Спортске вести и занимљивости

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Занемарујем тактику » Tue Sep 05, 2017 10:49 pm

Идемо у Русију!!! А дежурни пљувачи нек га пљугају! Момци се борили мушки, последњих 10 минута са два играча мање издржали.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Tue Sep 05, 2017 10:55 pm

hvala, Kokeza!

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby zizou » Tue Sep 05, 2017 10:59 pm

Uvali ga Kolarov mrzni :mrgreen:

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Bruno Sulak » Tue Sep 05, 2017 11:03 pm

Mislim da je sad sve reseno, moze se polako skupljati lova za SP :D
Samo da ne sjebemo ovo sad nekom Djenovom, dronom ili tako nesto, da se stvori taj kult reprezentacije.

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Vinz » Tue Sep 05, 2017 11:43 pm

Админи, отворите тему СП 2018 :)

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby друг члан » Tue Sep 05, 2017 11:46 pm

Čuvena parola,govnari stigli ste
Choose Life

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby axkontra » Wed Sep 06, 2017 8:00 am

realno smo mali srece sto smo dobili najlaksu grupu ikad i sa svima ovima mozemo da igramo, a da nam je uleteo neko zvucan dobili bi standardno po tamburi.Ipak svetsko je svetsko a mi ovoga puta idemo.

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby sorab » Wed Sep 06, 2017 9:10 am

Није још све решено :mrgreen:

Драго ми је да је Србија коначно играла фудбал и да је контролисала игру, изузев последњих 15 минута, када је било повуци-потегни. Не разумем зашто су се повукли, Ирци немају квалитет да граде игру, фурају само снагу и дуге лопте. Није им требало допустити да преузму контролу игре и угрожавају гол из два у два минута. Имајући у виду да располажемо брзим играчима, требало је скончати контранападом. Но, све у свему главна је победа и нада да ће овај тим достићи свој врхунац на Светском Првенству.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Wed Sep 06, 2017 9:56 am

Posle svega sto mi je reprezentacija priredila poslednjih 20 i kusur godina, morace mnogo vise da ucine od toga da se plasiraju na neko takmicenje. Da ne pominjem sve one sramotne poraze i u kvalifikacijama i na takmicenjima. Postoji nekoliko cinjenica, a prva je da je ovo, kao sto je neko pomenuo, najlaksa grupa u svim kvalifikacijama u kojima smo ikada ucestvovali. U svim reprezentacijama ima jedna mega zvezda i to je Bejl. Drago mi je sto smo na prvom mestu i sto je izvesno da cemo se plasirati na Mundijal, ali nemoj da me sada jebu da treba da ih dizem u nebesa sto su bili najbolji u konkurenciji Velsa, Irske, Moldavije, Austrije i Gruzije. Pa smorili smo se kada su vaterpolisti i odbojkasi osvojili bronzu na svojim prvenstvima, a sada treba da padam u euforiju sto su primadone konacno odlucile da zaigraju i samo dokazu ono sto stoji na papiru, da su bolji od ostalih. Nekada smo u grupi imali Spance, Italijane, Francuze, Portugalce, a sada nam je najveci konkurent Vels.

Irci jadni nisu svesni koliko ne znaju. A pobedom su mogli, ako se ne varam, da izbiju na prvo mesto grupe. To je smehotres. Konacno ga i zvalavi Kolarov zabo, pa sada moze da nam zapusi svima usta koji smo mislili da je naduvena i uobrazena fudbalska primadona. Nekada je brat Pantela isto tako zabo Ircima, pa nas odveo da utakmica u Sloveniji odlucuje da li cemo se plasirati na EP. I to je ako se dobro secam, one sezone kada je bila Djenova, kada nam se Estonija posrala u sred grla na JNA, kada je Mustafa primao one dalekometne projektile (prva utakmica u reprezentaciji nakon sto je potpisao za PArtizan). Pa onda u Sloveniji Vidic sutira onu mizeriju od penala, odigramo luzerski kako najbolje znamo i ne plasiramo se dalje. Jedno od hiljadu razocarenja. Dakle svaka cast Kolarovu, da udje u kucu slavnih, dade gol Ircima, nakon najmanje deset utakmica gde mi se povracalo od njegove igre.

Da i Muslin, fudbalski genije, veliki inovator i motivator. Zasto SMS ne igra, ZATO. Ne uklapa mi se u sistem. Dobro majstore, imas do jaja sistem pa ti se igrac koji je trenutno mozda u najboljoj formi (zajedno sa Maticem) ne uklapa. Uglavnom, drago mi je sto do sada nisu strasno izneverili i sto je famozni Mundijal na vidiku. Ali ako misle da je ovo nesto sto treba da slavimo na ulicama, da skacemo u fontane, palimo hrvatku ambasadu, neka razmisle ponovo. Moraju mnogo vise da se potrude kako bi vratili dugove za mnoga razocarenja.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby ultrastito » Wed Sep 06, 2017 10:06 am

grupa je smehotresna.

mrzi me da trazim sta sam pisao kad je bilo izvlacenje grupa, al mislim da sam napisao da ceo fss treba da izvrsi kolektivno samoubistvo ako ne odemo na sp kao ubedljivo prvi u grupi.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
sorab
Posts: 130
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:42 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby sorab » Wed Sep 06, 2017 10:50 am

Фудбалска репрезентација Србије имала је разочаравајућа издања у квалификацијама и на завршницама у последње две деценије, што значи да је сам српски фудбал у кризи, те сходно томе нереално је имати превелика очекивања. Ма каква била група, пласирање на СП није занемарљиво, поготово кад имаш јадно домаће првенство и такав степен корупције у фудбалу.
Мој је утисак да смо постали неоправдано претенциозни и да понекад претерујемо са цепидлачењем и негодовањем. Звезда, Партизан и остали клупови су го курац у Европи од `90-их наовамо, али их навијачи нису напустили, упркос неким срамним поразима у еврокуповима и јадним издањима у домаћем првенству. Исти људи који се ложе на домаће клубове постају до зла бога захтевни када се ради о репрезентацији, од које се очекује да би требало да игра као Шпанија или Немачка. Наравно, Србија је далеко од жељених домета, али још увек постоји зрачак наде да би се нешто могло постићи. Омладинска репрезентација је постала светски првак, зашто не би и први тим поставио себи неки озбиљнији циљ? Можда не испадне ништа, али никад се не зна. Ни Бугари нису сањали `94 да ће се докопати полуфинала.
Јбт, Мађари се нису пласирали скоро 30 година на ниједну завршницу, али никад нисам чуо да је неко од њих тако загрижен против репрезентације. Када су коначнио стигли пре две године у Француску, дошло их је на десетине хиљада да бодре своје просечне играче, иако су били свесни да су им шансе мале. По мени, таква би атмосфера требало да се створи и код нас. Ако нам дефетистички менталитет то уопште допусти...

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Wed Sep 06, 2017 11:01 am

Istina je to sto kazes Sorabe, ali mi smo u tih 20 godina imali igrace koji su igrali u najjacim evropskim klubovima i ligama, a tek ponekog ko je dolazio iz domaceg prvenstva. Isti ti igraci su za te klubove belezili neverovatne nastupe, bili hvaljeni u medijima, obozavani od njihovih navijaca, a onda kada dodju da igraju za reprezetnaciju zgade ti zivot.

Tako da to da nam je drzava i fudbal u krizi bas i ne prolazi.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Занемарујем тактику » Wed Sep 06, 2017 11:10 am

sorab wrote:Није још све решено :mrgreen:

Драго ми је да је Србија коначно играла фудбал и да је контролисала игру, изузев последњих 15 минута, када је било повуци-потегни. Не разумем зашто су се повукли, Ирци немају квалитет да граде игру, фурају само снагу и дуге лопте. Није им требало допустити да преузму контролу игре и угрожавају гол из два у два минута. Имајући у виду да располажемо брзим играчима, требало је скончати контранападом. Но, све у свему главна је победа и нада да ће овај тим достићи свој врхунац на Светском Првенству.

Како им недопустити да преузму игру кад смо имали 2 играча мање? Ако си приметио Вуковић није могао да хода, склонио се са штоперске позиције да не би зајебао неки излаз. Једино кад смо им препустили игру а имали смо исти број играча био је период од 10-30. минута. У том периоду су нам додавања била несигурна, лако смо губили лопту, Ирци нас пробијали по боковима, лоше смо стојали, увлачили нам се између редова, али се после све то поправило, и преузели смо игру све до црвеног картона.

@riper
Шта ти је све Звезда урадила у последњих 10 година па си се опет изложио на јебени пласман у групе Лиге Европе.


Група јесте била нешто лакша, али свакако није лакша од оне прошле са Албанцима, Португалцима, Данцима, Јерменима, где смо били четврти. Не заборавите да је Велс играо полуфинале ЕП пре годину дана, а Ирска и Аустрија су за разлику од нас били учесници ЕП. То да је Бејл једина мега звезда у групи је тачно, али које то ми мега звезде имамо? Једино Матић. Живите у некој прошлости где је у Европи фудбал на озбиљном нивоу играло десетак репрезентација, и где треба да се шетамо кроз квалификације. У принципу ми смо врло комплексашка нација, своју јадност и лузерство на личном нивоу покушавамо да излечимо кроз спорт, наравно то неких других 5 или 11 људи треба да уради за нас, да нам донесе успех на сребрној тацни, а да ми онда ликујемо и да се наслађујемо. Е али и ту постоје зачкољице, не било какав успех, само медаље, а и те медаље нису гаранција да већ сутра нећеш бити попљуван од стране јавности, види под кошарка 2003-2009. Упоређивање фудбала са ватерполом, који се како рече Кораћ игра у 4 залива на свету, је тек смешно. У сваком случају дражи ми је овај пласман на СП него медаља у било ком другом спорту.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Wed Sep 06, 2017 11:16 am

Zamemarujem taktiku

U pravu si to za Zvezdom. Ali za Zvezdu igraju igraci koji "igraju za Zvezdu". Za reprezentaciju dolaze iz nekih vecih klubova i jacih liga. Zvezda je pred sobom imala manje vise teze i kvalitetnije protivnike, mozda ne atraktivne po imenu, ali ocigledno kvalitetnije. Reprezentacija je sa nekim ranijim mocnijim imenima koji su igrali, priredjivala nevidjene sramote od autsajdera. A da ne govorim o nasim tragedijama gde smo predmet sprdnje na mundijalima. Dakle nije bas isto.

Nisu fudbleri bili konstantno dobri, pa sada im se omakne neki blam u kvalifikacijama ili na takmicenju. Trenuci kada se oni negde plasiraju su incident, nesto sto se povremeno desi, a razocarenje je konstantno. Da ne govorim o nasim nastupima, sest komada protiv Argentine. Penali rukama protiv Obale Slonovace, Gane i Nemacke (cetiri penala rukom na tri vezane utakmice na dva razlicita mundijala). Brdo drugih sranja kojih sam se nagledao. Sto se mene tice, plasman, svaka cast, ali za velike cestitke neka igraju na mundijalu tako da mi ne zgade fudbal narednih nekoliko meseci.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby tizlabor » Wed Sep 06, 2017 11:32 am

Za ozbiljne evropske reprezentacije uzimam jedino Spance,Francuze i naravno Nemce.
Uz njih donekle Zabare.
Belgija,Holandija,Portugal,Hrvatska,Engleska su bolje od nas,ali daleko od ovih gore.

Ostatak evrope,ljuta boranija ukljucujuci i nas.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Wed Sep 06, 2017 11:47 am

dve ekipe u Ligi Evrope, reprezentacija ide na SP, prošlo prvenstvo završeno regularno
jedino mladi nisu imali neke velike rezultate, ali jebeš to, bolje ovako obrnuto, nego da oni igraju finala i uzimaju, a matori da sisaju

ne sećam se ovakve godine za domaći fudbal

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby prcko » Wed Sep 06, 2017 11:52 am

Rođaci wrote: prošlo prvenstvo završeno regularno


:mrgreen:

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Wed Sep 06, 2017 11:55 am

fali onaj smajli sa slamkom i šajkačom :mrgreen:

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Занемарујем тактику » Wed Sep 06, 2017 11:58 am

@riper
Очигледно то другачије схватамо. Ја сам одрастао на Мијатовићевој пречки, то ми је прво разочарање у животу уопште, одрастао сам на Партизановим петардама из Беча и Прага, на тројкама у дербију, тако да разочарање за мене није разлог да неког престанем да подржавам. Само ме нервира што кад се окренем око себе, све лузер до лузера (ја највећи међу њима наравно), али зато кад се прича о спорту ту морамо да будемо најбољи. Осрамотила их репрезентација што није победила, а није их осрамотило што са 30 година живе са родитељима, жицкају за пиво, није их осрамотило што од пензије могу да купе саламу дугметару и које парче сланине сапуњаре, што сви чекамо добитак од 2000 динара на кладионици ко Нову годину.

@Златиборе
Ти исто ко мој ћале за кошарку. Кад смо се на прошлом европском мучили против не сећам се ни ја кога у групи, брат му објашњава да и они имају квалитетне играче, а ћале ладно изјављује у Европи кошарку играмо МИ, РУСИ и мало Италијани. :mrgreen:

Белгија са Азаром, Лукакуом, Куротоом, Карском, Фертонгеном, Алдервилдом, Најнголаном је паклена репрезентација. А кад већ узимамо Французе да подсетимо да су играли нерешено против Луксембурга. Данас сви знају да играју фудбал. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Wed Sep 06, 2017 12:39 pm

Zanemarujem taktiku,

Odrasli smo na slicnim fudbalskim tragedijama, samo ja sa druge strane kada su klubovi u pitanju, mada sam zahvatio i malo onog perioda kada smo bili neko i nesto. Ali nije bitno, za mene plasman na mundijal u ovakvoj grupi nije neki specijalan uspeh. Ovo je jedan od retkih slucajeva kada smo kvalitet sa papira pretocili na teren i to je to. Nismo igrali protiv jacih od nas. Ovde nismo bili leprsavi, nisu ovo bili nezaboravni mecevi, ali za razliku od nekih ranijih kvalifikacija nismo ni kiksali i prosipali bodove na gluposti. Nije meni problem sto fudbaleri nemaju u svojim vitrinama trofej sa mundijala ili evropskog prvenstva, vec sto sa tih takmicenja imaju do tri utakmice koje rado pamtim, a sve drugo je cista sramota. A jedini su koji imaju blanko podrsku kada se plasiraju, ovde ih ispratimo kao heroje, a ispisaju nam se i iskenjaju po faci kako retardirano odigraju. Ona poslednja velika reprezentacija je ispala od Argentine 1990. godine u Italiji. Da su ispali i pre toga protiv Spanije ne bismo mogli puno da im zamerimo jer su igrali pakleno teske utakmice. Nije ovde pobeda i poraz, vec ono kako su se razvlacili kao sline po terenu na bitnim mecevima. Isti igraci koji ginu za svoj klub igraju kao retardirani cim obuku srpski dres.

Nece vise da me prevare, poslednji put su to ucinili 2010, kada smo pobedili Nemacku, a onda izgubili od Australije za prolaz dalje. Na terenu gledas ekipu koja izvrsava fudbalsko samoubistvo. A taman sam mislio da sam sa njima zavrsio kada je Argentina urinirala po nama sa sest komada, pa je nas veliki kapiten Kezman resio da prekine licnu agoniju tako sto ce pokositi nekog za crveni karton.

Uglavnom, od srca im zelim sve najbolje gde god da se plasiraju i kad god da igraju. Neka dodju do eliminacione faze, pobede ili izgube, ali izginu, rado cu pojesti sve sto sam izasrao. Ali neka dodju do tog stadijuma. Prvim mestom u ovoj grupi me nisu impresionirali.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests