Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Thu Jan 14, 2021 3:34 pm

Навлака у правом смислу те речи, навикне се мозак на тзв. ''cyclists high''/''endorphin rush'' i довиђења. Не одем ли 10 дана у вожњу, што је случај зими, депрес је загарантован. Ако за нешто знам да ћу практиковати до краја живота, то је педалање.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Thu Jan 14, 2021 5:24 pm

Чекај бре, 12 сати проведеш на бајсу, какве ти гелове имаш на седишту кад можеш да издржиш ово. Мени је бајс фазон одем до старог краја некад, ту пар км по блоковима, Сави, мало галовица до Остружничког и то је то, после овог круга кад сиђем са бајса ходам као Док Холидеј, свака част обојици, капирам да уживате, јер у супротном не би ни имали овакве руте, ал мени делује као немогућа мисија.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Thu Jan 14, 2021 5:49 pm

Чини ти се, само треба да си довољно утрениран, да возиш једно годину - годину и по дана. Што се тиче удобности, потребно је имати добру опрему (пре свега бици шорц, са што квалитетнијим улошком), а још потребније је да је позиција седишта и волана усклађена са морфолошким димензијама возача, такође напумпаност гума на одговарајући притисак је врло битан фактор комфора.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Thu Jan 14, 2021 6:42 pm

Guscija mast
Imati dobre biciklisticke ti je pola posla. Ja imam neke sasvim prosecne a planiram da uzmem sa silikonskim uloskom. Mozda je glupo ali najvise problema imam sa rukama. Tu trpim najvece bolove. Nemam amortizer i ruke moraju svaku rupu da osete i bukvalno ruke ih amortizuju. A kad ides 40-50km/h sa tankim gumama svaka pukotina se oseti. Pisao sam na jednom forumu o mojim voznjama pa cu probati da nadjem to i kopiram ovde.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Thu Jan 14, 2021 6:50 pm

Evo ga:

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Neko sam ko dugo vozi bicikl. Na nagovor drugih odlucih da posetim ovo mesto i napisem koju o svemu tome.<br />
Za pocetak vozim City Scott. Nisam neki obozavaoc tehnologija ali takodje na nagovor drugih krenuh u svet aplikacija Strava. Pamtice rute kojima ides, imaces statistiku,....sve to i opet nisam nesto preterano odusevljen. No dobro, u nastavku cu postaviti nesto slika.<br />
Unapred isplaniram plan. Kada krecem, gde pravim vece pauze, gde cu obedovati, za slucaj problema gde mogu potraziti pomoc, u koje vreme da ocekujem da cu stici..... Uvek imam nekog na pameti koga za slucaj problema pozvati da dodje po mene i nekim zadnjim delom mozga tokom voznje pratim gde imam u svojoj blizini prugu. Ukoliko ovo prvo ne uspem bar da se vozom &quot;spasim&quot;.<br />
Trudim se da izbegavam magistralne puteve, tj puteve koji su optereceni saobracajem. Ako bas moram biram da na pocetku voznje idem tuda. Prosto, odmorniji sam i koncentracija mi je na visem nivou. <br />
Od stvari obavezno nosim nesto para, rezervu unutrasnju gumu, opremu za lepljenje gume, kljuc, vodu, bonzite, nesto suve odece, kaciga, rukavice i naocare. Na bicikli su mi obavezni pumpa, svetla i rezervna baterija za ista. Ukoliko je toplo oblacim biciklisticke (planiram da kupim sa silikonskom postavom) a ako je malo hladno preko njih trenerku.<br />
U najvecem broju slucajeva idem sam (sto bas i nije pohvalno) prosto ne volim da nekog usporavam ukoliko je spremniji vozac od mene kao i da mene neko usporava. To pre svega mislim na voznje od preko 100km.<br />
Sledeca stvar koja mi je jako bitna je da vozim krug, ne recimo do nekog mesta pa istim putem nazad, vec pravim krug. Voznja istim putem prosto me psihicki ubija.<br />
Nisam neko ko juri dobro vreme, jaku prosecnu brzinu, prosto uzivam u voznji i lepoti prirode.<br />
Svako dobro svima i pazite se.<br />
Evo nekih voznji:ImageImageImageImageImageImage<br />
<br />
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Thu Jan 14, 2021 10:11 pm

Свака част бураз, озбиљна је то километража. Колико ти је времена било потребно да уђеш у ту, неки, озбиљнију форму.Капирам да ниси одмах почео да правиш те километраже, већ си се возао ту нешто по крају?

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Thu Jan 14, 2021 11:13 pm

Ja ću da iskoristim priliku da se javno zahvalim bratu Markeru za pomoć prilikom kupovine bajsa. Prelep bajs. Navozao sam se baš, do posla redovno i po minusu. Bar 45 minuta pedaliranja dnevno, uz slušanje nekog podkasta. Lepo bilo. Dok mi neki govnar nije ukrao bajs iz dvorišta zgrade. Nisam pametan kako opet da kupim, kad mi se ne poklanja lopovima.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Thu Jan 14, 2021 11:31 pm

жабац wrote:Свака част бураз, озбиљна је то километража. Колико ти је времена било потребно да уђеш у ту, неки, озбиљнију форму.Капирам да ниси одмах почео да правиш те километраже, већ си се возао ту нешто по крају?
Vidi, celog zivota vozim bajs. Ali ono, klinacki. Ne volim kolima po gradu, sto saobracaj sto problem parkinga....i dok sve sto imam zavrsim navoza se covek. Cini se da nije ali ipak jeste. Skoknem do ortaka, pijac, cuda....sve gde sam mogao bajsom isao sam. E sad, pre nekih 6 godina sam kupio ovaj. Krenuo sam sa voznjama tipa 20-30km ali imao sam ja to i pre u nogama ali nisam merio. Prvi cilj mi je bio da izadjem na Goc (pominjana vec planina) 37km u jednom pravcu. Kad sam uspeo to mislio sam da sam Bog . Tamo i nazad 74km. Vec ozbiljna stvar. Nisam siguran ali mislim da to nije bilo prvog leta vec drugog, recimo godinu dana kako sam uzeo bajs. Naredne godine sam poceo malo po malo da podizem, redovno sam izlazio na Goc, imao voznju od 88km (ceo krug oko Goca) i jednu voznju od 92-93km. Vec naredne sam prebacio stotku i evo dokle sad. Samo podizes i podizes. I sve je to tako dok je uzivanje. U glavi imam brdo nekih voznji za ovo leto. Ali opet treba imati i vremena za sve. U svakom slucaju uz minimalno opreme moze jako lepo da se vozi. A biciklizam je prelepa stvar. Delove Srbije koje sam prosao je prica za sebe.

E da, pomenu slusanje dok se vozi ovo ono....mislim da je to jako opasno i iskreno nije mnogo pametno. Nikako nisam za to.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Sun Jan 17, 2021 7:55 am

pre mesec dana je završena staza ZR - Temišvar, jedva čekam da se uradi prelaz na mestu gde se spajaju naš i rumunski deo, pa da vozim

prošle godine sam oživeo svoj stari bajs i vozio se po okolini skoro svakog dana, ali ću uskoro da kupim nov bicikl, najverovatnije gravel, pa će tek tad da krenu vožnje duže od 60-70km, koliko su mi dosadašnje najduže bile

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Jan 17, 2021 1:21 pm

Шта ће ти гравел бајс ако ћеш возити 99.9% времена по асфалту ? Боље узми класичног друмаша или друмаша са равним воланом...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Sun Jan 17, 2021 3:54 pm

ne volim drumaše, a i jako često vozim po poljskim putevima i nasipima, a verovatno ću uskoro da krenem i po okolini Beograda tamo gde postoje staze van druma, pa mi treba gravel

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Jan 17, 2021 4:32 pm

Ок, онда је за тебе друмаш са ширим гумама и крампонима, тзв. гравел :mrgreen:

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Sun Jan 17, 2021 7:26 pm

to ti kažem, tačno to mi treba :mrgreen:

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Jan 17, 2021 9:01 pm

Мада, ако силазиш на земљу, добро би ти дошли предњи амортизери, па би у том случају трекинг био дупло комфорнија варијанта од гравела, а гуме 28-ице за трекинг можеш да бираш какве хоћеш...

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Mon Jan 18, 2021 11:03 am

Guram 5e da će ga Marker nagovoriti da uzme treking. :mrgreen:

Šalu na stranu, svaka čast svima koji su upisali ovde na temu bilo kakvu vožnju dužu od 50km. Ja se sa 20-30km polomim(doduše određena dionica je baš uzbrdo) ali sam još uvijek u 'zaletu' što bi se reklo. Šta mislite o odvojenoj temi posvećenoj biciklizmu ? Možda da Marker i Kibicow preuzmu na sebe, gdje bi se mogle kačiti rute, pisati iskustva, šta nositi od opreme, šta ne, savjeti za kupovinu bicikala, na šta obratiti pažnju, prodaja bicikala savjeti, procjena i slično ?

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Mon Jan 18, 2021 2:19 pm

Sto se mene tice moze.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Mon Jan 18, 2021 2:57 pm

Ајд' отворићу тему, надам се да нико неће имати ништа против.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Mon Jan 18, 2021 3:07 pm

Преамбициклиозно, ал отварај, ко га јебе.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Mon Jan 18, 2021 4:05 pm

Forum je u padu duzi niz godina, nece ga to podici ali....nek tera samo.

edit: prebacite ovih nekoliko poslednjih upisa tamo

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Mon Jan 18, 2021 6:51 pm

Livada gravelisti VS trekeri 14x16, pobeda trekera jer su imali pomoć monociklista (podmladak Zvonce i Guvernal).


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests