Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Војска и војне теме

Postby st.vuki » Tue Aug 09, 2016 3:33 pm

Занемарујем тактику wrote:
st.vuki wrote:Kad pogleda covek ovu sliku,vojnik izgleda smesno opremljen u odnosu na zandara


од бесплатног превоза, до бесплатног хаса у брзим хранама и кафанама(легални рекет).


Bas to, vidjao sam jedno vreme stalno jedan punto kod Tromče na Partizanskom putu,i interventnu kako sedi u basti na OMV pumpi na Partizanskom isto.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Војска и војне теме

Postby Opie » Tue Aug 09, 2016 5:06 pm

Ljudi , pardon na glupom pitanju.Ispao sam malo iz tokova u Srbiji.Kako se postaje vojnik u Srbiji? Profesionalni vojnik? Jel ima I dalje ogranicenje sto se tice godina?
ex-Pop Djujic

User avatar
3a_Cp6ujy
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2016 1:07 pm

Re: Војска и војне теме

Postby 3a_Cp6ujy » Tue Aug 09, 2016 6:46 pm

Dobih poziv za vojnu vezbu 12 godina nakon sluzenja vojnog roka, mislio sam da je to davno izbaceno posto za to vreme nisam cuo da je iko dobio poziv. Ako je bio neko u skorije vreme nek napise kakva zabava me ceka tamo....

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Војска и војне теме

Postby Лудак из луднице » Tue Aug 09, 2016 6:58 pm

Opie wrote:Ljudi , pardon na glupom pitanju.Ispao sam malo iz tokova u Srbiji.Kako se postaje vojnik u Srbiji? Profesionalni vojnik? Jel ima I dalje ogranicenje sto se tice godina?


30 godina je ogranicenje. Moras da si odsluzio vojni rok, da si zdravstveno sposoban i da imas cist dosije . Cak i da ispunjavas sva tri, uglavnom ti treba dobra veza za prijem pogotovo ako ciljas Bgd . Sto je tuga, vise od 800 ljudi se skine godisnje zbog ocajnih uslova, ali i pored toga ti treba jebena veza da bi bio profi vojnik za platu od 32 000 dinare .

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Очајник » Tue Aug 09, 2016 8:19 pm

Лудак из луднице wrote:
Opie wrote:Ljudi , pardon na glupom pitanju.Ispao sam malo iz tokova u Srbiji.Kako se postaje vojnik u Srbiji? Profesionalni vojnik? Jel ima I dalje ogranicenje sto se tice godina?


30 godina je ogranicenje. Moras da si odsluzio vojni rok, da si zdravstveno sposoban i da imas cist dosije . Cak i da ispunjavas sva tri, uglavnom ti treba dobra veza za prijem pogotovo ako ciljas Bgd . Sto je tuga, vise od 800 ljudi se skine godisnje zbog ocajnih uslova, ali i pored toga ti treba jebena veza da bi bio profi vojnik za platu od 32 000 dinare .


И поред овога, већ две године није било расписаног конкурса за пријем у Војску Србије, забрањено запошљавање у јавном сектору, курци, палци.
Пре неки дан је спомињао примање 200тињак људи, али то је за Спец. бригаду, и ако се не варам, ти људи се примају из редова људи који већ раде у војсци. Можда грешим. Истражи ти то, Опие.

User avatar
Сељак
Posts: 9
Joined: Sat Aug 06, 2016 12:10 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Сељак » Tue Aug 09, 2016 9:05 pm

Нема заправо добре одбране неба без садејства ловачке авијације и ракетних јединица ПВО. Ко заговара "брањење" неба само ракетним системима ПВО, ради за страњске службе и поткопава одбрамбену моћ земље, а помало и дивани у луфт.

Да вас подсетим, постоји род војске РВ и ПВО. РВ и ПВО.

Као што постоји код нас у Срему фрукштук који зовемо 'леба масти и алеве паприке. И лука. Нема 'леба и алеве паприке, а без масти. Тако нико не брани небо рактлама, а без ероплана. То свет још није вид'о.

Каж'те, браћо, каква ми је кирилица?
Седим испод прадединог дуда, а ви?

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Војска и војне теме

Postby ciganstura » Tue Aug 09, 2016 9:46 pm

зна ли неко која је ово експлозивна стварчица? Наводно Руси праше у Сирији овим :shock:

Image
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Etaoin » Tue Aug 09, 2016 9:49 pm

Касетне бомбе највероватније.

User avatar
Сељак
Posts: 9
Joined: Sat Aug 06, 2016 12:10 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Сељак » Tue Aug 09, 2016 9:51 pm

Касетна бомба. Србија није, фала Богу, одустала од својих касетних бомби, и српски ероплани "Орао" могу да се наоружају касетним бомбама БЛ 755.
Седим испод прадединог дуда, а ви?

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Wed Aug 10, 2016 5:24 pm

25.000 припадника терористичке организације под именом "ОВК", напали су 26. маја јединице ВЈ (450 војника ВЈ из
549. моторизоване бригаде
Делови Приштинског Корпуса ВЈ
72. специјална бригада
Самосталне извиђачко-диверзантске јединице.) Под назовом агресивне операције "Стрела". Операција "Стрела" је по својим карактеристикама класична ваздухопловно-копнена операција.

Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Војска и војне теме

Postby MARKER » Wed Aug 10, 2016 11:44 pm


User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Војска и војне теме

Postby ciganstura » Thu Aug 11, 2016 3:14 pm

баш сам чекао да видим да ли ће као и за Сваке Олимпијске Игре Амери са својим пудлицама направити неку провокацију и срање, а све указује да укрофашисти припремају напад на Донбас и Крим. Формирају ударну групу за напад на Крим.

http://rusvesna.su/news/1470851449

У Сирији се не зна ко кога, главосече пробиле обруч око Алепа, делује да их Руси са мањим интензитетом поливају бомбама, мада и сиријска војска нема копнену снагу и моћ као што сам веровао. Једноставно пет година рата, верска подељеност, док ови терористи свакодневно добијају појачања у људству ко на игрици, колко год да их убијају стижу им нови џихадисти и плаћеници из целог света.

http://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2-Komentari-diskusije-i-analize-clanova.html

Треће, не знам зашто се форсира Почуча ако га је Дејан Берић раскринкао и провалио.
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Војска и војне теме

Postby Лудак из луднице » Thu Aug 11, 2016 9:20 pm

И један и други су дебилчине и индијанци, с тим што је Берић колико - толико допринео тамо. Не зна се ко је већи лажов, преварант и манипулатор. Највећи кривци за сва срања која су се дешавала (а због којих је много добровољаца упало у проблем, ни криви ни дужни).
Плус Браца Живковић наравно, ал он је био на Криму , у Донбасу малтене и не.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby МГП » Thu Aug 11, 2016 9:43 pm

ciganstura wrote:баш сам чекао да видим да ли ће као и за Сваке Олимпијске Игре Амери са својим пудлицама направити неку провокацију и срање, а све указује да укрофашисти припремају напад на Донбас и Крим. Формирају ударну групу за напад на Крим.


Порошенко наредио да се распореде снаге на "административне линије" са Донбасом и Кримом. Ја не знам колико мораш бити глуп или шта ли већ па да мислиш да можеш нешто постићи војно на Криму против Русије а не можеш да се избориш са побуњеницима у ДНР и ЛНР. Другим ријечима немаш војску способну да побиједи непрофесионалне армије ДНР и ЛНР а овамо чачкаш мечку са једном од најјачих свјетских армија.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Очајник » Thu Aug 11, 2016 10:08 pm

Pa jbg matori, Rusi navatali te diverzante, optuzili Kijev da ima veze sa tim. Jedino sto je Porošenko mogao je to da rasporedi vojsku I to je to, sad mu se gaće tresu.
Ne bi me čudilo da iza ovoga stoji Desni sektor koji mozda hoce da isprovocira sukob, al dobro, sad vec zalazim u price teorija I zavera. Al poznato je da se ne mirisu sa regularnom ukrajinskom vojskom, ni sa predsednikom, bezbroj puta je ukrajinska vojske namerno poklapala desni sektor artiljerijom npr., dok su ovi opet s druge strane navatavali oficire ukrajinske vojske, maltretirali, tukli itd.

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Војска и војне теме

Postby ciganstura » Thu Aug 11, 2016 10:41 pm

Лудак из луднице wrote:И један и други су дебилчине и индијанци, с тим што је Берић колико - толико допринео тамо. Не зна се ко је већи лажов, преварант и манипулатор. Највећи кривци за сва срања која су се дешавала (а због којих је много добровољаца упало у проблем, ни криви ни дужни).
Плус Браца Живковић наравно, ал он је био на Криму , у Донбасу малтене и не.


Берића су одликовали, био рањаван, а овог Почучу хтели да стрељају :oops:

Искрено, не желим никоме рат и да гину људи, ал можда и не би било лоше да фашисти крену па да се види да ли је Путин издао Русе у Донбасу ко Слоба Србе у Крајини, некако ме разочарао кад је зауставио офанзиву наших у пар наврата кад су фашисти били пред сломом... Ови Американци су зло :evil:
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby МГП » Thu Aug 11, 2016 10:42 pm

Очајник пази ово, Руси су наватали диверзанте на руској територији и то што су оптужили Кијев је нормално, а ако је једино што је могао Порошенко урадити да распореди војску односно да срља у пропаст онда јебига. Потез који не води ничему и који је унапријед осуђен на пропаст, сами Украјинци не могу ништа против Руса, а Амери и остали ће у случају сукоба гладити муда, оштро осуђивати поступке можда обје стране и продавати оружје Украјинцима док ће они гинути као расаде. Сјети се само како су прошли Грузини 2008. године.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Војска и војне теме

Postby Ultra Sarma » Sun Aug 14, 2016 7:45 pm

ciganstura wrote:У Сирији се не зна ко кога, главосече пробиле обруч око Алепа, делује да их Руси са мањим интензитетом поливају бомбама, мада и сиријска војска нема копнену снагу и моћ као што сам веровао. Једноставно пет година рата, верска подељеност, док ови терористи свакодневно добијају појачања у људству ко на игрици, колко год да их убијају стижу им нови џихадисти и плаћеници из целог света.

http://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2-Komentari-diskusije-i-analize-clanova.html


Buraz ovo nije skorz tacno, tamo su stacionirane najbolje jedinice vojske (SAA) Tigrovi, 4 meh.div itd kao i Hezbolah koji je doveo tu i svoje specijalce, tu su i Iranci kao i Iracani iz raznih milicija, a iracki katabhezbolah je preneki dan doveo tu 2000 svojih pripadnika.

Teroristi jesu probili obruc uz preko preko 2000 poginulih i jos toliko ranjenih, imali su oko 10000 hiljada boraca dovucenih ih Idliba, Latakije i Hame, gde isto saa sada ima ozbiljne napretke (pala Kinsaba, I.Guta nikad manja stize se do Dume, Tel Kurdi izolovan, a Daraja skoro pa resena stvar), dok su gubici provladinih snaga mizerni.. sto ukazuje na to da je taj koridor smiljeno prepusten. Koridor je sirine 1250 m i bukvalno nista tuda ne moze da prodje, jer SAA to moze da unisti, pusten je da bi se polako svi selili kroz jugozapadni Alep put Idliba... naoruzanje sigurno nece pustiti tuda da prolazi...problem bi bio da je obruc presecen tamo gde je i zatvoren, na severu kod Malah farmi, ali odlicno utvdjenu vojnu skolu koja je odolevala svih ovih godina, bez gubitka SAA, da osvoje kozojebi to se iz aviona vidi sta je..

Takodje Rusi polivaju sa svim i svacim, ali nisu oni svemoguci, kozojebi dobijaju tacne instrukcije od zapadnih zemalja kad Ruje polecu i onda se jednostavno sklone... to mora kopneno da se resi, Rusi nisu ludi da ulecu kopneno i da rizikuju stotine pravoslavnih zivota zbog nekih sektaskis sranja, Iranu je zabranjeno vece kopneno angazovanje zbog Izraela, to mora da sredi SAA, a ona em sto je lose obucena, em sto su najbolji vojnici vecinski za ovih 5 godina izbaceni iz stroja, em su na vodecim pozicijama postavljani sektaski isti ljudi umesto profesionalno najbolji i najveca boljka manjak u ljudstvu. Tamo nikad nije uvedena ni mobilizacija, ni vandredno stanje, a kamoli ratno stanje.

Ako bude potrebno sve ovo mogu klipovima, slikama i mapama potvditi, ali kapiram da ljude ne zanima mnogo to na ovoj temi pa da ne gusim, a svako ko prati, kao ti npr, je vec dobro upoznat sa tim materijalom...

Evo vam zanimljiv klip kakav je provod u nocnom zivotu u Damasku, videli ste da su vecina gradova i mesta sravnjena sa zemljom dok je ovde, i ako na samo par km od pozicija terorista, prica totalno drugacija...



Image

http://www.mycity-military.com/imgs4/300849_73547220_Cpk-0FGWAAA6tYf.jpg%20large.jpg
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Очајник » Thu Sep 01, 2016 1:13 pm


User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Очајник » Sat Sep 10, 2016 11:47 pm

Jeбло их све, ал су луди...



Муџоси их снимају дроном, гањају, а ови мученици ништа не контају.



Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests