Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Sun Apr 16, 2017 5:50 pm

A zar nije teška telesna sve gde se pojavi krvarenje?

1989

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Sun Apr 16, 2017 6:06 pm

Nije

Nema to veze sa krvarenjem vec sa posledicama i intezitetom i trajanjem bola

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Blackadder » Sun Apr 16, 2017 6:40 pm

Teska telesna povreda je kad dodje do preloma kosti, nema veze sa trajanjem bola. Mogu da te prebiju kao stoku, da ne mozes da sednes na stolicu a da ti nista ne polome, doktori bi rekli lake telesne povrede :)

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Тема за све и свашта

Postby pertla » Sun Apr 16, 2017 6:46 pm

Bunt wrote:A zar nije teška telesna sve gde se pojavi krvarenje?

1989


:lol:

@rodjaci

Po mom skromnom iskustvu skoro sigurno oportunitet,ako su okolnosti kako je napisao svuda prisutan
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Sun Apr 16, 2017 6:51 pm

a evo i malo o povredama i krivicnim delima u (mojoj) sudskoj praksi


Ako nanesete teske javni tuzilac pokrece postupak i ako vas osude osteceni pokrece parnicu za naknadu stete. Realno je tesko naneti coveku teske telesne bez nekih pomagala izuzev u par nekih nesrecnih okolnosti, to jest unesreceni bas treba kvalitetno da se prebije. Izuzetak je nos i jebena bubna opna. U principu prelomi nisu teska telesna osim ako nije doslo do dislokacije kostiju a cak i osrednji udarac u nos moze da napravi dislokaciju i da vam nakace tesku telesnu. Druga stvar je bubna opna koja puca od jebenog samara ako se pogodi uvo tako da samaranje izbegavajte. Zaprecena kazna je 5 godina zatvora i mada se tesko zavrsi u zatvoru samo vodjenje postupka zna da bude problem prilikom zaposljavanja. Ako se tereti vise ucesnika za to delo da bi postupak poceo moraju svi da budu na rocistu inace se rociste odlaze tako da su sanse za zastarevanje lepe ako se optuzeni lepo organizuju.
Za laku povredu se u principu sudi po privatnoj tuzbi, osim ako nije stav dva (laka povreda naneta opasnim predmetom). U ovom drugom slucaju postupak takodje pokrece javni tuzilac. Taj opasan predmet moze da bude sve, od stangle flase pa do pesnice. Sam sudski proces je slican kao za tesku stim da ima manje mogucnosti za manevar ali je i rok za zastarevanje kraci.
Ono sto najvise jebe kod ovih povreda su troskovi. Laka telesna deluje bezazleno ali: pisanje tuzbe 20000, svako rociste po 20000, plus vestaci ako dodje do toga plus sudija rebne novcanu kaznu, onda krece parnica gde osteceni dobije 30-70k pa opet advokat pise tuzbu pa troskovi za svako rociste, onda zalbe... kad se sve sracuna izadje mnogo

stubzajdi
Posts: 27
Joined: Sun Apr 17, 2016 2:25 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby stubzajdi » Sun Apr 16, 2017 6:57 pm

lider wrote:Питање је шта су тешке а шта лаке телесне повреде?

lake telesne su nagnjecenja, podlivi, rasekotine, modrice...dok su teske prelomi, frakture...

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Sun Apr 16, 2017 7:12 pm

Kazna za prolazak kroz zuto/crveno sa izazvanom nezgodom je do 30 do 50 soma i najmanje 5 meseci zabrane i 9 poena. Bar tako pise na netu. E sad te povrede, jedino ako ga vozac B ne bude teretio za tu ogrebotinu/povredu na čelu, onda valjda burazer nece imati nikakav drugi trosak osim svoje stete.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Sun Apr 16, 2017 7:19 pm

čl. 289. st. 1. Krivičnog zakonika pogledaj

"Učesnik u saobraćaju na putevima koji se ne pridržava saobraćajnih propisa i time tako ugrozi javni saobraćaj da dovede u opasnost živo ili telo ljudi ili imovinu većeg obima, pa usled toga nastupi laka telesna povreda ili prouzrokuje imovinsku štetu koja prelazi iznos od dvesta hiljada dinara, kazniće se zatvorom do tri godine".

A na to se onda primenjuje čl. 283. st. 1. Zakonika o krivičnom postupku koji govori o odlaganju krivičnog gonjenja, tj. ovome što zovemo oportunitet

platiće sigurno i štetu tom tipu, ako bude tražio, i državi, tj. nekoj humanitarnoj ili sličnoj ustanovi, jer mu je alternativa zatvor

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Sun Apr 16, 2017 7:25 pm

stubzajdi wrote:
lider wrote:Питање је шта су тешке а шта лаке телесне повреде?

lake telesne su nagnjecenja, podlivi, rasekotine, modrice...dok su teske prelomi, frakture...


Nije tako jednostavno. Prelom moze da ne bude teska a podliv moze da bude teska.

stubzajdi
Posts: 27
Joined: Sun Apr 17, 2016 2:25 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby stubzajdi » Sun Apr 16, 2017 7:28 pm

SAO_Zeljin wrote:
stubzajdi wrote:
lider wrote:Питање је шта су тешке а шта лаке телесне повреде?

lake telesne su nagnjecenja, podlivi, rasekotine, modrice...dok su teske prelomi, frakture...


Nije tako jednostavno. Prelom moze da ne bude teska a podliv moze da bude teska.

ali ce biti u 95% slucajeva, u grubo sam naveo da bi momak lakse skapirao, svakako konacni sud o vrsti povrede daje vestak....

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby peacefull huligan » Sun Apr 16, 2017 7:31 pm

Другар мој пао за разбојништво, прво му је дело, признао је све, пуштен одма следеће јутро, сад чека. Адвокат по службеној дужности му је рекао да ће бити наногица, тужилац му је добацио да је сигурно затвор. Јел може неко да ми објасни како иде то око опуртунитета и шта може да тражи, очекује?

beerman!
Posts: 61
Joined: Wed Feb 17, 2016 2:06 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby beerman! » Sun Apr 16, 2017 7:42 pm

Pa je li osiguran auto? Valjda osiguranja rješavaju te štete, samo što će te registracija izaći mnogo više sledećih par godina.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Sun Apr 16, 2017 7:43 pm

stubzajdi wrote:
SAO_Zeljin wrote:
stubzajdi wrote:lake telesne su nagnjecenja, podlivi, rasekotine, modrice...dok su teske prelomi, frakture...


Nije tako jednostavno. Prelom moze da ne bude teska a podliv moze da bude teska.

ali ce biti u 95% slucajeva, u grubo sam naveo da bi momak lakse skapirao, svakako konacni sud o vrsti povrede daje vestak....


Pa jednostavno objasnjenje bi bilo da je teska povreda ona koja ostavlja trajne posledice ili ona koja zahteva dugo lecenje

Ali ok, to je u principu to

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Sun Apr 16, 2017 7:45 pm

ne valja ako je tužilac to rekao, jer se sa njim zaključuje oportunitet

gore zaboravih da napišem da ne bi išao zatvor, naravno, nego uslov, možda i novčana ako je iz nehata itd itd

ali za sve priče treba da se popriča sa advokatom, ne valja ovako preko Interneta, jer nema svih informacija

stubzajdi
Posts: 27
Joined: Sun Apr 17, 2016 2:25 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby stubzajdi » Sun Apr 16, 2017 10:44 pm

peacefull huligan wrote:Другар мој пао за разбојништво, прво му је дело, признао је све, пуштен одма следеће јутро, сад чека. Адвокат по службеној дужности му је рекао да ће бити наногица, тужилац му је добацио да је сигурно затвор. Јел може неко да ми објасни како иде то око опуртунитета и шта може да тражи, очекује?

Zavisi od mnogo cega, pre svega koji je stav clana 206 KZ, pretpostavljam da je st. 1 gde je predvidjeno od 2-10 godina, jako je bitno to sto je neosudjivan, pa zatim nacin izvrsenja i posledice odnosno da li je i upotrebio silu il je njom samo pretio, bilo bi dobro i da ima maloletnu decu. E sad, da bi bila nanogica, to je moguce samo ako adv. ubedi tuzioca da smanje kaznu na do godinu dana jer je samo tada moguca nanogica. A posto vrlo dobro poznajem svrhu branioca po sl. duznosti savetujem da nadje drugog adv. koga ce da plati, vecini adv. po sl. duznosti je cilj da produzi postupak koliko moze kako bi povecao svoje troskove koje ce kasnije naplatiti od drzave, a to se uglavnom lomi na kicmi okrivljenog koji bi sa pristojnim adv. to resio po najboljoj soluciji

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: RE: Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Sun Apr 16, 2017 10:55 pm

beerman! wrote:Pa je li osiguran auto? Valjda osiguranja rješavaju te štete, samo što će te registracija izaći mnogo više sledećih par godina.

Jeste, sve ide preko toga, s tim da nismo popunili evropski izvestaj, ali to cemo sutra, valjda ce hteti, zato sto ce pre tako da dobije sav kes za svoju stetu, nego da se vucemo po sudu, ne znam samo za njegove povrede da li ide preko osiguranja ili iz svog dzepa treba burazer da da. Auto se vodi na mene, znam da ce reg.biti znatno visa. Videcu i koliko, posto je udes bio oko 21;30h, a registracija istekla u 23h (sreca u nesreci).

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

beerman!
Posts: 61
Joined: Wed Feb 17, 2016 2:06 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby beerman! » Sun Apr 16, 2017 11:33 pm

I liječenje njegovih povreda rješava osiguranje, tako je bar bilo u mom slučaju.

User avatar
Serbon AB
Posts: 131
Joined: Fri Jan 29, 2016 11:44 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Serbon AB » Mon Apr 17, 2017 1:23 am

beerman! wrote:I liječenje njegovih povreda rješava osiguranje, tako je bar bilo u mom slučaju.


A banane i posjetu iz svog dzepa :lol:

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby axkontra » Mon Apr 17, 2017 9:22 am

Floki wrote:Zna li ko sta oko instaliranje antenice tp link? Treba pomoc,sada mi je windows 10 i nece da mi instalira antenicu,mislim instaliram ja toali nece da pokrene...mada mi je antenica stariji model.Aj ako je neko upucen bio bih jako zahvalan


Jel ima neko neki savet imam problem sa ovim sranjem koristim tl wn722n antenu i evo sad na nekom mini laptopu radi i skida net a na kompu nece,instalirao sam i nove drajvere sa neta sinoc skinuo i dzaba na kompu nece, pogotovo ovu mrezu od komsije koja je dobra i koja je radila pre na kompu solidno. izbacuje problem je usb ali pre kada hoce zna po dva mweseca lepo da radi i sada sam odneo sisitem da se ponovo nabaci windovs 7 jer je jako usporaovao i nece da ga jebes ni jacu ni slabiju mrezu za koje imam pasvord.On ocita mreze cak i pokaze zeleno da se zakacio ali neta nema par puta me izbaci i onda pukne skroz

beerman!
Posts: 61
Joined: Wed Feb 17, 2016 2:06 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby beerman! » Mon Apr 17, 2017 1:54 pm

Serbon AB wrote:
beerman! wrote:I liječenje njegovih povreda rješava osiguranje, tako je bar bilo u mom slučaju.


A banane i posjetu iz svog dzepa :lol:


Tako je pametnice moja :mrgreen:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests