Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Zvekete » Fri Jan 19, 2018 12:34 am

Hektar paulovnije izadje oko 7 soma da ti sve posade i razvezu navodnjavanje. Osam godina se ceka da bi je upotrebio kao drvnu gradju, a 4 za bio masu tj.pelet.
Kako ce to biti videcemo, jer u Srbiji ne znam dal je iko jos docekao tih 8 godina posto je ta prica krenula pre nekih 4-5. Ja sam odustao jer nisam bio tu, a i zemlju nemam nego sam morao da trazim. Pri tom pH treba da je 5,5 cini mi se, znaci nije bas da raste de hoce.
Moj drugar je zasadio pre neke 2-3 godine na 1ha i za sad to lepo dziklja pa hoce da zasadi jos jedan, iako su se neke stabljike posusile. Cale mu se o tome staraa on nekad skoci dole iz Bg.
Sto se toce borovnica, zasadi u saksijama su sad u trendu i mnogo bolja prica nego klasicna. Ali ulaganje je jako. Ko hoce protiv-gradnu mrezu da ga ne boli glava, mora da se izuje za jos 15-20 soma za hektar. Realno bez 40-45.000 evra za hektar borovnice sa trogodisnjim sadnicama ne vredi ni razmisljati. Ali zato od prve sledece godine se pokriva manje vise sve ulozeno. Naravno pricam o trogodisnjim sadnicama da ne bi cekali te 3 godine, ali su one naravno mnogo skuplje.
Naravno desava se i da upadnu preko noci i izotimaju saksije, sadnice, Srbija bato, treba o svemu razmisljati...

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby хајка » Fri Jan 19, 2018 12:41 am

Moze malo objasnjene za nas totalne nepoznavaoce u vezi Paulovnije drveta. 8 godine se ceka da drzo izraste, potom se sece, preradjuje i prodaje za ogrev ili sta? Posle toga ceka se novih 8 godina za nov profit?

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby ultrastito » Fri Jan 19, 2018 1:33 am

Vinz wrote:Козметички и фризерски салон (озбиљан сам) :)

realno
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby хајка » Fri Jan 19, 2018 2:25 am

хајка wrote:Moze malo objasnjene za nas totalne nepoznavaoce u vezi Paulovnije drveta. 8 godine se ceka da drzo izraste, potom se sece, preradjuje i prodaje za ogrev ili sta? Posle toga ceka se novih 8 godina za nov profit?


Saznao. Isece se do panja i nema potrebe za novim sadnicama, lista drvo potom iz panja i to brze sledeci put jer je koren vec izrastao.

Drvo ima dobre karaktaristike samo dugo se ceka a to je ono sto mi Srbi nemamo nikako, strpljenja u biznisu.

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Zvekete » Fri Jan 19, 2018 3:00 am

Upravo tako. Sem sto osme godine drvo toliko ojaca da moze da se koristi za drvnu gradju, ne za ogrev jer nema smisla. Za ogrev ili bio-masu je zrelo posle 4 godine.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 1958 » Fri Jan 19, 2018 9:43 am

Naravno desava se i da upadnu preko noci i izotimaju saksije, sadnice, Srbija bato, treba o svemu razmisljati..
.

Ima neki brat u grockoj zasade borovnice, ko ide cesto smederevskim putem sigurno je video, sve u fulu cak je ja mislim prebacio sadnice na saksije ima mrezu itd, ali zato ima i kamere i cuvare, Srbija bukvalno.
Често одем до на село

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Momo » Fri Jan 19, 2018 11:32 am

У суштини Звекете је све рекао... Зову га чудо од дрвета :D расте најбрже од свих врста дрвећа, мада неки помињу и да је гмо зато је то што јесте. За пх влажност треба само 4.7 ако је неком битно. По овим причама што сам прочитао, од једног дрвета после 8 год добије се кубик резане грађе, која се у овом тренутку плаћа 200е. На хектар може да стане око 800 садница, што би у преводу значило на уложених 7-10 сома е за 8 година се добија 160 000е... Сад мене брине исто што и ове све остале што нису посадили, да ли ће се то баш тако плаћати као сад. У Србији су нека прва засађивања кренула 2010 год а експанзија негде 2013-4 тако да и даље нисам баш сигуран колико је све истина. Ово дрво највише откупљују немци и они плаћају од 150-300 е, постоји могућност и да после 5те године исплате одређени аванс и да преузму твоје засаде. Прве 2 године имаш посла око дрвета, после си прави газда :D то је то у суштини

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Fri Jan 19, 2018 11:37 am

Jeste izreka * SRBIJA BRALE !!! * za lopovluk taj,ali isto vazi i za rad..nece bre niko da radi,nego svi da budu gazde. :D

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Fri Jan 19, 2018 11:57 am

20 000e je malo para za neku salu za izdavanje, tipa krstenja, rodjendani, svadbe i td.. Ali ja bih definitivno tu ulozio pare, jer su sale sve rezervisane i po 5-6 meseci unapred, bukvalno su prebukirane sve. I kroz godinu, eventualno dve vracas ulozene pare.

БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Тема за све и свашта

Postby БорацБЛ » Fri Jan 19, 2018 12:11 pm

svuda.prisutan wrote:20 000e je malo para za neku salu za izdavanje, tipa krstenja, rodjendani, svadbe i td.. Ali ja bih definitivno tu ulozio pare, jer su sale sve rezervisane i po 5-6 meseci unapred, bukvalno su prebukirane sve. I kroz godinu, eventualno dve vracas ulozene pare.

За ово треба доста већи новац од 20 000е, али је профити сигурица.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Fri Jan 19, 2018 12:34 pm

Profit je sigurica iskljucivo ako je posao dobro razradjen, a daleko od toga da je posao sladak, ni blizu. Troskovi ogromni, inspekcije ceste, itd.

20.000 evra definitivno malo, jedino ako preuzimas vec razradjenu pricu pod zakup.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Тема за све и свашта

Postby tizlabor » Fri Jan 19, 2018 1:03 pm

santamarija wrote:lne znam za Tripkovu da li je Cajtinska ili Uzicka opstina ali vece subvencije su kod TIZLE :mrgreen:

Naravno da su vece subvencije kod mene,jer smo mi domacinska opstina.
Tripkova je podeljena. Deo do Susice pripada nama,deo do Vrutaka pripada okupiranom gradu Uzicu. Plodnija zemlja je u Uzickom delu. Nama pripo krs i kamenjar jbga.
Izdrzite do izbora,kada oslobodimo Uzice od ove posasti,bice i tu subvencije 70%. :mrgreen:

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Fri Jan 19, 2018 2:02 pm

svuda.prisutan wrote:20 000e je malo para za neku salu za izdavanje, tipa krstenja, rodjendani, svadbe i td.. Ali ja bih definitivno tu ulozio pare, jer su sale sve rezervisane i po 5-6 meseci unapred, bukvalno su prebukirane sve. I kroz godinu, eventualno dve vracas ulozene pare.




Па 20 сома је мало само за честиту ВЕНТИЛАЦИЈУ у сали.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Fri Jan 19, 2018 4:39 pm

tizlabor wrote:
santamarija wrote:lne znam za Tripkovu da li je Cajtinska ili Uzicka opstina ali vece subvencije su kod TIZLE :mrgreen:

Naravno da su vece subvencije kod mene,jer smo mi domacinska opstina.
Tripkova je podeljena. Deo do Susice pripada nama,deo do Vrutaka pripada okupiranom gradu Uzicu. Plodnija zemlja je u Uzickom delu. Nama pripo krs i kamenjar jbga.
Izdrzite do izbora,kada oslobodimo Uzice od ove posasti,bice i tu subvencije 70%. :mrgreen:


Ja sam Vas !!!!!!!!!!!!!! Ahahahahahahaha !!!!!!!!!!!!!! Ovaj drugi neka se izjasni :D :mrgreen:

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Fri Jan 19, 2018 4:40 pm

Чомбе wrote:
svuda.prisutan wrote:20 000e je malo para za neku salu za izdavanje, tipa krstenja, rodjendani, svadbe i td.. Ali ja bih definitivno tu ulozio pare, jer su sale sve rezervisane i po 5-6 meseci unapred, bukvalno su prebukirane sve. I kroz godinu, eventualno dve vracas ulozene pare.




Па 20 сома је мало само за честиту ВЕНТИЛАЦИЈУ у сали.
Definitvno dobar posao..e sad koliko kosta jebem li ga ,dosta sigurno...kod nas su i radnicke menze pretvorili u te sale i dobro im ide....

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby хајка » Fri Jan 19, 2018 5:17 pm

Ozvucenje za salu, osvetljenje, tehnicka oprema...sve je to preskupo, da ne frljam ciframa ali bar 10k.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Jan 19, 2018 6:28 pm

santamarija wrote:
tizlabor wrote:Ja sam Vas !!!!!!!!!!!!!! Ahahahahahahaha !!!!!!!!!!!!!! Ovaj drugi neka se izjasni :D :mrgreen:



Nisam ja niti ću ikada biti bilo čiji, samo svoj na svome ;)


Inače danas sam ponovo otvorio temu paulovnije i okrenuo nekoliko brojeva da vidim hoće li ko od seljaka da se ponudi da mi iznajmi na 10 godina parcelu neku od 50ak + ari pa da probamo i to, ali kolko sam provalio i ljudi na selu su se opametili propisno svi zatežu ili neće da daju, tačno je ono što su vizionari govorili za 20 godina ko bude imao svoju zemlju biće bogat čovek.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Fri Jan 19, 2018 6:53 pm

Pa pretpostavljam za neku finu salu da je potrebno oko 100 000e...ali kad ste vec predlagali razne poslove, meni je ovaj najunosniji. Mada tetko kp je krenuo sa nekom percerzija salom, u smislu da je sredjena tip top, vec su vremenom ubacivali po nesto. Svakako se isplati, pa subota i nedelja je rezervisana 5 meseci unapred, i to ne jedna, vec 90% sala. Balon sala za fudbal je takodje isplativa, samo treba da nadjes lokaciju i oko 50-70 000e. Sta znam, ubaciti jedno vozilo u taksiju (pof uslovom da vozis ti 12h,i 12h drugi vozac) nije losa investicija, ili 3 cak, ali 3 novija, stari tipa 5-6 godina. Ako se ubaci neki star 15-ak godina, to samo za popravku neces da zaradis. Eto, tu moze da se ulozi 20 000e, kupis 2 solidna automobila i sacuvas neke pare za ne daj Boze.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Jan 19, 2018 7:30 pm

svuda.prisutan wrote: Sta znam, ubaciti jedno vozilo u taksiju (pof uslovom da vozis ti 12h,i 12h drugi vozac) nije losa investicija, ili 3 cak, ali 3 novija, stari tipa 5-6 godina. Ako se ubaci neki star 15-ak godina, to samo za popravku neces da zaradis. Eto, tu moze da se ulozi 20 000e, kupis 2 solidna automobila i sacuvas neke pare za ne daj Boze.



Sve zavisi u kom gradu, jer daleko do toga da je svuda isto.Tizlabor to ovde najbolje zna :lol:


Često sam u Novom Sadu i imao sam prilike više puta da se vozim taksijem i ono uvek kroz priču započne se neka tema i kada sam u nekoliko navrata ispričao taksistima gore da je npr relacija od 2km u Užicu 150 din krstili su se, ili prigradska vožnja od 5km za 230 dinara, mislim da to nema nigde i svaki mi je postavio isto pitanje u fazonu koja je računica tu ljudima da voze ili da ubacuju svoja vozila ,a pritom i u NS nije nešto naročito skup taksi, znam samo da imaju one fore sa rvenim tarifama tako nešto za praznike itd gde kidaju.Sve u svemu svkako nije loša priča ni to.

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Fri Jan 19, 2018 7:38 pm

Mislim da je najjeftiniji u Kragujevcu. 0 din start, 60 din = 1 km.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests