Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby SAO_Zeljin » Fri Mar 24, 2023 2:24 pm

Ja ne vidim sta ide ok, vise su teritorije drzali pre godinu dana nego sad sto drze. Ocigledno da su se preracunali i da ne mogu da pobede ukre naoruzane zapadnim oruzjem

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Војска и војне теме

Postby друг члан » Fri Mar 24, 2023 2:43 pm

ElPadrino wrote:Krasni Liman i Harkivska regija ? Redom i Deki Berić i Šolaja, možda i najupućeniji ljudi tvrde da je to manevar i (naprimjer) da nije moguće tako brzo spremiti artiljeriju da dejstvuje kao što je tada ekspresno dovučena na bojište, ako te je neprijatelj iznenadio.

Ko je ovo? Za Berića znam
Choose Life

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Fri Mar 24, 2023 3:08 pm

SAO_Zeljin wrote:Ja ne vidim sta ide ok, vise su teritorije drzali pre godinu dana nego sad sto drze. Ocigledno da su se preracunali i da ne mogu da pobede ukre naoruzane zapadnim oruzjem


pa vise puta receno, ne bacaju tek tako svoje ljude u grob. koja je cena tih teritorija sto bi drzali? koliko bi ljudi izgubili zbog cega? zbog nekih njiva tamo gore... izgubili su neka mesta, istina, dali ovima, pa evo ko placa visu cenu....

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Fri Mar 24, 2023 3:26 pm

Preracunali su se da ce bez mobilizacije da zavrse rat. Ukrajinci su mobilisali oko milion ljudi, to je ogromna sila, moraju Rusi barem jos jednu od 300.000 da bi ih potukli.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Војска и војне теме

Postby MARKER » Fri Mar 24, 2023 4:57 pm

друг члан wrote:Ko je ovo? Za Berića znam




Гробар...

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby SAO_Zeljin » Fri Mar 24, 2023 7:33 pm

калашњиков wrote:
SAO_Zeljin wrote:Ja ne vidim sta ide ok, vise su teritorije drzali pre godinu dana nego sad sto drze. Ocigledno da su se preracunali i da ne mogu da pobede ukre naoruzane zapadnim oruzjem


pa vise puta receno, ne bacaju tek tako svoje ljude u grob. koja je cena tih teritorija sto bi drzali? koliko bi ljudi izgubili zbog cega? zbog nekih njiva tamo gore... izgubili su neka mesta, istina, dali ovima, pa evo ko placa visu cenu....


Kako ne bacaju matori? Sigurno ih je nekoliko desetina hiljada izginulo ili osakaceno u ovom ratu a ne da sad nisu blizu da ga dobiju vec su verovatno blizi da ga izgube

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Fri Mar 24, 2023 9:40 pm

SAO_Zeljin wrote:
калашњиков wrote:
SAO_Zeljin wrote:Ja ne vidim sta ide ok, vise su teritorije drzali pre godinu dana nego sad sto drze. Ocigledno da su se preracunali i da ne mogu da pobede ukre naoruzane zapadnim oruzjem


pa vise puta receno, ne bacaju tek tako svoje ljude u grob. koja je cena tih teritorija sto bi drzali? koliko bi ljudi izgubili zbog cega? zbog nekih njiva tamo gore... izgubili su neka mesta, istina, dali ovima, pa evo ko placa visu cenu....


Kako ne bacaju matori? Sigurno ih je nekoliko desetina hiljada izginulo ili osakaceno u ovom ratu a ne da sad nisu blizu da ga dobiju vec su verovatno blizi da ga izgube


a brate govorim o tome da su ostali u Hersonu da se nisu povukli iz grada, koliko bi samo tamo tek ljudi gubili dnevno.... ili da se nisu povukli s one gore ogromne teritorije sto su im prepustili.... koliko bi tek tu gubitaka imali jer je ona teritorija nekako prazna, sve njive i livade, poljana... povukli se preko reke i utvrdili se tu. spasili su time sigurno na hiljade vojnika svojih, naravno da imaju gubitaka, osvajaju tudju teritoriju, ne brane svoju, sad kako hoce ko da shvati, dal je tudja ili njihova, nebitno, al uglavnom uzimaju teritoriju, napadaju daleko brojniju armiju i opet manje gube ljudstva nego sto mnogi pricaju i sto su predvidjali, ali to ne znaci da gube malo... imaju i oni veoma ozbiljnih gubitaka, ali ukri gube na pojedinim frontovima ljude kao dobar dan.... strasne su cifre gubitaka tamo.... samo kad bi uzeo da vidis koliko su ukri izgubili ljudi oko Bahmuta.... i rusi su gubili, samo su pametni pa poslali robijase da ciste Bahmut a ne regularnu vojsku.... i koliko ce se tek ljudi izgubiti sto s jedne sto s druge strane, a mislim da ce ukri sada izgubiti vise, jer su skupili nenormalnu kolicinu vojske tamo da oslobode bahmut i zbili su nekoliko desetina hiljada i svakog dana treba da krenu u kontra napad, a rusi su se utvrdili sada i cekaju, tu je i artiljerija i tek ce da bude izgibanije ovih dana

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Fri Mar 24, 2023 11:24 pm

Do leta ce se znati ko je na cemu. Ukri najavljuju veliku ofanzivu, zapad ih naoruzava nenormalno, hiljade vozila je u pitanju (kamioni, transporteri, dzipovi, tenkova nesto manje).

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Војска и војне теме

Postby друг члан » Sat Mar 25, 2023 10:56 am

MARKER wrote:
друг члан wrote:Ko je ovo? Za Berića znam




Гробар...

Hvala.
Ne znam bas koliko su mu pametna ovakva gostovanja. Voditelj kriminalan. Ko mene da su stavili. Nema spremna pitanja pa da grade pricu, vec momak prica kako se cega seti, pa izgleda konfuzno
Choose Life

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Војска и војне теме

Postby pertla » Sat Mar 25, 2023 10:24 pm

@kalaš

brate necu nesto puno da ti kenjam, pogotovo sto veoma ograniceno citam o ovom ratu, ali po ovome sto ti pises ruski uspesi do sada su puno mrtvih ukrajinaca, a rat vode ne zbog teritorije i gradova, vec da im izgine sto manje vojnika
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Sat Mar 25, 2023 11:23 pm

Ovo je rat iscrpljivanja, Rusi mnogo bolje vode ekonomski rat trenutno nego onaj na bojnom polju.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Sun Mar 26, 2023 5:39 pm

pertla wrote:@kalaš

brate necu nesto puno da ti kenjam, pogotovo sto veoma ograniceno citam o ovom ratu, ali po ovome sto ti pises ruski uspesi do sada su puno mrtvih ukrajinaca, a rat vode ne zbog teritorije i gradova, vec da im izgine sto manje vojnika


vidi, momak je rekao otprilike kako je, rat iscrpljivanja, nisam neko ko je strucan, pisem onako kako meni ima logike i smisla na osnovu onoga sto sam cuo, video i procitao :) . ovo sve je moje misljenje koje moze da bude apsolutno netacno. ali informisem se najvise preko stranih izvora, trudim se traziti koliko toliko objektivne, i ako je skoro pa nemoguce. ali, rusi da su hteli da uzmu teritorije uzeli bi i drzali bi uz velike gubitke u ljudstvu ali bi drzali, sada ce malo teze da osvajaju uzimajuci u obzir koliko je tehnike dovuceno u ukrajinu i koliko ljudi mobilisano. slusao sam sta prica ovaj momak Solaja, bio je intervju na Helmcastu, ne znam je li jos uvek tu, rat traje 9 godina tamo vec, a ne godinu dana, i Solaja je bio na ratistu otprilike izmedju 2015 i 2018. i sam je rekao da su Givija ili koga vec jos od onih tamo ruskih generala komadanata ubile upravo ruske neke sluzbe, najverovatnije, ajde da ne kazem da je 100%, bas zato sto su valjda neki od njih isli napred, nisu se zaustavljali, uzimali su teritorije a to vrhu u Moskvi nije bilo bas od koristi jer su se sigurno jos tada spremali za ovako nesto sto vidimo danas. i verovatno su ih rusi uklonili jer ovi nisu slusali, a napravili su nekako da su nastradali u borbama ili od neke artiljerije ili kako vec, ne znam. znaci rusi su se spremali uveliko za ovaj rat, i ovaj rat se upravo vodi na svetskom nivou, ekonomski. idu polako, placaju cenu, ali idu ka cilju. nije lako rusima trenutno tamo na terenu u ukrajini, al opet ono nije puna ruska snaga, to svi valjda znaju. ovaj rat stvarno ne volim, ne mogu da navijam za ruse da ubijaju nekog ukrajinca, svog brata, ni krivog ni duznog zarobljenog na tom frontu, ali ovaj rat zahvata svaku drzavu pomalo na neki nacin, mozda najvise ove u evropi, oseti se i osetice se. samo zato podrzavam ruse jer se tice ozbiljno i nase buducnosti. nadam se da si me makar mozda zeru razumeo, mozda sam totalno pogresio oko svega ovoga, ne znam, ovakvog sam ja misljenja uglavnom i vrlo rado cu i druge da poslusam sta misle. :D

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Sun Mar 26, 2023 10:01 pm

Mnogo prvoboraca Ruskog proleca je nastradalo u cudnim atentatima sto podgreva tezu o umesanosti Ruskih sluzbi.
"Revolucija jede svoju decu"

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Mon Mar 27, 2023 8:17 am

Motorola, Givi, Zaharčenko itd. Čak i Šolaja, a i ovaj drugi Serjoga - Nenad iz NS su više pri toj priči da su ih Rusi ubili (što je vjerovatno i istina).
Šolaja je baš izletio sa nekim pričama, svaka čast momku na hrabrosti, ovo bi u Rusiji vjerovatno bilo dosta problematično.
Postoje intervjui na platformi Odisej, pošto na YT ne dozvoljavaju.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Војска и војне теме

Postby друг члан » Mon Mar 27, 2023 8:21 am

U intervjuu gore što je marker kačio, ako se ne varam pominje Jojića, brat moj.. tako nešto. Jel to nastradali momak iz NS?
Choose Life

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Mon Mar 27, 2023 8:27 am

Jeste, pominje ga još više u emisiji na HelmCast - u. I na sve to pominje da su ih ovi poslali u sigurnu smrt jer su im bili dužni dosta nekih para (bonusa) jer su se momci u više navrata pokazali kao veliki ratnici, samim tim su i više zaradili.

scampia
Posts: 67
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Војска и војне теме

Postby scampia » Mon Mar 27, 2023 11:18 am

ElPadrino wrote:Jeste, pominje ga još više u emisiji na HelmCast - u. I na sve to pominje da su ih ovi poslali u sigurnu smrt jer su im bili dužni dosta nekih para (bonusa) jer su se momci u više navrata pokazali kao veliki ratnici, samim tim su i više zaradili.


Mozes da postavis link za taj intervju, ne mogu da ga pronadjem.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Војска и војне теме

Postby MARKER » Mon Mar 27, 2023 4:39 pm


калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Mon Mar 27, 2023 5:07 pm

MARKER wrote:


obavezno svako da pogleda. trebalo bi po meni i vise da se ulaze u ovakve stvari, da se snima, jer dosta ima da se kaze, a sira javnost zna minimalno ili nista. drugim recima, nezainteresovanost. ovo nije pre 100 godina, ovo se desavalo pre dvadesetak godina, a mnogi od nas su svedoci tog vremena. rane koje ce vecno da bole, a imamo ih puno, a mnoge bole mnogo vise jer zaboravljamo na njih kao narod.......

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Mon Mar 27, 2023 10:49 pm

Mislim da cu da slavim kada padne ova Avdejevka konacno.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests