Вечити ривали - вести и дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Mon Mar 18, 2019 5:57 pm

Za to "Rezultat preči od budućnosti" vidi pod Đura fruzira i 300 vezanih titula i 5000 liga šampiona i evrope i onda staviš na papir sve šta se desilo u tom periodu, pa onda vidiš dokle ste stigli sad i onda dođeš ovde i nekom pričaj o teoriji "Rezultat preči od budućnosti".

Sportski pozdrav.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Zlatiborac
Posts: 84
Joined: Sun Mar 11, 2018 5:27 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Zlatiborac » Mon Mar 18, 2019 6:02 pm

Razumem na šta misliš.
Samo što je mutavi bio teran i za vreme rezultata.
Ali tada je već postojala podela na jug sa agentima i "netralnima" i istok sa zabranjenima.
Da je bilo drugačije druga bi se pesma pevala.
Ali šta bi bilo kad bi bilo.

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока

Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Pogrebnik » Mon Mar 18, 2019 8:43 pm

Druze, ne zameri ali nista ne bi bilo drugacije. Do sada se nije desilo da smo mi smenili upravu. Ikada. A ovom sada ne vredi ni pricati.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Вини Џонс » Mon Mar 18, 2019 11:19 pm

Ви сте Ђурића терали у шестом колу ЛЕ када на конту имате један бод и свако пролеће када Звезда смањи бодовну разлику са 15 на 7-8 бодова јер сте се тад триповали да је стигло наређење са врха да Звезда мора да буде шампион, онда ипак не буде тако и ви победите систем, Арапе, Русе...
Добро било је и оно око Станојевића и његове конференције.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Zlatiborac
Posts: 84
Joined: Sun Mar 11, 2018 5:27 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Zlatiborac » Tue Mar 19, 2019 7:01 am

Da nije došlo do slučaja Taton 2009. koji je unazadio tribinu i te podele o kojoj se najviše razmišljalo kako da se reši, grobari bi oterali Djurića. Pre tih stvari grobarska tribina je išla uzlaznom putanjom i bila je realno najjača bar u Srbiji. Sad će cigani da upadnu i pišu kako je to laž, ali to je bila neosporiva činjenica.

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby SAO_Zeljin » Tue Mar 19, 2019 8:26 am

Hahahah, cinjenice, cinjenice, ti maleni zecu

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Tue Mar 19, 2019 9:14 am

Zlatiborac, brate, treba biti prilicno hrabar da izjavis to sto si izjavio. Daj pricaj nam malo vise o toj renesensi juga koju je zaustavio slucaj Taton. Vas je bilo kao i sada, samo u manje frakcija. Mrzeli ste se kao i sada. Na ulici, to je tek posebna prica. Ja ne pamtim neke vase mega akcije ni protiv nas ni protiv murije.

Ja mogu da ti pricam o renesansi severa koja je zapocela pod Dan Tanom. Prvo je bio “slucaj” Uros Misic, koji nije unistio, vec ojacao tribinu. Onda je Dan Tana izneo podatak da je dug Zvezde tada nekih 25 miliona i onda je krenula nasa poznata mobilizacija. Mi smo tih godina imali vec na severu 10.000 ljudi u proseku, a cesto na stadionu i vise od 20.000 na domacim utakmicama.

Ja se zaista ne secam da ste se vi dizali ni u brojkama niti u akcijanju ni pre ni posle slucaja Taton. A to kada neko napise “neosporiva cinjenica” to je tek posebna stvar.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Чомбе » Tue Mar 19, 2019 12:16 pm

Zlatiborac wrote:Nema nas 50 pa da niko osim forumaša ne navija za Partizan.
Za vas kažemo "svi vi" jer uvek naglašavate tu hijerarhiju i kad god se pomenu delije sever svi se uključujete da branite ili podržavate.
Ja nemam problem da kažem da su grobari sjebana grupa sa više strana, (čak se i divim da je dugo i trajala kao grupa i da dalje na neki nači traje) s obzirom na sistemsko urušavanje.
Niste vi nikakva sila kakvom sebe proglašavate, izdržao je Terzan prozivke, izdržaće i Čovke izgleda jer vam odgovara privatno rukovođenje klubom. I to sve to jer imate kompleks da pokažete da vam je klub iznad rezultata (zvuči smešno, jer imate dobre rezultate prethodnih godina). A fk vam vodi čovek koji je ugasio OFK Beograd, kk čovek koji je uvek bio deo svake vlasti, osumnjičen za ubistvo decenije, kriminalac koji je pokrao Kosovo.
I opet vam je rezultat preči od budućnosti i estetike da nijednom od ko zna kad ne pomenete na utakmici ovu dvojicu.

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока



Слажем се. Има вас више. Али намеће се питање како си ти као неко ко не посећује ни једну од трибина упућен у све, а
посебно како си упућен у све детаље везано за супарничку трибину? Јел читаш новине?

Јел уопште гробари који припадају некој од фракција користе интернет или је то привилегија искључиво вас неприпадајућих? :mrgreen:

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby нема лека » Tue Mar 19, 2019 12:50 pm

Зато што сте били тако јаки тада, зато данас остали само дугмићи. Нећете се никад опоравити. Ево имаћете од следећег кола и нову фракцију. Толико сте били јаки да сте морали ћутите човеку за кога сте сами причали да је више гробара избо него што их је познавао. Толико јаки да човек који је био наш, па офковац вам буде у топ 5 људи групе. Толико јаки да вам најјаче екипе за улицу скупљају у деловима по топчидеру. Толико јаки да падну бубњеви пропабли д стронгест груп он балканс. Толико јаки да 15 наших тада млађих добије тучу на благајни против много више ваших из свих група...Овако могу до сутра, једина ваша победа тада је корса случај и на томе базирате причу да сте били најјачи.

User avatar
Zlatiborac
Posts: 84
Joined: Sun Mar 11, 2018 5:27 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Zlatiborac » Tue Mar 19, 2019 1:15 pm

Upućen sam kao neko ko posećuje veoma često Partizanov stadion, poznaje ljude koji su učesnici tih stvari... Nije sve za forume.
Što se tiče brojke. Totalna je glupost izjava da je brojka ista samo je sada više frakcija???
Sada je jug na derbiju poluprazan a da ne pričamo nešto više.
Mali mečevi, jezgro je tada bilo veće nego sad cela tribina kad su džabe karte i lep dan.
Što se tiče ulice. Niti sam ultras fazon sa motkama i šipkama niti sam ikada bio član neke grupe. A imam višegodišnje iskustvo boravka u glavnom gradu.
Pa tako znam da niste tada mogli da se šetkate u svim delovima grada, niti ste bili kao sada u fazonu, oni su raspala grupa, međusobno se mrze itd. Ta vaša ubeđenja da ste vi naj... u svemu, tu vam ne može niko ništa reći jer vam se to plasira i zacementira u glavama od najmlađih dana.
Ja koliko se sećam, a nije da se bavim vašom hronologijom pa možda grešim, a to je da ste imali skraćeni kop ka krovu i ništa posebno veliku brojku. To je vreme o kome ja pričam.
Vi ste imali slučaj Uroš Mišić?
Je l' znaš koliko smo mi imali hapšenja i ubistava? Medijskih optužbi i pritiska. Represije (kao što imaju i svi drugi).
Bili smo u stanju da prođemo pored severa rupe i boleo nas je kurac da li ćete nas napasti (pričam o malo starijem periodu, ali koji nije bio tako davno). Grupa je imala pre svega kvalitet.
U jednoj stvari ste zasigurno bolji. A to je prikrivanje situacija. Kod nas su svi cigani, preletači, sns, kurac, palac (iako je to dobrim delom tačno kad je u pitanju sadašnji jug) ali ste zato vi carstvo gde stanuje drugarstvo. Samo malo našminkano.
Naravno da nije tako. Sever je puniji ljudi, ali puniji i svega i svačega što do sada nije u javnosti iskazano. Za jug se sve manje više zna.
Te ulične pobede. Naravno većinom bez stotke ništa.



Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby нема лека » Tue Mar 19, 2019 2:09 pm

Немаш ни један аргумент да сте били најјачи у Србји. Аргумент ти је да нам је коп био на пола трибине, испод крова и да нисмо шетали кроз неке крајеве? Наш коп је увек био већи него ваш у просеку. Да сте можда имали неки крај у Београду, и то може да буде истина, али то не значи да је ваша трибина и група била јача него наша, него да сте ви тада били јачи него данас. И опет ти кажем један од два ваша краја су вам направили двојица наших отпадника. У том периоду имате једну победу на улици и много много пораза. Дечко ти је написао да је нас случај Урош Мишић ојачао, зближио људе, много млађих се тада укључило у причу, па мобилизација итд.
Били смо и ми у стању да вам дођемо испред југа и почистимо цео плато деведесетих, такво је време било. Имали сте и ви снаге тада да нам узмете у тучи ударне заставе. Али не причамо о том времену, него о времену пред случај Татон, за који си рекао да сте били сигурно најјача група Србије, а немате дела која то говоре. Ако си тада ишао на текме знаш која је атмосфера била код вас и која међусобна мржња, међусобна намештања итд итд. Да сте били најјачи, не би вам се десило ово данас, а тек ће да се дешава, доћи ћете на крају да свака група буде прича за себе, толико се међусобно мрзите.
Што се тиче те ваше фамозне приче око наше стотке. Буљу би ви дали да имате и ви стотку, да знате то да организујете и да имате толико људи. Није вам баша стотка била проблем на Медаку, није вам стотка била проблем кад сте упадали у ревију, кад сте се возили по Вождовцу и Сењаку. Ако си упућен знаш о чему причам, а ако ниси онда немој да верујеш у све што можеш да прочиташ на нету

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby BTS » Tue Mar 19, 2019 2:50 pm

Dug VK Partizan 3,3 miliona evra. Kaze neka riba iz Partizana, nekada su budzeti bili 1,3 miliona, a sada jedva dobace do 500.000e. A mi sa budzetom manjim od jedne milke napravili drim tim i osvojili Ligu sampiona. Ko je tu sve i koliko krao, sam Bog zna. I sad kuknjava na sve strane.

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby njasvi » Tue Mar 19, 2019 4:09 pm

druze, bolje ne pominji tu vasu sezonu
04 X 1945

User avatar
BTS
Posts: 197
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:09 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby BTS » Tue Mar 19, 2019 4:21 pm

Samo sam napravio poredjenje kakav tim je placen manje od milion, a kakve cifre vasi iz kluba spominju. 1,3 milki i sopstveni bazen, pa verujem da jedino Pro Reko mozda ima veci budzet. A ko se te sezone motao oko naseg kluba i jeste sramota. Ali nije bas da se cutalo na to. Inace, nakon te sezone najvece govno srpskog vaterpola Sostar, nas je kao sampione Evrope i Srbije ostavio bez Lige sampiona.

Edit: evo Prlainovic je tad izjavio da je za plate potrebno 500-600.000. Uz ostale troskove, uklapa se da je budzet bio oko miliona evra.
Image

Sent from my SM-A605G using Tapatalk

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Tue Mar 19, 2019 6:08 pm

Pre nekog vremena sam ja detaljno pisao ovde kako je taj vaterpolo tim stvaran. Koga ne mrzi neka ceslja. Tri godine je trajao taj projekat sto za sport kakav je vaterpolo nije malo. Dakle nije to bas bilo kako vi predstavljate.

Slucaj Uros Misic je ovde za anale. Imaju neki ljudi slabo pamcenje pa valja ih podsetiti. Ceo svet je stao uz Cigane osim naravno najveceg rivala. Kada se desilo oni sto se desilo tom najvecem rivalu Cigani su stali uz njih, ali ne lezi vraze. Tada se setise Urosa Misice, posle svih onih poziva na derbijima da se zajedno zapeva i zvizduka, posle raznih VAZELINA i svega ostalog pojavljuje se na jugu PRAVDA ZA UROSA sto dno dno dno da nema dalje. Sami mulj. Postenije je bilo i tada da ste iskulirali. Ali valjda ta vasa ekipa Cigana iz vrha nije mogla protiv pomesanih emocija.

Sto se mene tice zelim vam sve najgore i da vas vidim na jugu Marakane. Takav derbi nije derbi.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Banda Descontrolada
Posts: 82
Joined: Sun Sep 30, 2018 2:44 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Banda Descontrolada » Tue Mar 19, 2019 6:48 pm

Mislis na onaj derbi kada je trebalo da bude zajednicko skandiranje Pravda za Urosa,Jug cuti i ceka da pocnete,a vi poceste keva ti u djubretarima... i bas tada sadasnji lider opozicije sa Istoka govori eto jebali vas oni,vidite kakvi su...
Vecchie maniere!

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Tue Mar 19, 2019 7:09 pm

Ne mogu da se setim koji je to derbi,ali ako me secanje jos malo sluzi ( a ne sluzi :) ), u pitanju je bio nesporazum, i nedostatak sluha i strpljenja,cak mogu reci vecinski nasom krivicom
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Banda Descontrolada
Posts: 82
Joined: Sun Sep 30, 2018 2:44 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Banda Descontrolada » Tue Mar 19, 2019 7:22 pm

Onaj kada je podignuta setalica sa seljakom u cizmama.
Vecchie maniere!

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby SAO_Zeljin » Tue Mar 19, 2019 9:32 pm

Bilo je kao sto kaze. Dozivanje sa istokom i zapadom, pa jug javi se i cale ti u djubretarima. Nije nesporazum bio. Takvo je vreme bilo da se nije ni ocekivala neka solidarnost juga po bilo kom pitanju. Pa pred miting za kosovo su delheni letci da se ne obracunava sa grobarima ili radovcima na protestu. Nije to bilo podrazumevano kao sto bi se par godina kasnije podrazumevalo

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Tue Mar 19, 2019 9:49 pm

Ne secam se koji ali bio je kod nas. Bas tako, sa istokom i zapadom je prvo bilo i krene se sa jugom. Prvo jednom, pa opet i posle drugog puta neko rece ma ko im jebe mater. Tek tada je krenulo cale ti je.....

To je konkretno za taj detalj. Mozemo i jos neki da prodjemo nije problem.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests