Вечити ривали - вести и дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby БорацБЛ » Sat Jan 20, 2018 4:56 pm

Овако нешто раде само дебили, нажалост али ово је код вас нешто што је сасвим нормално

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Чомбе » Sat Jan 20, 2018 5:01 pm

Шарање графита овог типа у једну руку јесте показивање немоћи. Није то графит који нашара неко за 2 минута у сред ноћи. За ово треба прилично времена. Ако мислиш да је крај твој и да си јачи онда дођеш и објасниш им то док цртају.

Можда су цигани, а можда и нису. Додуше имате и ви на југу цигане. А имате сад колико видим и трећу фракцију.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby друг члан » Sat Jan 20, 2018 5:41 pm

enbidzi1 wrote:Moguće i da su gradjevinci neki

Шта ми грађевинци?
Choose Life

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Neapoli » Sat Jan 20, 2018 5:47 pm

Evo ga vojvoda, sto poziva "placipicke" da izadju na ulicu, pa kad se izadje na ulicu onda ce se opet pisati na temi "ultrasi zive vecno".

Izmedju svega ostalog i zbog takvog stava koji se predstavlja kao da je to toboze normalno,da su se grafiti uvek unistavali i unistavace se, tu smo gde jesmo. Na samom dnu.

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby fedayn82 » Sat Jan 20, 2018 5:49 pm

Kako mi se cini ciljano su unisteni samo GTR murali

Image
Ниси храбар као Јагода!

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby svuda.prisutan » Sat Jan 20, 2018 6:37 pm

Izgleda da je ciganima to neki fetis, vise puta su odradjivali tako hrabre vojne akcije. Nije mi jasno, sto lepo ne krenu od 10h sa krecenjem grafita, pa malo iskuliraju, popiju pivo, sacekaju da se osusi, pa da krenu sa novim grafitom na tom zidu.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby друг члан » Sat Jan 20, 2018 8:29 pm

Jesi ti siguran da su ovo cigani uradili?
Choose Life

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby bojan23 » Sat Jan 20, 2018 8:32 pm

svuda.prisutan wrote:Izgleda da je ciganima to neki fetis, vise puta su odradjivali tako hrabre vojne akcije. Nije mi jasno, sto lepo ne krenu od 10h sa krecenjem grafita, pa malo iskuliraju, popiju pivo, sacekaju da se osusi, pa da krenu sa novim grafitom na tom zidu.

Па ето идеје и за вашу неку акцију, знате у којим деловима града обитавају цигани, где су графити истих.

Дакле сума сумарум цигани пичке шарају ноћу графите. Друге групе то не раде.
З В Е З Д А Л Е !

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby brucelee » Sun Jan 21, 2018 12:00 am

Занемарујем тактику wrote:
brucelee wrote:Остало, у СФРЈ и великој Југославији, прва титула 1976 године, после 31 године постојања! еј 31 дина. До 1992, свеукупно 4 титуле. То је просек на сваких 12 година једна титула.

1955-1969 14 година
1972-1993 21 година
1998-2015 17 година
Што се тиче СФРЈ упореди период после другог светског рата са седамдесетим и осамдесетим годинама када смо већ светски прваци. Много озбиљнија лига, једна од најјачих у европи, кошарка се игра у целој земљи итд.


Јебеш нас, ја ти причам да твој клуб који важи за све и свја на баскет сцени Србије је узео прву титулу после 31 године постојања, а у бившој сфрј када је клупска кошарка ипак била на много већем нивоу, клубови из сфрј су узимали титуле у европи и евро такмичења, до тада је кк партизан узео једва 3-4 титуле. Ви сте свакако због евро титуле већи кошаркашки клуб од нас, али не може се правити поређење тог типа што смо ми у фк то сте ви у кк. Пошто је Фк Ц.Звезда имала константност и узимала титуле и крајем 40тих и 50тих и 60тих и увек скоро без веће паузе од пар сезона, осим оних 6 или колико већ титула ђуре фризуре :lol:

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby svuda.prisutan » Sun Jan 21, 2018 12:17 am

bojan23 wrote:
svuda.prisutan wrote:Izgleda da je ciganima to neki fetis, vise puta su odradjivali tako hrabre vojne akcije. Nije mi jasno, sto lepo ne krenu od 10h sa krecenjem grafita, pa malo iskuliraju, popiju pivo, sacekaju da se osusi, pa da krenu sa novim grafitom na tom zidu.

Па ето идеје и за вашу неку акцију, знате у којим деловима града обитавају цигани, где су графити истих.

Дакле сума сумарум цигани пичке шарају ноћу графите. Друге групе то не раде.
Mi nemamo ciganske grafite u gradu. Ali je svakako najveca glupost prekreciti grafit u 03h, ili uraditi grafit grupe/kluba u naselju gde si u manjini. Ali ako vec nekome grafit bode oci, neka radi preko dana, nek odradi preko tog istog logo svoje grupe/kluba.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Nikodije » Mon Jan 22, 2018 11:37 am

Izgleda da cigani stvarno nisu rusili te murale? Ima neko tacnu informaciju? Napljuvali mi cigane unapred izgleda :mrgreen:

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Чомбе » Mon Jan 22, 2018 9:50 pm

Неко је наводно ухапшен ако је веровати новинарима https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1349676

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby само јако » Mon Jan 22, 2018 10:23 pm

Ај нек неко објасни што овај у чланку доводи ово у везу са изборима ?
Шта гробари су опозиција ? или су само ови гтр опозиција ( немам представу шта раде, осим тих графита).
Циганин сам иначе .

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Bunt » Mon Jan 22, 2018 10:51 pm

Jedna od opcija je da je GTR uradio majice sa likom svemoćnog i provokativnim natpisom, mislim da je neko i postavio sliku ovde.

A onda naiđem na ovo:

"Видим да су се сви медији дигли да осуде „прекречене“ графите неких ликова на улицама Београда. Од режимских медија па до опозиционих. Видим да су вечерње новости ратног хушкача Милорада Вучелића који је послао у смрт хиљаде Срба, скочиле да оптуже и затворе оне који су „прекречили“ графите. Колико сам видео управо један од графита који није прекречен је и графит са ликом Бране Милиновића, дечака којега је убио режим 1991, на мартовским демонстрацијама а чија је перјаница био Милорад Вучелић. Лик дечака Бране Милиновића нико није дирао нити ће, тако се прича по граду.
Друга ствар, прича се и поставља питање да ли је ико мислио да ће лицемерни кретени имати графите по Београду након 365 дана гаса и навијачко симпатизерског хушкања по интернету и друштвеним мрежама где приказују спортисте ривалског клуба по гробовима на које њихове клупске легенде дркају? Или приказују 80-годишњу навијачицу ривалског клуба како гори на ломачи?
Па када то тако радиш, онда мораш да знаш ако правиш слике где се дрка по гробовима ривалских спортиста и када стављаш на ломачу ривалску 80-годишњу навијачицу, да сигурно нећеш остати без креативног одговора. А онда буди прави па немој да кукаш по медијима и намешташ људе, него се погледај у огледало и питај се да ли си прави, да ли си истински навијач креативац и уметник који има одговорност у своме раду, или си јајара и лицемерни кретен који од свог рада прави сигурну кућу и једну слику за јавност док паралелно лечи фрустрације, хушка и ради на продубљивању навијачко-симпатизерске мржње међу ривалима. И буди сигуран да ће увек бити оних који неће да гледају ту лицемерштину и неправду и да ће увек имати спреман креативан одговор било у стилу црног квадрата на белој површини Маљевића или нових решења Марка Ротка. А све кроз креативу и уметност како треба да буде. И ту ти неће помоћи ни један медиј да не буде тако.
Ово медијско хистерисање је јединствен случај да су се и режимске перјанице ала ратни хушкач Вучелић и квази урбана елита града удружиле да кукају и проналазе кривца у кречењу графита, а нигде их нема када треба да се осуди и спречи гасирање, хушкање и болесне провокације 365 дана у години по интернету. Не, него и сами учествују у томе и доливају.
Није проблем када се дрка по гробовима Звездиних спортиста, када се праве монтаже и слике како се Звездина навијачица од 80 година пали на ломачи и када се та пропаганда просипа по интернету и на фејсбук зидовима, сви шерају срећни и задовољни, зајебанти прави. Свима лепо. А кад дође одговор таквима онда је проблем, онда је кукњава по медијима и питање какви то људи могу да ставе црне квадрате руских авангардиста Ротка и Маљевића на Душка Радовића. Јављају се дежурни теоретичари и аналитичари. Нека је на част онима који узму слику жене од 80 година, ставе је на ломачу и развлаче по друштвеним мрежама, прави шмекери уметници. Нека је част ауторима, али и онима који ћуте на то, а сада су изашли из рупа и кењају."



Sent from my D6503 using Tapatalk

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Mon Jan 22, 2018 11:15 pm

Image
:mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby само јако » Mon Jan 22, 2018 11:16 pm

Права су опозиција . Само што сам ја као Циган певао " Дуле остани " на дербију а они ћутали .
Зато ми упало у очи како то убацују политику а не неке друге ствари навијачке или уметничке како год... оправдане или неоправдане како за кога јбг.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby 1958 » Tue Jan 23, 2018 10:04 am

Чомбе wrote:Неко је наводно ухапшен ако је веровати новинарима https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1349676


Gtr, kakva sprdnja. Ziro racun za popravku grafita. Kukanje po medijima zbog grafita. Govnari politicari kukaju zbog grafita. Davanje izjava u medijima pod punim imenom i prezimenom. Cudo nisu namestili nekog usput, mada ne sumnjam da su hteli samo da su imali prilike.
Често одем до на село

Huk
Posts: 13
Joined: Wed Feb 17, 2016 9:32 am
Location: Podgorica

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Huk » Tue Jan 23, 2018 10:19 am

Ovih nekoliko zadnjih postova je najbolji primjer koliko sve ovo nema smisla i koliko me odavno boli kurac i za tribine, zastave, šipke, grafite i ostala čudesa, sasvim opravdano.

Sjutra svom djetetu sigurno neću reći da ide na bilo kakvu navijacku tribinu. Na stadion da, da pogleda utakmicu, ali tribina je kod nas izgubila svaki smisao, ako je ikad i imala.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Вини Џонс » Tue Jan 23, 2018 10:25 am


User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Thu Jan 25, 2018 1:03 pm

http://mondo.rs/a1075950/Info/Drustvo/Tuca-na-derbiju-Splicani.html

Splićani sa derbija: "Beograd je divan, volimo ga"

"Nismo imali karte, nije ih bilo na blagajni i kupili smo ih kod tapkaroša. Dali su nam i neke crne dukserice uz karte. Nismo hteli samo na sever jer se plašimo Zvezdinih navijača i uzeli smo karte za jug. Ušli smo u središnji deo, zapaljene su baklje, došlo je do tuče. Neko je povikao: 'Cigani!', i tada su počeli da nas tuku"

:lol:
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests