Вечити ривали - вести и дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Tilt » Wed May 30, 2018 10:59 pm

Cigani očajni, ali ni to nije bilo dovoljno.
Duša me boli na šta ovo sve liči, tj. ne liči. I kkp, i košarka i liga i sve... Ništa to dobro neće biti...

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby друг члан » Wed May 30, 2018 11:39 pm

Да ли је могуће да се неко потреса због кошарке? Колико се мени то не да гледати ни на тв,а не да идем на утакмице. Био 2 пута за ових пар сезона на евролиги, и то једном на Панатинаикосу после неког фудбала кад је Блажић дао тројку пред крај и једном после Олија, после оне бруке кад су сви очекивали да нас пусте. Дал би Уникаха ил Уникс. Испратим куп,и по неки дерби у плеј офу и то више зато што је дерби,лудница него због саме кошарке
Choose Life

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby njasvi » Thu May 31, 2018 12:24 am

riper wrote:Kup je vas :D

hvala bogu, u kakvim okolnostima klub funkcionise svaki trofej je zlata vredan

realno mi protiv vas ne bi imali sta da trazimo da niste ko ekipa u kanalu, medjutim ocigledno je da smo i mi pali i to drasticno, ova ekipa ne moze da se poredi sa onom iz kupa po zelji borbi volji... na kraju ste bili manje losiji od nas i prosli dalje
04 X 1945

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Thu May 31, 2018 12:44 am

au brate moze itekako, ja cesto mnogo vise nego zbog fudbala, pogotovo reprezentacija kad je u pitanju, bukvalno mi je kosarkaska na prvom mestu pa tri prazna.odlicno pamtim atinu 1995. i sve posle iako sam realno bio klinac.takodje miletu lisicu, zvezdinu tituli '98, pa posle secenje koseva i tako dalje.takodje i neke pobede protiv partizana sa igracima koji su bili takvi anonimusi da se ni jednog ne secam, pa kup u novom sadu i jos sto stvari.da ne pricam o ovih nekoliko uspesnih sezona,

ova utakmica danas ni blizu toga, nekako rutinski, a i da smo izgubili boleo bi me kurac prilicno
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby SAO_Zeljin » Thu May 31, 2018 2:06 am

Secas li se kad je Jovo Stanojevic promasio zicer za titulu

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Thu May 31, 2018 10:41 am

Ako se ja lepo secam nije Jovo Stanojevic promasio zicer vec Goran Boskovic i to nije klasican promasaj nego je u nekoj otvorenoj kontri u poslednjim sekundama njemu ispala lopta u aut. Ako mislimo na istu utakmicu, to je bila majstorica (ne secam se da li je bio treci ili peti mec) polufinala domaceg prvenstva. Te utakmice se secam kroz maglu tako sto su Partizanovi centri bili van stroja da li zbog povreda ili licnih gresaka, pa smo poslednjih nekoliko minuta imali apsolutnu dominaciju pod njihovim kosem. Ali nismo davali koseve nego smo naravno masili pa smo nadoknadjivali sa ogromnim brojem skokova u napadu.

Uglavnom, ako se dobro secam, Partizan nas dobio tu utakmicu, a onda izduvao od Buducnosti u finalu. Ali vise se ne secam godina, prognoza je da je bila negde 2000. ili 2001.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby SAO_Zeljin » Thu May 31, 2018 11:49 am

da da to je ta utakmica samo sto je Jovo Stanojevic u prethodnom napad uhvatio loptu posle bacanja i promasio ceo kos. Ja sam mislio da je to bilo za titulu i na jedan razlike

evo tekme


prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby prcko » Thu May 31, 2018 12:37 pm

pertla wrote: pa kup u novom sadu


Jel to ona utakmica kada su izbili incidenti ispred Spensa i kada na kraju nismo ni usli u halu? Ja sam bio ubedjen da smo tu utakmicu izgubili. Trazim sad na netu i vidim da je jedini kup koji je igran u Novom sadu (2004 god.) osvojila Zvezda. Koja krecana. :shock:

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Thu May 31, 2018 12:43 pm

У, тај куп ми је једна од омиљених успомена. Успео сам и на ту прву да уђем, оно је лудило било на све три, а последња је уз Динамо Тбилиси најневероватнији преокрет ком сам присуствовао. Увек кад видим оног црног гаврана Ђуровића развучем осмех .. :D
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Thu May 31, 2018 12:47 pm

Da, kup u NS i stara dobra "deda mraze deda mraze sekire nam daj da koljemo grobare da im dodje kraj", sa onim plasticnim sekirama. A taj kup, ako se dobro secam sve tri utakmimce dobili smo na produzetke i to nakon poena u poslednjim sekundama regularnog dela. To je bila sezona kada smo trebali da skinemo Partizan, alil u polufinalu smo izgubili od Hemofarma kuci, a u revansu bila ona namestaljka kada je zandarmerija tukla na tribini u Vrscu, pa igraci nisu nastavili mec. I tako izgubimo polufinale sa odlicnim timom sa 2-0.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Thu May 31, 2018 12:57 pm

prcko wrote:
pertla wrote: pa kup u novom sadu


Jel to ona utakmica kada su izbili incidenti ispred Spensa i kada na kraju nismo ni usli u halu? Ja sam bio ubedjen da smo tu utakmicu izgubili. Trazim sad na netu i vidim da je jedini kup koji je igran u Novom sadu (2004 god.) osvojila Zvezda. Koja krecana. :shock:


ni ja se ne secam tacne godine, verujem da je 2004.bilo je prilicno hladno, zaledjene stepenice ispred spensa, mi smo stajali na njima i gore na platou ispred ulaza, a grobari ispod nas ispred severa karadjordja, mislim da su tako i poceli incidenti, dobacivanje bakljama i to.policija pocela da nas gura niz stepenice, ne znam kako vratove nismo polomili u onom haosu.kada su se neredi smirili, ja sam usao posto mi je komsija bio sef agencije koja je radila obezbedjenje, mada su me pre toga dva pandura solidno ispendrecila na praznom platou bez nekog razloga
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby prcko » Thu May 31, 2018 1:38 pm

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti ... _id=128570

Decembar 2003. god.

Secam se odlicno tog kortea od zeleznicke i tih sekira od nekog stiropora. Znam da smo svi imali karte ali iz nekog razloga nisu hteli da nas puste na ulazu. Krenuli su da pendrece i u onom stampedu niz stepenice sam odrao koleno, al me je srecom neko pridrzao da ne padnem na glavu. Secam se da se i jedan zandar isklizao i pao pravo na noge ciganima i da je bas lose prosao. Posle je bilo nekoliko jurisa na muriju i haos na onim duplim trakama, gde ljudi u kolima nisu mogli da veruju sta ih je snaslo. Nas 50-tak je zavrsilo kod neke pumpe gde se u jednom momentu zaustavila obicna patrola. Krenulo je demoliranje kola da bi pandur izasao napolje i pucao u vazduh. Odjednom totalni tajac i bezanija na sve strane. Na kraju sam gledao tekmu u nekom kaficu blizu centra, al da me jebes bio sam ubedjen da smo izgubili. Vratio sam se busom kuci jel se pricalo da nas murija ceka na zeleznickoj. Gorbara se uopste ne secam.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Thu May 31, 2018 2:07 pm

Negde mi je u glavi da ih je bilo bas malo u odnosu na nas,stajali su tu negde kod restorana plava frajla kad je pocelo gadjanje bakljama.

Znam da je posle bio haos kod pumpe posto mi je tu kum najebao od murije.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby CamoSurprise » Thu May 31, 2018 2:59 pm

Za taj kup u NS je bila bas ledara. Ja se najavio burazeru iz Ns da ostajem ceo vikend. Nas 6-7 iz Sapca dosli dosta ranije busom. Nasli se sa jos nekim momcima iz JF, jos je bilo doba podele JF-1970. Ceo dan cirkanje, gluvarenje i smrzavanje po gradu. Skinuli nekoliko salova ciganima, od kojih mi je jedan debeli lik bio bas upecatljiv. Prica covek telefonom i daje šal ne prekidajući razgovor. Dosli ispred Spensa, neki firmasi isto se motaju, prvo polufinale je valjda igrala Vojvodina. Udjemo u halu da se ne smrzavamo vise, gledali i to prvo polufinale. Tek posle kad su poceli ljudi da pristizu cujemo za ceo taj cirkus ispred. Kosarka...jbg, uzese cigani tada. Posle su i film snimili o tom osvajanju kupa.
Gilajdza RIP

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Bunt » Thu May 31, 2018 3:06 pm

Jel tad doslo do tuce medju ciganima unutra? Secam se nekog krvavog polomljenog prsta, ili sam ja to pomesao sa nekim drugim dogadjajem u spensu. Tipa odbojka, 9000 ljudi, kakva vremena...

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Thu May 31, 2018 3:17 pm

Mislim da je decku prst stradao na odbojci,koja se tih godina dosta pratila,bilo je dobro rivalstvo sa vojvodinom
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pustinjska lisica » Thu May 31, 2018 6:23 pm

Тај куп је био крајем децембра 2003. године, типа од 26. до 28.12., с тим да су и парламентарни избори били расписани за 28.12.2003., тј. у недељу, тако да је за време купа владала предизборна ћутња. Ал' не лези враже, пошто избише нереди већ први дан, скоро све политичке странке су то искористиле за кршење предизборне ћутње дају саопштења где осуђују насиље и увијеној форми пљују једни друге.

Сећам се да је Чанак (тад је ваљда био председник Скупштине АП Војводина) говорио или чак држао КЗШ за све медије поводом нереда, иако по функцији уопште није био надлежан да прича о томе. Ал' бол'о га рацку, могло му се :mrgreen:

Што се самих нереда тиче, лично мислим, али не тврдим 100%, да су почели због очајне организације на улазу у Спенс. Било нас је много, сви смо имали карте, али се ред померао није. Фазон отегао се од улаза у Спенс од пупме Печурке (добро мало карикирам, ал' не много). За обезбеђење је тада било задужено ја мислим Гвозден обезбеђење и наравно радили су то очајно, фазон један човек претреса, а нас милион, бесни, надркани, на жестоком минусу стојимо напољу, а ред се не помера. И онда људима пукао курац и десило се шта се десило.

Пошто нисам ушао, отишао сам код бабе која је иначе живела ту близу, у Војвођанској улици, па сам одгледао текму.

Иначе ко није ушао, а имао је карту могао је сутрадан да узме паре назад, што сам ја искористио :mrgreen:
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Новосадиста » Thu May 31, 2018 6:40 pm

gilajdza wrote: Dosli ispred Spensa, neki firmasi isto se motaju, prvo polufinale je valjda igrala Vojvodina.


Играла Војводина, али мислим дан раније са Хемофармом и прошла даље, касније финале са циганима.
Занимљиво, да је нас неколико, додуше клинаца у то време, цео хаос цигана и мурије гледало са севера испред садашњег Фирминог бутика... Цигани се чули код спенса већ на пола булевара, тресао се град, секире и песма деда мразе деда мразе секире нам дај да кољемо гробаре да им дође крај :mrgreen:. Гробара нешто мало у том тренутку, и општи хаос цигана и мурије, таман када се мало смирило, долази неких 10-15 бусева гробара(нека ме неко исправи ако грешим) и правац на кордон који их дели од цигана, после тога на обе стране хаос са полицијом, гробари код Медисона, цигани на платоу, касније су ови што нису ушли на утакмицу јако избрљавили по граду, избодени неки људи ни криви ни дужни, пребијени, опљачкане продавнице итд... :mrgreen:
стадион-место народног бунта!

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby axkontra » Thu May 31, 2018 7:04 pm


User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Thu May 31, 2018 7:17 pm

pustinjska lisica wrote:Тај куп је био крајем децембра 2003. године, типа од 26. до 28.12., с тим да су и парламентарни избори били расписани за 28.12.2003., тј. у недељу, тако да је за време купа владала предизборна ћутња. Ал' не лези враже, пошто избише нереди већ први дан, скоро све политичке странке су то искористиле за кршење предизборне ћутње дају саопштења где осуђују насиље и увијеној форми пљују једни друге.

Сећам се да је Чанак (тад је ваљда био председник Скупштине АП Војводина) говорио или чак држао КЗШ за све медије поводом нереда, иако по функцији уопште није био надлежан да прича о томе. Ал' бол'о га рацку, могло му се :mrgreen:

Што се самих нереда тиче, лично мислим, али не тврдим 100%, да су почели због очајне организације на улазу у Спенс. Било нас је много, сви смо имали карте, али се ред померао није. Фазон отегао се од улаза у Спенс од пупме Печурке (добро мало карикирам, ал' не много). За обезбеђење је тада било задужено ја мислим Гвозден обезбеђење и наравно радили су то очајно, фазон један човек претреса, а нас милион, бесни, надркани, на жестоком минусу стојимо напољу, а ред се не помера. И онда људима пукао курац и десило се шта се десило.

Пошто нисам ушао, отишао сам код бабе која је иначе живела ту близу, у Војвођанској улици, па сам одгледао текму.

Иначе ко није ушао, а имао је карту могао је сутрадан да узме паре назад, што сам ја искористио :mrgreen:


Свака ти је ка Његошева. Инцидент је избио јер би ушли фазон на друго полувреме, а ови са секирама прва екипа исто, и кренули су да гурају ка унутра а остало је историја. Ја сам тад убеђен био да је све Чанак режирао с таквим уласком и сећам се тачно те његове изјаве. Иначе утакмица с Рефлексом је била за време гласања, радио сам тад на изборима и изашао да гледам текму, после се вратио пукнутог гласа скроз и поцепане мајице (сам је поцепао кад смо добили) само дукс обукао мајица у руци ... Меч с Партизаном смо завршили са 4 играча, Хаус нам дао 40+ поена, нико не зна како смо их добили. Војводина исто продужетак, кључну улогу играо неки Ричардсон, црња што после нас престао да се бави баскетом јер је нашао сталан посао у УСА :shock: Исто се сећам овог жандара што је пао међу навијачима испод степеништа на леду што га неко спомињао и буквално се изврнуо као корњачица :lol: Какве успомене сат времена би мого о томе и о Мешу да пишем, наравно са супротним осећањима, хех
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests