Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Thu Dec 10, 2020 10:39 pm

Naravno, dao ti strica uzeo ti brata. Korektno.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby DRINK » Fri Dec 11, 2020 12:16 am

Vozači koji polažu po novijem zakonu (ne znam od kada je) su bar duplo bolji i kulturniji od ovih kao što je mićara i slični, koji su prvo seli u kola a posle učili znakove, i ako je nešto dobro što su uveli ovi govnari, to je taj novi zakon oko auto škole, sve osim cene naravno, koja je morala i treba da bude daleko manja.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Fri Dec 11, 2020 12:18 am

Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Fri Dec 11, 2020 9:20 am

Bunt wrote:Zato surovi vozači oni što ih je pijani đed/ujak/stric još sa šest godina učio da vrte volan i voze po zemljanom putu dok sviraju lokalnim čuvarima stada, a posle sa 15 im daju ključeve da odu u centar u disko jer ima desetak kilometara do tamo. Da se kola samo po selima voze proizvođači automobila bi demontirali migavce, ulice bi bile široke barem 16 metara da svako može da se zaustavi gde mu se digne kurac a od znakova samo STOP kod škole.

I kod prodavnice :mrgreen:
Mi sa sela i traktor i kombajn i frezu i sve a vi sa kladrme ni kola uz Kopaonik numete da izvezete. Jbg, mi se malo zbunimo kad se pojave dve trake u istom smeru i zelena strelica na semaforu ali u globalu smo bolji vozaci (off roud, a Srbija je 95% off roud, a i Beograd vise lici na off roud)

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby kocka » Fri Dec 11, 2020 11:25 am

Колико у САД траје полагање вожње, а колики је број саобраћајних несрећа ?
Road fatalities per 100,000 motor vehicles :

Somalia 6532.5
Egypt 148.7
Albania 107.2
China 104.5
Bosnia and Herzegovina 76.7
Russia 50
Montenegro 31.7
Serbia 28.4
United States 14.2
France 8.4
Germany 6.4
Japan 5.7

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Fri Dec 11, 2020 12:27 pm

SAO_Zeljin wrote:
Bunt wrote:Zato surovi vozači oni što ih je pijani đed/ujak/stric još sa šest godina učio da vrte volan i voze po zemljanom putu dok sviraju lokalnim čuvarima stada, a posle sa 15 im daju ključeve da odu u centar u disko jer ima desetak kilometara do tamo. Da se kola samo po selima voze proizvođači automobila bi demontirali migavce, ulice bi bile široke barem 16 metara da svako može da se zaustavi gde mu se digne kurac a od znakova samo STOP kod škole.

I kod prodavnice :mrgreen:
Mi sa sela i traktor i kombajn i frezu i sve a vi sa kladrme ni kola uz Kopaonik numete da izvezete. Jbg, mi se malo zbunimo kad se pojave dve trake u istom smeru i zelena strelica na semaforu ali u globalu smo bolji vozaci (off roud, a Srbija je 95% off roud, a i Beograd vise lici na off roud)



Vi se generalno zbunite pa kombajn vozite kao da je traktor, traktor kao da je automobil a automobil kao da je freza. Jer štavas bole kurac.

Imao sam direktan čeoni sudar sa jednim takvim umetnikom, pogodi ko je ušao u čiju traku? Imaš pravo pola puta da pogađaš... Šmeker od 59 godina, nikada nije polagao. Srećom bio sam sam u kolima i srećom umro je šest meseci kasnije.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Fri Dec 11, 2020 1:01 pm

Црна Гора набила 30 % кад су им увели кружне токове, па док их нису савладали.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby CamoSurprise » Fri Dec 11, 2020 1:42 pm

Zanimljiva statistika, ali mislim da ovo obuhvata samo saobraćajke sa smrtnim ishodom.
U svakom slučaju pokazuje (ne)kulturu vožnje.

Ne znam kako sada izgleda vozačka obuka, ali se sećam da je meni kao klincu instruktor (voleo da popije), zadremao jednom u kolima, a davao je i savete o dobrim mestima gde je privodio kandidatkinje. :mrgreen:
Nadam se da je sada obuka odmakla od toga.

Bila je neki dan priča i o ženama vozačima...koliko god da nerviraju vozačkim neznanjem, tipa ne zna da se uparkira, uključi u saobraćaj, skrene levo, uslovni smeafor, češanje i manji udarci...retko ćemo čuti da je žena sa 3 promila, vozila 100 km/h u gradu i ubila dete na pešačkom.

Sve u svemu, ludaka u saobraćaju u Srbiji ne fali, ni kod gradskih, ni kod seoskih vozača, primera na putu je mnogo.
Gilajdza RIP

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Fri Dec 11, 2020 2:56 pm

Mislim da bih mogao citirati svoj upis kada je bila nekakva frka ovde za parking.

Ponovo ću boldovati glavnu stvar za sve ove propuste koje navodite -> NADLEŽNI ORGANI .

Dovoljno je baciti oko na ovu statistiku i primjetiti da osim Kine (mada je i to pitanje) i MOŽDA Egipta sve ostale rizične države(do US) su duboko u korupcijskom kanalu.

Dokle god Mićo u svom selu ima "od prike priku" i dokle god je on u tom istom selu "Od Mile mali" dotle će (uglavnom) mlađarija da gine po tim selima.

Dokle god bilo ko od nas(njih) može da gurne nešto "sa strane" umjesto da mu oduzmu vozačku, auto + 1000e kazne ili opet se pozove na "od prike priku" dotle će biti tako i dešavati se sve to na putu kako i jeste danas.

Da li stvarno mislite da su na Zapadu sve sami kulturološki napredni likovi, otvorenih pogleda na svijet sa najljepšim saobraćajnim vaspitanjem ? Jesu, ali čeJu. :mrgreen:

Najbolji pokazatelj kako i šta je onaj primjer prije par godina kad je neki baja ga razvuko tipa 200 na sat na autoputu kroz Srbiju pa kroz Kroejšu, pa kroz Bosnu, pa je dobio tu neke kazne ili je nešto podmitio, pa su onda uporedili šta bi se desilo da je to isto uradio u Švici, državi u kojoj je nastanjen.

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Fri Dec 11, 2020 4:54 pm

CamoSurprise wrote:retko ćemo čuti da je žena sa 3 promila, vozila 100 km/h u gradu i ubila dete na pešačkom.

Не али ћемо чути да су правиле полукружно скретање, преко 2 пуне линије, и да су искочиле у траку момку који је вози мотор, на жалост он није доживео да им се најебе маме, тако да ето... дебили, мушко-женски, све једно. Говно је говно

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Druidid » Fri Dec 11, 2020 5:21 pm

ElPadrino wrote:Mislim da bih mogao citirati svoj upis kada je bila nekakva frka ovde za parking.
Dovoljno je baciti oko na ovu statistiku i primjetiti da osim Kine (mada je i to pitanje) i MOŽDA Egipta sve ostale rizične države(do US) su duboko u korupcijskom kanalu.

Nevezano za temu, ali u Egiptu je toliki nivo korupcije da su sve ostale zemlje zajedno sa ove liste mala beba za njih. Osim Somalije gde bukti gradjanski rat u pola zemlje, ne znam ni kako su ih uopste ubacili u ovu statistiku. Pisacu nekad o Egiptu opsinije na putovanja temi.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby kocka » Fri Dec 11, 2020 5:30 pm

Road fatalities per 100,000 motor vehicles :

Turkmenistan 107.8
Kazakhstan 101.4
Azerbaijan 70.9
Russia 50
Ukraine 42.2
Belarus 32.9


Све земље су припадале бившем Совјетском Савезу. Види се да што су се народи и друштва касније срела са аутомобилима, већи је и број саобраћајних несрећа.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Fri Dec 11, 2020 9:33 pm

Ajde vi koji ste prelezali ovaj virus,kazite posle koliko vam se vratio miris i ukus,i da li se vratio?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Sat Dec 12, 2020 8:13 am

Meni posle sedam dana.
Bolovi (leđa, glava) i otežano disanje pet dana. Temperatura samo jedno veče, ali to veče sam se iskreno zabrinuo. Bilo disanje ko na cevčice, da se nastavilo ujutru bih polako u dom zdravlja pa šta bude...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Sat Dec 12, 2020 10:26 am

Не знам чему хајка због учења прије времена...
Притом полагање после тога за Б и Ц па ЦЕ.

Саобраћај је више логички уређен, него што би ти требали знакови, знакови су ту више за споредне ствари, као што су знакови упозорења и опасности на путу.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby савабјан » Sat Dec 12, 2020 10:59 am

Мићара wrote:Не знам чему хајка због учења прије времена...
Притом полагање после тога за Б и Ц па ЦЕ.

Саобраћај је више логички уређен, него што би ти требали знакови, знакови су ту више за споредне ствари, као што су знакови упозорења и опасности на путу.

:lol: :lol:
Jebeni car

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Sat Dec 12, 2020 11:28 am

Знакови поред пута

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Sat Dec 12, 2020 12:36 pm

савабјан wrote: :lol: :lol:
Jebeni car


Признај да сам ти идол. 8-)


Bunt wrote:Naravno, dao ti strica uzeo ti brata. Korektno.


Мићо мој о чему причаш ти?
Јел ти знаш мене?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Тема за све и свашта

Postby pertla » Sat Dec 12, 2020 1:11 pm

jes ti onaj sto prica vicove?
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Ђексара » Sat Dec 12, 2020 1:17 pm

Kacmo kod saobraćaja :mrgreen:



Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests