Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Sun Mar 06, 2022 3:17 pm

Ukrajina je pukla definitivno, ta zemlja ce prestati da postoji, barem u ovom obliku u kom je sada.
Hipoteticki i da se Rusi povuku i svi do jednog vrate u Rusiju, ovi su u problemu. Skoro cela vojna infrastruktura im je unistena, 90% pvo i avijacije isto, podelili su 100 000 komada streljackog naoruzanja civilima, pustili iz zatvora 5000 kriminalaca i ubica, a da ne pricam o ekonomiji.
Mislim da ce ubrzo vecina "vidjenijih" poloticara da napusti zemlju.

User avatar
Ултрас
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 2:45 am

Re: Војска и војне теме

Postby Ултрас » Sun Mar 06, 2022 7:48 pm

Ma jebes vojnu infrastrukturu,i onako ih pumpaju sa strane oruzijem.Mislim da su Harkov poceli tuci neselektivno ako je sudeci po slikama i snimcima.Gde je otpor obicne raje to tako biva,pa ti od grada ostanu samo rusevine.Pa Sirija se nece obnoviti za vjek vjekova.Potrajace ovaj rat mnogo duze nego sto se ocekivalo.

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Војска и војне теме

Postby lider » Mon Mar 07, 2022 9:26 am

Јел реално да овај Зеленски очекује да их приме у ЕУ или НАТО а држава се распада? Каква је ситуација у Доњецку и Лугањску јел има борби тамо? Који Украјицни тамо ратују јел регуларна војска? Руси им дошли до пред Кијев а ови се као боре на kрајњем истоку земље, ништа ми није јасно? :shock:
Јел видео још неко негде су објавили да је регуларна војска украјине гранатирала положаје азова ? И које још параформације ту постоје био је неки ајдар тако нешто?
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Војска и војне теме

Postby st.vuki » Mon Mar 07, 2022 9:58 am

Saopsteno je zvanicno da je cela teritorija Luganska oslobodjena,osim Severodonjecka koji je okruzen. Dole je ostao Mariopolj i Volnovaha da se oslobode.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby ultrastito » Mon Mar 07, 2022 10:45 am

lider wrote:Јел реално да овај Зеленски очекује да их приме у ЕУ или НАТО а држава се распада? Каква је ситуација у Доњецку и Лугањску јел има борби тамо? Који Украјицни тамо ратују јел регуларна војска? Руси им дошли до пред Кијев а ови се као боре на kрајњем истоку земље, ништа ми није јасно? :shock:
Јел видео још неко негде су објавили да је регуларна војска украјине гранатирала положаје азова ? И које још параформације ту постоје био је неки ајдар тако нешто?


Men' se cini da ih Rusi zamajavaju za Kijevom. Bleje ispred grada, tek toliko da ovi ne smeju da ga napuste, a realno...koja je svrha da udjes u Kijev? Dobitak minimalan, a mozes da bas imas tragicne gubitke, jer ce se sve svesti na ulicne borbe, a Kijev uopste nije neki mali grad ni po broju stanovnika, ni povrsinski.

Da sam na mestu Rusa, drzao bih im Kijev pod opsadom, taman da ovi ne smeju da odstupe, a na jugu i istoku bih gledao da bude glavni udar, i realno, to im i jeste najbitnije da odseku Ukrajinu od mora i da istok drzave zauzmu. Ne znam kako misle da odrade Odesu, to mislim da ce bas biti krvavo ako se zapute tamo. Zapadna i severna Ukrajina mislim da ih ne interesuje. Cak ne verujem ni da ce izaci na Dnjepar. Ogromna je to drzava, ogromna teritorija, ako se ne varam povrsinski najveca drzava u Evropi.

dopuna:
U svom ovom ludilo, jer realno ginu nasi prijatelji na obe strane, jedino gde sam video da mozda ima nade za ovaj svet je zauzimanje nuklearki od strane Rusa. Mislim da je to uradjeno, ok da i sa strateske strane, da imas kontrolu nad energetskim sistemom, ali takodje mislim da su zauzete da ne bi mozda nekom palo na pamet da nesto cacka oko nuklearki i da odemo svi u tri picke materine.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Mon Mar 07, 2022 12:34 pm

Na istoku zemlje, DNR i LNR su mozda i najzesce borbe. Ukr su tu skoncentrisali mozda i 70% regularne vojske, plus ima i tih par paravojnih formacija, koje su isto dobro opremljene i obucene i sto je najbitnije fanaticne.
Ovo po ostatku zemlje i nije nesto strasno, ali ogromna je zemlja, pa ima otpora na sve strane.U Harkovu nema otpora obicne raje kako kaze kolega Ultras, nego je to grad od 1.8 milioma stanovnika i u prvih par dana u njemu je ostalo nekoliko jedinica Ukr vojske plus dobrovoljci. Dovoljno je da ih ima 20 000 pa je problem, jer je urbana sredina.
Ljudi moraju da shvate danovo nije rat izmedju dva bratska naroda, vec Rusa sa jedne i zombiranih NATO i EU propagandom Ukrajnaca sa druge strane.
Harkov je 2014. godine bio na korak od.proglasenja nezavisnosti kao DNR i LNR, ali je rezim u Kijevu uspeo da ugusi proteste i uz pomoc tajne sluzbe SBU unisti i likvidira proruski pokret. Ono sto je uspelo da se spase je pobleglo u Rusiju i u Donbas.
Imate primer naseg naroda u CG gde je prosrpski elemnt gusen, represija tipa ne mozes da se zaposlis, a ovde su ljudi ubijani i muceni...

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bata Kole » Mon Mar 07, 2022 1:20 pm

Primer Harkova na zalost i kako smo mi trebali da resimo ustase u Vukovaru a ne onako kako se na kraju zavrsilo. Pa se sad nadam da Rusi imaju u Vidu primer Vukovara u sta gradovi mogu lako da se pretvore.

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Војска и војне теме

Postby lider » Mon Mar 07, 2022 3:13 pm

У Одеси су 2014 спалили силне људе у скупштини града ? Верујем да тамо има доста Руса и проруских Украјинаца ? Слажем се да улазак у Кијев може бити погубан а то сигурно и Руси знају па вероватно ће да дају неки ултиматум кад заузму исток и црноморску обалу.
Занима ме што се тиче избеглица зашто напуштају земљу, има их преко 1,5 милиона ако је истина а пола Украјине тј десна половина земље није захваћена ратом па што иду преко границе ?
Нека окачи неко снимак обарања руског хелихоптера изнад неких њива, делује ми као да хелихоптери најгоре пролазе уз тенкове у овом блатишту Украјине...
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Војска и војне теме

Postby riper » Mon Mar 07, 2022 3:16 pm

Pa dobro, mislim da su Rusi pre Vukovara mogli da nauce u Prvom cecenskom ratu, kada su upali u Grozni, sta moze da im se desi. Ni oni sada ne srljaju u te ulicne borbe. Jer tu moraju nevini da stradaju, posebno ako se, kao u hrvatskoj, kriju u civilnim objektima.

Neko je lepo primetio da Rusi skoro uopste ne koriste artiljeriju, niti avijaciju, posebno ne kod ovih velikih gradova.Bukvalno do krajnjih granica se trude da izbegnu civilne zrtve. Slusao sam onaj kanal Russians with Atitude, gde likovi komentarisu pogibiju komandanta bataljona Sparta, kazu da ce to mozda promeniti stvari. Oni tvrde da je komandant poginuo tokom primirja, sto moze da izazove ove iz DNR i LNR da manje postuju urbane delove i potencijalne civilne zrtve.

Ljudi su punih osam godina bili pod teskim granatiranjem, dosta je tu bilo pogibije i tragicnih prica, sada je doslo njihovih pet minuta da se najebu majke svima za koje misle da su ih maltretirali.

Inace, ukrajinci objavili da su uleteli na neki aerodrom i unistili, ni manje ni vise, nego 30 ruskih helikoptera. Ti ljudi nisu normalni, ali jasno mi je rat je i oni moraju da dizu sebi propagandu. Ali mediji da prenose takve budalastine bez ikakvog filtera i kontrole, to mi je neshvatljivo.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby ultrastito » Mon Mar 07, 2022 4:21 pm

lider wrote:Нека окачи неко снимак обарања руског хелихоптера изнад неких њива, делује ми као да хелихоптери најгоре пролазе уз тенкове у овом блатишту Украјине...


Mislim da je to rezultat bas te ogromne teritorije i sto verovatno Rusi nisu sisli sa puteva, samim tim verovatno nisu u potpunosti obezbedjeni koridori za let ili prolaz oklopnjaka, a Ukrajinci sa druge strane su dobili brdo Javelin i Stinger oruzja koja su realno odlicna oruzja protiv letilica i oklopnih vozila. Za to oruzje ti ne treba neka podrska, neka gomila ljudi...par ljudi i eto ti helikoptera na zemlji.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Mon Mar 07, 2022 7:38 pm

Kazu veceras da je pao grad Izjum, jugoistocno od Harkova i da je tom prilikom razbijena elitna Ukr 81.padobranska brigada. Ako se ispostavi kao tacno to ce biti mozda i prelomni momenat na tom delu ratista, jer ce se uskoro ceo istok naci u ruskom okruzenju i onda ce uslediti unistenje Ukr jedinica na tom delu.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Војска и војне теме

Postby riper » Tue Mar 08, 2022 10:49 am

Nove vesti sa ratista, naravno na zapadnim portalima. Ona ekipa sa Zmijskog ostrva sto je na poziv Rusa da se predaju odgovorila prkosno sa "jebite se" i izginula, pa se na kraju ispostavilo da se ipak kulturno predala, danas je izgleda potopila jedan ruski vojni brod. Dakle juce uleteli ukrajinski specijalci unistili 30 helikoptera na aerodromu, danas vaskrsla ekipa koja je zarobljena potopila ruski brod.

Ja se cudim kako Ukrajinci vec nisu pred vratima Moskve.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Tue Mar 08, 2022 11:26 am

"Жао ми што чика Лазански није дочекао својих 5 минута, он се баш ложио на то..."
Најјачи су ми ови аналитичари, што говоре да је русија са 100свог капацитета покзала све у Украјини... :lol: То ти је као када би те Тајсон ударио шамаром... Тако је Русија оплалила шамар Украјини, говнима фашистичким руски хрвати....

Имају и Руси губитке, можда и нису занемарљиви али, они су скоро 90% неутралисали сваки вид војне одбране и војне инфраструктуре. Јебали су им мајку мајчину у року од 10 дана...

Сада је тренутно затишје... Пред буру.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby ultrastito » Wed Mar 09, 2022 2:09 pm

"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Wed Mar 09, 2022 2:46 pm

Image

Imamo i mi svog konja za trku. :mrgreen: Šalu na stranu, dosta ovo konfuzno izgleda. Naletao sam na klipove o tome kako se u određenim gradovima koje su zauzeli Rusi, civilno stanovništvo organizuje proteste.. Koliko je takvo nešto uopšte realno ? Dokle je stigla mobilizacija Ukrajine ? Šta se dešava sa humanitarnim koridorima ?

Mislim da su ova dešavanja pokazala jednu stvar - sva ništavila interneta. Toliko je informacija, analitičara, stručnjaka i kurčevnih znalaca, da nema šanse pronaći relevantne informacije. Postoje naznake takvog nečeg, ali sve je to jako teško za ispratiti.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Wed Mar 09, 2022 2:52 pm

Ima protesta, naravno u zapadnim medijima se to forsira, onda pogledam snimak gde ima 300 demonstranata u gradu koji ima 100 000 stanovnika.
Pocelo je vec cesljanje terena od strane ruskih sluzbi i privodjenja spavaca, nacista i pripadnika Ukr sluzbi tako da ce se to vremenom stisati.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby ultrastito » Wed Mar 09, 2022 4:56 pm

Jebem li ga, naleteh na ovu mapu na twitteru...stvarno ne znam da li je pouzdana ili ne. Malo bi je bila cudna zbog ovih siljkova duz puteva. Kontam da je stanje blize ElPadrinovoj mapi, mozda ne bas toliko na stranu Rusa. Sistematski ih iscrpljuju i zatvaraju polako.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Mon Mar 14, 2022 10:31 am

Ексклузивно са фронта из Кијева јавио се Дејан Берић, наш чувени снајпериста:
"Niko od nas nije očekivao da će regularna armija Ukrajine da bombarduje svoje civile .
Svi dobro znate da su Albanci izvlacili porodice koje nisu saglasne s njima i streljali ih. Ukrajinska regularna vojska je još gora.
One koje smo uništili, uništili medjutim mnogi su bežali prema Kиjevu. Da bi zaustavili nas ukrainyki artiljerci su tukli smercima, uraganima po gradovima ispred nas. Umesto da idemo napred izvlacili smo civile ispod ruševina.
Nas zamolili da obezbedimo sigurnost Rusima koji su delili humanitarnu pomoć.
Ušli smo u gradić Borodjanka, on je u tom trenutku bio 25-30 km u pozadini. Na razglas je govoreno da ljudi mogu izaći i dobiti hranu.
Za pola sata se skupio veliki broj ljudi 250-300.
Zatim je proletela prva raketa otišla je 700-800 metara dalje srušila je celu devetospratnicu. Za nekoliko minuta je priletela sledeća upala je za kilometar ranije, nisam video rezultate mwdjutim upala je u gusto izgrađeni deo gradića.
Inace ovi gmizavci uništavamo bez problema, vise pricaju nego sto umeju da ratuju. Po podacima ljudi koji su uspeli da pobegnu iz Kijeva i Mariupolja nacisti ih drže u gradovima na silu.
Mariupolj će za dva tri dana da bude očišćen, Volnovaha je očišćena potpuno.
U LNR je ukrajinska armija zatvorena u dva kotla (cela teritorija Luganske oblasti je zatvorena u kotao). Sada ide utilizacija. Četvrti dan kako im je prekinuto snabdevanje hranom i municijom.
U DNR ide sporije. Na pojedinim reonima Ukrajinska armija je imala po šest, sedam dobro ukopanih linija odbrane. Sve su uništene.
Polako se zatvaraju i u DNR uskoro ce tamo Ukrajinci da se vare u tri kotla.
Kijev je velik grad i naređenje Putina da se pazi na civile sprečava dejstva avijacije i brze okruženje.
Ukrajinci u svim velikim gradovima su uvukli qrtiljeriju medju zgrade a u nekim gradovima koje smo oslobodili uvukli su ih bukvalno u zgrade. Tenkovima se ušli u prizemlje zgrada i odatle tukli po nama.
Nas bataljon uglavnom radi na otkrivanju i uništavanju diverzantskih grupa i u tome smo vise nego uspešni. Izgubili smo jednog borca i dva ranjenih imamo. Unisteno je mnogo grupa specijalaca kako armije tako i SBU.
Idiot Zelenski je podelio oružje civilima. Oni kao nenormalni krenu u boj budu uništeni ili se razbeze za desetak minuta.
Čuo sam da sada u Rusiju mogu da dođu dobrovoljci. Za sada to je samo trač nemojte uzimati zdravo za gotovo. Potrudicu se da saznam za dan ili dva tacnu informaciju.
Nasi su svi ok. Sve najbolje."

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Sun Mar 27, 2022 10:59 am

Sa dizanjem foruma iz mrtvih, da malo oživimo i ovu temu.

Juče sam baš pokušao da dođem do nekih "srednjih" informacija i nekako je razočaravajuće i poražavajuće koliko su mediji postali apsolutno neobjektivni. Izvukao sam dvije vijesti iz dva različita izvora (donekle korektna, nije informer i slično đubre) gdje neka 2 šatro analitičara, potrebno je napomenuti - iz Amerike, daju totalno dvije različite analize o trenutnom stanju. U prvoj (Blic) Rusija i ruska vojska su u polu raspadu i gube rat u Ukrajini, dok u drugoj(Srbin.info) je Ukrajina već rasformirana i Rusi rade sve po planu.

https://www.blic.rs/vesti/svet/ocigledna-nesposobnost-putina-kako-su-tri-nedelje-invazije-na-ukrajinu-otkrile-sve/8z5dtpd

https://srbin.info/svet/americki-obavestajac-i-inspektor-un-otkrio-rusi-melju-ukrajince/

Katastrofalno.

Pored toga, ono što se sigurno ne može sakriti jeste misteriozni nestanak Sergeja Šojgua, ministra odbrane i jednog od najbližih i glavnih ljudi Putina, koji je svakodnevno izvještavao o stanju u Ukrajini sve do (negdje) 11 marta, te je naprasno nestao iz javnosti. Prije par dana je pokušan nekakav video poziv sa Putinom gdje je "prisustvao" i Šojgu, ali uz dosta kontroverzi i priča da je namješteno njegovo učestvovanje, da je njegov live snimak od prije i slično, da bi se ponovo juče pojavio u javnosti. Naravno ruska strana priče jeste da navodno ima srčanih problema..
Iako je neki englez ili amer, ovaj video je čini se sasvim korektno obrađen.

https://youtu.be/HFs5Xmjyw_c

Da "ne cveta cveće ni u vaše preduzeće" može se vidjeti i u narednom video klipu.

https://youtu.be/o9A-u8EoWcI

Nadam se da će se i @riper oglasiti jer su njegove analize vrlo konkretne i iscrpne u ovakvim situacijama, pa bi mi bio zanimljiv njegov osvrt na sve ove priče i pojave.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Војска и војне теме

Postby Bruno Sulak » Sun Mar 27, 2022 11:30 am

Citajuci Blic stice se utisak da su Ukrajinci usli u Moskvu i zakacili ukrajinsku zastavu na Kremlj.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests