Бенседин

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Бенседин

Postby Rođaci » Tue Dec 18, 2018 12:58 pm

pametan i zanimljivi čovek, pratim ga na Fejsbuku već nekoliko meseci
pre neki dan je lepo rekao:

Од два пара ципела, једних дубоких које пропуштају воду и једних плитких које не пропуштају, склопио сам некако једне дубоке које ваљда не пропуштају.
И отићи ћу у шест испред Филозофског факултета да видим да ли тамо има још лудих који не припадају ниједној партији.
Отићи ћу и због тога што ме је срамота од пријатеља из других градова, који су хтели да дођу а нису могли због завејаних путева.

Не пада ми на памет да се придружим некој странци па ни да је подржавам. Пристајем да ме назову наивним и глупим, јер не видим како српски народ поново може да постане видљив ако не почне масовно да се окупља. Овако смо потпуно невидљиви а видљиви су само они несрећници који се називају нашим представницима. Најважније одлуке доносе неспособни који ни због чега не одговарају, али нас изобилно малтретирају преко све јаднијих медија. У најважнијим питањима, па и по питању Косова и Метохије, представљају нас најгори преговарачи које не можемо да променимо.

А опозиција чак и ако нема поверење великог броја људи и ако је и по мом мишљењу требало да напусти скупштину да не би давала алиби режиму, може да се макар мало искупи управо покрећући окупљање народа. Ко иначе? Ако би се временом скупио велики број људи, управо због тога што већина није ни за овакву, још увек системску опозицију, отворила би се могућност и за ново мешање карата, појаву нових лица која многи траже да би пристали да постану видљиви.

Како се иначе та нова лица могу појавити не знам. Ко зна, не мора да се пробија кроз бљузгу. Благо онима који знају.

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Бенседин

Postby Vinz » Sat Dec 22, 2018 3:22 pm

Теша почетком фебруара иде код Билановића у Ј. Америку 8-)
Каква вест за почетак дана :mrgreen:

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Бенседин

Postby Rođaci » Tue Dec 25, 2018 1:40 am



:lol: :lol: :lol:

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Бенседин

Postby Rođaci » Wed Dec 26, 2018 3:37 pm

još jednom otac Nenad Ilić
kad bi ovakvi ljudi vodili crkvu...


https://www.facebook.com/dakon.ilic/pos ... 6038060647

БОЖИЋ ВАН СРБИЈЕ

Дубоко осећам да је у Православљу Христос, Истина и пут најближи човеку. Али исто тако осећам да ми ту близину не користимо довољно. То је као она појава у свакодневном животу да на договорени састанак обично закасне они који станују најближе месту састанка.

Христос нам је заповедио да ширимо јевађеље, да крстимо све народе. А затим и да одржавамо и јачамо веру. Ако највећу близину Христу не користимо за мисију него само за гордост или утеху, шта ми то заправо радимо?
То што нисмо на време искористили Миланковићеву поправку календара и што нам је то данас тешко да урадимо, понекад изгледа да нас удаљава од саме идеје мисије.

Кад се 25.децембра нађеш ван Србије, и то не само на Западу, него и у суседним земљама, Бугарској, Румунији, Грчкој, не може а да ти не падне тешко самоизолација у коју се постављамо већ самим тим што тешко да можемо целом свету да објаснимо да врати календар на претходну редакцију.

Не можеш да са сетом не видиш да славе сви хришћани и бивши хришћани (како год да их видимо) да славе и многи православни, а да ћемо ми славити кад буде свима радни дан, па ће и нама тад тешко бити потпуни празник?
Да ћемо хтели-не хтели карневал Нове године делити са свима и тиме га одржавати као највећи заједнички празник народа Европе и Америке?
И да ћемо после свега славити Божић као некакви горди понављачи.

Да ли заиста мислимо да ћемо прихвативши промену календара коју смо и сами преко једног од наших највећих и светски познатих научника предложили па одустали, промашити Бога?
Календар је практична ствар, прави се према природи и звездама и служи нам да се управљамо лакше у времену и простору. Бог је изнад календара и изнад времена и простора.
Није Бог заробљен календаром па мора да шаље огањ у Јерусалиму на Велики петак. Уосталом Васкрс се израчунава другачије, славимо га у исто време са свима православнима. И онима који су прихватили Миланковићев календар. Нека то остане тачка разлике у односу на неправославне, а истовремено тачка на коју можемо привући остале хришћане без проблема које носи Божић везан чврсто за зимски солстициј и световни календар.

Христова љубав није упућена само оним лењим синовима који су уз Његове скуте, а који су истина мало-мало спремни због Њега да страдају.
Уместо само да страдањем сведоче, могли би коначно да постану свесни и у миру своје моћи добијене од Христове близине. Ако сматрамо да су многи хришћани одлутали од Православља - наша обавеза је да их вратимо. Али без активне вере у Бога и себе постајемо малодушни и одговара нам затварање у резерват. А православност се сигурно не одржава и чува застарелим календаром.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Бенседин

Postby Влада Паликућа » Wed Dec 26, 2018 6:10 pm

турбоправославље

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Бенседин

Postby ultrastito » Wed Jan 02, 2019 4:50 pm

Image

Оставићу ово овде јер ова прича која траје и јесте за ову тему бенседин.

Парохија у Панчеву, неправедно запостављена од свакојаких власти, али не и од Бога и од народа. Храм Светог Цара Констатина и Царице Јелене, који ниче као чудо из нечега што је не тако давно била њива, искључиво уз несебичну помоћ народа и личности какав је Отац Бранко Божић, човек око кога се окупио народ.

Панчевци, а и остали, добродошли сте на Бадњи дан. Поведите своје најмлађе, дођите и посведочите да врлине овог народа нису изумрле као што то имамо обичај да кажемо.

Spoiler:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Бенседин

Postby idemoo » Wed Jan 02, 2019 11:02 pm

Пригодно презиме :mrgreen:

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Бенседин

Postby Кудрави Гаучос » Mon Jan 07, 2019 2:00 pm

Мир Божији, Христос се роди, другари. Много здравља, радости, и сви који данас раде да не раде догодине на овај дан, пијмо, пијте
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: Бенседин

Postby UltrasDoras » Tue Jan 08, 2019 2:42 am

vaistinu se rodi
sretan božić forumaši najboljeg foruma na svijetu 8-) 8-) 8-)
kudravi bi reko pijmo pijte ali ne zaboravite i jesti i prejesti :D
ubij hrvata i ruska salata!!!!!!
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Бенседин

Postby Далтон » Fri Feb 01, 2019 10:30 am

(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Бенседин

Postby ultrastito » Sun Feb 03, 2019 1:27 am



Brat BMK se uspesno oporavlja nakon operacije.

"I bez zuci i bez slepog creva, Baja Mali Knindza opet ce da peva!"
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Бенседин

Postby јахач магле » Sun Feb 03, 2019 1:56 am

Подршка за легенду!
Сваку болест лечи брате Арија небеска!
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Бенседин

Postby 1748 » Sun Feb 03, 2019 3:09 pm

Мићара, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Bensedin ovog foruma.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Бенседин

Postby pertla » Sun Feb 03, 2019 4:53 pm

Imaš li ti dece mićo?
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Бенседин

Postby Tilt » Wed Feb 06, 2019 10:50 am

Gostovanje Bokana u jutarnjem prve tv. Ako neko nadje klip kad izadje nek ubaci da odgledam opet :).

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Бенседин

Postby Кудрави Гаучос » Thu Feb 07, 2019 10:33 am

A матори, да ли верујеш да сам отворио тему баш да бих то окачио :lol:

https://www.prva.rs/web-tv/emisija/jutro-sa-jovanom-i-srdjanom/82152/jutro-sa-jovanom-i-srdjanom-06022019/297550/3-deo?fbclid=IwAR3ouZRh9DGf_RzEMOhpVrrUoRtWdRjb-zQ-AUQZ6UL-nUzxeLUr5RUR_QM

24. минут почиње, само ћу рећи ммммммммммммммммм :D
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Бенседин

Postby жабац » Thu Feb 07, 2019 10:55 am

Буквално бенсендин, хвала што сте ово окачили, Ја бих пропустио.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Бенседин

Postby ultrastito » Thu Feb 07, 2019 11:35 am

Кудрави Гаучос wrote:A матори, да ли верујеш да сам отворио тему баш да бих то окачио :lol:

https://www.prva.rs/web-tv/emisija/jutro-sa-jovanom-i-srdjanom/82152/jutro-sa-jovanom-i-srdjanom-06022019/297550/3-deo?fbclid=IwAR3ouZRh9DGf_RzEMOhpVrrUoRtWdRjb-zQ-AUQZ6UL-nUzxeLUr5RUR_QM

24. минут почиње, само ћу рећи ммммммммммммммммм :D


mmmm na voditeljku ili ? :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Бенседин

Postby ultrastito » Fri Feb 08, 2019 1:59 am

https://www.youtube.com/channel/UCR_T92 ... uBA__bsKmg

Parohija Amsterdam i Otac Nenad Ilic
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Бенседин

Postby Vinz » Sat Feb 09, 2019 10:13 am

Овај отац Илић је ваљда ћале оном дебилу на ћјубу, Бака Прасе


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests