пошто сам неко ко држи интервјуе, и то на енглеском :) ево ти пар савета. Што се тиче твог знања енглеског, ако ћеш да радиш у окружењу где треба течно знање истог, замуцкивања или спорост у току разговора ти неће помоћи. Разлог за то је управо што га ниси причао на дневном нивоу, и зато ти се дешава да забагујеш и тражиш реч. Да би то средио, а узимајући у обзир да већ можеш да га причаш на једном већем нивоу, најбоље је да одмах кренеш да причаш сам са собом. Није шала, али ради савршено. Пробај прво да причаш неке теме које су ти блиске, па онда пређи на пословну тематику. Ако имаш још некога ко одлично зна да прича а хоће да вежба са тобом, то ће исто бити од велике помоћи.

Доста људи мисли да течно прича енглески, све док не дођу у професионално окружење где се то подразумева. Не мислим директно на тебе наравно, али да би био сигуран, пробај да урадиш Берлиц онлајн тест који је бесплатан, он ће ти показати где се тренутно налазиш са знањем, али опет, нема дела где причаш језик.

Што се тиче самог интервјуа, ако ти треба помоћ или савети, питај, наши смо.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Jun 18, 2021 1:06 am

Beskrajno hvala svima još jednom burazeri, neka ovo stoji ovde možda će još nekome nekada zatrebati. Živi bili!

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Zalgiris » Sun Jul 04, 2021 10:36 pm

Sta predstavljaju policijski automobili sa upaljenim rotacijama na svim mogucim benzinskim pumapma i iskljucenjima, vec mesecima unazad?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Sun Jul 04, 2021 10:56 pm

malopre na autoputu kod Kliničkog zaustavili Ljajića haha

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Mon Jul 05, 2021 12:28 am

Адема ил Расима?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Mon Jul 05, 2021 9:54 am

Ademija

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby фикрета » Mon Jul 05, 2021 11:29 am

Gde ce im dusa
Ono kad ti krene uz kurac krene ti
Sofija drugom dete rodila, murija ga zaustavila...

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Mon Jul 05, 2021 11:39 am

Биће боље, иншалах.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Tue Jul 06, 2021 11:55 am

Burazeri ovako stvari stoje, treba mi neciji savet ili zdrav razum jer mi mozak ne funkcionise normalno trenutno. Naime pre nekoliko dana sam kupio auto od lika, platio posteno sve je naizgled bilo ok, krenuo sam na put i provalio da mi je auto na 1300km potrosio 5l ulja, bio kod majstora pre polaska odradio servise i sve, auto ide stvarno dobro, premalo trosi, utegnut je zaista nemam primedbe ni na sta osim na cinjenicu da moram da radim generalnu. Zvao sam ovog debila da mu ponudim ljudski resenja, ili da mi plati generalnu oko 600-700e i onda da imam ok auto ili da mi vrati novac, ni jedno ni drugo ne zeli da prihvati, meni ostaje samo treca opcija otprilike vam je jasno o cemu pricam, ali ne zelim zbog smrdljovog auta da zagorcavam sebi zivot jos vise. Da li je neko imao slicna iskustva, koje su mi opcije osim ove poslednje ? Ne zajebavam se, smrtno sam ozbiljan, u zivotu sam prodao milion stvari jer sam od toga i ziveo solidan period zivota i nikada slovima nisam dobio poziv nazad da mi se neko zali za bilo sta, pa samim tim ocekujem i kao kupac da me ne dribla neki usljivi idiot, pa da vidim koje su mi opcije pre nego što mu zagorčam život do koske. Može i pp, hvala unapred!

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Tue Jul 06, 2021 12:38 pm

Kupio si polovan auto, auto koji vise nije ni u kakvoj garanciji. Hocu reci, mozes da kupis i nov auto, nesto moze da mu rikne nakon 3 000km, a kamoli kod polovnog. E sad, ako je prodavac znao problem koji auto vuce, onda je ispao seronja, ali je i dalje to tvoja krivica, jer kada kupujes auto vodis proverenog coveka sa sobom koji se razume u automobile, naravno, ne moze detaljno da ga pregleda i da ti garantuje za auto, ali moze da uoci neke potencijalne probleme. Ovo je tvoja krivica (po meni, ne znaci da svi gledaju tako). Mozda i ja gresim, ali to je polovna stvar. Evo ja sam auto kupio u Junu 2018, do Oktobra 2020 me sluzio stvarno vrhunski, a od Oktobra pa do juce, stalno neka ulaganja, svaki mesec. Jednostavno, dotrajali su delovi, stigli za zamenu. E sad je to ulaganje moglo da mi se desi nakon mesec dana otkako sam kupio auto, i sta sam trebao ja da radim, da zovem prodavca da ga pitam da podelimo troskove za lezaj rikverca, remont turbine, termostat i jos nekih gluposti? To ti je sto ti je, radi generalnu i cuti, Od trece opcije nema 'leba. Mislim, nije da nema, ali motka ima dva kraja.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Tue Jul 06, 2021 12:45 pm

plus si bio kod majstora pre kupovine, što znači da si pre nego što si kupio auto čoveku potvrdio da je sve okej

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Тема за све и свашта

Postby Bruno Sulak » Tue Jul 06, 2021 1:36 pm

Pre neki dan sam bio kod frizera i pricao mi je da mu je majstor sipao neko ulje iz bureta, kao on to stalno sipa to je najbolje, tako kaze majstor. Auto mu stukao ulja vise nego goriva, pre toga mu auto nije trosio ni kap ulja. Tako da proveri i kod majstora sta ti je sipao.

Ja sam isto kupio polovan auto koji je trosio ulje kao blesav, stalno sam morao dosipsti. Naravno, bivsi vlasnik mi je govorio kako je kod njega auto bio savrsen i ostale gluposti. Vozio ga jedno vreme dok nisam popizdeo i prodao auto ispod cene ovim preprodavcima sto kupuju auta do 2-3000e i aj u picku materinu, kupio drugi koji me sluzi ekstra hvala Bogu.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Tue Jul 06, 2021 1:51 pm

Eto Swallow izglada da je do tebe stigao auto od Bruna :)
Ne vidim da išta možeš osim da ga ili prodaješ ili popravljaš
Choose Life

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby фикрета » Tue Jul 06, 2021 6:28 pm

Ja bih na tvom mestu promenio majstora
Jos neko da ga pogleda
5litara ulja na 1300 km je mnogo, to je ceo kapacitet ulja u sistemu
Kakav je to majstor koji ga je gledao da nije video toliko masan motor, ili da duva, vidi se na auspuhu..
Da ga stavi na dijagnostiku...
I da je prodavac oprao motor majstor treba da zna caku, pran motor nesto ne valja

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby fuck_off » Tue Jul 06, 2021 10:06 pm

Бушан ти картер :mrgreen:
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Тема за све и свашта

Postby Bruno Sulak » Tue Jul 06, 2021 11:54 pm

фикрета wrote:Ja bih na tvom mestu promenio majstora
Jos neko da ga pogleda
5litara ulja na 1300 km je mnogo, to je ceo kapacitet ulja u sistemu
Kakav je to majstor koji ga je gledao da nije video toliko masan motor, ili da duva, vidi se na auspuhu..
Da ga stavi na dijagnostiku...
I da je prodavac oprao motor majstor treba da zna caku, pran motor nesto ne valja


To sam mu i ja predlozio. Ovom mom frizeru na 900km pojelo 4-5 litara. To je bas mnogo, cak i da je motor skroz produvao. Meni je na 1500-2000km trosio litru do 2, ovo je bas mnogo. Kazem ti, posle otisao kod majstora ovaj mu mrtav ladan kaze da je sipao neko ulje iz bureta sto dobija, kao to ti je provereno sigurno.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Wed Jul 07, 2021 6:41 pm

Једино што ти можеш да урадиш, а да донекле умириш себе, је да му направиш штету у износу колико ће тебе коштати поправка. И то у случају да може да се поправи, наравно. Паре ти, капирам, бар 95 % људи не би вратило, проверио си га, дао паре и купио, и ту се ваш однос завршио. Ја то тако гледам, јбг, ниси ни први, ни последњи коме се ово догодило. Буразеру се скоро слична ствар десила, ал он је успео да узме паре за поправку и одмах продао ауто за исте паре.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: NorthSide024 and 13 guests