Спортске вести и занимљивости

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Opie » Thu Aug 17, 2017 1:56 pm

Da se prikljucim raspravi ,ako sme .Posle 6-7 godina gledanja Engleskog fudbala uzivo ,I dalje mislim da je Championship najbolja liga na svetu .Toliko utakmica I toliko neizvesnosti,jednostavno je milina za gledanje.Ja I dalje ne verujem da Je Brajton izgubio titulu prosle sezone,nakon sto je "osvojio titulu".Svako svakoga rebne ,I zadnji dan je u sezoni je uvek bio haos.Prosle sezone Hadersfild se nekako uvukao u PL,kako ja ne znam ???Ali najvaznije u tome svemu je da se daje sansa mladim igracima I akademcima .Nakon te lige imao sam priliku da gledam Evo Stik ligu,ili kako god se sad zove.Liga koja je ispod Konferencije I tu sam gledao fudbal koji bi posramio mnoge evropske lige.
Sa emotivne strane da ,Kalco kad je Parma bila kao Lester se nikad ne zaboravlja .
ex-Pop Djujic

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Thu Aug 17, 2017 2:07 pm

Jebote, kada se povela prica o periodima, najgledljivije, najlepsi fudbal gledao sam tamo krajem proslog i pocetkom ovog veka u Italiji. Utakmica Lacio-Milan koja je zavrsena 4:4 je savrsenstvo fudbala. Za Lacio golove dali Veron, Miha i dva komada Salas, za Milan jedan Simeone i tri Sevcenko. Ono, gledas fudbalski pismene igrace, vidis taktiku, ali i pored toga ubitacnu utakmicu. I ona sezona kada je Kjevo usao u Seriju A, kada su valjda prvi deo sezone bili prvi na tabeli. Onda ono Lacijovo osvajanje titule, nakon onog potopa u Perudji koja je skenjala Juve u poslednjem kolu. Scena kada Sakic u Leceu kida noge pravom Ronaldu. Miha koji reseta mreze iz slobodnjaka, Deki koji pred tvojim ocima raste u igracinu. Batistuta koji vraca Fjorentinu u Seriju A, pa Batistuta koji daje gol Fjorentini u dresu ROme i place, pa Batistuta koji sa ROmom osvaja titulu. Onda Milan koji je kupovao najbolje igrace masovno od svakog ko ga je pobedio. Dovodio Dzaspera Blonkvista, Ibrahima Ba i slicne, ali jedini ko je tamo kidao je bio Zorz Vea. A onda jedne sezone kada su doveli samo Birofa iz Udinezea osvojise titulu i to uz pomoc nekog Guljaminpetra koji je nekih pet sest poslednjih utakmicu pobednicke golove izmedju 85. i 90. minunta.

Ne znam sta se desilo sa italijanskim fudbalom da je, makar za mene, postao negledljiv samo nekoliko sezona posle toga. Gledao sam pre nekoliko godina u kladionici Inter-Roma. U jednoj situaciji Ibrahimovic se nesto zalece ka golu, Toti intervenise, oboje padose na zemlju od sudara drze se za noge, glave, kurceve. Ulaze doktori, sipaju magicni sprej da povrate igrace. Na usporenom snimku vidis da se nisu dotakli, ali bukvalno, ali se ne zna ko je jace simuluirao. To je bilo poslednji put kada sam bacio pogled na zabare.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby 1958 » Thu Aug 17, 2017 3:01 pm

Riperu ajde prvi si pomenuo pa da priupitam, u cemu je trip da igras lige koje ne pratis uopste, da se nabaci kvota ili ih znas iz menadzera? :mrgreen: .Po meni je to kao loto, nasumicno zaokruzujes i ako udje-uslo je.
Da sumiramo, vecina se slozila englezi su trenutno najbolji, zabari su pali u drugi plan posle godina dominacije, Nexon demokrata kaze da su spanci najbolji znaci od toga nema nista.

Inace po meni, Spanija ima 3 1/2 top kluba u ligi, Real, Barsa, Atletiko i Kup Uefa Sevilja. Viljareal odavno to nije, niti ce biti u skorije vreme, Bilbao kapa dole zbog igraca, ali se precesto desava da zavrse pri dnu ili u sredini, Valensija je u kurcu godinama... Deportivo, Espanjol, pa i Malaga (iz one Ls sezone)nisu i mislim da nece biti ni pri vrhu evrope...
Често одем до на село

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Thu Aug 17, 2017 3:05 pm

Engleska liga bi bila bez mane da ne postoji odvratno smeće smrdljivo od kluba po imenu Liverpul
marš na History Channel govna degenerisana
liga je postala malo cirkuzantska, otišli su u nekom holandskom pravcu
previše golova ima
odbrane grozne, ne volim to

ali ove godine deluje da mi se konačno neće kenjati svaki put kad gledam satanističku imperiju iz Mančestera, ovo sad liči na nešto
od 2013. do ove sezone je bilo jezivo, dosadniji prenosi nisu postojali na televiziji

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Thu Aug 17, 2017 3:09 pm

1958 wrote:Riperu ajde prvi si pomenuo pa da priupitam, u cemu je trip da igras lige koje ne pratis uopste, da se nabaci kvota ili ih znas iz menadzera? :mrgreen: .Po meni je to kao loto, nasumicno zaokruzujes i ako udje-uslo je.
Da sumiramo, vecina se slozila englezi su trenutno najbolji, zabari su pali u drugi plan posle godina dominacije, Nexon demokrata kaze da su spanci najbolji znaci od toga nema nista.

Inace po meni, Spanija ima 3 1/2 top kluba u ligi, Real, Barsa, Atletiko i Kup Uefa Sevilja. Viljareal odavno to nije, niti ce biti u skorije vreme, Bilbao kapa dole zbog igraca, ali se precesto desava da zavrse pri dnu ili u sredini, Valensija je u kurcu godinama... Deportivo, Espanjol, pa i Malaga (iz one Ls sezone)nisu i mislim da nece biti ni pri vrhu evrope...


Pa brate dok ih ne gledam mogu da se tripujem da cu nesto nabosti. Ali kada gledam na sta se kladim ubiju mi i poslednju nadu

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nexon » Thu Aug 17, 2017 4:05 pm

Енглеска лига је постајала циркус када је разбуцана Прва дивизија, како се звало најјаче такмичење у енглеској 100 година, и увдена Премијер по угледу на Северно-Америчке лиге попут НХЛ или НБА.
Тада је почела промена социјалне структуре гледалаца због цена карата(тако су истеране навијачке групе са стадиона које су постале сметња за политичаре после серије инцидената са краја осамдесетих) и комерцијализације по угледу на поменуте лиге у Северној Америци. Тако сада имате изузенте спонзорске уговоре које доноси учествовање у Премијеру али исто тако немате ни приближно атмосферу на стадионима пре Премијера. Где на Олд Трафорду добрим делом заузимају туристи итд.

Што се тиче игре. Ја ником не одређујем шта ће да гледа. Онај ко воли да гледа замор од Стоука где се све врти око трчања и дуела немам никакав проблем. Ја гледам рагби када ме тако нешто занима али немам проблем да људи воле да гледају такав замор. Али то нема везе са квалитетом и знањем фудбала. Ко више воли да гледа Рашфорда, Милнера од Месија, Тотија, Дибале...супер.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby zizou » Thu Aug 17, 2017 4:18 pm

Engleska liga pa 10 mjesta ispod prazno. Kraj rasprave.

Od fudbala pratim jedino LS i engleze. Ponekad spance to je to. Talijani su u kanalu.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Thu Aug 17, 2017 4:34 pm

jebeš publiku, ne pričamo o tome

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nexon » Thu Aug 17, 2017 5:03 pm

Публика је главна ствар. Она је извор новца а тиме подиже јачину лиге после Босмановог правила.
Је л би Премијер имао тренутне спонзорске уговоре за клубове да су на трибина раднички слојеви који воле да прекину утакмицу и мало се забааве као што су радили пре 30ак година? Како би то утицало на квалитет лиге?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Thu Aug 17, 2017 5:28 pm

jebe mi se tačno

ne pričamo o tome šta je sve uticalo na postojanje ovakve lige, nego na trenutno stanje fudbala u PL

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby kajzersoze » Thu Aug 17, 2017 5:43 pm

zizou wrote:Engleska liga pa 10 mjesta ispod prazno. Kraj rasprave.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby pertla » Thu Aug 17, 2017 5:58 pm

To mozda sto se tice tezine takmicenja, i zanimljivosti utakmica(ovo je po meni stvar ukusa).spanska liga je najjaca u evropi sto rezultati nedvosmisleno pokazuju
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nexon » Thu Aug 17, 2017 6:50 pm

Rođaci wrote:jebe mi se tačno

ne pričamo o tome šta je sve uticalo na postojanje ovakve lige, nego na trenutno stanje fudbala u PL


Тренутно стање си описао као циркузантско.
Rođaci wrote:liga je postala malo cirkuzantska


Ту постоји узрочност са формирањем Премијер лиге. То мораш да схватиш.
Можда за пар година буде избачено испадање тј. затвори се такмичење и франшиза прелази из града у град ко више плати, по угледу на Северну Америку, као што су власници М. Јунајтеда, Глејзери, предлагали пре пар година.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Thu Aug 17, 2017 7:04 pm

naravno da je cirkuzantska kad postaje puna nekih latino govana, a ne krvožednih Škota i Iraca, kako dolikuje
to je za likove poput tebe koji vole da gledaju Mesija i Dibalu

Premijer liga je formirana pre skoro 30 godina, ovo što se sad dešava nema nikakve veze sa tim

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby pertla » Thu Aug 17, 2017 8:22 pm

Krvozedni skoti i irci su nevidjene debilcine i igraju najgori i najruzniji fudbal na svetu
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Thu Aug 17, 2017 8:25 pm

bole me kurac baš
draži su mi Roj Kin i O'Šej nego brdo smrdljivih južnoameričkih cigana

btw Ristiću otet gol kao Lampardu pre nekoliko godina protiv Nemačke
ciganska odbrana teški užas, Anđelković ni sam ne zna zašto igra

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby UltrasDoras » Thu Aug 17, 2017 9:16 pm

kajzersoze wrote:
zizou wrote:Engleska liga pa 10 mjesta ispod prazno. Kraj rasprave.
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby dennycrane » Fri Aug 18, 2017 9:30 am

Image
rispekt

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby niko » Sat Aug 19, 2017 11:23 am

Lucic pokidao sinoc protiv Poljske, ubacio 20 i kusur poena!
svi ostali su vrlo dobri, mozda Gudura bio slabiji sa 2-3 glupa poteza i Sin Dragan pomalo neprimetan, ali znamo da obojica isto tako mogu da ubace 20 poena kad ih krene.
Veceras protiv Rusije u 20h, prenos opet na SK HD.

User avatar
grobarizsrpske
Posts: 188
Joined: Sat May 07, 2016 9:27 pm
Location: Република Српска

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby grobarizsrpske » Sat Aug 19, 2017 12:44 pm

riper wrote:Jebote, kada se povela prica o periodima, najgledljivije, najlepsi fudbal gledao sam tamo krajem proslog i pocetkom ovog veka u Italiji. Utakmica Lacio-Milan koja je zavrsena 4:4 je savrsenstvo fudbala. Za Lacio golove dali Veron, Miha i dva komada Salas, za Milan jedan Simeone i tri Sevcenko. Ono, gledas fudbalski pismene igrace, vidis taktiku, ali i pored toga ubitacnu utakmicu. I ona sezona kada je Kjevo usao u Seriju A, kada su valjda prvi deo sezone bili prvi na tabeli. Onda ono Lacijovo osvajanje titule, nakon onog potopa u Perudji koja je skenjala Juve u poslednjem kolu. Scena kada Sakic u Leceu kida noge pravom Ronaldu. Miha koji reseta mreze iz slobodnjaka, Deki koji pred tvojim ocima raste u igracinu. Batistuta koji vraca Fjorentinu u Seriju A, pa Batistuta koji daje gol Fjorentini u dresu ROme i place, pa Batistuta koji sa ROmom osvaja titulu. Onda Milan koji je kupovao najbolje igrace masovno od svakog ko ga je pobedio. Dovodio Dzaspera Blonkvista, Ibrahima Ba i slicne, ali jedini ko je tamo kidao je bio Zorz Vea. A onda jedne sezone kada su doveli samo Birofa iz Udinezea osvojise titulu i to uz pomoc nekog Guljaminpetra koji je nekih pet sest poslednjih utakmicu pobednicke golove izmedju 85. i 90. minunta.

Ne znam sta se desilo sa italijanskim fudbalom da je, makar za mene, postao negledljiv samo nekoliko sezona posle toga. Gledao sam pre nekoliko godina u kladionici Inter-Roma. U jednoj situaciji Ibrahimovic se nesto zalece ka golu, Toti intervenise, oboje padose na zemlju od sudara drze se za noge, glave, kurceve. Ulaze doktori, sipaju magicni sprej da povrate igrace. Na usporenom snimku vidis da se nisu dotakli, ali bukvalno, ali se ne zna ko je jace simuluirao. To je bilo poslednji put kada sam bacio pogled na zabare.


Ја сам био тада баш клинац , али памтим мноштво тих детаља. То су заиста биле фантастичне утакмице, као и коментари на Трећем каналу :lol:
Сјајна ера европског фудбала, последња велика. Једна Парма је тад била страшан тим... А поред ње имао си Дорију, Брешу са Хубнером... Аталанту са оном браћом... Тај Кјево који је ушао и покидао на почетку... колико ме памћење служи Виолу са Мијатом,Кијезом, Габријелом... Озбиљан Интер и озбиљан Лацио... Сјајне утакмице сваки викенд, новајлије које би улазиле не би биле топовско месо, већ би се тукле 90 минута са фаворитом...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests