Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
ElPadrino
Posts: 522
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Tue Mar 28, 2023 8:28 am

scampia wrote:
ElPadrino wrote:Jeste, pominje ga još više u emisiji na HelmCast - u. I na sve to pominje da su ih ovi poslali u sigurnu smrt jer su im bili dužni dosta nekih para (bonusa) jer su se momci u više navrata pokazali kao veliki ratnici, samim tim su i više zaradili.


Mozes da postavis link za taj intervju, ne mogu da ga pronadjem.


https://odysee.com/@HelmCast:5/%E2%80%9Dono-je-moja-ku%C4%87a,-sravnite-je,-tamo:9

Ovo je Serjoga - Nenad takođe iz Novog Sada.

https://odysee.com/@HelmCast:5/e%D0%BAs%D0%BAluzivno-dobrovoljci-otkrivaju-sve:a

A ovo su Šolaja i Serjoga. Iz nekog razloga nema podcasta kad je Šolaja gostovao sam. Sve u svemu pričaju dosta o tim nekim svarima što i nas "muči" i slažu se negdje u toj priči da je ovo sve taktičko - strategijski urađeno.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Mon Apr 03, 2023 11:00 am

ovu pesmu akim apaceva okacih u drugoj temi

https://youtu.be/Ya1E5z6sE74

kadrovi koji su koristeni za spot su uglavnom, a mozda i svi od grupe zvana Espanjola, a i napisao je i sam akim apacev na njegovom kanalu da posvecuje nekako tu pesmu ovoj grupi
Ta grupa koliko sam shvatio sastavljena je ili skroz od navijaca ili velika vecina, sto ruski, sto strani navijaci. A ima i srba u toj ekipi, a neki od njih su ucesnici i rata u bosni i na kosovu. mozda gresim, nisam 100% siguran, mislim da ratuju kod Ugljedara, provericu ovo kasnije a i neka me neko ispravi.

zanima me, ako mogu neki od nasih rusa sa foruma koji aktivno pisu na navijackoj temi rusija da navedu jos neke ekipe, odrede koji su iskljucivo od navijaca sastavljeni, posto ih ima nekoliko. i da li neko mozda zna malo vise da kaze o ovom spancu sto je oformio taj odred espanjola?

1914
Posts: 1210
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Војска и војне теме

Postby 1914 » Mon Apr 03, 2023 12:27 pm

@калашњиков postoji samo dva bataljona koji su sastavljeni od navijaca "Lobanja i Kosti" koje predvodi Spanac(clan RBW-a) i 106 VDV Moskva,vecinom ruski navijaci su rastrkani po obicnoj vojsci,specijalnim jedinicama,Wagneru,ostalim bataljonima.Ovi "L i K" misli da su stali pod bataljon Vostok nedavno i oni su prisutni na frontu jos od pocetka sukoba 2014 godine,dok ovi drugi su novonastali i uglavnom se obucavaju za front....


Lobanja i Kosti

https://t.me/s/spainrus

Image

VDV 106 Moskva

https://vk.com/moscow106vdv

Image

Image

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Mon Apr 03, 2023 12:45 pm

Nekako sam razumeo i mislio da postoji vise, ali hvala na odgovoru!

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Mon Apr 03, 2023 5:07 pm

naleteo sam na neki dokumentarac o Wagneru, ako nekog zanima neka pogleda, mozda ga i uklone sa jutjuba zbog pojedinih scena. Na ruskom je, ali ima prevod na engleski.......

https://youtu.be/K0NabV9YCE0

Koliko se zapravo vidi da glavno oruzje wagnera je to sto jurisaju, nema nazad, pod najgorom neprijateljskom vatrom oni idu napred, i oni koji su ranjeni nastavljaju samo napred.... voleo ih neko ili ne, mora ih postovati.... Vidi se i u dokumentarcu da dosta njih kao da je prvi put uzelo pusku u ruke..... dosta ih i gine.... uglavnom ko pogleda, bice mu jasno, da ne pricam puno, raznih scena ima.... onaj bahmut... pakao na zemlji.....

lukabrasi
Posts: 263
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Tue Apr 04, 2023 11:21 am

Wagner je doziveo dvoj vrhunac slave u Bahmutu. Ostaje da se vidi sta ce biti posle (kada padne, a valjda hoce) Bahmuta.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Tue Apr 04, 2023 1:19 pm

калашњиков wrote:naleteo sam na neki dokumentarac o Wagneru, ako nekog zanima neka pogleda, mozda ga i uklone sa jutjuba zbog pojedinih scena. Na ruskom je, ali ima prevod na engleski.......

https://youtu.be/K0NabV9YCE0

Koliko se zapravo vidi da glavno oruzje wagnera je to sto jurisaju, nema nazad, pod najgorom neprijateljskom vatrom oni idu napred, i oni koji su ranjeni nastavljaju samo napred.... voleo ih neko ili ne, mora ih postovati.... Vidi se i u dokumentarcu da dosta njih kao da je prvi put uzelo pusku u ruke..... dosta ih i gine.... uglavnom ko pogleda, bice mu jasno, da ne pricam puno, raznih scena ima.... onaj bahmut... pakao na zemlji.....


Vec obrisano...
ako ima negde drugde, saljite

ElPadrino
Posts: 522
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Tue Apr 04, 2023 4:19 pm

Probaj na ovom odiseju, gore na početku ove stranice imaju linkovi ka toj platformi.

Inače ima i kod nas od strane RADIONICA NS obrađena tema Wagner Grupe, po meni ništa pretjerano se neće saznati, ko je do sada pratio.

https://www.youtube.com/watch?v=gM4KMa7jCIw

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Tue Apr 04, 2023 4:28 pm

ElPadrino wrote:Probaj na ovom odiseju, gore na početku ove stranice imaju linkovi ka toj platformi.


https://odysee.com/@Bukhanka:4/Zone-of-redemption:b

evo ga taj dokumentarac sa sve prevodom na engleski, hvala bratu sto podesti za ovu platformu, ne setih se tamo da pogledam.........

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Tue Apr 04, 2023 5:57 pm

hvala obojici!

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Wed Apr 05, 2023 12:36 pm

sve se vise i vise spominje neka velika kontraofanziva od strane ukrajinaca u Zaporozju, pa je sve moguce da cemo uskoro videti tako nesto
Ideja je da se herson i krim totalno odseku od rusije, ooogromna vojska i nato tehnika od strane ukrajinaca je skupljena i spremna za ovo, cuvali su se tamo dugo, ko je pratio desavanja malo znace da se na tom delu Ukrajine slabo ista desavalo, osim razmene artiljerijske vatre, uglavnom nista specijalno
Rusi isto javljaju da ocekuju napad njihov i da su spremni za njih
zanimljivo ce biti jer su rusi na dobrom delu te teritorije stvorili tri linije odbrane i skoro svaki grad je spreman za napad njihov.
u svakom slucaju treba ispratiti malo sada, a i mislim da ce biti svega

bahmut malo po malo pada, rusi sad polako ciste istocni deo jer su ukri svaku zgradu minirali i puvkli se na zapdni deo, a osvajanje zapadnog dela bahmuta nece biti ni priblizno kao osvajanje istocnog, previse ukra skoncentrisano na zapadnom delu i mnogo ogromnih stambenih zgrada i sirokih ulica ima, to ce tek da bude pokolj ako rusi pokusaju da nastave istim tempom kao do sada... takodje bas ogromna vojska ukra i dalje stoji oko bahmuta jer je tamo vreme nenormalno lose ali se i tamo ocekuje neka kontra ukra... sve u svemu jako lose, mrtvih ce da bude na obe strane jos mnogo vise...

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Wed Apr 05, 2023 2:19 pm

Jedino sto mene licno pogadja vezano za ovaj rat je sto su cene svega porasle i sto mi je zbog rusa bratu i njegovoj porodici uduplana kirija u 22.bloku.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Wed Apr 05, 2023 3:30 pm

No al calcio moderno wrote:Jedino sto mene licno pogadja vezano za ovaj rat je sto su cene svega porasle i sto mi je zbog rusa bratu i njegovoj porodici uduplana kirija u 22.bloku.


Cisto da skrenem paznju ostalima koji citaju, ovo mu je 12., 13. upis gde se buni oko identicne stvari (ko ne veruje, nek proveri sam). Imajte u vidu i da se registrovao pre tacno godinu dana (znamo svi sta je pocelo mesec-mesec ipo pre toga, i kolika se bot armija aktivirala od kraja februara 2022).
Dakle proveo je preko 10% vremena ovde ponavljajuci jednu te istu stvar, uglavnom u situacijama koje nemaju veze s temom, niti trenutnom pricom na temi.

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Wed Apr 05, 2023 3:42 pm

Niti sam bot niti imam veze s tim na sta aludiras. Smeta mi jednostavno njihovo mnogobrojno prisustvo u Srbiji i to je sve. Ne trebaju nam ni oni, ni ukri, ni turci ni indijci. Dok nasi ljudi odlaze i Srbija ostaje pusta u drzavu nam ulaze raznorazni i mi ih prihvatamo oberucke.
Sto se ovog rata tice, gledam kako voajerisete ovde, pratite, analizirate kao da je utakmica, a ne sukob gde na obe strane gine neka sirotinja zarad interesa bogate vlastele,a tebi poseban pozdrav kako smekas i namestas adminima.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Wed Apr 05, 2023 3:53 pm

No al calcio moderno wrote:Niti sam bot niti imam veze s tim na sta aludiras. Smeta mi jednostavno njihovo mnogobrojno prisustvo u Srbiji i to je sve. Ne trebaju nam ni oni, ni ukri, ni turci ni indijci. Dok nasi ljudi odlaze i Srbija ostaje pusta u drzavu nam ulaze raznorazni i mi ih prihvatamo oberucke.
Sto se ovog rata tice, gledam kako voajerisete ovde, pratite, analizirate kao da je utakmica, a ne sukob gde na obe strane gine neka sirotinja zarad interesa bogate vlastele,a tebi poseban pozdrav kako smekas i namestas adminima.

Shvatili smo te i prvi put.
Otvori sebi temu pa se raspravljaj sam sa sobom o tome, obzirom da bezuspesno pronalazis saucesnike na tu temu.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Wed Apr 05, 2023 5:39 pm

Boze sacuvaj samo, brate od kad si dosao ovde samo neku negativu prosipas, pljujes ovo, pljujes ono, mrzis sto su dosli rusi, ukri, mrzis svetsko prvenstvo, mrzis var tehnologiju, mrzis skupu malu pavlaku, mrzis ovo, ono, sve mrzis.... nista ja procitao nisam od tebe da nesto hvalis od kad si se registrovao. Molim te drzi se nekih drugih tema, niko me voli ovaj rat, ali ga pratim, a i mnogi drugi, jer se tice i nas na neki nacin i tema se bukvalno zove VOJSKA I VOJNE TEME. Ali da se ne raspravljamo bezveze...... ako se nastavi glupa rasprava oko ovoga neka administracija obrise ovih par objava rasprave nepotrebne........

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Wed Apr 05, 2023 6:37 pm

https://youtu.be/xx0Z4JAmLAk

jedna pesma, ne znam da li je posvecena ovoj jedinici 106 VDV Moskva jer ne razumem jezik, ali svakako kadrovi pripadnika te jedinice, zanimljivo je videti i srpsku zastavu odma na pocetku
Mislio sam da je na forumu vec neko okacio ovaj video, ali izgleda da nije, pa da podelim

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Apr 05, 2023 8:28 pm

Zašto iko uopšte ulazi u temu vojska i vojne teme ako ga to ne zanima i nervira? Ljudi sami sebe nerviraju čitajući nešto što mu smeta i onda su stalno nadrkani.

lukabrasi
Posts: 263
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Wed Apr 05, 2023 9:20 pm

E tu pesmu sam hteo da okacim bas zbog te nase zastave, ali nisam uspeo da nadjem (iako solidno znam ruski).
Svi pisu i prognoziraju kako je pitanje dana pocetka Ukro ofanzive. Ziv nisam da vidim da li ce to biti pobednicki blizkrig kako najavljuju zapadni mediji ili ce ofanziva da propadne.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Wed Apr 05, 2023 10:17 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Zašto iko uopšte ulazi u temu vojska i vojne teme ako ga to ne zanima i nervira? Ljudi sami sebe nerviraju čitajući nešto što mu smeta i onda su stalno nadrkani.

Zato što je bot, ali ga sramota da prizna. Kao i lopova kad uhvatiš u kradji.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests