Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Војска и војне теме

Postby Ултрас » Tue Mar 01, 2022 1:48 am

Ma nas su tukli i 94 i 95 a tek 99 plus smo se klali na 100 strana na kopnu.Pa je trajalo tolko godina,a ukrajincima palo 10 posto teritorije za par dana(velicina Bosne) ako je istina.Prevelika je to zemlja,Rusi se nemicu sa asfalta i samo gone,nit nesto gruvaju kako su inace radili u svim proslim ratovima.Nije klasican rat ,valjda zbog civila i infrastrukture.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Tue Mar 01, 2022 1:58 am

Ми смо сами себи уводили санкције, то не зна више човек да ли да се смеје или да плаче...

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Војска и војне теме

Postby fuck_off » Tue Mar 01, 2022 10:49 am

Многи не разумеју поступке руских јединица или су збуњени информацијама о трупама које напредују кроз Украјину.
Интервју са пуковником Централне канцеларије Министарства одбране Руске Федерације Владимиром Труканом би требао појаснити ствари:
Многе ствари су врло јасне:
1. У војној операцији НЕМА војних обвезника. Само извођачи који су прошли одговарајућу обуку. Дакле, ни Белоруси не учествују – имају целу војску на регрутацији, нема професионалних војника по уговору. Стога, ако неко вришти о „лешевима руских војних дечака“, можете безбедно да му пљунете у очи.
2. Не може бити говора ни о каквим 3,5 хиљада мртвих руских војних лица – толики број мртвих значио би неколико пута више рањених, што значи да би сви путеви били закрчени санитетским возилима у супротном смеру, плус масовно распоређивање пољских болница - немогуће је то сакрити. Не видимо ништа слично чак ни у украјинској јавности.
3. Мало су вероватни случајеви „хватања појединих руских бораца“ које Бандерина пропаганда врти – може се ухватити и један самовољник који је улетео у суседно село по месечини, али то није борац, то је балван. Један борац током операције у изолацији од колоне - али ко ће га пустити да оде?
4. Могући су случајеви спаљених колона у маршу, ово је рат, свашта може да се деси. Неко је погрешио, није пратио, морао је да оде са празним резервоарима. Неко ће платити за ово. У овом случају, мора се претпоставити да напуштене празне колоне Оружане снаге Украјине спаљују ретроактивно за монтиране видео снимке.
5. Исто и са "ракетима, муницијом и горивом, којих је таман довољно и које ће трајати 3-4 дана" - заносна глупост. Војне операције овог нивоа припремају се најмање неколико месеци, све је унапред прорачунато и залихе са вишком за све случајеве.
6. Главни лајтмотив деловања Оружаних снага РФ: „ми нисмо Американци“. Они су ти који, видевши нешто или некога на путу, прво баце гранату, а онда почну да размишљају – па и тада, ако уопште крену да размишљају. Због тога се уредно обилази неуспели самоубица који је покушао да се баци испод тенкова. Нико неће производити планине лешева, ако се човек не опире, зашто га убити?
7. Поткопавање бране Севернокримског канала је превентивна мера ако неко од замрзлих Нациста одлучи да подигне у ваздух већу брану у ваздух, како би вода имала где да оде у том случају. Исто важи и за нуклеарне електране, хидроелектране и друге инфраструктурне објекте - они се обавезно узимају под контролу.
8. Подела оружја неспремном становништву, као и свакојаких „молотовљевих коктела“, у обрачуну са професионалцима – замајавање куевиних синова. „Три-четири шок бомбе су довољне да се огуле на лицу места, испусте оружје и побегну. Ништа осим крви цивилног становништва од руке разбојника, то неће донети. После тога постаје јасно да су све акције „територијалаца“ који уништавају путоказе, јуре за онима који су наводно стављали ознаке на кровове, па чак и поткопавали мостове – то је само глупост и потпуна неспособност. Јер модерног тенкисту и даље треба намамити на непознати мост - зашто би ризиковао да лети са срушеног распона моста непознате државе, када је лакше наместити понтон на баријеру?
9. Кадировци, обучени да се боре против терориста у урбаним условима и који су прошли одговарајућу обуку, очистиће их и искоренити.
10. Јединице Оружаних снага Русије које учествују у операцији не користе минобацаче. Сви минобацачки напади, све минобацачке експлозије у стамбеним насељима (Суми, Ахтирка, Донбас), посебно на бесмисленим местима где нема војне или енергетске инфраструктуре, то су провокације Оружаних снага Украјине и територијалаца у циљу утицаја на свест локалног становништва.
Генерално, сумирајући, у операцији нема непрофесионалаца. Операција је припремана много унапред у сваком погледу, а план има гомилу грана за сваки могући ток догађаја.
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Tue Mar 01, 2022 11:02 am

Baš katastrofalno djeluje da ne možeš pronaći niti jedan medij koji izvještava objektivno. U šta su se danas pretvorili mediji.. Imaš sputnjik gdje dolaze razne lopine i likovi iz sistema, a imaš onda ovu drugu izopačenu stranu koja ne bira ni sredstva niti ima ikakve etike u želji da stigne do cilja.

Ono što je zaista katastrofalno jeste to što je u sve uključen sport. Ladno su izbačeni ruski klubovi iz evrolige i spartak iz evrope. Pa šta je l to igrači CSKA zajedno sa spartakovim su napravili plan kako će da osvoje Kiejv itd. Baš katastrofalno.

I da tragedija bude veća, većina tih izopačenih likova sa zapada podržava sve to. Mislim na običan narod.

Meni je ipak drago što vidim kod našeg naroda da je ipak opšte prisutna ta pravdoljubivost i nekako uvijek prepoznamo pravu stranu. I nema veze što su tu Rusi, mi kao narod i kao neko opšte mišljenje bi bilo isto da je u pitanju bilo ko drugi.
I ne slažem se da će Putin i ova akcija biti upamćena kao nešto ogavno. Prije mislim da će se na ovim stvarima taj Zapad i urušiti. Istina uvijek nadje put, a realnost i istina je da Putin nije nista lose uradio u ovom slucaju. E sad, skroz druga priča je kako se on ponaša povodom nekih unutrašnjih problema i slično. Čak bi se odvažio da kažem da je ovo najprofesionalniji rat do sada.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Tue Mar 01, 2022 11:38 am

Иначе, ове најаве о допремању оружја са Запада за Украјинце не пију воду никако, јер ја не видим начин на који могу да доставе то оружје. Небо је под апсолутном контролом Руса, и Американци кажу да би за успостављање зоне забране летења изнад Украјине они морали да се супротставе директно Русима, а то је нешто у чему не намеравају да учествују. Морски пут је такође потпуно одсечен, што оставља ону западну границу као једину опцију, а све и да им се то оружје испоручи баш ту, оно не може да настави даље јер су Руси до сада изоловали сваки град и околину у којима врше операције. Кијев је зона за себе, Харков такође, одсекли су везе једних са другима и требало би да се деси чудо да неки конвој пун оружја пробије те мање обруче и допреми се до украјинских снага у њима. У суштини, Руси раде оно што смо ми тек на крају урадили у Вуковару, то јест уместо да роваше из свих смерова, чекају да ови остану без залиха и то ће бити то.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Војска и војне теме

Postby 1914 » Tue Mar 01, 2022 12:35 pm

Znam da su iz zatvora u Harkovu pusteni huligani KCP-a(Metalist Harkov) Chili i jos par njih koji u bili uhapseni za reketiranje biznismena u tom gradu i okolini,bukvalno trenutno gradom komanduje bataljon Azov,ciji je navedeni bitan clan.

User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Војска и војне теме

Postby zmijuga » Tue Mar 01, 2022 4:17 pm

RTRS ima izvještača u Donbasu koji svaki dan ujutru izvještava o stanju na ratištu. Inače, sin pokojnog generala Novice Simića koji je komandovao operacijom Koridor 92.


User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Војска и војне теме

Postby st.vuki » Tue Mar 01, 2022 4:24 pm

Prave info imate na telegram ruskim grupama,ovo ostalo je sve sviranje k...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Mar 01, 2022 5:04 pm

Katastrofa koliko lažnih informacija ima po netu i koje botovanje po komentarima za Ukrajinu. Okačili na tik tok klipove protesta sa gazele za Rio Tinto i na ukrajinskom ili ruskom piše kao širom evrope protesti zbog napada Rusije. Ja kada sam gledao imalo je 5 milki pregleda i zabranjeno komentarisanje. I sad ljudi kreiraju mišljenje na osnovu tih klipova a ti ne možeš napisati da je to nešto drugo.
Mislio sam danas u eri interneta da neće moći niko nikog više da slaže i zajebe vezano za dešavanja po svetu, ali očito sam se zajebao.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Војска и војне теме

Postby Bruno Sulak » Tue Mar 01, 2022 5:35 pm

Na Blic i N1 nemojte ni da ulazite.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Војска и војне теме

Postby riper » Tue Mar 01, 2022 7:35 pm

Jedan od retkih na zapadnoj hemisferi koji govori istinu o ratu u svom podkastu je Dzimi Dor. Lik je levicar, ali kada je video gde to vodi i kakve bolestine progresivizma, on se distancirao. Pratio sam ga dok je Tramp bio predsednik i uvek gadja u metu.

https://youtu.be/mffCvWZujWA

Za sada jedini koji kaze da je zapad kriv jer je zanemarivao zrtve u Donbasu svih ovih godina i sto je lozio Ukrajince gde je bilo dosta neonacista. Cak ni Taker Karlson, Mark Dajs, Pol Dzozef Votson i ostali idu linijom da je Rusija agresor, mada to koriste da bi se posrali po Bajdenu jer je navodno njegova slabost ohrabrila Putina. Ali trenutno Dzimi Dor drzi lekcije objektivnog novinarstva.

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Војска и војне теме

Postby Casual 1989 » Tue Mar 01, 2022 11:36 pm

Кум ми се дописивао данас са Русом који је доста упућен чини ми се, копираћу вам њихову преписку.

1) Каква је ситуација на истоку?
- иде фино рат, пробили су јужни фронт, опкољавају Одесу.
2) Какве су прогнозе?
- па сад кад су опколили главне снаге ВСУ на истоку 200.000 људи и довели 9000 оклопних возила око Кијева, мислим да је јасно куда све иде, ВСУ остаје без горива
3) јел азов и даље у бункеру, чечени оштре ножеве?
- тако је. Сјебали су им једну мању базу источно од Маријопоља, а сад је остала она главна западно
4) значи биће готово све до краја недеље ако се неко не умеша?
- нема ко да се умеша, главне ствари ће бити готове до краја недеље
Територијална одбрана Херсона. Посакривали се иза дрвећа са молотовљевим коктелима, ови их идентификовали термалним камерама и исекли са 12.7 мм
https://youtu.be/mD3gIx6H_bA

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Wed Mar 02, 2022 12:04 am

Који масакр, нема пола шуме. Жал боже дрвећа. :D
Је ли неко примјетио да нема народа, чини ми се да је мишљење народа дубоко подјељено, као да се и плаше једни других, гледали смо свега пар групице испред тенкова и неких смијешних протеста. Могло би се закључити да цивилно становништво једва јебено чека да овај дебил од глумца јебено каже у реду је јачи сте, и да ово све престане...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby МГП » Wed Mar 02, 2022 10:16 am

Шта значи демилитаризација у овом случају што Руси траже од Украјинаца, у којем смислу?

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Wed Mar 02, 2022 10:31 am

МГП wrote:Шта значи демилитаризација у овом случају што Руси траже од Украјинаца, у којем смислу?


Вероватно нешто попут Јапана, то јест да уопште немају војску и да земља буде неутрална у смислу непридруживања ЕУ и НАТО...

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bata Kole » Wed Mar 02, 2022 11:53 am

Japan ima vojsku, ali ona ima neka odredjena ogranicenja valjda. Sumanuto bi bilo traziti da Ukr nema svoju vojsku. Idealno bi bilo da nekako vremenom postignu zakednicku integraciju kao npr sto su postigli sa Cecenima Nekad su se klali danas su deo iste vojske, iste drzave. Ali teska posla na primeru Ukraine da se desi. Mislim da je kljucno za brzo okoncamje i mir da zapad ne uspe u nameri da dostavi nikakvo novo naoruzanje. U medjuvremenu ce Zelenski u smrt da gura ljude bas kao u onim videu iznad. Kao Alija kod nas sto je radio.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby МГП » Wed Mar 02, 2022 12:37 pm

Јапанска војска је неки фазон оружане снаге за самоодбрану, јер су се они новим уставом послије 2. свјетског рата као одрекли да могу да користе војску за рат ван граница Јапана и евентуалне инвазије. Мада је временом постала много више од онога што јој име каже.

1914
Posts: 1199
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Војска и војне теме

Postby 1914 » Wed Mar 02, 2022 1:51 pm


User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Војска и војне теме

Postby fuck_off » Wed Mar 02, 2022 6:00 pm

Russian Ministry of Defense publishes official numbers: 498 fallen soldiers, 1597 wounded
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Војска и војне теме

Postby 1937 » Thu Mar 03, 2022 1:22 am

https://docs.yandex.ru/docs/view?url=ya ... pdf&nosw=1

Evo koga zanima nek prelista malo, ima i opcija za prevod na engleski... Sta se desavalo i sta se desava u Donbasu i Ukrajini od 2014 do danasnjih dana.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests