Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Војска и војне теме

Postby zmijuga » Sat Oct 08, 2022 1:55 am

lost&found wrote:Ne vidim neko trenutno brzo resenje a da ne ukljucuje da Rusi isto to rade njihovim civilima (npr. neselektivno raketiranje svega i svacega). Nadam se da ipak nece do toga doci.


Da li Rusi uopšte koriste bombardere za napade na vojne ciljeve? Pa preoreš tu Avdivku iz koje ti se 8 godina granatira Donjeck. Niko ne kaže da treba tući po civilima, ali taj položaj od kilometar-dva koji je vojno utvrđenje uništiš.

Drugo, postoji infrastruktura koja nije vojna, ali se može donijeti odluka da se uništi. A to su "centri za planiranje" i "infrastruktura za transport vojske", pa "sredstva informisanja". Dakle, nama je Nato uništavao mostove, vojne komande, pruge, industrijska postrojenja. Rusija ima potpuno pravo da gađa glavna sjedišta vojske Ukrajine (Generalštab, Centre obavještajne službe, ministarstva odbrane), mostove, luke, zgrade ukrajinskih medija, predsjedničku palatu...

Meni tu ništa nije jasno. I oružje nesmetano prolazi iz Poljsku u Ukrajinu preko nekog ogromnog tunela u Galiciji, i dovoljno je par balističkih raketa da se to poravna.

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby zipadjale » Mon Oct 10, 2022 12:23 pm

Ударили Руси на Кијев. Било је време да се активирају.
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Mon Oct 10, 2022 2:24 pm

lost&found wrote:
zmijuga wrote:Jel ima nekih naznaka kad će Rusi konačno da počnu štititi svoj narod? Ili će svaki dan gledati kako Ukrajinci masakriraju narod, gađaju civilne buseve, pijace, šoping centre?

Ne vidim neko trenutno brzo resenje a da ne ukljucuje da Rusi isto to rade njihovim civilima (npr. neselektivno raketiranje svega i svacega). Nadam se da ipak nece do toga doci.

jbg

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Tue Oct 11, 2022 1:39 pm

Рокаћемо рокати пјевати до зоре!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Tue Oct 11, 2022 9:42 pm

Филм посвећен Вагнер групи.
Реконструкција једне битке која се заиста догодила.
2 сата у паклу.

"Знамо да ћемо отићи у пакао, али у паклу ћемо бити најбољи!"

https://youtu.be/-9Av0Um9GZk
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Tue Oct 11, 2022 11:05 pm

Mislim da je film odlican. Izasao intervju sa ranjenim Vagnerovcima sto su ostali bez ekstremiteta, a inace su bivsi robijasi. Zanimljivo u svakom slucaju.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Wed Oct 12, 2022 1:04 pm

Je l ima gdje prevod na naš ?

Inače, ovo bombardovanje i trenutno uništavanje infrastrukture pogotovo ovaj željeznički čvor preko kojeg se gura sva roba i tehnika za VSU u Donbasu, nema šanse da će me neko uvjeriti da se to nije moglo gađati prije jedno 7 mjeseci i da im nije bilo u planu da to tek sada urade.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Wed Oct 12, 2022 2:06 pm

Уништавање инфраструктуре и свега што се тиче логистике је сведено на минимал, из разлога јер Русија припаја освојену територију себи, то је један од кључних разлога...
Ма да је превише информација, данас о овом рату причају они који су ратовали и знају шта је рат, до оних који никада пушку у руке нису узели они су најпаметнији, од њих не можеш доћи до ријечи.

Овакве борбе и овакав интензитет сукоба до сада није виђен од 2 св. Рата с тим да је данас моћ оружја много већа и разорнија због тога је ситуација промењива из сата у сат.

Да додам да нам је свима криво што Лазански није ту јер би ово било његових 5 минута...
Last edited by Мићара on Wed Oct 12, 2022 2:11 pm, edited 2 times in total.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Wed Oct 12, 2022 2:07 pm

ElPadrino wrote:Je l ima gdje prevod na naš ?

Inače, ovo bombardovanje i trenutno uništavanje infrastrukture pogotovo ovaj željeznički čvor preko kojeg se gura sva roba i tehnika za VSU u Donbasu, nema šanse da će me neko uvjeriti da se to nije moglo gađati prije jedno 7 mjeseci i da im nije bilo u planu da to tek sada urade.

Moglo je, ali nakon napada na Krimski most, ubistva Darije Dugine itd, porasla je podrska za takve napade - odnosno povecavali su se argumenti za "opravdavanje" takvih (sustinski divljackih, osetili smo i mi to) napada medju sopstvenim narodom.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Војска и војне теме

Postby МГП » Wed Oct 12, 2022 2:18 pm

Мићара wrote:
Да додам да нам је свима криво што Лазански није ту јер би ово било његових 5 минута...

https://youtu.be/od438dPkEBc

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Војска и војне теме

Postby фикрета » Fri Nov 11, 2022 4:46 pm

vinjakboy wrote:
фикрета wrote:Treci dan rata, rusi se sve vise zaglibljuju
A gubici im nisu mali, a nije jos uzeto nista od velikih gradova
oporavili se ukrajinci od prvog soka i pocetnih greska
skupo prodaju kozu


Зајебано, нема шта, верујем да ће на интернету колико сутра бити неких десетак хиљада мртвих Руса, док ће Украјинци потпуно да се опораве и преузму назад земљу. Узгред, веома скупо су је продали, требало је мање од дана да Руси направе котао од Кијева...

3 дан рата дебилко у еуфорију
260 дан рата Руси предаше Херсон,узгред губици у људству и техници су им огромни
Јави се експерту што те нема

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Fri Nov 11, 2022 9:52 pm

ajde polako sa predajama. niko nista nije ovde predao. ovo nije jos ni poluvreme vojne operacije kako izgleda. lupas gluposti.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Војска и војне теме

Postby фикрета » Fri Nov 11, 2022 11:10 pm

Управу си,ево сад јавили на хепију све иде по плану

Где Руси да се повуку
Ово је тактички потез анексирање града референдумом и после месец дана напустише територију
Територију Русије
То је тај тродимензионални шах који Руси играју и који ће довести до коначне пропасти немачке и америке

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Fri Nov 11, 2022 11:23 pm

Sa politicke tacke, ovo je poraz, veliki udarac za moral. Sa druge strane sa vojne, ovo je skroz opravdan potez. Rusima je taj mostobran na desnoj obali Dnjepra bio omca oko vrata.
Mogli su oni da se brane, ali gubici bi bili sve veci, trosili vi se resursi. Ovako su se planski i organizovano povukli, te jedinice ce upotrebiti na nekom drugom pravcu, potrebno je konacno oaloboditi Donbas.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Fri Nov 11, 2022 11:51 pm

фикрета wrote:Управу си,ево сад јавили на хепију све иде по плану

Где Руси да се повуку
Ово је тактички потез анексирање града референдумом и после месец дана напустише територију
Територију Русије
То је тај тродимензионални шах који Руси играју и који ће довести до коначне пропасти немачке и америке


ne znam sta su javili na hepiju, vidim ti tamo pratis. ja verujem da bi ti voleo da je tako kao sto pricas, al realnost je malo drugacija. prvo pogledaj teritorije koje su rusi uzeli pa reci ko je tu na gubitku. da li ce dovesti do konacne propasti, ne znam, ali vidim da ne cveta bas u tim zemljama, dok u rusiji nije bas onako kako su zamisljali da ce biti.
da moze ikako voleo bih da se iste sekunde tamo rat zaustavi, ali iskreno sumnjam da cemo pa barem do proleca videti kraj rata. niti ja niti bilo ko od nas moze da zna to, ali to je neko moje misljenje, kao sto mislim da puno seres, jer ti ta neka mrznja nagriza mozak. rat traje. gubitaka ima na obe strane. rusi nisu glupavi da vojsku u smrt posalju tek tako, dok pogledaj kako se provode ukrajinci i ostali placenici demonskog zapada. sa kakvom brojkom su rusi uzeli onaj procenat teritorije, a sa kakvom brojkom je ukrajinci brane i sa kakvom podrskom, a gubitaka vise no rusi.
imaju i rusi gubitaka, sto ljudskih sto tehnike, sto teritorijalno, samo se preuvelicava dosta.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Sat Nov 12, 2022 4:11 pm

Fikreta je već odavno poznat kao neko ko navija za Ukre tj protiv Rusa, naravno ima pravo na takvo nešto ali čisto da se napomene.

Ono što mene i dalje čvrsto drži u uvjerenju da je sve ovo planirano jeste to što kod Rusa nema panike i očajničkih poteza.


Evo recimo uzmimo primjer Hersona, kako bi se ponašala očajnička vojska i komanda koja nema jasan plan ? Pa prvo i prvo sigurno bi diglo svu artiljeriju i svu avijaciju i počelo bi se sa nekim zastrašujućim bombardovanjem svega sto puže po Ukrajini. Vjerovatno bi spalili čitav grad Herson, sto Rusima nije strano.
A Rusi jos uvijek ne uništavaju ni približno Ukrajinu koliko bi mogli. Da li iko misli da Rusi ne bi mogli da unište citavu elektro infrastrukturu, da potope čitave gradove i sve ostalo ? E pa tako se ponaša očajnička armija. Tako su Ameri u Damasku rušili sve što su mogli.

Čini se da je ovde po strani nešto drugo. Čini mi se da ih Rusi namjerno navlače na nešto, i čini mi se da Rusi zbog Evrope hoće da produže rat da bi istrošili Evropu i Zapad.

Da se dovede u pitanje snabdijevanje Krima pijaćom vodom ? Pa to i mi čisti laici znamo da nema nikakvog smisla. E baš zbog toga, sto je tako nepojmljiva stvar dopuštena - zato između ostalog mislim da je sve smisleno.

Bilo bi dobro kad bi se brat riper uključio sa analizom jer sigurno prati situaciju.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Sat Nov 12, 2022 6:41 pm

Овде се очигледно од пар глава заборавља Мариупољ који је покошен за 20дана ђе је остао прах и пепео од елтиног Азова са 12.000 људи... На том правцу су Руси показали колико могу бити сурови за сваки град у Украјини искрено.

Руси држе под контролом читаву источну територију величине Југославије ... даље не треба причати. Него се молити Богу ћутати и гледати што више са стране...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Војска и војне теме

Postby фикрета » Sat Nov 12, 2022 6:57 pm

"Амери у Дамаску"??

И онда он зна за кога ја навијам у овом сукобу не зна где је који град
Терај се у пичку материну идиоте

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Sat Nov 12, 2022 7:02 pm

фикрета wrote:"Амери у Дамаску"??

И онда он зна за кога ја навијам у овом сукобу не зна где је који град
Терај се у пичку материну идиоте


sedi malo, skuvaj caj, smiri se, opusti se.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Wed Nov 23, 2022 6:45 pm

Нема струје, нема воде, нема гријања, нема погона, нема рада, нема хране, нема ништа... има зиме има кише има минуса има граната има смрти има рата. Постаје јебено, постаје веома јебено и зајебано. А млин млеје млеје млеје...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests