Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Wed Feb 01, 2017 9:39 pm

Ja sam isao u Barajevo, zavrsio za par minuta bez ikakve rezervacije i bilo cega.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Wed Feb 01, 2017 10:43 pm

Nebi bas do Barajeva :-D Ako nemam ogranicenje od lekara,da ne vadim lekarsko?

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Wed Feb 01, 2017 10:58 pm

igrajVoso wrote:За оба аутомобила са тим мотором знам да не троше много, зато сам их и ставио. Иди лупај негде другде.




Не лупа он ништа него ти глумиш стручњака, а везе немаш. Тај фокус који си окачио по фабричкој спецификацији троши 9,4 литре на 100км градске вожње. Кад узмеш у обзир старост возила, квалитет горива и чињеницу да фабрика лаже тј. тестове врши у идеалним условима добијаш управо тих 10-12 литара градске вожње које ти је човек помињао.


друг члан wrote:ja vozim alfu 1.6 benzin trosi 7-7.5 svakakve voznje.Doduse mali je grad pa nema guzvi i mnogo drkanja,



Свака теби част ако је тако. Возио сам једно време алфу 147 1.6 бензинац твин спарк мотор од 120 кс. Мени је трошила сигурних 12 литара по граду, мада и фабрика није далеко, они кажу 11,2

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed Feb 01, 2017 11:40 pm

Немам разлога да те лажем. Точим сваки пут пун (јер фирма покрива гориво)и поништвам километражу. На следеђем точењу,кад поделим насуто гориво са стотинама км добијам тај опсег који сам написао. Написао сам и у каквим усливима возим
Choose Life

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Тема за све и свашта

Postby Bruno Sulak » Wed Feb 01, 2017 11:55 pm

Imam Megan 2001 1.6 107 ks, da mi trosi 12L parkirao bih ga na livadu i zapalio.Preterujete malo, 7 do maksimum 7,5 litara.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Чомбе » Thu Feb 02, 2017 12:39 am

Шта има да претерујем па фабрика тврди да та алфа троши 11,2 по граду. Мислиш да се они на своју штету рекламирају и тако привлаче купце? :)


7 може да буде просечна, али градска никако.

User avatar
igrajVoso
Posts: 29
Joined: Thu Sep 15, 2016 3:33 am
Location: Лиман, Нови Сад

Re: Тема за све и свашта

Postby igrajVoso » Thu Feb 02, 2017 1:42 am

Немам потребу да се настављам, другар вози тог фокуса, и у градској вожњи му је 7,5 просек. Како год, ето у праву сте.
ФК Војводина

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Thu Feb 02, 2017 4:28 pm

45 godina imam 25 godina radnog staza po zanimanju vozac. privatno vozim toyotu corolu 1.3 benzinac 91 i pri idealnim uslovima i normalnoj voznji trosi 7,5 litara na sto kilometra u gradu suce preko deset. blizina granice sa republikom srpskom i litar benzina me kosta 100 kinti,tako da imam racun da vozim. kupio je polovnu od nekih cigana i sa njom za godinu dana zgazio 17000 km bez ikakvih problema.

na poslu vozio svasta sa svakojakom kubikazom....
trenutno najmanji potrosaci su reno motori i to 1.5 dci ,znaci dizel koji je u kliju i koji kombinovane voznje ne trosi vise od 5 litara evro dizela . takvi motori imaju u meganu
mali potrosac je i benzinski motor 1.2 isto reno

mali potrosaci su i citroeni manje kubikaze

motori renoovi u meganu i benzicnci u dacji od 1600 cm3 nema sanse da trose ispod 8 litara ..i uglavnom svi motori preko 1600 kubika tesko da mogu da trose manje

fokusi su dizeli na 8-10 litara a benzinci i preko u proseku..

sto se tice polovnih delova za alfu,reno,pezo,coitroena sve je to sisanje,dok fijat bi zaobisao u sirokom luku,pogotovu punta..

e sad ,da imam dva soma kupio bi ovog klija dizela ali cilindar od kocnica u tocku kosta 50 evra ..jbg...sve je to stvar licne potrebe i budzeta....ove alfe su mi lepe ,imaju lepu liniju i ako ces da izadjes u grad i ako imas kompleks sta vozis ,recimo 147 koju mozes da uzmes za dva soma ,ona te nece osramotiti sigurno ,ali sigurno ti nece trositi 5 litara vec racunaj na desetku ma koje vrste bilo benzin ili dizel...

tesko ce ti na forumu neko pomoci po tom pitanju to moras sam da odlucis koliko ce ti se guber protezati posle izdvojene kinte za auto,a najbitnije ti je da te odveze od tacke a do tacke b bezbedno i bez problema . obrati paznu kakve su gume ,dubina sare i dobro zagledaj sve....ako se odluucis za forda fokusa pitaj ima li plivajuci zamajac ...zamena je 500 evra..... ima model topg forda koji nosi oznaku i koji nema plivajuci zamajac,mislim da je tddi ali nisam siguran,ali tizlabor ti mzoe pomoci posto vozi to sranje.

opel kao auti su malo skuplji ali astra 1400 cm a ima i 1200 benzinac i oni su manji potrosaci kao i korse,ali nikako ne uzimaj korsu dizela 1.7

malo sam ovo rastrzano napisao ali nadam se da sam pomogao u razmisljanju ovom momku sto je pitao za kupovinu polovnog automobila..

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Thu Feb 02, 2017 9:19 pm

Ja vozim dizela 1.6 pre toga isto dizela samo 1.7 i nema šanse da mi po gradu troši manje od 6 l.Prosek mu je 6.5-7 tako da je nemoguće da benzinac 1.6 troši litru više.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Thu Feb 02, 2017 9:50 pm

жабац wrote:Ja vozim dizela 1.6 pre toga isto dizela samo 1.7 i nema šanse da mi po gradu troši manje od 6 l.Prosek mu je 6.5-7 tako da je nemoguće da benzinac 1.6 troši litru više.


ma zavisi od grada i uslova voznje,kad uletis u guzvu sukne dobro....generalno kod nas je problem sto se sve pare daju za auto i jos se uzajmi koja stotina da bi se kupilo bolje od onoga sto se prvobitno zamislilo....e onda ljudi se pohvale komsijama da se to eto vidi ta kupovina i onda izadju u grad i mile,jer ne do Bog da ocesu ili razbiju,kurac su popravili...posle ih te komisije jebu ahahahaha

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Fri Feb 03, 2017 12:07 am

Ja pričam o Bg-u.Nit milim nit jurcam, u većini slučajeva mi je dete u kolima pa vodim računa o brzini.Najnormalnija vožnja i to je ta potrošnja.Što se tiče komšija nemam pojma o iskustvima koje pominješ, al mislim da je najnormalnija stvar paziti na auto i čuvati ga i ne vidim ništa loše u tome.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby kopriva » Mon Feb 06, 2017 3:20 am

Treba mi relevantan podatak o stanju u Rusiji od dolaska Putina na vlast. Kao neka paralela sta je Jeljcin ostavio a ovaj napravio. Po mogucstvu na engleskom. Ispretrazivao sam zapadne medije, ono je pakao.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Тема за све и свашта

Postby tizlabor » Mon Feb 06, 2017 11:59 am

santamarija wrote:ima model topg forda koji nosi oznaku i koji nema plivajuci zamajac,mislim da je tddi ali nisam siguran,ali tizlabor ti mzoe pomoci posto vozi to sranje.


Duvaj ga!Da je sranje nebi presao pola miliona od cega 400 000 u uzickom taksiju.
I moze jos toliko ako Bog da srece.Nebi ga menjo nizasta na svetu,ima da ga ceram dok ne stane onda cu mu spomenik uraditi!
Jedini pravi naslednik golfa dvojke,a pri tom ga je debelo nadmasio.

Jutros otiso zadnji kocioni cilindar,izaslo ulje iz kocnica,25 minuta pit stopa i ceh od 2 soma dinara,i opet vozam babe sa pijaca...
Imao sam najveci moguci kvar koji postoji na njemu,zviznula pumpa,230 evra druga sa dekodiranjem i montazom i ostavljas im tvoju.Posao obavljen za 6 sati.

Zimi trosi 9,5-10 suvi grad prva-druga trecu vidim jednom u 3 sata na 10 sekundi.Leti mozda litar manje...ta potrosnja mu je mozda jedina boljka,srecom nadje se nafte vako ispod ruke.... :mrgreen:

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby B.Centrale » Mon Feb 06, 2017 12:01 pm

Tizla, aj' odgovori mi molim te tamo gde je 'klopa' na pitanje o kafanama na zlatiboru. Ziv bio!
bologna centrale

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Mon Feb 06, 2017 1:22 pm

tizlabor wrote:
santamarija wrote:ima model topg forda koji nosi oznaku i koji nema plivajuci zamajac,mislim da je tddi ali nisam siguran,ali tizlabor ti mzoe pomoci posto vozi to sranje.


srecom nadje se nafte vako ispod ruke.... :mrgreen:


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=02&dd=06&nav_id=1227698 :mrgreen:

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby santamarija » Wed Feb 08, 2017 10:31 am

tizlabor wrote:
santamarija wrote:ima model topg forda koji nosi oznaku i koji nema plivajuci zamajac,mislim da je tddi ali nisam siguran,ali tizlabor ti mzoe pomoci posto vozi to sranje.


Duvaj ga!Da je sranje nebi presao pola miliona od cega 400 000 u uzickom taksiju.
I moze jos toliko ako Bog da srece.Nebi ga menjo nizasta na svetu,ima da ga ceram dok ne stane onda cu mu spomenik uraditi!
Jedini pravi naslednik golfa dvojke,a pri tom ga je debelo nadmasio.

Jutros otiso zadnji kocioni cilindar,izaslo ulje iz kocnica,25 minuta pit stopa i ceh od 2 soma dinara,i opet vozam babe sa pijaca...
Imao sam najveci moguci kvar koji postoji na njemu,zviznula pumpa,230 evra druga sa dekodiranjem i montazom i ostavljas im tvoju.Posao obavljen za 6 sati.

Zimi trosi 9,5-10 suvi grad prva-druga trecu vidim jednom u 3 sata na 10 sekundi.Leti mozda litar manje...ta potrosnja mu je mozda jedina boljka,srecom nadje se nafte vako ispod ruke.... :mrgreen:



250 evra za sedam dana kavarova...ahahaha.....menjaj mahinu bre....nece niko da ufati za kvaku !!!

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sat Feb 11, 2017 3:01 pm

Рудари ли неко, или зарађује на неки други начин биткоине ?

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Sun Feb 12, 2017 1:11 am

Citao sam o rudarenju pre mozda godinu dana. Dosta para treba da se ulozi da bi uopste pomislio da krenes od toga da zaradjujes a to dosta para je rang par desetina hiljada evra i pitanje je da li i kada ce to ulozeno da se vrati.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Sun Feb 12, 2017 2:33 am

Ako moze u kratkim crtama neko da objasni to rudarenje?

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Feb 12, 2017 12:19 pm

Рударење је решавање сложених математичких алгоритама преко одређеног софтвера за рударење. Као резултат добије се биткоин, а потребна је јака машина са што јачом графичком (и по 2 ако треба) и потрошња струје се пење у висине, што се данас показало као неисплативо за просечног корисника компјутера. До биткоина се може доћи на више других начина, попуњавањем анкета, кликтањем на одређеним сајтовима (фауцетима), играњем покера... Прва два начина сам пробао, никоме не препоручујем, тешко губљење времена, а преко покера успевам да зарадим БТЦ у вредности од 100-тинак $ на неком месечном нивоу. Другар се баш озбиљно бацио на то, докупио компове, па игра са 4 компа истовремено, има 4 различита нета, тј. ип адреса, како га не би провалили кад се нађу 2 његова налога за истим столом и он лепо пролази, 400-500 $ месечно. Биткоин се складишти у онлајн ''новчанику'', најпознатији је ксапо, он нуди и картицу преко које је могуће уновчити или потрошити БТЦ, другар је има и користи је као и било коју другу картицу. Ја је немам, али пошаљем свој бтц у његов новчаник, одемо до банкомата и подигнемо паре http://prntscr.com/e7peh4 Као што се може видети, БТЦ је најскупља валута на свету, а многи показатељи говоре да ће бити значајно увећана у будућем периоду. Такође је згодна валута за плаћање, врло је тешко ући у траг трансакцијама, па коме је анонимност битна, ово је право платежно средство.
Last edited by MARKER on Sun Feb 12, 2017 12:25 pm, edited 1 time in total.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: svuda.prisutan and 19 guests