Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Тема за све и свашта

Postby само јако » Tue Mar 28, 2017 7:36 pm

zizou wrote:Da se ja pitam uradio bih ovo sto combe predlaže


Није то ником лако да уради да тако на кеца као ај напоље па се сналази то иде касније кад настави даље ,увек иде варијанта ај да помогнемо да пробамо нешто што је и нормално јбг твој је али ако се врати дуг а он се не отера на лечење питање је времена кад ће опет у бунар и шта онда и ако га ближњи одјебу већ су бацили оне прве паре ...значи терати га на силу да иде тамо или нема враћања пара па нек се јебе ,лечење је смешна цифра за те паре које је већ прокоцкао ако се нађе за то наћи ће се и за лечење. АКо има неко воље од родбине нек га завеже у подрум па као Перановић доповце лопатом по гузици док не дође себи ,док мозак не проради ,па кад проради онда опет ...пробати ,то је џабе а заслужио је .
Имаш тих књига ,емисија на јутјубу , људи који су се скинули причају о томе ,отворили су и сами саветовалишта за скидање изгуглуј мало нисам сигуран како се зове лик ,такви ликови могу пре да помогну него јебени психијатри који нису то никад осетили и борили се са тим него су само прочитали у књигама и сад паметују као попи бенседин ...јебеш то ,мора неко да му уђе у главу и да му огади целу ту причу .

balzak
Posts: 1
Joined: Tue Aug 23, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby balzak » Tue Mar 28, 2017 7:38 pm

друг члан wrote:Jel moze neka dobra dusa da postavi link za skidanje autoCAD-a 2012?


https://thepiratebay.org/search/autocad%202012/0/99/0

izaberi dal ces 32 ili 64 bita

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Тема за све и свашта

Postby bully » Thu Mar 30, 2017 8:23 pm

Da li neko zna kod paypala kad se uplati novac iz inostranstva koliko treba da isti legne na sam devizni racun odnosno da moze da se podigne?
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Thu Mar 30, 2017 9:17 pm

3-5 radnih dana ja mislim. Odradiš withdraw na karticu, i onda čekaš.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Тема за све и свашта

Postby Кум Жоржо » Sat Apr 01, 2017 2:33 pm

Može li neko da iskopa onaj tekst D. Nikolića, o čileanskoj reprezentaciji na Svetskom, ako se sjećate.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Тема за све и свашта

Postby blatnjavi » Tue Apr 04, 2017 11:04 pm

ај овде да напишем...

Не приказује ми јутуб прозоре који се поставе овде на форуму, стоји само празан простор. Претпостављам да је проблем око компа, шта би могло бити у питању?
Имам три кера, два су различита а један је исти.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Tue Apr 04, 2017 11:25 pm

Није до компа и мени је тако. Мислим да је до броузера или ти browsera. Шта користиш?

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Тема за све и свашта

Postby blatnjavi » Tue Apr 04, 2017 11:35 pm

Ништа брате, само ракија понекад. Пиво сам баталио :mrgreen:

Хром, ако на то мислиш
Имам три кера, два су различита а један је исти.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Tue Apr 04, 2017 11:36 pm

Уради апдејт или пробај неки други. Мозилу, оперу...

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Тема за све и свашта

Postby blatnjavi » Tue Apr 04, 2017 11:40 pm

пробаћу, хвала
Имам три кера, два су различита а један је исти.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Wed Apr 05, 2017 2:25 pm

Gde u bg ima veci izbor naocara za sunce?

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Thu Apr 06, 2017 2:56 pm

само јако wrote:
zizou wrote:Da se ja pitam uradio bih ovo sto combe predlaže


Није то ником лако да уради да тако на кеца као ај напоље па се сналази то иде касније кад настави даље ,увек иде варијанта ај да помогнемо да пробамо нешто што је и нормално јбг твој је али ако се врати дуг а он се не отера на лечење питање је времена кад ће опет у бунар и шта онда и ако га ближњи одјебу већ су бацили оне прве паре ...значи терати га на силу да иде тамо или нема враћања пара па нек се јебе ,лечење је смешна цифра за те паре које је већ прокоцкао ако се нађе за то наћи ће се и за лечење. АКо има неко воље од родбине нек га завеже у подрум па као Перановић доповце лопатом по гузици док не дође себи ,док мозак не проради ,па кад проради онда опет ...пробати ,то је џабе а заслужио је .
Имаш тих књига ,емисија на јутјубу , људи који су се скинули причају о томе ,отворили су и сами саветовалишта за скидање изгуглуј мало нисам сигуран како се зове лик ,такви ликови могу пре да помогну него јебени психијатри који нису то никад осетили и борили се са тим него су само прочитали у књигама и сад паметују као попи бенседин ...јебеш то ,мора неко да му уђе у главу и да му огади целу ту причу .


Pisao sam ja na prošlom forumu o ovoj temi. Postoji besplatan vid tretmana u nekoj od terapijskih zajednica. Ja sam konkretno imao dodira sa terapijskom zajednicom Zemlja živih na Čeneju. Tamo uglavnom završe likovi koji su višegodišnji heroinski zavisnici, ali ima i momaka koji su došli da se skinu sa kocke ili alkohola. Program je na dobrovoljnoj bazi, znači vrata za izlaz su ti uvek otvorena. Program ide u tri faze. Na kraju prve (6 meseci) ideš da vidiš porodicu na par sati, na kraju druge (godinu dana) ideš kući na dve-tri nedelje. Većina poklekne na toj drugoj, pa idu sve ispočetka. Ko dodje treci put vise ga ne primaju, jer se smatra da program nije adekvatan te se upućuje na druge programe koji su možda delotvorniji u tom slučaju.
Na salašu je život uređen pravilima, koja se strogo poštuju i verovatno su većini sa foruma smešna i nepojmljiva u ovo vreme.
Ako nekog interesuje još nešto, mogu pisati. Sad ne bih više davio.
Za kraj samo podatak da je oko 70% slučajeva nakon svega, uradilo nešto sa svojim životom.

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby MasterTUFC » Thu Apr 06, 2017 3:32 pm

Napisi opsirnije, mene zanima a pretpostavljam da ima dosta ljudi jos.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Thu Apr 06, 2017 3:58 pm

Dakle dnevni režim je jasno definisan. Ustajanje, lična higijena, jutarnja molitva, doručak, zajedničko ispijanje kafe (samo 1 kafa u toku dana), radno vreme, vreme za ručak, vreme za slobodne aktivnosti i šetnju, opet rad, večera, zajednička psihoterapija... Postoji raspored zaduženja. Imanje poseduje deo sa životinjama i nešto obradivih površina (+nekoliko plastenika), slikarsku i stolarsku radionicu. Sve to se održava, bez ikakve dalje prodaje i sl. Svaki drugi dan je sportski dan, pa ima vreme i za to, a igraju se samo kolektivni sportovi. Od spoljnih saradnika tu je psihoterapeut, psihijatar kao i socijalni radnik. Organizuju se i kursevi računara i stranog jezika.
Leže se u 21:30. Oni sa dužim stažom u 22:00, tad se gase svetla i to je to. Televizor se gleda nedeljom i to 1 film uveče.
Novi član po dolasku dobija svog čuvara, brata koji brine o njemu u tih prvih mesec dana, da pregura krize i ostalo... Svakog dana neko dobije zaduženje da za večeru ispriča neki odlomak iz biblije i da poveže to sa nekim svojim ličnim iskustvom. Govoriš uveče pred svima šta si u toku dana radio i kako si zadovoljan, šta bi moglo bolje i sl. Takodje iznosiš šta ti je kod drugog smetalo. Na taj način se sprečava nakupljanje negativnih emocija i mogućnost stvaranja neke lične netrpeljivosti.

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby MasterTUFC » Thu Apr 06, 2017 4:54 pm

Meni ovo zvuci odlicno, spoj nauke i tradicije, ovako nesto mislim da bi trebalo da prodje vecine pogubljene omladine u modernom svetu, deluje mi kao dobra alternativa vojsci.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Thu Apr 06, 2017 5:08 pm

je l' ima nešto za odvikavanje od Interneta? :mrgreen:

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby MasterTUFC » Thu Apr 06, 2017 5:10 pm

Meni je to prvo palo na pamet, mozda bi nas i primili :)

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Thu Apr 06, 2017 5:57 pm

Rođaci wrote:je l' ima nešto za odvikavanje od Interneta? :mrgreen:


Za početak izadji napolje i ugasi telefon na sat vremena :mrgreen:

Generalno što se tiče odvikavanja ili prevazilaženja bilo koje mentalne krize, veoma je važno da budemo svesni jedne stvari. Koliko god da je ubijena volja, energija itd. u svakom čoveku postoji bazična energija koja je prisutna od samog rođenja. To je ona energija koja u nesvesnom periodu održava biće u životu (mala beba ima snage i energije da kroz plač signalizira da je gladna i da preživi) i ostaje prisutna čitavog života (koliko god da u svesti nije prisutna). Zato uvek postoji potencijal i mogućnost da se čovek izvuče iz neke krize.

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Космет је Србија » Thu Apr 06, 2017 8:10 pm

MasterTUFC wrote:Napisi opsirnije, mene zanima a pretpostavljam da ima dosta ljudi jos.


Гледао сам ја пре 100 година документарац на ртв али мислим да га нема на тјубу а и немам времена да гуглам. Ево овако па пробај и ти по тјубу да копаш.


MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby MasterTUFC » Thu Apr 06, 2017 9:07 pm

Hvala na linku.

Za koliko moze da se nadje dobar bajs? Sta da se gleda? Link neki ? Znaci cisto rekreativno nista profesionalno.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: svuda.prisutan and 19 guests