Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby zipadjale » Sun Feb 27, 2022 9:25 am

Severna Koreja podrzala Ruse, optuzivsi Vasington da je kriv za ovo stanje.

Sad kad bucko rokne jednu atomsku,sale radi :D :D :D
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Sun Feb 27, 2022 10:46 am

Да ли је могуће да је овај Зеленски толико малоуман и задрт, и то све на штету сопствене државе и сопственог народа. Дечак позива стране држављане да се придруже рату, која болесна изјава. Он је уствари сатјеран у ћошак, питање времена када ће га Руси ухватити акп је уопште на тлу Украјине, ма да чисто сумњам...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Sun Feb 27, 2022 2:10 pm

Једна од кључних информација са терена. Управо украјинска гамад се камуфлирају тако што носе бјелу траку око руке и са тим почну да наводе руске војнике у контра смјеру директно на засједу....
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Војска и војне теме

Postby reziser » Sun Feb 27, 2022 2:21 pm

Мићара wrote:Једна од кључних информација са терена. Управо украјинска гамад се камуфлирају тако што носе бјелу траку око руке и са тим почну да наводе руске војнике у контра смјеру директно на засједу....



Какав паклени план Украјинаца,Џингис Кан,Хитлер,и Наполеон да су знали за ову фору,ваћарили би Рускиње у сред Москве :roll:

User avatar
хектолитар
Posts: 18
Joined: Tue Mar 26, 2019 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Војска и војне теме

Postby хектолитар » Sun Feb 27, 2022 3:15 pm

Ko ima telegram neka prati Intel Slava Z i Bog rata tj. Borbene efektive mada ima tu jos nekoliko dobrih grupa.
Naleteo sam na par snimaka gde TO Ukrajine ubija par ljudi zbog "saradnje sa Rusima"....

Ovo svakako nije invazija sa 40 hiljada ljudi na celu UKR. Ali ako Putin stvarno posalje jos vojske, opreme itd bice bas krvavo.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Mon Feb 28, 2022 1:17 am

ElPadrino wrote:
Inače, samo da odbranim brata fikretu, ne radi se ni o kakvom botu, već vjerovatno čovjek samo malo emotivnije doživljava stradanje Ukrajinaca. Mi, Srbi, trebali bi biti neutralni ali u bukvalno smislu te riječi. Naravno da je na neki način svakom od nas drago kada vidi Rusiju koja je moćna, ali ne trebamo zaboraviti da Ukrajina nije priznala Kosovo i sve ostalo, kao i da je to u suštini jedan narod.

I niko da spomene našu vlast, koja je ovaj put zaistra državnički postupila. Treba biti pošten i reći - svaka čast.


Формулација коју су саставили јесте најбоља могућа по нас у овом моменту, мада бих ја то другачије рекао али добро, зато неко попут мене никад неће бити ни близу било какве функције.

Овај први део, односно аргументација о Украјини која није признала терористичку творевину на Космету и њеним војницима који чувају Србе и њихове светиње, заслужује нешто дубљу анализу. Прво, шта уопште страни, па и украјински војници траже на нашој земљи? Дошли у оквиру мировне мисије би био најлаганији одговор, и у крајњој линији је тачан. Кад смо то утврдили, да пређемо на мотиве њиховог доласка. Иако Украјина није учествовала у агресији на нашу земљу/земље, њени војници су овде. Невезано за задатке које обављају, ту су као приколица окупатора. Није Украјина једног дана видела како наш народ пати и његове се светиње уништавају, па им прокључала словенска крв и одлучили су да бране своју браћу. Не, дошли су овде искључиво да се докажу онима који су и креирали такву ситуацију, односно онима који су нас напали и окупирали део територије. То важи како за Српску, тако и за Космет. Пошто верујем да је то јасно и не треба посебно детаљисати, идемо ина следећу ставку, то јест непризнавање терориста на Космету. Да којим случајем Украјина нема сличан проблем са својом територијом, односно да је уверена како тај проблем може да реши или да је била способна већ да га реши, ко овде сумња да би они истог момента признали терористе? Исто важи и за Шпанију, а можда бих одатле изузео Кипар, Грчку и Румунију чији ми мотиви делују чисти и пријатељски.

Последњу ставку у овој причи, то јест некакво имагинарно словенско братство можемо лагано да искључимо из расправе, јер је та теза пала у воду не једном, него више пута кроз историју и своди се само на пусте жеље без много додира са реалношћу. Ми смо то осетили на својој кожи у вековном суочавању са Хрватима и муслиманима (Бугаре не рачунам у Словене), а не треба ваљда да наводим друге примере из прошлости и на другим територијама. Словенски свет, за разлику од германског или романског, попуцао је по шавовима одавно и до те мере да је питање може ли се такав израз користити чак и неформално.

Кад се све подвуче, бити Србин и бити неутралан у овој ситуацији, исто је као и бити политички коректан. Ја стварно мрзим и тај израз и све што он представља, а такође верујем да и већина национално свесних људи дели то мишљење. Ми овде не причамо о вођењу државе, већ о комбинацији разума и емоција код просечног Србина (уколико и тако нешто постоји, јер смо као друштво такође јако подељени по више основа), а и једно и друго води ка закључку који подразумева сјебавање марионетске творевине зване Украјина тако да од ње не остане ни пепео, иначе би та "држава" била само још једно оружје у рукама Запада, ни по чему другом значајна. На патњу народа сам огуглао још кад је мој народ патио, нико нас тада није жалио и то саосећање ми је пресушило одавно.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby ultrastito » Mon Feb 28, 2022 1:53 am

Srbija je u jako nezavidnoj poziciji. Sa jedne strane imaš EU, SAD, sa druge strane Rusiju i Kinu i svakom, ali baš svakom dođeš po nešto i svako i to baš svako od njih može da te ujebe i da te ukanali za vjek vjekova ako mu se ne svidi stav.

Ovaj naš zvanični stav je i jedini mogući koji smo mogli da imamo. Sve ovo je tragično jako, i da, nama dva prijateljska naroda se baš tamane, dok se zapadnjaci slade nad time i morališu. Daj Bože da ikako dođu do nekog rešenja, jer u suprotnom...biće zajebano, i to za sve. Mislim da su Putina oterali u crveno, a to ne sluti na dobro...jer čim je on u crvenom, to znači i da su sa suprotne strane takođe blizu crvenog, a onda...pa ne dao Bog da dođe do tog ONDA.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Mon Feb 28, 2022 2:45 am

Има још једна ствар овде о којој би вредело озбиљно размислити, а то је шта би руски пораз значио за нас и наше тежње да вратимо Космет? Под поразом подразумевам неостваривање њихових циљева, то јест да не успеју у свргавању украјинског режима и демилитаризацији те територије, јер је јасно да Украјина нема могућности да им нанесе класичан војни пораз. Историју пишу победници, зар не? У тој ситуацији, апсолутни победник би био Запад, а онда можемо да замислимо каква ће пропаганда да уследи. Храбри браниоци слободе и демократије још једном су успели да поразе зло, баш као што су то урадили и на Космету спречивши нас да поубијамо невине Шиптаре и њихову дечицу. Није да таква пропаганда и сада није актуелна, али се ипак чује и другачије виђење са разних страна. Ако Запад успе у својој намери и очува Украјину оваквом каква је до сада била, то другачије виђење ће испарити и нико више неће размишљати о томе.

Чисто да илуструјем, јуче ме је једна Вијетнамка питала шта се то дешава и зашто Русија напада суседну државу. Да поновим још једном, Вијетнамка. Очекивало би се да макар они разумеју о чему се ради, али вести које до њих допиру стижу не из Русије или Кине, већ опет са Запада. Пошто ја солидно познајем њихову историју, фино сам јој објаснио наводећи пример њихове интервенције у Камбоџи, по завршетку рата са САД и уједињењу земље. Наиме, лудачки режим Пола Пота не само да је кренуо да убија сопствени народ у цифрама које се мере милионима, већ је у једном моменту почео да напада пограничне територије у самом Вијетнаму. Из ког тачно разлога, нејасно је чак и данас јер су и једна и друга држава биле комунистичке, а обе су биле подржане од стране Кине. Ипак, Вијетнам је реаговао, њихова војска је упала у Камбоџу, збацила дотадашњи режим и поставила нови, али се потом десет пуних година заглибила у рату са герилцима познатим као Црвени Кмери и доживела практично исто што су и они приредили Американцима. И не само то, већ је Кина одлучила да казни ту интервенцију тако што је послала неких стотинак хиљада војника да упадну на север Вијетнама. Вијетнамци су успели да их истерају, али не пре него што су ови попалили све што су стигли. Узгред, СССР је и тада наставио да подржава Вијетнам слањем оружја, баш као што је то чинио заједно са Кинезима док су Вијетнамци ратовали против Американаца. Отуда огроман број Вијетнамаца данас Кинезе мрзи до коске, неупоредиво чак и са односом према Американцима који се на крају стабилизовао.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Feb 28, 2022 12:02 pm

Žao mi je sto Lazanski nije još malo poživeo, ovo bi bilo njegovih 5 minuta. Mislim da bi imali mnogo jasniju sliku da je on tu.

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bata Kole » Mon Feb 28, 2022 1:57 pm

Prilicno sam siguran da mu u ovom mometu ni sliku ne bi videli a ne jos da nam on objasnjava. Gebels je malo dete bio za ove sta rade, lazu, izmisljaju, blokiraju.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Mon Feb 28, 2022 2:31 pm

Ја се плашим да се не врати онај ретард Гига, јер ако би за Лазанског ово било његових пет минута, овај би тих пет минута развукао на пет месеци, модерација би завршила на апаратима а редовни форумаши на бенсединима...

ElPadrino
Posts: 517
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Mon Feb 28, 2022 3:02 pm

Pozivam Administraciju da podigne borbenu gotovost usljed moguće krize na forumu. :mrgreen: Gigini duhovi opet lete iznad tribina foruma.

Šalu na stranu, postoji li neki siguran izvor koji, hajde ako ne izvještava korektno, da makar nije lažna zapadnjačka propaganda ?

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bata Kole » Mon Feb 28, 2022 4:20 pm

Russia Today, Sputnik Srbija, Helmcast na yt

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Војска и војне теме

Postby riper » Mon Feb 28, 2022 9:44 pm

Primetio sam da dosta nasih portala ima vesti preuzete iz prilicno sumnjivih izvora i to mahom proukrajinski orijentisanih. Vesti iz nekih ruskih medija nemoguce je dobiti. Slucajno sam malopre gledao na tviteru neki video RIA novosti, kako su helikopteri unistili nekoliko ukrajinskih ciljeva. Gledao sam i napad Rusa helikopterom, to je zivi pakao, kako kose ukrajinske pesadince i to u nocnoj akciji. Na onoj termovizijskoj kameri nema sanse da se sakrijes bilo gde. Prvo sam mislio da je ukrajinski dron, ali dronovi ispaljuju raketu, a ovo je bukvalno bio lov, gde kruzi i cepa mitraljezom. Onda sam video i nekoliko video od kojih je jedan bas brutalan, gde Rusi izbacuju iz gepeka 7/8 tela ukrajinskih vojnika. Bez cenzure, mozak curi iz otvorene glave, krv i slicno, izbacuju ih kao stoku, dok nekoliko ukrajinskih zarobljenika odgovara na pitanja. Drugar sto zivi u RUsiji kaze da su to verovatno Rusi iz DOnbasa, jer oni su trenutno najagresivniji. Regularna ruska vojska pokazuje ekstremnu suzdrzanost, dok ovi su posle osam godina pakla docekali svojih pet minuta.

Prva dva dana je bilo videa da se nadju sa ruske strane, poslednja tri dana, a posebno danas, sve je ukrajinska verzija. Ono sto je jedna velika laz o samim ratnim akcijama je navodni napad na Kijev. Nisam siguran da Rusi zele da udju u sam grad, jer im to nista ne znaci. Cak ni ono lozenje prve noci da su na par stotina metara od parlamenta, to je isto teska laz, jer koji ce kurac Rusi u ukrajinskom parlamentu. Ono za sta se bore to su te neke strateske tacke i unistenje ukrajinske vojne infrastrukture. Cak je do danas prijavljeno da je Kijev u okruzenju, sto nije tacno, samo su Rusi dosli do severa, jos su danas pozvali sve koje hoce da napuste grad da koriste autoput jer nece napadati.

Dakle bas dosta lazi. Ono sto mene recimo buni je to novo naoruzavanje Ukrajine dok traju ratna dejstva, sto najavljuju EU i SAD. Da li neko misli da ce Rusi mirno gledati kako se doprema oruzje, pa deli ukrajinskim vojnicima, pa ce onda ovi da krenu u borbu, pa onda da se tek neutralisu. TO je nivo onih nasih nerealnih ocekivanja da Rusi samo sto nam nisu poslali S300 tokom bombardovanja, a zemlja nam zakljucana ptica ne moze da poleti, a ne najmoderniji PVO sistem tog vremena. Naravno, ako Rusi dopuste tako nesto, onda sa njima nesto nije u redu.

Na kraju, ovo je izgleda kraj Rusije u Evropi i ovo je valjda njeno okretanje ka Aziji u svakom smislu. Ovo ide ka dubokom raskidu sa Evropom i u ekonomskom i u drustvenom, kulturnom, sportskom i svakom drugom smislu. Tako izgleda u ovom trenutku. Inace da li je Rusija efikasna ili ne, kako napreduju, koliko zrtava imaju, racunajte da je danas PETI dan ovog napada i to sa skoro jednim danom primirja dok se cekalo da li ce Ukrajinci pristati na pregovore. Uz sav hrabar otpor Ukrajinaca, Rusi su im dosli do prestonice, pomerili linije iz DNR i LNR za vise desetina kilometara (neka me neko ispravi ako je pogresno), digli su u vazduh branu koja je blokirala vodosnabdevanje Krima, mislim da je veceras pao i Mariupolj, gde se duz celog Azavskog mora povezala ruska teritorija sve di Krima. Ovo je sve za pet dana. Sta ce biti za 30 dana, ako potraje, a nadam se da nece.

Isto tako, svakog cuda nekoliko dana dosta. Tako je bilo i sa koronom, prvih nekoliko nedelja sok, neverica, postajemo eksperti za medicinu, brojino zarazene, posle nekoliko meseci vise menjamo kanal kada govore o brojevima zarazenih jer nam je vise pun kurac. Ako ovaj rat potraje, uci ce u tu fazu. Ono sto je na pocetku sok, postaje nova normalnost.

User avatar
enbidzi1
Posts: 112
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Војска и војне теме

Postby enbidzi1 » Mon Feb 28, 2022 10:48 pm

https://twitter.com/asbmilitary

Ovi deluju korektno za praćenje

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bunt » Mon Feb 28, 2022 10:49 pm

"Na onoj termovizijskoj kameri nema sanse da se sakrijes bilo gde. Prvo sam mislio da je ukrajinski dron, ali dronovi ispaljuju raketu, a ovo je bukvalno bio lov, gde kruzi i cepa mitraljezom"

https://youtu.be/PXbhSyXLy-g

Ovo?

Цариград
Posts: 12
Joined: Tue May 21, 2019 2:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Цариград » Mon Feb 28, 2022 10:52 pm

Riper mogu li i nas kako Rusi pod ruku i u Aziju? :D
Salim se naravno. Po svemu sudeci, bicemo jebani u prkno. Kako i kada... ne znam. Ali smrdi jako.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Mon Feb 28, 2022 10:59 pm

Цариград wrote:Riper mogu li i nas kako Rusi pod ruku i u Aziju? :D
Salim se naravno. Po svemu sudeci, bicemo jebani u prkno. Kako i kada... ne znam. Ali smrdi jako.


Ко им јебе матер мртву ненормалну. Ми смо Срби и по свим мерилима требало би да смо одавно мртви, а ето нас и даље. Ове санкције које су уведене Русији су буквално смешне у односу на оно што смо ми претурили преко главе, када нас је чак и та Русија блокирала. До момента када ми будемо нестали са ове планете, остатак светске популације има да ископавају ванземаљци к'о диносаурусе...

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Војска и војне теме

Postby riper » Mon Feb 28, 2022 11:04 pm

Bunt wrote:"Na onoj termovizijskoj kameri nema sanse da se sakrijes bilo gde. Prvo sam mislio da je ukrajinski dron, ali dronovi ispaljuju raketu, a ovo je bukvalno bio lov, gde kruzi i cepa mitraljezom"

https://youtu.be/PXbhSyXLy-g

Ovo?


Jeste, sada vidim da je to americki apac koji sece talibane. Eto i to je sada jos jedna dezinformacija vezana za ovaj rat. Vise bukvalno ne verujem nijednoj slici niti videu.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Војска и војне теме

Postby čompika » Mon Feb 28, 2022 11:30 pm

Rusi nevezano za vojna dejstva, niti za istinu uopste, ovo ne mogu da pobede. Rat je vec dobijen gde treba, zrtvovana Ukrajina ko neki pijun i to je to. Ostaje im za to igranje zrtvenog jarca utesna nagrada sto u vidu propagande sto u vidu i istine, da se jesu borili.
U ocima sveta i istorije, koju cak ni pobednik ne pise, jer u ovom ratu nije Rus protiv Ukrajinca, vec Rus protiv celog zapadnog sveta, ovo ce se zapamtiti kao da su isli i klali decu Ukrajine kasikama.
I dalje mislim da je ovo u ocima Putina opravdan potez, i da su znali sta rade, jer ocigledno vise sa Evropom nije bilo druzbe.
Nije neki prijatelj nama Rus, ali sto je najbitnije u ovom surovom svetu, nije nam neprijatelj. Ali ce za nase interese se verovatno osetiti njihov izostanak.
Ostalo me manje vise boli uvo ko je nevin ko nije, sa nasim stradanjima trebalo bi svakom da bude jasno da na ovom svetu ako je ikad bilo (a verovatno da i nije), prave strane, istine, saosecanja za druge narode, sada ga vise nema. Vinjak je lepo napisao, i to nam je verovatno nagrada. Ostace ovaj narod sve dok bude i ove zalosne ljudske vrste, a to nije mala stvar. Nijedna drzava sem mozda Lihtenstajna :D nije bez velikih stradanja i borbi ostala ucrtana na danasnjim kartama, a vala smo mi tu imali i prekovremenog rada.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests