Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Wed Nov 23, 2022 11:10 pm

Opusti se, za bogate ima i struje i vode i kurvi i jahti... Sirotinja nek trune u rovu!

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Tue Mar 21, 2023 10:11 am

Ukrajina je pakao na zemlji, navukao sam se na telegram kanale i ono sto tamo vidim...ne daj Boze nikome.
Da je neko pricao da ce ovakav rat da se vodi u 21.veku u sred Evrope...

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Tue Mar 21, 2023 11:31 am

lukabrasi wrote:Ukrajina je pakao na zemlji, navukao sam se na telegram kanale i ono sto tamo vidim...ne daj Boze nikome.
Da je neko pricao da ce ovakav rat da se vodi u 21.veku u sred Evrope...

Zlo. Al ne verujem ni da su ostali ratovi puno bolji, samo se o njima manje prica.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Tue Mar 21, 2023 1:38 pm

O čemu je riječ konkretno ? Ja sam stekao skroz suprotan utisak, makar sa Ruske strane. E sad postoji dosta klipova i svega što kruži internetom, a nema nikakve veze sa Ukrajinom engo sa ko zna čim. Treba dobro isprovjeravati izvor.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Tue Mar 21, 2023 2:05 pm

Najveci konvencijalni rat u zadnjih par desetina godina.
Vukovar deluje kao decije igraliste u odnosu na Mariniku, Pervomajsk, Peski...

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Tue Mar 21, 2023 3:23 pm

pratim vec duze vreme desavanja tamo, nisam nesto strucan oko ovih tema pa nisam zeleo puno da komentarisem, ima ovde ljudi koji bi mogli nesto vise reci, ali kako stvari stoje... izgleda da ce tek da se zaguzva tamo, ovo izgleda nije najgore ono... ova jadna ukrajina je postala poligon za testiranje oruzja, a narod... boze spasi onaj narod tamo, barem tu decu.... dusa mi se cepa kada malo malo pa procitam ubijena deca, majke, civili.... udaraju demonizovani ukrajinci po civilnim objektima na slepo... nas rat devedesetih je apsolutno nista naspram ovoga. ljudi jos ne shvataju cega smo mi svedoci upravo.... pitanje je vremena kada ce i gde ce se preliti rat ovaj, na koju drugu zemlju, a prelice se...
citam ovi sa zapada salju municiju sa osiromasenim uranijumom u ukrajinu... stvarno smo dokaz sami sebi da smo od majmuna nastali, sta narod dozvoljava, cuti i dopusta, ali neka, puce i taj zapad za sva vremena kad tad, al nadam se u sto skorije vreme
Ona Avdijevka je trenutno mozda gore ratiste i od Bahmuta, a sigurno 10 puta znacajnije od Bahmuta, a boga mi gine se i oko Limana gore opasno, ali su oci najvise uprte u Bahmut
Katastrofa koliko dnevno ljudi tamo pogine samo s ukrajinske strane... ogromne cifre... za rusku stranu ne znam

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Tue Mar 21, 2023 4:04 pm

Ginu na tone i jedni i drugi, ali mislim da Ukri ipak vise od Rusa.
Ukrajina prestaje da postoji kao zemlja posle ovog rata, a sto je najgore mislim da i kao narod nece postojati. Oni su bili najgori u Evropi po prirodnom prirastaju, ovo ce samo da ubrza njihov nestanak.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Tue Mar 21, 2023 8:41 pm

ginu i rusi opasno, nije da se ne gine, samo niko nema tacne informacije za ruse. Mada ukrajinci ginu daleko vise. Oni ne mare za svojim ljudima, trose ih pa ih trose, obicno meso... To je uvek bila ruska teritorija i to je bio ruski narod. Dace bog da se vrati koliko toliko kao nekada sto je bilo, da rusi dodju sto blize kijevu, kompletna desna strana Dnjepra da bude njihova, ali ne verujem da ce to postici u ovom ratu. samo se molimo bogu da se kod nas ne zapuca. evropa trune i propada, ne moze preko noci da pukne, ali ide silaznom putanjom... videcemo kroz godine sta ce biti, ali jedno je sigurno, svet nece vise biti isti.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Tue Mar 21, 2023 9:25 pm

Sve se slazem. Sadasnjim nacinom i tempom ratovanja tesko ce uzeti desnu obalu Dnjepra, a opet, ako dozvole da se zavrsi na Donbasu onda su pukli skroz.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Wed Mar 22, 2023 8:40 am

Gledao sam jednog od naših što su bili u Donbasu 2014 na helmcast - u, on tvrdi da ima pouzdane informacije da u Dnjepropetrovskoj oblasti ima 17 000 grobova, da je to dobio info da l od Ukrajinaca ili nekog bliskog njima. A Ukrajina ima 23 okruga, izuzev ova 2-3 oduzeta, s tim da je Dnjepropetrovska jedna od većih oblasti tako da se može pomnožiti recimo 20x 15 000 što dođe znači na skoro 300 000 pobijenih ljudi, što je katastrofalno.

Nekako baš užasavajuće zvuči da jedan komičar i jedno spadalo, alkoholičar, nesposobnjaković i šta sve ne, pošalje u smrt tih 200 do 300 hiljada ljudi. A njegova politika je bila politika ujedinjenja, gdje je u osnovi to bilo za pomirenje Rusa i Ukrajinaca i sve ostalo. Treba dobro razmisliti o tome. Da l' stvarno vrijedi ginuti za svoju Ukrajinu, kada te vodi takav lik. Pa i da pobijediš, šta ti ostaje ?

A vidimo da ona prostitutka zamaskirana u finu uglađenu damu vodi Finsku u istu takvu priču. U 7-8 mjeseci je 3 puta "promjenila" mišljenje o NATO-u. Naravno da to nije njeno mišljenje. A šta tek reći o ovim budaletinama Poljacima, što svako malo prijete Rusima.
Ponekad se zapitaš da l ti ljudi imaju i zrno mozga u glavi ? Ili je sve već odavno isplanirano i namješteno.
Možda u današnje vrijeme, jače nego ikad, vrijedi ona "da glasanje nešto odlučuje, mislite da ne bi bilo ilegalno?".

Ipak, pored svega, samo malo širim pogledom, ja vjerujem da je sa Ruske strane, ovo sve dobro isplanirano i da ide baš onako kako su zamislili, uz naravno određena odstupanja što je i sasvim normalno u planovima ovolikog obima. Ono što je najbitnije, za razliku od Rusa iz xy prošlih ratova sada imamo Pametne Ruse - Ruse koji štede svog vojnika.Đ

P.S. Nema nam brata ripera, a uvjeren sam da bi on dao pravo u centar analizu svega ovoga.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Wed Mar 22, 2023 11:10 am

samo da dodam za te poljake, pricao sam s nekoliko poljaka. Ne vole oni ni ruse ni nato, ali vise mrze ruse zbog njihove istorije s njima i pre ce bit sa ovim amerima nego s rusima. to govori dovoljno o tome koliko je to zatucana nacija. kazu nikad vise s komunistima, naneli su im najvise zla od svih. i to je otprilike slicna prica kod svakog poljaka. ne vole ni svabe al pre ce s njima biti protiv rusa.
mnogo je zemalja pored rusije sto je ne vole, ali neka, neka budu naivni, neka dobijaju komandu sa drugog kontinenta i neka guraju svoj narod u propast, a taj narod jos naivniji i slep.
mi smo prosli kroz neke stvari sto ovi narodi skoro nisu, pa mozemo da vidimo malo siru sliku, dok oni ne razumeju i ne vide i to ce ih debelo kostati.

No al calcio moderno
Posts: 195
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Wed Mar 22, 2023 11:36 am

Poljaci su posebna prica u svakom pogledu. Njih bi i trebalo napasti cisto reda radi.

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Zalgiris » Wed Mar 22, 2023 11:54 am

Srbin je na kraju zajebao sve...tako ide onaj vic. Samo sto to sve vise nije vic, nego ustaljeno misljenje u srba po forumima, kladionicama i kafancugama. Ne znamo ni sa kim nam se ko jebe od familije, ne znamo da nam je clan porodice na kamati, ne znamo sta potpisujemo iz dana u dan u vezi kosova, ne znamo nista u vezi politike i toga gde nam ide zemlja jer nas to kao velike domoljube i patriote ni ne zanima vise, ali znamo da su rusi najposteniji i najbolji narod na svetu, a svi oko njih su retrdi sto ih mrze. Mi se kurobecamo kako smo prosli golgotu, sve i svasta, procitali smo svetsku politiku odavno, a drugi nisu prosli kroz to, pa su svi glupaci. 97% ljudi nema blage veze o relaciji poljska -rusija i nemamo pojma kako je to biti ruski komsija, mi tu dajemo neke sudove, drkamo kurac na ruse i zelimo da verujemo kako rusi savrseno znaju sta rade. Srbin kao veliki pravednik, kao neko ko vidi dalje od celog sveta je u stanju da se posvadja i mrzi ukrajinca, poljaka, finca, litvanca, moldavca iako ih nikad nije ni video u zivotu, samo zato sto svi ti narodi imaju losa iskustva sa rusima. Srbine, pogledaj u svoje dvoriste i vodi racuna o zvojoj zemlji koja decenijama u nazad puca po svim savovima. Imamo beskonacno mnogo problema medju sobom, ne mozemo da zastitimo svoje ljude, gazi nas ko stigne, al vazno je da se nama kurac digne kad rus zauzme neki polozaj u nekoj tamo ukrajini

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Wed Mar 22, 2023 12:54 pm

Zalgiris wrote:Srbin je na kraju zajebao sve...tako ide onaj vic. Samo sto to sve vise nije vic, nego ustaljeno misljenje u srba po forumima, kladionicama i kafancugama. Ne znamo ni sa kim nam se ko jebe od familije, ne znamo da nam je clan porodice na kamati, ne znamo sta potpisujemo iz dana u dan u vezi kosova, ne znamo nista u vezi politike i toga gde nam ide zemlja jer nas to kao velike domoljube i patriote ni ne zanima vise, ali znamo da su rusi najposteniji i najbolji narod na svetu, a svi oko njih su retrdi sto ih mrze. Mi se kurobecamo kako smo prosli golgotu, sve i svasta, procitali smo svetsku politiku odavno, a drugi nisu prosli kroz to, pa su svi glupaci. 97% ljudi nema blage veze o relaciji poljska -rusija i nemamo pojma kako je to biti ruski komsija, mi tu dajemo neke sudove, drkamo kurac na ruse i zelimo da verujemo kako rusi savrseno znaju sta rade. Srbin kao veliki pravednik, kao neko ko vidi dalje od celog sveta je u stanju da se posvadja i mrzi ukrajinca, poljaka, finca, litvanca, moldavca iako ih nikad nije ni video u zivotu, samo zato sto svi ti narodi imaju losa iskustva sa rusima. Srbine, pogledaj u svoje dvoriste i vodi racuna o zvojoj zemlji koja decenijama u nazad puca po svim savovima. Imamo beskonacno mnogo problema medju sobom, ne mozemo da zastitimo svoje ljude, gazi nas ko stigne, al vazno je da se nama kurac digne kad rus zauzme neki polozaj u nekoj tamo ukrajini


prijatelju vidim ja da tebe sve ovo pogadja, ja cu se sloziti s tobom apsolutno od reci do reci sve sto si rekao, imam totalno isto misljenje za nas sto pricas, nije nimalo naivno biti ruski komsija, al jebemu mater ako ne mozemo da prokomentarisemo, jebemu mater ako je ljudima normalnije da budu sa natoom, sa amerikom, sa savezom koji je zadnjih koliko evo decenija naneo toliko zla, sa amerikom koja je toliko zla nanela sirom sveta samo zadnjih par decenija, koja ti je bacala osiromasen uranijum po tvojoj zemlji, bacala otrove po vijetnamu, bacala nuklearke po japancima, unistila toliko zemalja, pobilla toliko civila i onda dodjemo s pricom i kazeno ne znamo kako je biti ruski komsija... pa nije lako, nije ni malo, pa ako imaju gram zdravog mozga valjda ce da vide odakle zlo dolazi, ali ne vide, jer imaju mrznju prema rusima od davnina i na sve to ispiranje mozga visedecenijsko od zapada. umesto da budu neutralni, sto naravno nije nimalo lako, oni namerno ispadaju budale ulazeci u nato a granice se sa rusima i slicno. razumem ja i poljsko ruske odnose, ali ne razumem da ces pre biti sa nacistima i sa zapadom, kolevkom zla, protiv rusa. i da napomenem obavezno, ne drkam na ruse, ne drkam na putina, nisu cvecke ni oni, nisu ni oni samo divni i krasni, prljave su i njima ruke, i ne podrzavam ovaj rat niti mi je imalo drag za gledanje, brat brata kolje, ali kada se pogleda sta se tamo desava, ko se sve upetljo u onaj rat, ko salje ljude, opremu, tehniku, mislim da je sasvim jasno da cu ruse podrzati, jer ovo nije samo rat ukrajina rusija.... ovo je na svetskom nivou, i kazem, pitanje je kad ce se i gde ce se preliti rat, na koju zemlju....
a ti mi reci, jesmo li mi zaslizili da zivimo bolje? jesmo li zasluzili i to kosovo? gde taj narod? eno ga drka, jebe, po slavovima, narkomani, ne zanima ga nista, ne interesuje ga nista. Kasnije kriv neko za neka potpisivanja? Izdajnik? Ko je izdajnik? Najveci izdajnik Srbije je njen narod.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Wed Mar 22, 2023 5:02 pm

Problem je sto se Rusi poistovecuju sa komunistima iz doba SSSR. Kao kada kazu vi Srbi ste ovak i onakvi bili, a nas vodila KPJ i Tito.
Istorija Rusko-Poljskih odnosa seze daaaaaleko u proslost i pre 1939.godine za koju se svi hvataju.
Ali sada je in pricati o 2.SR kada pokusavaju da izjednace naciste i SSSR.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Thu Mar 23, 2023 2:12 pm

Što bi rekao (profesor) Danilo Koprivica iz Kulturnog centra Novi Sad - Možda smo mi mali ljudi, ali imamo pravo da slobodno razmišljamo. :)

I stvarno ovde niko ne idealizuje Ruse, nego samo gledamo svojim očima i razmišljamo svojim glavama. Da li se stvarno isplati poginuti za Zelenskog koji je jedna, evidentno, marioneta i gdje postaješ bukvalno topovsko meso. Kažu da znaju dovesti ove ozoglašene brigade nekadašnji Azov, Torpedo i slične, koje bukvalno pucaju po svojima ako ovi krenu da bježe ili da se predaju ili slično ( u bezizlaznim situacijama). Da li je normalno da toliko šalješ ljudi u smrt u Bahmutu i gdje sve ne, gdje bukvalno ima više svjedočenja gdje i Deki Berić i ostali naši pričaju da služe kao glineni golubovi.

Zato i kažem, zato to i mislim, da Rusi nisu u problemu. Naravno ovo je veliki projekat, veliki plan i naravno da ima određenih poteškoća (npr. ratni brod Moskva, pojedine kolone oklopnih vozila koje su uništene i slično), ali mislim da sve ide kako treba. Kod nas ima milion ovih analitičara koji daju sebi za pravo da određuju da li je neki plan uspio i da je problem u funckionisanju državnog aparata i slično.

Evo baš slušam skoro jednog kaže pogrešna procjena u vezi pada režima u Ukrajini sa početka rata je pokazala sve anomalije kod Rusa i njihovog državnog aparata. Ali ko kaže i ko može da tvrdi da je to bio jedini plan ? Da nije bilo još desetine teza koje su granale taj plan i slično. Problem je dosta tih dezinformacija i tih prodavača magle u obliku analitičara. Svi redom su tvrdili da do ovog neće doći i sad mi njima kao trebamo vjerovati kad oni daju neku tezu.

Mislim da je ovo sa Ruske strane jedan rat iscrpljivanja. Evo vam teritorije i sve, ali nakon rata nećete imati ni infrastrukturu, niti vojne objekte, a da ne pričamo o uništenom muškom mladom stanovništvu. Jednostavno čini mi se da je Rusija sazrela u tom pogledu i da je sada prava vojna sila, kao nikada do sada. Razmišlja unaprijed, štedi svoje vojnike (kao jedna od najbitnijih stavki Ruske renesanse), sakriva planove od javnosti. Jer na kraju kakav je to plan ako ga zna svaki analitičar u maloj i napaćenoj Srbiji, šta tek znaju onda ovi u Vašingtonu ?!

Nego, šta reći za demokratsku i liberalnu Francusku ?

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Thu Mar 23, 2023 3:13 pm

Mislim da su Rusi dosta tromi, imaju dosta anomalija u sistemu, dalekood toga da im ide sve kako treba. Ali upravo je to dobro, jer imaju priliku da iskorene i prevazidju sve probleme.
Ukri su jos gori, ali njiima drzavu i vojsku vode strane sluzbe i armije tako da je ovo stvarno rat na relaciji Rusija-Nato.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Thu Mar 23, 2023 4:27 pm

lukabrasi wrote:Mislim da su Rusi dosta tromi, imaju dosta anomalija u sistemu, dalekood toga da im ide sve kako treba. Ali upravo je to dobro, jer imaju priliku da iskorene i prevazidju sve probleme.

Ukri su jos gori, ali njiima drzavu i vojsku vode strane sluzbe i armije tako da je ovo stvarno rat na relaciji Rusija-Nato.


upravo je to pomenuto u ovom intervjuu, koji inace toplo preporucujem koga zanima.


lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Thu Mar 23, 2023 7:44 pm

Mnogo stvari ne stima, ima mnogo nesposobnih ljudi na funkcijama, ali tako je to kada imas mirnodopsku vojsku (intervenciju u Siriju ne racunam u rat, ona je i dovela u zabludu da su prespremni i da sve funkcionise perfektno).

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Fri Mar 24, 2023 10:58 am

Šta po vama ne ide kako treba ?

Problem je što ljudi daju ocjene i procjene, a da se ni ne zna šta je uopšte plan ili šta je neki krajnji cilj. Problem je takođe što kod svih nas i zapadni mediji uzimaju maha.

Ja ne kažem, sigurno postoje problemi i anomalije, ali u strukturi države od 150 miliona ljudi, 150 nacija i sve ostalo kako i da ih ne bude ? Naravno da su katastrofe kada ti potope brod koji plovi već xy godina i koji ti je ponos mornarice, naravno da je tragedija kad ti pogode vojnu kasarnu i pobiju desetine vojnika, ali nažalost to je rat. Pored toga ja ne vidim niti jedan drugi veliki poraz Rusije u ovom ratu.

Ja samo kažem da mi izgleda kao da sve ide po planu. Herson, okej, moglo se kao u odbrani Moskve i ostati u gradu pa da ti izginu elitne jedinice i 1000 vojnika zarad borbe sa ukrima, koji su pri tome spremni na sve. Zbog čega ? Zbog grada koji svakako u nekom momentu možeš povratiti, a koji si dobio maltene bez borbe.

Krasni Liman i Harkivska regija ? Redom i Deki Berić i Šolaja, možda i najupućeniji ljudi tvrde da je to manevar i (naprimjer) da nije moguće tako brzo spremiti artiljeriju da dejstvuje kao što je tada ekspresno dovučena na bojište, ako te je neprijatelj iznenadio.

Mislim da je najveći problem što danas imamo more VOJNIH analitičara koji od vojske imaju vojni rok od 12 mjeseci. I onda takav nađe sa priča šta je Surovikin trebao da uradi, čovjek koji ima skoro pa 20 godina vojnog staža i 2-3 ratišta iza sebe. Mislim da su ti ljudi ipak pametniji od nas.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests