Спортске вести и занимљивости

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Momo » Wed Sep 06, 2017 12:50 pm

Мене само занима за које велике европске клубове су играли наши играчи? Видић Манчестер, Станковић Интер раније ...то је то. А да не причам данас где нам улази јуче балван од Стефана Митровића који игра за просечни Гент... Штопер нам до јуче играо за Коњаспор... Голман не може да брани у другој лиги Енглеске.. десни бек једва улази у 18 у Виљареалу... Шпиц трећи избор у Њукаслу. Једини Матић што је озбиљан. Ово је успех ове лимитиране репрезентације.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby bojan23 » Wed Sep 06, 2017 1:32 pm

riper wrote:
Da i Muslin, fudbalski genije, veliki inovator i motivator. Zasto SMS ne igra, ZATO. Ne uklapa mi se u sistem. Dobro majstore, imas do jaja sistem pa ti se igrac koji je trenutno mozda u najboljoj formi (zajedno sa Maticem) ne uklapa. .

Ako se SMS ne uklapa u sistem, onda Muslin treba da menja sistem, za igrača tog kalibra mora da se nadje mesta u prvih 11. Nejasno mi je zašto Gaćinović nije igrao sinoć, mali je sjajan, U svakom slučau bravo momci.
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Bruno Sulak » Wed Sep 06, 2017 1:37 pm

riper wrote:Zanemarujem taktiku,

Odrasli smo na slicnim fudbalskim tragedijama, samo ja sa druge strane kada su klubovi u pitanju, mada sam zahvatio i malo onog perioda kada smo bili neko i nesto. Ali nije bitno, za mene plasman na mundijal u ovakvoj grupi nije neki specijalan uspeh. Ovo je jedan od retkih slucajeva kada smo kvalitet sa papira pretocili na teren i to je to. Nismo igrali protiv jacih od nas. Ovde nismo bili leprsavi, nisu ovo bili nezaboravni mecevi, ali za razliku od nekih ranijih kvalifikacija nismo ni kiksali i prosipali bodove na gluposti. Nije meni problem sto fudbaleri nemaju u svojim vitrinama trofej sa mundijala ili evropskog prvenstva, vec sto sa tih takmicenja imaju do tri utakmice koje rado pamtim, a sve drugo je cista sramota. A jedini su koji imaju blanko podrsku kada se plasiraju, ovde ih ispratimo kao heroje, a ispisaju nam se i iskenjaju po faci kako retardirano odigraju. Ona poslednja velika reprezentacija je ispala od Argentine 1990. godine u Italiji. Da su ispali i pre toga protiv Spanije ne bismo mogli puno da im zamerimo jer su igrali pakleno teske utakmice. Nije ovde pobeda i poraz, vec ono kako su se razvlacili kao sline po terenu na bitnim mecevima. Isti igraci koji ginu za svoj klub igraju kao retardirani cim obuku srpski dres.

Nece vise da me prevare, poslednji put su to ucinili 2010, kada smo pobedili Nemacku, a onda izgubili od Australije za prolaz dalje. Na terenu gledas ekipu koja izvrsava fudbalsko samoubistvo. A taman sam mislio da sam sa njima zavrsio kada je Argentina urinirala po nama sa sest komada, pa je nas veliki kapiten Kezman resio da prekine licnu agoniju tako sto ce pokositi nekog za crveni karton.

Uglavnom, od srca im zelim sve najbolje gde god da se plasiraju i kad god da igraju. Neka dodju do eliminacione faze, pobede ili izgube, ali izginu, rado cu pojesti sve sto sam izasrao. Ali neka dodju do tog stadijuma. Prvim mestom u ovoj grupi me nisu impresionirali.


Sto puta ponavljam, koliko je kriva reprezentacija toliko smo krivi i mi kao narod/navijaci. Skoti se nisu plasirali od 1998 na neko takmicenje a znas koliko ih je bilo u Litvaniji? Engleskoj? Malti? Nemackoj? Poljskoj? Ljudi idu u hiljadama na gostovanja, nekad cak i u desetinama hiljada. Englezi, Irci, Velsani isto. Jesi video koliko je bilo Severnih Iraca u San Marinu? Ejj jebenom San Marinu. E oni druze moj imaju pravo da kritikuju reprezentaciju a ne mi. Mi koji smo usli u istoriju kao neko ko je bio gost na sopstvenom terenu, gde je bilo vise gostujucih navijaca nego nas Srbija-Poljska. Uzmimo za primer ove kvalifikacije. 10.000 Protiv Irske i Moldavije, nesto bolje protiv Austrije i jos nesto vise protiv Velsa. O gostovanjima da i ne pricam.
Lepo ti je rekao covek, usli ste posle 10 godina u Ligu Evrope i to zahvaljujuci golu u gostima a lozite se kao da ste pobedili Real a ovamo ovo vam nije uspeh. Drago mi je sto jos ima ljudi kao Zanemarujem taktiku, covek sve lepo objasnio.

Ovo je reprezentacija, kult, postovanje, ponos za svoju zemlju a mi smo go kurac...

Malta - Engleska

Image

San Marino - Severna Irska

Image

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby B.Centrale » Wed Sep 06, 2017 1:43 pm

Meni je drago zbog prolaza, mada bi mi licno npr. mnogo vise znacila samo pobeda protiv Batea u prvom kolu LE. Iz neke normalne perspektive, mozda to i nije tako normalno, ali jbg...kult reprezentacije ne postoji, cak i ako se izvesne institucije/grupacije ljudi/pojedinci trude oko toga. Previse je isiljeno, isforsirano, lazno, sve u skladu s onim ko smo i sta smo danas kao drzava, nacija. A i za to me sve vise boli kurac, iskren da budem. Inace, najvise me bode u glavu citava ova ujdurma oko SMS-a, kako javnost ne reaguje, novinari ne postavljaju pitanja, nikom nista za izjave onog celavog bolida (interesantno je kako uspehe u oba sporta redjaju oba celava bolida) kako mu se decko koji vredi toliki kes ne uklapa u koncepciju igre. To su strasne stvari, apsolutno ludilo i veoma dobar pokazatelj kriminalnih radnji u srpskom fudbalu. Gadi mi se savez, gadi mi se Muslin, gade mi se mediji i glorifikovanje ovog uspeha, svi oni cak mnogo vise nego li ovi sa terena.
Elem, srecno u Rusiji, do sto boljeg rezultata.
bologna centrale

stara pizda
Posts: 140
Joined: Tue Feb 02, 2016 4:25 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby stara pizda » Wed Sep 06, 2017 1:48 pm

Holandija se nije plasirala na proslo EP, a velike su sanse da nece ni sada na SP. Kod nas nije problem toliko u igracima koliko u samo organizaciji saveza, juce kada sam video bata djoru u Dablinu, muka me prosto uhvatila. Fosili su se pretplatili na fotelje u FSS i samo burgijaju, sve na stetu reprezentacije, upropastili su ko zna koliko igraca iz nekih licnih frustracija.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Bruno Sulak » Wed Sep 06, 2017 1:55 pm

Sta ste zapeli za tog SMS-a. Pa Skolari 2002 nije pozvao Romaria. Javnost i navijaci su hteli da ga lincuju, rekli su mu ako ne osvoji SP da se ne vraca u Brazil jer ce postati persona non grata. On je osvojio i zapusio im usta. Tako i sad situacija, plasirali smo se i bez njega znaci momci koji su odradili kvalifikacije neka idu na SP, mada necu imati nista protiv i ako ga pozove, on je selektor on bira, njegova je odgovornost.

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby B.Centrale » Wed Sep 06, 2017 2:08 pm

Bas je za poredjenje ;) Rinaldinjo, Ronaldo, Kaka, Roberto Carlos, Lusio, Cafu, mislim Edmilson itd... Da se useres. Vidi kako fudbalska nacina reaguje na nepozivanje jednog velikog imena uz pun kurac drugih, a kod nas novinari ne smeju ni da postave pitanje za decka kome se predvidja velika buducnost a pritom je vec verv u najavi najskuplji igrac Srbije. Bas si lepo to slozio, nema sta :roll:
bologna centrale

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Wed Sep 06, 2017 2:15 pm

čekaj brate, kako Muslina i Saleta u istu rečenicu?

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby B.Centrale » Wed Sep 06, 2017 2:21 pm

Sto bre? Obojica neznalice, obojica dosli na mesta posredstvom kombinacija, obojica Beogradjani, obojica se plasirala na velika takmicenja :mrgreen:
bologna centrale

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby B.Centrale » Wed Sep 06, 2017 2:22 pm

Jedan igrao s Dzajom, drugi s Danilovicem, to ti to :mrgreen:
bologna centrale

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby stručnjak » Wed Sep 06, 2017 2:27 pm

"Za 42 godine, koliko sam u Crvenoj zvezdi,nikada veci smrad od coveka i trenera nije prekoracio prag naseg kluba kao djubre Slavoljub Muslin. Takav prevarant,neradnik i neprijatelj sporta nije vidjen na ovim prostorima." :mrgreen: :mrgreen:

Dragan Džajić

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Wed Sep 06, 2017 2:31 pm

e jebi ga sad

jedan uzeo dva srebra na OI i SP, drugi nas odveo na veliko takmičenje
neuporedive stvari

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Кудрави Гаучос » Wed Sep 06, 2017 2:32 pm

Не улазећи у то какав је сам он, Џаја је у читавој каријери и као играч и као руководилац на више функција имао само три неодмерена потеза, и ова изјава је један од њих, и за сва три могу само да кажем свака част.

Биће фино ложење следеће лето, Мондијал је такмичење које је парсецима далеко од било ког спортског догађаја, рачунајући и Олимпијске игре.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby хајка » Wed Sep 06, 2017 3:27 pm

riper wrote:Moraju mnogo vise da se potrude kako bi vratili dugove za mnoga razocarenja.


riper wrote:Sto se mene tice, plasman, svaka cast, ali za velike cestitke neka igraju na mundijalu tako da mi ne zgade fudbal narednih nekoliko meseci.


riper wrote:Prvim mestom u ovoj grupi me nisu impresionirali.


Prijatelju, svet se ne vrti oko tebe i fudbal se ne igra radi tvojih osecanja. Idemo na SP kao prvi u grupi, u cemu je problem?

Pricas o prethodnim neuspesima fudbalera, jel si ti svestan da to nisu isti ljudi, igraci, treneri? Ovo je nova genracija. Niko od njih nije igrao na tim prvenstvima gde smo se blamirali.

Sta se sve ovde nece procitati... kako tako nisi odustao od svog kluba kad su ga izbacivali desete ekipe iz Rusije, Slovacke, Bugarske?

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Wed Sep 06, 2017 8:11 pm

Pa prijatelju nisu se blamirali na prvenstvima zato sto su to ucinili vec u kvalifikacijama. Kakva crna nova reprezentacija Mustafa, Ivanovic, Kolarov, Tadic, do nedavno Bambi itd...

I da, fudbal se igra i zbog mene kao navijaca. Kada igraju u nekom balonu neka igraju za svoju dusu. Kada su placeni to im je posao i igraju i zbog navijaca. Kada nose dres Srbije igraju za citavu naciju, kojoj se skoro redovno ispisaju po faci svojim "uspesima".

Od kluba nisam odustao jer su ti bugari, slovaci i ostali bili bolji. Ovde smo sa reprezentacijom gubili od slabijih. Pa niko im ne zamera kada izgube od Francuza u kvalifikacijama, Italijana, Spanaca, Portugalaca. Ali razni Azerbejdzani, Kazahstani, Letonije i slicne zajebancije to je blam.

I sto se mene tice idi bre svrsavaj na ovaj uspeh. Prvi su u konkurenciji Moldavije, Irske, Velsa, Gruzije i Austrije. Nasoj sreci nema kraja, pisaj po svima. Ko jos pamti sta je bilo pre samo godinu dana, ili dve ili tri godine, a da ne govorim o nekoj daljoj proslosti tipa sedam do deset godina.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Wed Sep 06, 2017 8:36 pm

šta tačno može da se zameri Stojkoviću i Tadiću kad je reprezentacija u pitanju?

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Wed Sep 06, 2017 8:55 pm

Mustafi Australija, Estonija, golcina valjda protiv Portugalaca isl. Tadicu ne previse. Ali to nisam pomenuo u kontekstu da su losi, vec da nisu nova lica reprezentacije, kao sto neko pokusava da provuce pricu. Nema ovde puno mladih debitanata, vecina ima najmanje jedan neuspesan kvalifikacioni ciklus iza sebe, a neki mnogo vise.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Wed Sep 06, 2017 8:59 pm

šta je on kriv za Australiju?

o Estoniji da ne govorim, pa čoveku su pretili smrću danima pre toga, zviždali mu na stadionu, potpuno ludačka atmosfera je bila i napravili su je oni koji su "hteli kalčopoli u srpskom fudbalu"

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Wed Sep 06, 2017 9:06 pm

Dobro, sad cu suzu pustiti zbog njega sto su mu veliki zli cigani pretili smrcu. Inace pretili su mu smrcu u Djenovi, ako se ne varam to je doslo POSLE Estonije na JNA, ali to nije bitno u ovoj raspravi.

Kao sto rekoh nisam pomenuo u kontekstu da su losi ni Mustafa ni Tadic, vec da nisu novi, da ovo nije neki novi pocetak, da su skoro sve isti igraci osim sto su druge kvalifikacije.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Swallow » Wed Sep 06, 2017 9:31 pm

Au, jebo me dan kada otvorih ovu temu.Kakvih boleština sve čovek ovde neće pročitati..
.
B.Centrale wrote:Meni je drago zbog prolaza, mada bi mi licno npr. mnogo vise znacila samo pobeda protiv Batea u prvom kolu LE.


Ovo normalan um prosto ne može da izjavi, koliko ste samo zadojeni, nedavno sam imao raspravku na istu temu sa rođenim burazerom koji je manje više izneo stav sličan tvom i pritom je isto ciganštura kao i ti, epilog je manje više otprilike takav da ga nisam nazvao na telefon već 2 metra dana, jer mi takvi ljudi unose nemir ne ne mogu da slušam kakve vi argumente iznosite da bi odbranili to čime ste zadojeni, obavezno poželim da se nikada nisam rodio, to mi toliko para mozak da prosto ne umem da nađem pravi termin da opišem to zlo seme koje širi virus u vama.Ali ću se u jednom složiti sa tobom, a to je da kult repretentacije nikada nije postojao, a nije postojao isključivo zato što naš problem leži u dalekoj 45-oj godini, već sam pisao na tu temu, ali pošto sam branim taj stav protiv vas 20 hijena koji ćete me zasuti i već unapred pripremljenim sektaškim odgovorima kako to zapravo nije tako, ne mogu zaista da gubim vreme na to, život je isuviše prelep, daleko Vam lepa kuća zajedno sa mojim bratom.


riper wrote:Uglavnom, od srca im zelim sve najbolje gde god da se plasiraju i kad god da igraju. Neka dodju do eliminacione faze, pobede ili izgube, ali izginu, rado cu pojesti sve sto sam izasrao. Ali neka dodju do tog stadijuma. Prvim mestom u ovoj grupi me nisu impresionirali.


Burazeru ti si još u dilemi MI - VI.Koji su to oni ; IM ? Jako mala stvar, a tako bitna i velika, to je osećaj nepripadnosti koji ti sadržiš u sebi, na tvoju žalost.Ali sa tobom sam već vodio polemiku, ali samo moram da te pitam, koji si ti kurac da tebe niko ima nečim da impresionira ? Ne samo ti, stavljam prvo sebe da ne misliš da te prozivam nije mi namera zaista, pričamo samo, eto koji sam ja kurac da neko mene nečim impresionira ? Čoveče tvoje je da dođeš i podržiš to ako želiš, ako ne želiš okreneš se na drugu stranu, češeš se po jajaima i pokušavaš da ne isteresuješ iz takta one kojima je stalo do reprezentacije kakva god oona bila, jer ima dosta onih koji su već krenuli da krpe, cimaju i zajme pare kako za Beč, tako i za Rusiju dogodine, mani se priče 1990-e, 1998-e itd, Barija, kurca i palca, to su davno prošla vremena i samo mi degenerisane fekalije od naroda još živomo u tom svetu da smo nekad nešto predstavljali, e pa baš zato što smo takav kurčevit narod zato svi i pišaju po nama, mentalitet i nerad to dopuštaju.Primer najprosti i najsvežiji ; 2012-e smo u Novom Sadu pišali po Velsu, unapred, sećam se dok sam dolazio u NS taj dan na dan tekme smo kroz smeh pričali i sprdali se sa koliko ćemo komada da ih ispratimo i natrpamo, što i jesmo, e onda su se vremena promenila, mi smo i dalje istripovali da smo bitan faktor i da predstavljamo negde nešto, zato se nismo nigde plasirali od tada, a Vels je od tada za tako kratak period stigao do polufinala, hoću da kažem da nemaš ni ti niti bilo ko drugi nikakvo pravo niti bilo kakvo pravo da misliš da smo veliki, neuništivi, svemoćni a sve to samo zato što smo eto nekad bili neki kurac, a tamo neki Vels nije postojao, čoveče treba se spustiti na zemlju, vremena se menjaju, lova igra sve i svi igraju fudbal, prestanite više da mislite da smo neka velesila, dođite da pratimo to što imamo, dozvolimo sebi da nas sada u Beču bude 10.000 ( iz Srbije ) to će biti pomak za nas kao narod i navijače, dozvolimo sebi da izgradimo kult pripadnosti, ne živite u prošlosti, ostaćemo da tapkamo u mestu dok nas motika sve ne zakopa.Pozdrav i vidimo se u Beču.ŽIVELA SRBIJA !


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Durlanac and 19 guests