Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby 1748 » Thu May 31, 2018 6:39 pm

Najljubomorniji pas na svetu :mrgreen:
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Тема за све и свашта

Postby Новосадиста » Thu May 31, 2018 6:48 pm

Само посвећивање пажње и времена, и све иде лагано... Обавезно прво чишћење од глиста, и вакцинације, све остало касније зависи од твог рада са њим и колико му времена посветиш и да ли је радни пас или само љубимац...
стадион-место народног бунта!

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Nikodije » Fri Jun 01, 2018 10:37 am

E braco moja da vam ispricam sta sam juce doziveo. Aerodrom Nikola Tesla vozim prijatelje i njihovu kcerku koja ide u Nemacku na sljaku neku, scene koje sam video na aredromu su vise nego potresne. Bar 100-ak roditelja i prijatelja kako placu i pozdravljaju se sa decom svojom, nisam hteo da cujem te njihove reci ali prosto sam cuo i toliko me je pogodilo i dotuklo da sam se jedva ja suzdrzavao da ne pustim koju suzu a nisu mi ni rod ni pomoz bog. Ove prijatelje isto jedva sam smirio u kolima kada smo se vracali sa aerodroma. Sine pisi mami , pazi se tamo, jedi dobro, ako ti bude falilio para javi pozajmicemo mi pa cemo poslati, pazi se tamo tih droga i nemoj vikati da si Srbin nikada ne znas ko te slusa i ko je oko tebe, cuti i radi, toplo se oblaci, nemoj da radis nesto sto je tesko,cuvaj zdravlje itd.Njihova lica i suze, jauke, smirivanje od strane oceva u fazonu ajde bre sve ce to biti dobro. Na kraju monolog jedne zene koja je pratila sina me je bukvalno pokosio kao rafal. Ona je ispratila sina i mase mu onako i on vec otisao, cekira se i to, kada ona krene prvo molitvu onako tiho i prekrsti se i onda krene monolog na glas, Boze moj podigla sam ga sama od kilo mesa,radila sve i svasta samo da on ima,molila sam te svaki dan da ovde nadje nesto i da se smiri a eto on odlazi... Lice te zene i suze, molitva pa taj tihi monolog koji sam skoro pa siguran sam citirao od reci do reci je strasno nesto. Preziveo sam ja rat,izbeglistvo,siromastvo itd. ali brate mili ovakve rastanke sa zivim ljudima , je nesto naj emotivnije i tuznije sto sa doziveo. Koje kosovo koji bdp koji kurac koji palac ,mi dnevno gubimo par desetina mladih koji se nikada nece vratiti, ovo je rat koji smo izgubili sigurno, a posledice ce biti jezive.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Fri Jun 01, 2018 11:35 am

To je ono što sam ja skoro pisao i što se svakodnevno dešava ali se slabo priča o tome u javnosti. Namerno se prosipaju priče kako se mladi vraćaju u Srbiju, kako se živi sve bolje i bolje ali je istina skroz drugačija. Obični ljudi nemaju uvid u to koliko zaista i mlađih i starijih odlaze. Prošle godine je otišao određen broj ljudi ali ova godina će mnogooo premašiti tu cifru. Termini se daju jednom mesečno a čeka se oko 5-6 meseci za one sa srednjom školom i oko 7-8 sa nižom kvalifikacijom. I to samo da se dobije termin. Pa još mesec dana do termina i još toliko do vize. Pa vi sad vidite kolika je gužva. Pre 2 godine se sve to završavalo ukupno za mesec dana. Nemačkoj fali radna snaga i postoji zakon po kome ljudi sa Balkana mogu lakše da dobiju vizu. Uostalom, pored radne vize, postoji mogućnost da ti Nemac plaća da se školuješ tamo i da radiš. Bez obzira na godine.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Jun 01, 2018 12:58 pm

Pa šta vam je...Pre neko veče sedim za kompom pijem pivo i već sam bio pripit, kad na fejsu izlazi slike ortakinje iz osnovne škole ( koja je već 5-6 dina u Americi ) i izbacuje slike sa nekih par svadbica koje su bile verovatno u nizu gde se njenih nekoliko drugarica udalo, ni manje ni više nego za nigere, nemam ništa protiv njih konkretno, isti bi mi kurac manje više bio da je bilo koja druga nacija ili rasa u pitanju, ali takav bol i mučninu sam osetio da sam hteo u sekundi da povratim, sve su to mlade srpkinje prelepe koje bi trebale ove da žive, ovde da budu domaćice i Srbima da rađaju Srbe, a ne da se tako cepamo i rasipamo po belom svetu drugima populaciju da povećavamo, tako da nikodije kapiram tvoje razočarenje i saosećam se sa tobom, kao da sam bio prisutan tu.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Fri Jun 01, 2018 1:09 pm

Swallow wrote:Pa šta vam je...Pre neko veče sedim za kompom pijem pivo i već sam bio pripit, kad na fejsu izlazi slike ortakinje iz osnovne škole ( koja je već 5-6 dina u Americi ) i izbacuje slike sa nekih par svadbica koje su bile verovatno u nizu gde se njenih nekoliko drugarica udalo, ni manje ni više nego za nigere, nemam ništa protiv njih konkretno, isti bi mi kurac manje više bio da je bilo koja druga nacija ili rasa u pitanju, ali takav bol i mučninu sam osetio da sam hteo u sekundi da povratim, sve su to mlade srpkinje prelepe koje bi trebale ove da žive, ovde da budu domaćice i Srbima da rađaju Srbe, a ne da se tako cepamo i rasipamo po belom svetu drugima populaciju da povećavamo, tako da nikodije kapiram tvoje razočarenje i saosećam se sa tobom, kao da sam bio prisutan tu.


Te domacice, srpkinje bi se udale za Srbina ali bi se i dalje cepale sa crncima, tako da, sve je ok, taman su tamo gde bi trebale biti.

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Тема за све и свашта

Postby Кум Жоржо » Fri Jun 01, 2018 7:26 pm

Da je brata da požali ka` da bi pomoga`!

Dobih neke filmove na CDovima(DVD), pošto imam veliku želju da te iste zadržim na kompu, na koju foru to da odradim?
Malo sam tupson što se vakih stvari tiče.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby dennycrane » Fri Jun 01, 2018 8:09 pm

ako su "originalni" dvdovi, verovatno imaju zastitu od kopiranja. za skidanje zastite ti treba anydvd (nije dzabe, a bemliga da li ima nesto novo/bolje/besplatno), a za ripovanje ti treba handbrake (besplatan). iskreno, lakse je da nadjes negde da skines nego da se jebavas sa ripovanjem...

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Тема за све и свашта

Postby Кум Жоржо » Fri Jun 01, 2018 10:00 pm

dennycrane wrote:ako su "originalni" dvdovi, verovatno imaju zastitu od kopiranja. za skidanje zastite ti treba anydvd (nije dzabe, a bemliga da li ima nesto novo/bolje/besplatno), a za ripovanje ti treba handbrake (besplatan). iskreno, lakse je da nadjes negde da skines nego da se jebavas sa ripovanjem...

A fora je što ih baš niđe nema na net... al fala ti svakako.
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Fri Jun 01, 2018 11:54 pm

Bunt wrote:Te domacice, srpkinje bi se udale za Srbina ali bi se i dalje cepale sa crncima, tako da, sve je ok, taman su tamo gde bi trebale biti.



Kapiram ja i to brate, nemoj da misliš da sad ja tu imam neka liberalna shvatanja i stavove prema ženskom rodu, ni najmanje prvi ujedam kada god i koliko god mogu, nebrojeno puta sam nekoj fuksetini začepio surlu u društvu i sl kada počne da se krevelji i da mi kenja o poštenju, a mi stoka i to, nebrojeno puta sam baš crnce davao za primer kako to da smo mi svinje i jebemo sve što stignemo, a one do jaja osim što će svaka da se pohefta sa nigerom na jedan, pa o čemu pričamo bre svaka crnčuga koja igra u srpskoj beton ligi fudbal ima više recki od Zdravka Čolića....Ali da ne skrećem sa teme dalje već me mučnina uhvatila što uopšte i pišem na ovu temu, generalno samo me obuzimaju žal i bes.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Тема за све и свашта

Postby Opie » Sat Jun 02, 2018 5:29 pm

Kako smo dosli od pricanja o oprastanju na aeroromu do jebanja Srpkinja sa Crncima ?



preabcite ovih nekoliko postova na temu seobe,posto imam par stvari da kazem sto se toga tice.
ex-Pop Djujic

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby МГП » Sat Jun 02, 2018 5:47 pm

Имам проблема са телефоном, кад год га упалим ујутру убацују ми се неке апликације за које пише да ако их инсталирам могу да шаљу смс поруке, позивају бројеве у телефону и слично, као неке хакерске (то ми се дешава и када нисам прикачен на интернет). А када одем на гугл убацује ми се мобилни претраживач, неко срање и отвара неке сајтове које у животу нисам посјетио. Шта могу да урадим да га имало вратим у првобитно стање а да га не носим мајстору, у питању је cubote note S?

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Sat Jun 02, 2018 8:11 pm

МГП wrote:Имам проблема са телефоном, кад год га упалим ујутру убацују ми се неке апликације за које пише да ако их инсталирам могу да шаљу смс поруке, позивају бројеве у телефону и слично, као неке хакерске (то ми се дешава и када нисам прикачен на интернет). А када одем на гугл убацује ми се мобилни претраживач, неко срање и отвара неке сајтове које у животу нисам посјетио. Шта могу да урадим да га имало вратим у првобитно стање а да га не носим мајстору, у питању је cubote note S?


Пребаци битне ствари ако имаш на комп, и форматирај телефон, врати га на фабричка подешавања, све избриши апликације које си инсталирао додатно... И пази се коцкарских сервиса и бетова и разних кураца што се тиче казина по интернету не уписуј нигде свој број што се тиче тих игрица и тако тога, само за битне ствари уписујеш свој број мобилног телефона, да не би заглабвио озбиљне паре, као што сам ја једном, скидало ми по 200 динара сваки дан....
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby МГП » Sat Jun 02, 2018 9:51 pm

Искрено Мићо не знам како да их пребацим на комп, оће ли остати слике и видео снимци које већ имам у телефону ако вратим на фабричко? Трудим се да не остављам нигдје податке тако да са тим тренутно немам проблема.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Sat Jun 02, 2018 10:24 pm

МГП wrote:Искрено Мићо не знам како да их пребацим на комп, оће ли остати слике и видео снимци које већ имам у телефону ако вратим на фабричко? Трудим се да не остављам нигдје податке тако да са тим тренутно немам проблема.


Kaда прикопчаш телефон на usb отвориш my computer и уђеш у телефон и пронађи своје слике у фолдеру, погледај мало видеа на youtube да се лакше снађеш "how to transfer files from note smasugn..."
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Sun Jun 03, 2018 2:45 am

Samo neka idu, sto vise njih ode vise posla za nas sto ostajemo
Salu na stranu, sutra bih otisao samo da imam gde. Zenu za ruku, klince i odmah krecem. Bez problema.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Sun Jun 03, 2018 8:03 am

Mogu ti reći da dosta žena i muškaraca 40+ (sa decom) ide tamo da radi razne poslove. Žene uglavnom kao med. sestre ili negovateljice a muškarci za razne poslove. A veliki broj ide tamo na dodatno školovanje, godine nisu bitne jer je kod njih normalno da se u toku života prekvalifikuješ i da nećeš ceo život da radiš jedan isti posao. Posle nekih 6 meseci mogu da dovedu decu i bračnog partnera. Jbg nije od starta svima sve tako bajno ali dođe sve na svoje mesto što u ovoj državi teško da će ikad da se ostvariti za većinu ljudi.
Ali, jbg, kažeš išao bih samo da imam gde... Niko od ovih ljudi koji idu nemaju ništa na tacni. Moraš malo da se potrudiš ako zaista imaš želju jer dugo nije bilo lakše da se ode. Npr. najlakše je otići kao medicinar jer ih traže baš dosta. Ljudi u Srbiji završe prekvalifikaciju, za to vreme nauče jezik do potrebnog nivoa i posao se nalazi maltene sam od sebe. Za poslove kao što su vozač, varioc ili nešto tako ni ne treba jezik u zavisnosti od firme i pozicije
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Sun Jun 03, 2018 8:58 am

Znas kako, klinci su mi takoreci bebe. Nije ni da ih vodim a ni da ih ostavim.
A jeste to lepo kad pises. Opet treba imati nekog negde. Nije bas ja odoh u Finsku da radim. Znam ja sta ti hoces da kazes ali 90% ljudi ode ili kod nekog ili zenidba za papire.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Sun Jun 03, 2018 9:33 am

Možda je ranije tako bilo ali je situacija skroz suprotna od kada je Nemačka donela zakon kojim olakšava nama da odemo. Idu ljudi koji nemaju nikoga tamo jer im firme uglavnom pomognu i oko smeštaja i oko sve papirologije. Drugačije je sada nego ranije i jer je doba interneta pa je sve lakše. A odeš ti sada npr pa posle 3 platne liste možeš da dovedeš ženu i decu ali je jedina "otežavajuća okolnost" što moraš da imaš platu dovoljnu da plaćaš stan i da izdržavaš decu. Ne znam tačno koliko je sve to ali vidim da ljudi bez nekih većih problema uspevaju. Mislim da se dobija i dečiji dodatak koji se sabira sa platom za sve to. Mislim, ne nagovaram ja tebe, nego samo hoću da objasnim da nije to više bauk kao ranije
P. S. Ako imaš faks i neku struku koju traže još lakše je sve i brže jer se dobija plava karta
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Sun Jun 03, 2018 10:00 am

Ma imam i faks i posao, i zena faks i posao. Mesecno unesemo u kucu oko 100k rsd sto uopste nije malo. I ja kada bih ti rekao sad da jedan meseca neko od nas ne primi platu ne znam sta bih. Onda dodjem ovde i citam kako ljudi idu u Brazil na Svetsko. Pa krenem da razmisljam o ovima sto rade za 30k. Gledam samo da mi deca nisu gladna, da platim namete i da ne idem okolo da se zajmim.

Sad kada bih krenuo u tu pricu za preko treba i vremena i para a ja to ne da nemam nego ni blizu. Ne znam dal me razumes sta hocu da kazem? Bukvalno nemam taj "luksuz" da ne primim platu jedan mesec. Odmah bi blokiralo sve kod mene. Jedina varijanta mi je 30. zavrsavam posao ovde 01. krecem tamo negde. Sto nije realno uopste. Da sam student ili sam... sigurno. Mozda me neces skapirati ali ovde ljudi sa decom verovatno hoce.
Nego da ne duzim, da tebe i ostale ne zamaram svoj problemima.
Generalno samo da su svi zivi i zdravi a za ostalo kako bude.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: ултра бг and 31 guests