Бенседин

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Бенседин

Postby Desnoruki levak » Wed Oct 30, 2019 4:20 pm

Sve čestitke oboma!:)

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Бенседин

Postby SickOfItAll » Wed Oct 30, 2019 11:50 pm

Нек је са срећом!

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Бенседин

Postby CamoSurprise » Thu Oct 31, 2019 10:44 am

Čestitke lisice, nek je živa i zdrava!

Deca su najveći bensedin i bravo za sve koji proširuju porodice.

Jbga, ja sam stao na jednom, sad su već i neke godine kad se malo teže odlučiti za drugo.
Zato sam tog jednog stručnjaka baš opravio i uživam u svakom trenutku provedenom sa njim.
U junu je bio đak generacije petog razreda u svojoj školi, nagrade sa takmičenja iz istorije, srpskog i matematike, trenira košarku, ide na selektivne treninge u Bg, na spisku je selekcije našeg regiona, a Partizanovih utakmica ima iza sebe, da bi se neki forumaši postideli. 11 mu je godina, videćemo kako će stvari da se razvijaju za godinu-dve kad krene pubertet, da se ne otme kontroli. :D
Uživajte sa decom, provodite što više vremena sa njima, radite sa njima, kroz igru i ozbiljno, učite ih pravim vrednostima.
Većeg bensedina od njih nema.
Gilajdza RIP

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Бенседин

Postby pertla » Thu Oct 31, 2019 10:58 am

pustinjska lisica wrote:
pertla wrote:Dragi forumasi,vas pertla je danas postao tata po drugi put u roku od 13 meseci,i dobio jednu devojcicu.popijte nesto za njeno zdravlje.svima sve najbolje


Желео бих овом приликом да честитам колеЗи Пертли на добијању принове, нека је мала жива и здрава 100 година 8-)

Такође бих овом приликом желео да обавестим форумашко пучанство да сам и ја пре мало више од месец дана, тачније 26. септембра по први пут постао отац, ћеркицу сам добио.

Пијмо, пијте 8-)


sve najbolje lijo tebi i tvojoj porodici

Image
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Бенседин

Postby mungos » Thu Oct 31, 2019 12:08 pm

Cestitke Lijo na maloj lisici! Da ste živi i zdravi

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Бенседин

Postby ElPadrino » Fri Nov 01, 2019 2:42 pm

Nek je sa srećom bratijo i jednom i drugom ( a i trećem na vaspitavanju :) ), nek su živa i zdrava, a sve ostalo je na vama.. Uzdravlje!
Djeca su sigurno već druga dimenzija tako da predlažem otvaranje teme "Pelene, pitanje saveti i iskustva" :mrgreen:

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Бенседин

Postby pustinjska lisica » Mon Nov 04, 2019 12:48 pm

Хвала вам, браћо.

Што рече Гилајџа (не признајем ти ово ново име :mrgreen:), деца су највећи бенседин и уживајте са њима сваки тренутак, а они који их немају, нека се баце на то чим пре.
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Бенседин

Postby ultrastito » Thu Nov 07, 2019 10:27 pm

Zna li ko šta se dešava sa svinjicama u Estoniji? Je l' postoji još uvek livecam iz Sige?
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Бенседин

Postby Etaoin » Mon Mar 23, 2020 11:03 pm

Радим у фирми која покрива канадско тржиште, што ће рећи радим само нашу другу и трећу смену. Када радим другу смену, ћерку виђам само нешто мало пре него што заспи, исто као и супругу, тако да су ми викенди резервисани само за њих, не могу да их се нагледам довољно. Е сад, од када је ово срање са Короном, радим од куће и колико год да је ситуација критична, ја уживам са њих две. Кувамо, играмо се, цртамо, једемо заједно, ма све радимо заједно. Неке ствари су непроцењиве, тек схватиш у оваквим тренуцима колико је све превише брзо.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Бенседин

Postby Кудрави Гаучос » Tue Mar 24, 2020 12:22 pm

Image
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Бенседин

Postby riper » Tue Mar 24, 2020 3:18 pm

Ironicno na dan pocetka bombardovanja ovaj raspali gmaz se zarazio. Jos onaj potres u zg, malo lepih vesti u ova teska vremena.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Бенседин

Postby Rođaci » Fri Apr 03, 2020 12:19 pm

Vukašin Milićević docent Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta

Neodgovorni postupci ruše ugled Crkve

Smatram da svako od nas mora da shvati da ima konkretnu odgovornost da kaže šta misli. Zašto smo inače sveštenici, teolozi. U pitanju je služba, a ne titula. Dakle, odgovornost

Slično političarima iz vlasti, ali i kaskajući za njima, vrh SPC se proteklih nedelja izjašnjavao protivurečno povodom virusa kovid-19. Posledice zagovaranja uobičajenog načina bogosluženja bile su pune porte hramova i pričešćivanje jednom kašičicom, od čega mnogi sveštenici nisu odustali ni nakon novog saopštenja Sinoda. Njime su propisane interne liturgije uz prenos preko televizije i novi „režim“ evharistije.

U međuvremenu se vernicima obratio i vladika bački Irinej Bulović, kritikujući „soroševske“ medije da vrše harangu na Crkvu, uz pomoć „jeretika“ iz pastirskih krugova, a insistiranjem na opasnosti od zaraze pomenutim rizičnim ponašanjem. Onda je od korone preminuo vladika valjevski Milutin. NIN je o pitanjima odgovornosti razgovarao sa ocem Vukašinom Milićevićem, docentom Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta u Beogradu, neposredno pre ovog, rekli bismo - simboličnog događaja.

Da li je kompromisna i zakasnela poslednja odluka Sinoda da sveštenici vrše pričešće po kućama vernika?

Sinod je u ovoj odluci zauzeo mnogo direktniji stav, i čini mi se da je to ono što je dobro. Problem je to što je ova odluka svakako zakasnela i naročito to što je, čini mi se, iznuđena. Ovo kažem jer su joj prethodili preporuka Vlade i pritisak javnosti. No, da li je to sve trebalo da se desi i da li je bilo baš neophodno da Crkva na ovaj način kompromituje svoj ugled u društvu, pa još u ovako teškoj situaciji? Jer, pre nekoliko nedelja smo znali sve što i danas znamo o virusu, o tome kako se prenosi i koja su to rizična ponašanja i postupci.

Takođe, problem u vezi sa ovom odlukom je to što će se ona teško sprovesti. Ko će sprečiti vernike da se okupljaju oko hramova u vreme služenja liturgije? Ko će im zabraniti da uzmu učešća u onome što im je kao vernicima najvažnije? Kako će sveštenici da sprovedu pričešće po kućama i kojih će se tačno mera pritom pridržavati? I ko će kontrolisati tu vrstu kontakta? Zbog toga mislim da je bilo neophodno zauzeti drugačiji stav. Služenje liturgije, uključujući i način pričešća, bilo je neophodno prilagoditi situaciji, što je sasvim moguće kako smo videli u nekim eparhijama. Nužno je i držati se takve prakse dok god to situacija zahteva i uslovi dopuštaju.

Da li je na Sinod više uticalo obolevanje vladike Milutina valjevskog i dva sveštenika iz iste eparhije ili reakcija medija i javnosti?

Delimično sam već odgovorio na ovo pitanje. Što se tiče vladike Milutina, zaista ne znam da li odluka Sinoda ima veze sa činjenicom da su se on i njegovi sveštenici razboleli.

Ni prethodno saopštenje Sinoda u kom se Crkva poziva na pravo vršenja tradicionalnog obreda pričešća – iz jednog putira i jednom kašičicom, nije delovalo sinhronizovano sa apelom patrijarha Irineja da se poštuju preporuke Vlade o socijalnoj distanci.

Ono što me od početka ove krize najviše plaši su kontradiktorne izjave, na svim nivoima. Jasno je da je i pomenuto saopštenje kontradiktorno pozivima patrijarha. Kao vernik, ja mogu da razumem da ta kontradikcija u izjavama dolazi iz strepnje da bi se mogla dovesti u pitanje čvrstina naše vere. No, ja zaista ne mogu da opravdam takav stav budući da se on kosi sa svim onim što znam iz teologije i što kao odgovorni hrišćanin i građanin mislim i osećam.



svaka čast ovom čoveku!

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Бенседин

Postby Мићара » Fri Apr 03, 2020 1:00 pm

Јутрос сам био на литургији у Раваници на фрушкој гори јер ми је пријатељ уступио викендицу у Врднику, док је он у Аустралији. Ја нисам хтео да ризикујем да са новорођенчетом идем назад за Реп. Српску. А довољно је да сам мало изашао ван Београда током ове зајебанције. Било нас је 6-7 можда на литургији и на крају нас је свештеник замолио да не долазимо више док се ова ситуација не смири тако им је речено да учине и обавесте нас, а причешћа се врше тако што се са свештеником договори у које вријеме да се дође и са ти да причешћује највише двије особе...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Бенседин

Postby Занемарујем тактику » Fri Apr 03, 2020 8:41 pm

Rođaci wrote:Vukašin Milićević docent Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta
svaka čast ovom čoveku!

Баш сам хтео да поставим на некој теми цео његов интервју из кога је овај део који си поставио. Човек је ерудита, елоквентан, културан, одлично излаже своја размишљања и ставове, али као и у српском друштву тако и у оном делу Цркве који је земаљски, за који је одговоран човек, много је сврсисходније бити полтрон и пливати низ воду, него заузети неки став покушати да промениш нешто. Оцу Вукашину је забрањено чинодејствовање и предстоји му излазак пред црквени суд.

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1762413
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Бенседин

Postby SAO_Zeljin » Sun Apr 05, 2020 5:45 pm

Bas me cudi sto mu je zabranjeno cinodejstvovanje obzirom kako zapocinje njegov intervju

ZA POČETAK, CRKVA TREBA DA BUDE ZAJEDNICA KOJA JE SPREMNA DA U IME NOVOZAVETNIH NAČELA MIRA I DOBRE VOLJE IZAĐE IZ ATMOSFERE ZATROVANE MRŽNJOM U KOJOJ ŽIVI.


Hoce covek da zivi od rada u instituciji o kojoj tako govori, pa ne ide to tako

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Бенседин

Postby bojan23 » Sun Apr 05, 2020 5:53 pm

Dotični je još jedan u nizu autošovinističkih smradova u ovoj zemlji.
З В Е З Д А Л Е !

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Бенседин

Postby Мићара » Wed Apr 08, 2020 10:07 pm

Занемарујем тактику wrote:
Rođaci wrote:Vukašin Milićević docent Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta
svaka čast ovom čoveku!

Баш сам хтео да поставим на некој теми цео његов интервју из кога је овај део који си поставио. Човек је ерудита, елоквентан, културан, одлично излаже своја размишљања и ставове, али као и у српском друштву тако и у оном делу Цркве који је земаљски, за који је одговоран човек, много је сврсисходније бити полтрон и пливати низ воду, него заузети неки став покушати да промениш нешто. Оцу Вукашину је забрањено чинодејствовање и предстоји му излазак пред црквени суд.

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1762413



Шта ћеш ти то да промениш?
Очито да не познајеш православље, као ни овај Рођо дебил који слуша металику, а овде поставља неке духовне поуке човека који жели да мијења нешто у српској православној цркви, прочитао сам сав његов интервју од а до ш, његово излагање је без икаквог темеља и било чега за шта би човек могао чврсто да се запита, можда је овај у праву.

Од самог почетка је почео са нападним ставом, прича о националним повредама да би сама Српска православна требала да се извињава што уопште постоји, и што је таква каква је, и која је била стуб вјере храбрости и свега оног доброг што има у нашем роду, јер нас је она одржала кроз вијекове који су били разарајућу за наш цијеокупни народ!

Православље није у де факто систему. Цитира библију а подржава папу. Сам папа и читава римокатоличка црква је ишла тим путем да се модернизује и мијења како јој вијек то захтјева. Православље то није радило, остало је исто и по обредима и по поштовању светог писма. Како се крстило прије 2000 година тако се и дан данас крсти у православним црквама!

Њихов папа је први прегазио јеванђеље и велика је разлика између одлука у риму и у православљу. Тамо доноси одлуку један човек звани папа, док је овамо сабор и сви су једнаки међ собом, нема узвишеног и нема главног међу апостолима главни је једино Бог!
И шта ви мислите да је црква неки рај на земљи?
Да када уђеш у цркву треба да видиш анђеле како лете по црквеном дворишту?
Црква је скуп људи од крви и меса, и чак напротив у цркви се и највеће борбе воде, јер ђаво не удара на лоше него на добро!

И успут ако му ко од вас двојице буде љубио руке, нека га подсјети да је овде вођен вјерски рат, не како он тумачи по својим хрватима и бошњацима или како на западу говоре грађански, грађански рат је између исте нације а овде то није био случај, него измеђ православља и ислама + католицизма заједно!
Његов католик и муслиман су скочили на православца, јер је његова вјера и сама црква чиста као суза! А то што смо се ми бранили и одбранили, по њему би требало да се извинемо и осудимо наше што су се уопште бранили од браће наше хрвата и муслимана, па они су нам браћа били 500 година па у балканском рату па у првом па у другом па у овом трећем па доста смо ми браћа били!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Бенседин

Postby Занемарујем тактику » Thu Apr 09, 2020 1:05 am

Колико видим контра аргументи се своде на паушалне оцене, издајник аутошовиниста итд. Вероватно је и владика Максим издајнички смрад па је морао да буде склоњен са ПБФ-а. Али ништа неочекиваоно затрованост српског друштва се одражава на све институције, нико не сме да мисли другачије, нико не сме ни да мисли на крају крајева. Уживајте са вођом, уживајте са његовим двојником у Цркви Иринејем Буловићем, уживајте и са вашим вођама на шипкама који су у служби овог првог вође.


Основно својство хришћанске личности је слобода и слобода је оно најсветије што нам је Господ дао, много је лоше што слободу мишљења укидамо другима, али је још горе што је укидамо себи из страха, глупости или чега већ не знам.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Бенседин

Postby Мићара » Thu Apr 09, 2020 7:33 am

Зашто одмах убацујеш политику и очекивано патријарха.
Па баш си написао о слободи мишљења и говора истог, ја не желим да судим ником нити да се правим већи духовник и теолог већи од Вукашина, поштујем његово мишљење, али не подржавам то је моје право мишљења. Што се тиче патријарха Иринеја он је наш какав такав, нема потребе да му ми судимо нити да га угњетавамо, он има свог судију, за његове гријехове он ће више одговарати, јер је његова дужност да служи Господу, а кроз Господа народу.
И понављам ти још једном СПЦ има сабор а не поглавара и вођу, иако медије представљају патријарха као неког ко се једини пита...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Бенседин

Postby brucelee » Thu Apr 09, 2020 11:06 am

Апропо оца Вукашина...ај овако са верничке стране када неког у цркви ко је клир или иступа у име цркве, промовишу другосрбијанци и хвале да ли је то Пешчаник, да ли немам појма Геј срејт алијанса, да ли разноразне примесе жутог предузећа, да ли разноразни Богоборци, Кесићи, Ивановићи и остали којима је црква пикадо где мало мало треба да је гађају колико год то било глупо или неосновано, или ево на форуму рођаци отворени и декларисани борац против спц :mrgreen: ...тај је
1. сумњивог исповедања вере са примесама којечега
2. човек који ради за некога за кога раде сви набројани (осим роЏака)
3. политички приближан тој групи односно другосрбијанац и комуњара који мисли да се то не коси са мантијом коју носи иако је стотине и хиљаде оних који су ту исту мантију носили страдало од тих истих људи управо јер су они свесни били да се то коси.

Или комбинација свега наведеног.

Мој духовник има речи хвале за оца Вукашина, многи људи који га знају кажу да је супер лик, али брате...мала је ово земља и мање више све се зна.
Овај текст је најблажа могућа верзија и најпомирљивија верзија која кружи интернетом, а има их...

https://patriot.co.rs/poslusanje-ludom- ... -vukasina/


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests