Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Wed Sep 13, 2017 6:43 pm

A da zamenite bateriju?

Sent from my D6503 using Tapatalk

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed Sep 13, 2017 6:55 pm

lost&found wrote:
друг члан wrote:jeste probali hard reset?

to vraca tel na fabricka podesavanja ?
tj, opet moram da se drkam s instaliranjem app-ova, slike i ostalo moram da skidam s google photos?

da
Choose Life

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Wed Sep 13, 2017 8:28 pm

Bunt wrote:A da zamenite bateriju?

Sent from my D6503 using Tapatalk

na galaxy s6 je ja mislim to malo zajebanije da se odradi, mozda i gresim.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Sep 13, 2017 9:27 pm

lost&found wrote:
Desnoruki levak wrote:To je na žalost odlika manje, više svih mobilnih telefona...posle par godina korišćenja kreće da usporava i da brže troši bateriju. Nijedan proizvođač nema interes da napravi fon koji će da traje u nedogled. Svi žele da te navuku da uzimaš novi što češće.

cini mi se da je na ajfonu bolja situacija, al nikad nisam posedovao niti bio fan istog, mada ako bih potvrdio svoje sumnje mozda bih ga i kupio.

Zavisi koliko ga koristis. Drugar ima sesticu i puni je nekad po tri puta dnevno ali ga drnda po ceo dan. Burazer isto ima iphone i ne traje mu baterija nista duze nego meni na samsung a5. Ja sam isto primetio da posle nekih godinu i po' postaje dosta slabija nego na pocetku, to kao da je pravljeno da se menja kada ti istekne ugovor. Tako mi je bilo i na soniju i na samsungu.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Wed Sep 13, 2017 10:31 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:
lost&found wrote:
Desnoruki levak wrote:To je na žalost odlika manje, više svih mobilnih telefona...posle par godina korišćenja kreće da usporava i da brže troši bateriju. Nijedan proizvođač nema interes da napravi fon koji će da traje u nedogled. Svi žele da te navuku da uzimaš novi što češće.

cini mi se da je na ajfonu bolja situacija, al nikad nisam posedovao niti bio fan istog, mada ako bih potvrdio svoje sumnje mozda bih ga i kupio.

Zavisi koliko ga koristis. Drugar ima sesticu i puni je nekad po tri puta dnevno ali ga drnda po ceo dan. Burazer isto ima iphone i ne traje mu baterija nista duze nego meni na samsung a5. Ja sam isto primetio da posle nekih godinu i po' postaje dosta slabija nego na pocetku, to kao da je pravljeno da se menja kada ti istekne ugovor. Tako mi je bilo i na soniju i na samsungu.

Pa da, jasno je meni da se danas nijedan proizvod iz tehnkie ne pravi da ti traje sto duze. Medjutim, dosta ljudi se zali da je baterija naglo oslabila nakon poslednjih Android update-ova (Nugat i Oreo).

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Wed Sep 13, 2017 11:01 pm


brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Тема за све и свашта

Postby brucelee » Fri Sep 15, 2017 12:31 am

uskoro mi istice ugovor sa mtsom postpaid...posto su mi se iz vise razloga popeli na onu stvar, razmisljam o promeni operatera...vip,telenor...?
Gledam ovaj vip ima kao ok ponudu ima neku neo tarifu gde za 2 soma imas neograniceno minuta, poruka i tipa 4 giga neta...ja placao mtsu 2000 za moju tarifu gde imas 600 min, 600 poruka i 1giga net i naravno svaki mesec pride sam isao preko, da li je moguce da je toliko jeftinije u vipu? i ad li je stvarno neograniceno i zaista neograniceno ili imaju neke fore...ko zna, ja nemam pojma 15 godina sam u mtsu...

User avatar
la haine
Posts: 158
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:17 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby la haine » Fri Sep 15, 2017 8:18 am

Ja sam upravo prešao u VIP sa mts na Neo2 tarifu, akcija ti traje do 18.09. tako da požuri da rezervišeš. Takođe budi spreman da te zovu iz mts-a da mole da ostaneš, ja sam ih odjebao na keca i rekao im sve zašto sam ogorčen na njih. VIP ima 100 puta bolji net, testirano već par dana i tvrdim sa sigurnošću.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 1958 » Fri Sep 15, 2017 9:52 am

Ja sam u Telenoru, koliko sam skapirao jesu najskuplji ali nemam nikakve zamerke. Za 2500 din imam sve plus pretekne u sledeci mesec. Jedino u nekim zabitima nisam imao net, no dobro. Nije mi se dogodilo da nema mreze, neta u svakodnevnoj upotrebi. Jedino smaraju sa onim da li zelite da predjete na e racun i sacuvate prirodu.
Често одем до на село

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Fri Sep 15, 2017 10:17 am

la haine wrote:Ja sam upravo prešao u VIP sa mts na Neo2 tarifu, akcija ti traje do 18.09. tako da požuri da rezervišeš. Takođe budi spreman da te zovu iz mts-a da mole da ostaneš, ja sam ih odjebao na keca i rekao im sve zašto sam ogorčen na njih. VIP ima 100 puta bolji net, testirano već par dana i tvrdim sa sigurnošću.




Јел ти нуде бар неку погодност кад те моле да останеш?

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Тема за све и свашта

Postby brucelee » Fri Sep 15, 2017 3:34 pm

kolega odjebao mts i potpisao zahtev da predje valjda u vip, ali da mu ostane isti broj sa sve onim 064...u roku od odmah ga zvali iz mtsa i molili za novi ugovor, ovaj pristao i dali mu dve tarife mesecno po ceni jedne, sebi jednu, dao sinu drugi broj i tu istu tarifu a placa samo jednu.

Meni istice kroz mesec dana ugovor i reko ajde d aih iscimam, posto su bezobrazni do jaja, net mi je los, stalno 29,30 i 31 u mesecu ne mogu da proverim stanje i stalno doplacujem i reko takva i takva situacija sta nudite, posto sam hteo i fon da uzmem i oni ladno ponude mi da umesto xl paketa koji kosta 2000, predjem na xl plus i placam 2700 i da kao mi izadju u susret to sto sam 15 god njihov korisnik bla bla da ne moram prva dva meseca da placam tarifu, dakle dobio sam od njih na dve godine 5400 din popust, ali samo ako predjem na vecu tarifu gde ce se njima prosto matematicki to sve isplatiti za 8 meseci.

Da ne pricam sto sam se naplacao racuna kod njih, da sam imao racune od po 20.000, slepci jedni.

E sad me kopka meni istice sa njima ugovor kroz par nedelja, a ovaj neo paket u vipu samo do ponedeljka traje, bem li ga...dace valjda i kasnije nesto, ali sad iz principa sa mtsom nista necu da imam.

Da ne pricam uzeo prosli put fon preko njih otisla mi maticna u roku od odmah, salju me po B.Brdu po nekim privatnim kucama gde se i ti ljudi krstili sto su me poslali na tu adresu i ostalo.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Fri Sep 15, 2017 4:22 pm

Isplati preostali iznos i zatvori ugovor. Onda idi u vip.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Fri Sep 15, 2017 4:47 pm

Šta se dešava kad mi istekne ugovor,a ja ne potpisujem sledeći. Da li se po automatizmu to gleda kao da sam produzio na jos godinu dana, ili ide mesec za mesec dok ne produzim ili predjem negde drugde.Ovo mi je poslednji mesec ugovora u mts, imam samo karticu bez njihovog telefona pa placam 50% cene
Choose Life

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Fri Sep 15, 2017 4:51 pm

Ne produžava se po automatizmu za neki preiod, samo nastavljas i dalje da dobijas racune za taj paket. Ne znam da li to znači i da ti ostaje tih 50%. Verovatno da da.

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Тема за све и свашта

Postby SickOfItAll » Fri Sep 15, 2017 4:52 pm

Иде месец за месец, тј. текући месец ти наплате онолико дана колико си користио услуге оператера у њему пре него што си раскинуо уговор/прешао код других...

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Fri Sep 15, 2017 4:57 pm

Jasno. Hvala obojici
Choose Life

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Fri Sep 15, 2017 6:17 pm

Ne ostaje popust od 50% nakon isteka ugovora, ide ful cena. I popust je sada 40%. Tri meseca pre isteka ugovora imas mogucnost da produzis, promenis paket i sl. Kod raskida mora da se gadja u par dana, barem je tako kod VIP, MTS. Meni je MTS skroz ok, 600 min, 1000 poruka i 2GB za 1200 din. sa popustom. Doduse jesam popizdeo kad su mi rekli da sam gratis duple megabajte imao samo za polovinu trajanja ugovora iako sam bio ubedjen da je za ceo inace ne bih ni uzimao taj paket. Od tad potpisujem ugovor samo na godinu dana.

Plus kad sam nabio racun 40.000 nekom nesretnom prilikom i kad sam se zalio rekli su mi da nema osnova za zalbu (realno nije ni bilo), ali da ce mi umanjiti racun za 50% zato sto sam kod njih godinama. I jos mi tih 20,000 dali da platim u sest rata. Telefom uzeo kod njih, pred kraj poceo nesto da brljavi, odneo u poslovnicu i odmah me pitala da li zelim popravku ili zamenu za drugi... E sad, da li sam bas imao srece ili je to uobicajena praksa, ne znam.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Тема за све и свашта

Postby brucelee » Fri Sep 15, 2017 7:36 pm

друг члан wrote:Šta se dešava kad mi istekne ugovor,a ja ne potpisujem sledeći. Da li se po automatizmu to gleda kao da sam produzio na jos godinu dana, ili ide mesec za mesec dok ne produzim ili predjem negde drugde.Ovo mi je poslednji mesec ugovora u mts, imam samo karticu bez njihovog telefona pa placam 50% cene


E ja danas okrenem mts da vidim do kad mi je ugovor, jer sam se istripovao da je do oktobra, kad ono istekao pre par dana....i isto sam se pitao, ali izgleda da ide mesec za mesec.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Тема за све и свашта

Postby brucelee » Fri Sep 15, 2017 7:48 pm

Bunt wrote:Ne ostaje popust od 50% nakon isteka ugovora, ide ful cena. I popust je sada 40%. Tri meseca pre isteka ugovora imas mogucnost da produzis, promenis paket i sl. Kod raskida mora da se gadja u par dana, barem je tako kod VIP, MTS. Meni je MTS skroz ok, 600 min, 1000 poruka i 2GB za 1200 din. sa popustom. Doduse jesam popizdeo kad su mi rekli da sam gratis duple megabajte imao samo za polovinu trajanja ugovora iako sam bio ubedjen da je za ceo inace ne bih ni uzimao taj paket. Od tad potpisujem ugovor samo na godinu dana.

Plus kad sam nabio racun 40.000 nekom nesretnom prilikom i kad sam se zalio rekli su mi da nema osnova za zalbu (realno nije ni bilo), ali da ce mi umanjiti racun za 50% zato sto sam kod njih godinama. I jos mi tih 20,000 dali da platim u sest rata. Telefom uzeo kod njih, pred kraj poceo nesto da brljavi, odneo u poslovnicu i odmah me pitala da li zelim popravku ili zamenu za drugi... E sad, da li sam bas imao srece ili je to uobicajena praksa, ne znam.



Pazi ja sam u mtsu postpaid korisnik da li 8 (i ja vas) godina... a broj koji koristim imam fazon od 2002/3 god...

E sad, sta mi se desavalo pravio sam neke basnoslovne racune, preko 20 soma, 20 soma, 17 soma...i to sve zbog neta, nesto mi je tu puno smrdelo ali ajde, mana velika bar su mi prijatelji pricali kod drugih operatera imas kad krenes tako nesto masovno u minus da te oni obavestavaju porukom, mts to ne cini i tako odgledas negde neki glup klip i pogledas posle stanje a ono u minusu ogromnom.

E posle toga valjda su skontali da sam ja neki burzuj ili sta li pa su krenuli da mi stancuju racune po svom nahodjenju, cak sam uspeo i da provalim, tipa 29og u mesecu stanje mi je 0 dinara ili pak minus neki tipa 100 dindzi i onda par dana ne mozes da proveravas stanje, stalno je nedostupan taj servis i bum dodje ti racun 1000 dinara vise od tarife koju placas i par puta sam ih ozbiljno uhvatio da me rolaju, cak sam se nesto i zalio, ali to ti ne mozes da dokazes nikako.

Par puta su me krajcovali za minute, imam 600 minuta i sad par dana pred kraj meseca ostanem tipa na 30 minuta i tih 30 minuta iako pazim koga zovem i tako to odu samo tako u minus.

Treca stvar kad sam uzimao telefon preko njih ode maticna posle tipa 2 dana, neka fabricka greska, rok za popravku ili odgovor je 45 dana, ej 45 dana si bez telefona i npr kazu mi u mtsu brze ako vi sami odete i posalju me na adresu negde B.Brdo, neka uska ulica, nikad prosao, parkiram se izadjem iz kola pa pesice trazi taj broj, nadjem broj ono neka privatna kuca, pa tu nesto nalik na garazu, ja reko ajde kucam, izlazi lik ono u fazonu u pidzami i kao svasta da te ovde posalju, pa mi on kaze gde je servis i tako to.

Na kraju taj telefon mi daju sa fabrickom greskom jer ne moze da "primi" karticu i onda iako placam 4g internet ja imam neki 3g koji mi je tako spor, da ovih mojih 1giga preko njih, retko kad sam spustio na pola, ne koristim ga, kad nemam wi fi nemam naprosto internet.

Slag na torti ova prica oko novog ugovora, javim se ja na mejl posaljem kao istice mi i sad znam da su davali svim zivima raznorazne moguce kombinacije samo da potpisu novi ugovor sa njima i reko ajd da vidim sta ce ponuditi i ona likusa mi ponudi visu tarifu i da ne moram da placam prva dva meseca?! i kao to je to i jos mi likusa kaze posto sam im rekao pa imam dosta bolju ponudu od vipa i to bez cimanja nego regular, ona kao pa razmislite pa se javite na ovaj broj i ja posle 1h reko ajd da vidim i okrenem ono javlja mi se drugi operater i kao pa vas nalog su zakljucili kao to je to, vi ste odbili, ali evo otvoricu novi nalog i ocekujte poziv za pola sata sat, naravno to je bilo pre 3 dana i niko me nije pozvao.

ITd itd itd...

Otisao sam danas u Vip, potpisao da mi prebace broj, uzeo Neo4 i fontele...neograniceni minuti u domacem saobracaju, neograniceni smsovi, superbrz net 4 giga i fontele sveukupno 2700 rsd. Po meni super ponuda.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Fri Sep 15, 2017 7:55 pm

ja uđoh sad na sajt VIP-a da vidim koliko je KEYone koji ću uzeti
ludilo od tarifa, oni nisu normalni

radiće kupujem-prodajem


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests