Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Вести

Postby lukabrasi » Tue Nov 02, 2021 8:03 pm

Migranti?

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Вести

Postby lukabrasi » Mon Nov 29, 2021 4:21 pm

Fino se zakuvalo za vikend...

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Nov 29, 2021 6:10 pm

Nadam se da će nas biti više sledeći vikend.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Tue Nov 30, 2021 11:02 am

Samo kada zamislis Drinu muljavu, smedju i prljavu, svakom bi trebalo biti jasno gdje i kada treba da bude. A vjerujem i da je vecini ljudi jasno.

Ono sto je porazavajuce jeste ova skromna - parola akcija navijacke Srbije. Da li sam ja u tripu, ali pretpostavljam da bi prije nekih 10-15 godina navijaci u ovakvoj prici bili jedni od agresivnijih po pitanju odbrane i zemlje i drzave i naroda, a sada je sve to na nekim malim parolama, u cosku tribine, onako u tisini.. Neki cak i bez toga. Gdje je nestao taj navijacki bunt, gdje je nestala ta navijacka hrabrost, izgleda da su sa odronom drustva isto tako prosli i navijaci i njihov mentalitet.

Sto na kraju ni ne cudi, kad malo pogledas iz drugog ugla i kad vidis kakva je medijsko - represivna kampanja izvrsena zadnjih 10 godina na navijace, vjerovatno se svi susrecemo sa nebuloznim nova rs - n1 smisljenim konstrukcijama kako su navijaci ovi i oni. Sad je svaki olos koji je spreman nesto uraditi za pare navijac.


Ono sto je bitno, sto pored svih spinova, lazi, petljanja, pored cinjenice da sad upalite TV i nemoguce je da pronadjete bilo kakvu informaciju o bilo kakvim protestima, opet imamo taj nas slobodarsko - ustanicki duh i opet imamo rijeke ljudi na ulicama i rijeke ljudi sto ne zele da cute i sto ne mogu da gledaju nepravdu i sve ostalo. Mislim da su sebi zakucali poslednji (ili jedan od poslednjih) ekser u kovceg sa onim motkama i cekicima. Kad pogledam ostale drzave i narode gdje je ovaj korporacijski monstrum opstao (australija cile itd) trebamo jednom makar biti ponosni na nas duh. Bravo Srbi i za vikend jos jace !!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Nov 30, 2021 12:38 pm

ako se pitas gde je nestao, pogledaj malo bolje. Tu je, samo sa druge strane.
Nemojmo svaljivati sve na period represije tokom 2000/tih, i posle 2010 je navijacka scena bila izuzetno jaka. A onda se desilo to sto se desilo, uhlebljivanje.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Tue Nov 30, 2021 2:55 pm

čompika wrote:Tu je, samo sa druge strane.

:!:

Jel su imali parolu Delije ili Grobari protiv Rio Tinta ?

rodney
Posts: 31
Joined: Thu Oct 18, 2018 2:40 pm

Re: Вести

Postby rodney » Tue Nov 30, 2021 4:48 pm

lost&found wrote:
čompika wrote:Tu je, samo sa druge strane.

:!:

Jel su imali parolu Delije ili Grobari protiv Rio Tinta ?

Samo rad na sebi, i mobilizacija https://informer.rs/sport/c-zvezda/6560 ... e-marakanu

User avatar
enbidzi1
Posts: 112
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:08 am

Re: Вести

Postby enbidzi1 » Tue Nov 30, 2021 5:06 pm

Pa da, prepolovio se kop, i sad moraju da izmisljaju mobilizacije sa ali ekspresa, mrznjom prema Partizanu i satro nekakvim borbama protiv saveza, koji je izgleda rezervisan samo za predsednika koji je generalstabu po volji. Mada i ako za mandata njihovog čoveka Partizan ne daj boze osvoji titulu, lako oni i tog tipa proglase Grobarom.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Nov 30, 2021 5:23 pm

Meni su neverovatni likovi koji su trenutno uz vlast povodom ove stvari, posebno Beogradjani kojima je vazduh zagadjen do mamine picke, grad koji je bio najzagadjeniji na SVETU nekoliko dana. Pa i ti udišeš isti taj vazduh mamu mu jebem. Ja sam prvi glasao za Tomu protiv Tadića pa sada idem na ove proteste. Ljudski je reći jebi ga zajebao sam se, ajde sada nešto da se menja kada ni ovo ne valja. Neverovatno da neki ljudi dozvoljavaju da im deca udišu ta govna zarad nekog pisljivog posla. Ugostitelj iz mog grada naterao konobare da idu na miting SNS, kažu morao sam, pa ja ne bih otišao po cenu života a ne posla. U inat bi otišao na protest jer me ucenjuje.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Tue Nov 30, 2021 6:04 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Ljudski je reći jebi ga zajebao sam se, ajde sada nešto da se menja kada ni ovo ne valja.

Ovo je 50x zdraviji stav i razmisljanje nego sakrivanje iza "necu da glasam, svi su isti, necu da posle budem odgovoran za postupke onih za koje sam glasao itd". Samo ne treba cekati 10 godina da bi se zaključilo kako "ne valja", valjda je bilo jasno i pre 4-5-6 god u kom pravcu sve ovo ide. Kao da je tesko nastaviti da pratis politiku (na visem nivou, nikako na dnevnom, to je pogubno) i na sledecim izborima glasas za drugu opciju, ako su ti za koje si glasao zglajznuli, a zglajznuce 99.99%, ali ako znaju da ce biti kaznjeni vec na sledecim izborima, mozda ipak budu malo manje bahati i lopovi. Mozda.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Nov 30, 2021 6:55 pm

Pa pre 4-5-6 godina sam i glasao protiv njih. Mišljenja sam da kod nas treba menjati vlast na svake 4 godine jer se posle toga svi osile, pa tako dok se ne nađe neko normalan.
Edit: Inace mislim da sam uspeo da ubedim dedu da glasa protiv SNS barem na lokalnom nivou. Nadam se do izbora da ću uspeti nekako da ga ubedim da glasa protiv Vučića, ali to će biti malo teža misija.
Last edited by Bolesni^od^ljubavi on Tue Nov 30, 2021 6:59 pm, edited 1 time in total.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Tue Nov 30, 2021 6:57 pm

enbidzi1 wrote:Pa da, prepolovio se kop, i sad moraju da izmisljaju mobilizacije sa ali ekspresa, mrznjom prema Partizanu i satro nekakvim borbama protiv saveza, koji je izgleda rezervisan samo za predsednika koji je generalstabu po volji. Mada i ako za mandata njihovog čoveka Partizan ne daj boze osvoji titulu, lako oni i tog tipa proglase Grobarom.


Kampanja je u jeku prioriteti su ipak prioriteti, bice vremena i za tribinu
Често одем до на село

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Tue Nov 30, 2021 7:27 pm

Jel samo u Beogradu protest u subotu ili u svim gradovima?

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Nov 30, 2021 7:36 pm

Ne znam gde ce biti, ali mi sa nekoliko kola idemo u Beograd svakako. Ako mogu botovi iz unutrasnjosti na miting u arenu, mozemo i mi na proteste.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Tue Nov 30, 2021 7:38 pm

Navodno dosta pandura otvorilo bolovanje, da ne moraju da se blamiraju za vikend :mrgreen:

Baklja
Posts: 48
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:59 am

Re: Вести

Postby Baklja » Wed Dec 01, 2021 8:28 am

lost&found wrote:
čompika wrote:Tu je, samo sa druge strane.

:!:

Jel su imali parolu Delije ili Grobari protiv Rio Tinta ?

Naravno, evo sad obe tribine spremaju hologramske koreografije koje ce se videti iz svakog dela planete. Jbes pare, dilove, kombinacije, firme, spasavanja od robija jer je zdravlje najvaznije.

rodney wrote:Samo rad na sebi, i mobilizacija https://informer.rs/sport/c-zvezda/6560 ... e-marakanu

Bas me cudi sto je odavno sve manje i manje ljudi na severu. Eto, prosto za rubriku verovali ili ne.


Usta sam razvalio sve ove godine objasnjavajuci narodu da nisu svi navijaci kupljeni jer i u svom okruzenju imam i ozbiljnih ultrasa i jos ozbiljnijih huligana koji bi pre pojeli sopstveno govno nego se prodali za kes, kolica, dilove i pre bi se roknuli nego sto bi napadali sopstveni narod.

Ljudi jos uvek nisu svesni KOLIKO je ozbiljna situacija u ovoj drzavi, koliko je OPASNA prica oko zagadjenja, rudnika, zakona itd i da smo SVI u OZBILJNOM problemu.
Da li znate da je jedna od 40 potencijalnih lokacija za nove rudnike nalazi negde oko Avale kao i da je poluprecnik delovanja rudnika ( ne znam tacno kako se to zove ) 200km?
Ljudi, o cemu pricamo?
Mi imamo OZBILJAN Problem sa drzaviomkoju vode ovi idioti sa svojom legalnom i nelegalnim vojskom.
Shvatite da nam je bulja u velikom problemu a samo mi biramo da li cemo biti jebani.....ili cemo konacno mi poceti da jebemo.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Wed Dec 01, 2021 9:26 am

Kad smo vec kod zagadjenja, jel postoji neki info o zagadjenju vazduha kod nas u periodu od pre 5-10-15 godina, da vidimo sta se tu desava?

Takodje da li su sajtovi za merenje zagadjenja kojima se pojedini vode relevantni ili kako kaze draga nam ministarka da kurcu ne valjaju?

Ima li koga uopste ko se stvarno bavi time ili su web strucnjaci?
Често одем до на село

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Wed Dec 01, 2021 9:52 am

Problem je sto su ove nase jajare od politicara spremne na sve, samo da ostanu u fotelji.

Oni svakako ne zive u realnosti, tako da unistavanje zemlje na njih nema nikakav efekat. Bas sam jednom dozivio da cekam u nekoj guzvi u saobracaju i da tada prolazi jedan od politicara pod pratnjom i rotacijom - naravno zaobilazi guzvu. Pa za njih ni guzve nema, majku im lopovsku, dovoljan primjer koliko su se otudjili od naroda.
Vjerujem da ako se u subotu i eventualno nedjelju izvrsi pravi pritisak i dovoljno ljudi bude na ulici da ce pasti ovi zakoni. Cim oni pricaju o protestima toliko, znaci da su se ukenjali od istih.

A na stranu svaka podjela, ko ima i gram dostojanstva trebao bi biti na ulici za vikend. Jebote uzece ti kucu i jos ce te izgaziti sto si im nesto rekao povodom toga.. Van svake pameti je sto je jedna zemlja i pokusala da donese takav zakon.

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Вести

Postby Druidid » Wed Dec 01, 2021 11:22 am

1958 wrote:Kad smo vec kod zagadjenja, jel postoji neki info o zagadjenju vazduha kod nas u periodu od pre 5-10-15 godina, da vidimo sta se tu desava?

Takodje da li su sajtovi za merenje zagadjenja kojima se pojedini vode relevantni ili kako kaze draga nam ministarka da kurcu ne valjaju?

Ima li koga uopste ko se stvarno bavi time ili su web strucnjaci?


Mogu samo da tvrdim za Uzice jer sam tamo odrastao, kad god su bila merenja kvaliteta vazduha i to koliko se secam od nekih zvanicnih institucija, vazduh je bio nesto ultra visoko rizican i to zadnjih 20-30 godina. Pricam o zimskom periodu kada je zagadjenje najvece.
I danas kada je Beograd zvanicno u top 10 najzagadjenijih gradova na svetu, verujte da je vazdusna banja u odnosu na Uzice, a sigurno i jos neke gradove po Srbiji.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Dec 01, 2021 11:39 am

Baklja wrote:
lost&found wrote:
čompika wrote:Tu je, samo sa druge strane.

:!:

Jel su imali parolu Delije ili Grobari protiv Rio Tinta ?

Naravno, evo sad obe tribine spremaju hologramske koreografije koje ce se videti iz svakog dela planete. Jbes pare, dilove, kombinacije, firme, spasavanja od robija jer je zdravlje najvaznije.

rodney wrote:Samo rad na sebi, i mobilizacija https://informer.rs/sport/c-zvezda/6560 ... e-marakanu

Bas me cudi sto je odavno sve manje i manje ljudi na severu. Eto, prosto za rubriku verovali ili ne.


Usta sam razvalio sve ove godine objasnjavajuci narodu da nisu svi navijaci kupljeni jer i u svom okruzenju imam i ozbiljnih ultrasa i jos ozbiljnijih huligana koji bi pre pojeli sopstveno govno nego se prodali za kes, kolica, dilove i pre bi se roknuli nego sto bi napadali sopstveni narod.

Ljudi jos uvek nisu svesni KOLIKO je ozbiljna situacija u ovoj drzavi, koliko je OPASNA prica oko zagadjenja, rudnika, zakona itd i da smo SVI u OZBILJNOM problemu.
Da li znate da je jedna od 40 potencijalnih lokacija za nove rudnike nalazi negde oko Avale kao i da je poluprecnik delovanja rudnika ( ne znam tacno kako se to zove ) 200km?
Ljudi, o cemu pricamo?
Mi imamo OZBILJAN Problem sa drzaviomkoju vode ovi idioti sa svojom legalnom i nelegalnim vojskom.
Shvatite da nam je bulja u velikom problemu a samo mi biramo da li cemo biti jebani.....ili cemo konacno mi poceti da jebemo.

Baklja skupljaj onda ekipu i u subotu na protest. Moja ekipa koja je navijački neaktivna već 7-8 zbog svog sranja među nama grobarima će doći u subotu. Doduše ne cela, jedan deo, ali opet bar nešto.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests