Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby B.Centrale » Mon Mar 13, 2017 12:48 pm

Космет је Србија wrote:Добро сад можете ме заклати али синоћ први пут погледах сиви дом и не разумем о чему се конкретно ради. То испада неки документарац као оно досије затвор али у глобалу не верујем да ћу више бацити око.



jebo majku, generacijski jaz je nepremostiva prepreka.
bologna centrale

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Mon Mar 13, 2017 12:57 pm

Чомбе wrote:
Rođaci wrote:ima na TPB sve

Има Рођо нашао сам али док не скинем све епизоде Звезда ће још 3 пута постати првак европе и света :mrgreen:



pa brate staviš samo prvu sezonu, ostale odštikliraš
i kad se skine, gledaš nju, a pustiš da se skidaju i ostale i milina jedna :D

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Mon Mar 13, 2017 1:08 pm

Има само једна сезона од 12 епизода. :mrgreen: тако и радим, скидам по једну епизоду али је ужасно споро, за 24 сата скинуо сам 3 епизоде.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Тема за све и свашта

Postby Кум Жоржо » Mon Mar 13, 2017 9:19 pm

aj dajte link za RTS 1
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Космет је Србија » Mon Mar 13, 2017 9:41 pm

Која је фора са овим новим здравственим? Шта дођеш код доце и мораш да запамтиш пин?

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kockalone » Mon Mar 13, 2017 11:10 pm

Људи, бих да купим кера, па ме интересује коју би ми расу препоручили? Прије свега треба ми чувар за кућу и двориште, држао бих га у боксу и не бих могао сваки дан да га изводим у шетњу. Прво што ми пада су белгијски и њемачки овчар пошто су по причи лаганији за дресуру. Има ли још која раса која би могла испунити моје жеље? :)

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby 1748 » Mon Mar 13, 2017 11:13 pm

Ako ćeš ga držati u boksu i slabo šetati - batali.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Morbid
Posts: 261
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:52 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Morbid » Mon Mar 13, 2017 11:47 pm

jel zna neko u kojoj epizodi daju pravila prijehe??
svaka moja slabost je sigurno prolazna

...a ako ostanem, moraću dalje...

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Tue Mar 14, 2017 12:18 am

Onda bolje nemoj, ako ne mozes da mu posvetis paznju, i ako ce ti mahom biti u boksu, bolje kupi ovcu neku.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Tue Mar 14, 2017 1:52 pm

Мора имати могућност да по потреби изађе из бокса, јер како може бити чувар, ако је стално у боксу ? Чувару се мора омогућити да покрива целу површину да би то било то...

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kockalone » Tue Mar 14, 2017 2:04 pm

Маркер, нормално је да бих га пуштао, нијесам теле да га држим свезаног нон стоп :) .Проблем је што би можда било дана кад би морао остати у боксу, јер ако ја не могу, а отац и брат су на послу стварно не бих цимао некога да долази код мене кући да ми изводи кера у шетњу. С обзиром да идем доста често на планинарење и често сам у природи њему активности не би мањкало, али ето вјероватно би се некад десило да мора мало одморити. Шта ти мислиш, која би била добра раса за те сврхе? Размишљам се између овчара белгијског и њемачког јер кажу људи да су лаганији за дресуру. Падао ми је на памет бијели швајцарски, него ми мрско ићи до Србије за њега, јер овуда их слабо има. Ако има неко још неку расу за препоруку нека напише.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Tue Mar 14, 2017 2:47 pm

Ок, рецимо да ти ниси кући и нико други од укућана, кажеш да би тада кер морао бити у боксу, а зашто не би био пуштен по дворишту, под условом да си лепо ограђен од суседа ? У таквим ситуацијама нема потребе да га неко води у шетњу, већ му само треба омогућити контролу над територијом, тј. двориштем, да може да се шета и трчкара слободно. Евентуално ако по 2 или више дана одсуствујете, треба задужити комшију да га храни. Сад замисли супротно, нема никога од укућана, а он у боксу, па то ти је као да га немаш уопште (у чуварском смислу). Белгијски овчар је добра идеја, јако интелигентан пас и мислим да је он за нијансу-две боља варијанта од немачког. Такође су добри чувари и рот, доберман, шарпалинац, акита, шнауцер (те расе је некад било колико хоћеш, сад тешко негде може да се види), имаш и разне мастифе, али би они ипак дошли на ред после ових које сам првобитно побројао. Све мастифске расе су ми некако лење, пасивне, што је и логично кад имају по 50-60 кг.

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Космет је Србија » Tue Mar 14, 2017 9:05 pm

Ја сам имао шару планинца па оно био сам задовољан али једе као теле јер и личи на исто.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby zizou » Tue Mar 14, 2017 9:16 pm

Belgijski ovcar jeste inteligentan ali cesto i agresivan prema ljudima..

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Tue Mar 14, 2017 10:07 pm

Искрено да ти кажем, немам неко велико искуство у контакту са белгијанцима, али знам их једно 5-6, нисам запазио неку посебну агресивност... Мада су такви били у шетњи, а на својој територији би се можда понашали другачије, то не знам... У сваком случају, пас чувар мора бити у стању да скочи на човека, ако хоћеш комплетног чувара. Има раса код којих та способност залетања на човека није урођена (питови и сл. булови) , али се може развијати тренажним процесом и неким другим болесним методама, а има оних који се малтене роде са тим (рот, доберман) и њих ништа не треба учити по питању заштите простора, људи... Углавном, генетика игра јако велику улогу.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Tue Mar 14, 2017 11:48 pm

Moj se valja ispred lopova koji je pokusao da udje kroz prozor od kupatila. Sva sreca komsinica videla. Sto se tice nekog cuvara dvorista/kuće, retrivera ne uzimaj.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

User avatar
Molossi
Posts: 240
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Molossi » Wed Mar 15, 2017 1:09 am

Preporuka gde uzeti komp...Emmi?

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: RE: Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Wed Mar 15, 2017 1:59 am

svuda.prisutan wrote:Moj se valja ispred lopova koji je pokusao da udje kroz prozor od kupatila. Sva sreca komsinica videla. Sto se tice nekog cuvara dvorista/kuće, retrivera ne uzimaj.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Što bi neko rekao retriver bi uhvatio lopova samo ako bi se ovaj sapleo dok mu se vrti oko nogu da ga pomazi.

1989

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kockalone » Wed Mar 15, 2017 8:41 am

Маркер, можда бих га и могао пуштити по дворишту, али постоји шанса да би га неко отровао, па не бих да ризикујем.Имаш свакаквог народа, мада и мене би нервирало да пролазим често неком улицом, а да ми се са нечије капије залијеће неки џукац. Знам момка у моје насеље који има кане корсо и ко год да прође он се залиће на ограду. Народ му се жалио јер се цимају од њега и сад га не пушта из бокса, јер зна како ће проћи ако га пушти. Углавном, најближи сам одлуци да узмем белгијанца, а теби хвала на савјету :)

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Wed Mar 15, 2017 9:55 am

Ne znam, ali ja nisam imao prilike da vidjam da se Cane tako ponasa, mozda samo ako u svom drustvu imas drugog psa, uglavnom sam vidjao Nemackog Ovcara i Rota da kidisu na sve koji prolaze pored ograde. A to sto mislis da bi ga neko otrovao, to su gadne stvari, ja imam srece sto 90% komsija ima nekog psa, pa verujem da iz tog razloga ne bi to uradili.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests