Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Mon Feb 19, 2018 4:07 pm

Sto pravite dramu jbt, zar ne sme ni da se pomene prica o Kosmetu, tome i sluzi forum valjda.
Inace ta brojka o 2 milona siptara je totalno nerealna, jer se popis nikada nije radio. Npr, na poslednjim izborima pravo glasa ima 1.3 miliona "gradjana Kosova", a na izbore izaslo manje od 400 hiljada. Ja sam ubednjen da je ta brojka Siptara dole cista manipulacija, i da migriraju po regionima u skladu sa potrebama.

scampia
Posts: 67
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Вести

Postby scampia » Mon Feb 19, 2018 4:30 pm

Desnoruki levak wrote:Naravno da ste sanjari , jer to o čemu pričaš je u rangu želje da vojvodina osvoji ligu šampiona, da ti Sofija Vergara jedan dan pokuca na vrata i traži da je jebeš itd itd...tako mali perica zamišlja svet u kojem živi. Totalni diskonekt od realnosti.


Image
Last edited by scampia on Mon Feb 19, 2018 4:31 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Mon Feb 19, 2018 4:30 pm

Ај пошто сам видео да је моје паламуђење о предстојећем "трајном решењу" покренуло неку полемику да напишем само још коју. Каже неко ви сте сањари, шансе ко да Воша освоји ЛШ.. итд итд. Само једно питање- а колико је реално било за Шиптаре рецимо 1980. да ће 28 година касније имати де факто самосталну државу признату од целог западног света? Реалност се мења и креира, вољом. Колико је реално било почетком 20тог века да Јевреји добију своју државу? Је л знате колико- онолико реално колико су они спремни да живе у факинг Тел Авиву где сваки час неко одлети у ваздух, да служе армију онолико дуго колико служе итд итд. Зато се од нас ово сад и тражи, тражи се да у глави раскрстимо са тим да КиМ више никада неће бити наша, и видим фино то иде. "То је давно изгубљено, то је изгубио Слоба, то је изгубио Тито, Аркан, Шешељ, пичка плава материна" Па што нас онда оволико турирају да га признамо кад је све већ решено у прошлости?
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Вести

Postby B.Centrale » Mon Feb 19, 2018 4:40 pm

bologna centrale

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Mon Feb 19, 2018 4:46 pm

И тај дефетизам је толико узео маха да је евидентан на сваком кораку невезано за КиМ и ратове или било шта слично. То је генерално проблем у Србији. Јебу нас са свих страна и нико се не буни, а ова мантра ''а што ти не кренеш први'' је све учесталија. Нико неће да се замера сви само ћуте и трпе, а ако се неко дрзне да каже било шта супротно одма скачу ови ''а што ти ово или оно...''. И није то резервисано само за интернет, тако је и ван њега. Па јебени страначки ботови тероришу читаву Србију и сви ћуте или им се приклањају. Зову телефоном, долазе на кућу и сви ћуте и трпе. И један се дрзне да их изнапушава и ухапсише га, а јел га било ко подржао? Јесте курац. :) Па кад је постало нормално да те јебе страначки бот у рођеној кући како онда очекивати да ће било ко да брани територију на коју у животу није крочио?

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Mon Feb 19, 2018 4:49 pm

Ako nisi za rat ne mora da znači da si ga priznao. Kakve su to gluposti? Zato večito loše prolazimo jer nikad ne znamo da malo sačekamo i hladne glave razmislimo. Jednostavno, rat trenutno nije opcija a čak i ako bude rata opet ostaje teritorija puna šiptara. Ako se kojim slučajem oteraju svi šiptari i ostanu samo Srbi, zemlja će biti prazna jer nas jednostavno premalo ima dole a deca se ne rađaju toliko koliko bi trebalo. Pa ti isti Srbi koji su otišli odatle neće da se vraćaju dole sve i da im daš praznu I očišćenu zemlju. A da se ne dotičemo teme kao što je ekonomija. Treba mnooogo stvari da se reši dole pre nego što se i pomisli na rat i bilo kakvo oslobađanje zemlje. A ljudi koji se lože na rat niti bi se borili niti bi da mogu išli da žive tamo ako je to za dobro Srbije. Prosto, šuplje priče likova sa šupljim mozgovima. I još jednom, nije sve crno ili belo, ne znači da je neko priznao Kosovo ako samo realno razmišlja.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Mon Feb 19, 2018 4:57 pm

Само рат нас спашава, нема ту шта да се чека, прво грађански, а онда са околним народима.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Вести

Postby хајка » Mon Feb 19, 2018 4:57 pm

Ne kazem ja da je sanjarenje imati stav da je Kosovo Srbija, ne okrecite pricu. Pricamo o Micari i ostalim koji bi sad ratovali i vratili to ratom, e to je Rambo i Expandibles fikcija. Po meni, treba raditi na tome, pocevsi od skola, pa od kuce i da drzava stoji iza toga. Kad ste poslednji put culi da neka javna licnost kaze da je Kosovo Srbija, u nekom svom nastupu, na koncertu i slicno? Toga kod nas nema, a ne da ratujemo za to. Sa kojom drzavom, sa kojom ekonomijom? Ne postoji taj duh u narodu, a jos kad narod cuje neke price o ratovima, a jos smo umorni i ubijeni od prethdonih, tek onda nece biti duha da se Kosovo uopste spominje.

Image

A za ovu ekipu. Jel vi stvarno mislite da je rat to sto ti prsnes jednog dana jer te je devojka prevarila i odes u rov i puskaras se sa nekim tamo preko, i da je to ceo rat? Sta ces sutra ako napravis dete, a krene rat, pa ga ostavis samog sa majkom a zemlja u rusevinama, pod embargom, zatvorena, u radnjama nema hleba ni mleka, ako ti detetu treba neki lek ne daj Boze, pa ni struje ni vode i odlasci u podrume i sklonista. Micara, jel bi ti stvarno zeleo tvojoj deci takvo detinjstvo i odrastanje? Ako smo mi imali takvo, zasto bi to cinili njima? Zar nije patriotizam da radis na tome da se to ne ponovi?

Srbija nije spremna za rat pa jos 30 godina sigurno, a i tada ako smo spremni treba dobro videti sta dobijamo a sta gubimo. Kosovo smo za sad izgubili.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Вести

Postby хајка » Mon Feb 19, 2018 4:58 pm

Влада Паликућа wrote:Само рат нас спашава, нема ту шта да се чека, прво грађански, а онда са околним народима.


I ti ga lepo posmatras na live streamu na youtubu i navijas preko komentara.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Mon Feb 19, 2018 5:00 pm

„Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da im ga damo? Ako je njihovo, zašto nam ga otimaju? A ako već mogu da ga otmu, zašto se toliko ustručavaju?“ Matija Beckovic
Pametnom dosta, dakle Kosovo kao drzava moze da opstane i to zaista postane samo i iskljucivo samo ako Srbija prizna tu kvazi drzavu. Jer u UN nece uci nikada, u EU nece uci nikada jer je blokiraju Rusija,Kina,Spanija a i klima se menja i u Austriji a uskoro nadam se i u Nemackoj . Slovacka,Ceska,Poljska i Ukrajina takodje imaju stavove po pitanju kosmeta koji idu nama u prilog neki su priznale samo pasose ,neki nisu priznali nikada niti ce zbog svoje situacije a neki ce biti primorani zbog svojih gradjana da povuku priznanje. Rusija i vecina drzava Azije kao i juzne Amerike ne priznaju Kosovo!
Image
Plavo su zemlje koje su priznale Kosovo.
Misilm da Srbija ima mnogo bolju situaciju nego sto se to nama servira i da je raspolozenje u svetu dosta drugacije pre 10 godina a pogotovo se razlikuje od onog od 1999 goidne.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Mon Feb 19, 2018 5:10 pm

Влада Паликућа wrote:Само рат нас спашава, нема ту шта да се чека, прво грађански, а онда са околним народима.
Ja te pitah nešto.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Mon Feb 19, 2018 5:12 pm

Xajka a u kakvom su raspolozenju Siptari? Nemaju vojsku,nemaju narod,nemaju leba da jedu,nemaju ekonomiju,nemaju maricu a ne oklopno vozilo. Pomoce im Albanci? Mozda hoce ali u kom broju? Sa kojom vojskom? Albanija je ekonomsi jos ugrozenija od nas, narod vecinski nebi ratovao ni za svoju Albaniju a kamoli za Kosovo. Cak i da hoce da ratuje opet postavljam pitanje koliki je to broj i koliko je to oruzja? Amerika,velike sile i ostala zgadija nebi prstom mrdnule! Mislis da bi sada nemci kao 99 prvi krenuli na Kosmet? Nebi se kladio. Amerikanci imaju Siriju, Ukrajinu,Rusiju i jos 100 zarista sirom sveta koja su im preca od usranog Bondstila i malenog Kosova. Da li bi nam Rusija pomogla u nekoj situaciji , pa ako bi imala korist sigurno da bi!
Sta bi se desilo da nasi krenu iz 3 pravca upad na Kosovo? Stvarno neko ovde misli da bi "ratovali" alo druze u 3 ujutru cujes da je srpska vosjka iz 3 pravca upala na ksmet i da su na pola sata od Pristine. Siptari bi se spkaovali i pobegli. A Srbi bi stali i rekli e sada da se dogovaramo i ppregovaramo. Za to smo imali 2 dobre prilike kada je bio onaj pogrom Srba na komsetu i kada su proglasili 2008 nezavisnost, samo nase vodje nemaju muda!

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Вести

Postby хајка » Mon Feb 19, 2018 5:14 pm

Nikodije wrote:Xajka a u kakvom su raspolozenju Siptari? Nemaju vojsku,nemaju narod,nemaju leba da jedu,nemaju ekonomiju,nemaju maricu a ne oklopno vozilo. Pomoce im Albanci? Mozda hoce ali u kom broju? Sa kojom vojskom? Albanija je ekonomsi jos ugrozenija od nas, narod vecinski nebi ratovao ni za svoju Albaniju a kamoli za Kosovo. Cak i da hoce da ratuje opet postavljam pitanje koliki je to broj i koliko je to oruzja? Amerika,velike sile i ostala zgadija nebi prstom mrdnule! Mislis da bi sada nemci kao 99 prvi krenuli na Kosmet? Nebi se kladio. Amerikanci imaju Siriju, Ukrajinu,Rusiju i jos 100 zarista sirom sveta koja su im preca od usranog Bondstila i malenog Kosova. Da li bi nam Rusija pomogla u nekoj situaciji , pa ako bi imala korist sigurno da bi!
Sta bi se desilo da nasi krenu iz 3 pravca upad na Kosovo? Stvarno neko ovde misli da bi "ratovali" alo druze u 3 ujutru cujes da je srpska vosjka iz 3 pravca upala na ksmet i da su na pola sata od Pristine. Siptari bi se spkaovali i pobegli. A Srbi bi stali i rekli e sada da se dogovaramo i ppregovaramo. Za to smo imali 2 dobre prilike kada je bio onaj pogrom Srba na komsetu i kada su proglasili 2008 nezavisnost, samo nase vodje nemaju muda!


Da tebra, i jos pustimo Legiju i pozovemo ove iz blokova i sve ekipe se ujedine i tebra u 7 ujutru pravimo rostilj i pijemo rakiju u Peci.

Ajde deco, odspavajte malo...

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Mon Feb 19, 2018 5:20 pm

Pa nzm da li si nekada bio na Kosmetu? Ja sam bio 3-4 puta. Bio sam u enklavama i bio sam u Mitrovici i veruj mi da mi nemamo uopste predstavu oko Kosmeta! Stvarno mislis da bi se Rosu borila sa vojskom? Stvarno mislis da su siptari spremni i toliko organizovani da pruze na prepad bilo kakav otpor? A to deco, ja mislim da sam stariji od tebe ali prijami kada me neko nazove detetom,osetim se ponovo tinejdzerom.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Вести

Postby Очајник » Mon Feb 19, 2018 5:39 pm

Nikodije wrote:Sta bi se desilo da nasi krenu iz 3 pravca upad na Kosovo? Stvarno neko ovde misli da bi "ratovali" alo druze u 3 ujutru cujes da je srpska vosjka iz 3 pravca upala na ksmet i da su na pola sata od Pristine...

Ja се све плашим да би у року од пар дана Космет био преплављен муџосима из целог света. Њима само они могу помоћи, муџоси и саудијске паре.
Нексоне, ја колико знам, војсци СРЈ никад није био проблем нешто да очисте и да уђу у неко насеље са полицијом, али та војска је контролисала само већа насеља и путне правце, а около припадника овк мали милион. Напусте село у збегу као војници, пар дана касније се врате као цивили.

Дипломатијом се Космет неће вратити и крај, а ко што рече Мићара, ако већ нема народа, онда да се боримо за природне ресурсе. Лепо је оно ђубре Лазански приметио, па није Уједињено краљевство ушло у рат са 10000км удаљеном Аргентином око Фолкланда само зато што је доле било 5000 енглеза и дупло више оваца.
Last edited by Очајник on Mon Feb 19, 2018 5:45 pm, edited 2 times in total.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Вести

Postby хајка » Mon Feb 19, 2018 5:42 pm

I onda se bunite kad cujete da ste sanjari...

Tvrdis da ce Rusija da pomogne a NATO misija sa Kosova da ne mrdne prstom, izvor je verovatno mali Joca iz kraja koji je bio na work and travelu i tamo je cuo dok je konobarisao. Dakle, pustili bi nas i Ruse da proteramo 2 miliona civila u 2018 godini u susednu drzavu Albaniju, da pobijemo, pohapsimo, postavimo cvrstu granicu, napravimo skupstinu Srbije u Pristini i sve to pre osvajanja svetskog prvenstva u fudbalu u Moskvi gde dobijamo Nemce 3:0.

I onda zazvoni alarm za budjenje, ali bolje snooze na jos 5 minuta...
Last edited by хајка on Mon Feb 19, 2018 5:44 pm, edited 3 times in total.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Mon Feb 19, 2018 5:42 pm

Па и то кад питаш неког да ли је за рат и да ли би ишао у рат Брђо није једноставно питање. Нико нормалан није за рат под оваквим околностима где поред тога што немаш подршку споља немаш ни војску нити актуелна власт стоји иза те идеје. То не значи да човек који је за рат не би у исти отишао. Не морате одма људе напушавати да су дебили само зато што не мисле исто као ви. Сигурно свако од нас зна људе који би сутра да затреба отишли у рат као што зна и оне који би сутра да треба да се ратује отишли што даље. Неки од њих на обе стране би то чинили безусловно, а неки би реаговали сходно околностима. Да се не лажемо ни најлуђи заговорници рата не би у исти кренули под оваквом врховном командом. :mrgreen:

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Mon Feb 19, 2018 5:54 pm

Ma daj Xajka, kojih bre 2 miliiona siptara ko je to vama rekoa da dole ima 2 milke sipaca? Pa ko bi rekao da ce Srbi mirno gledati kako im proteruju 200 000 Srba iz Krajine i da Sloba necu kurcem mrdnuti?! Ko bi rekao da ce Srbi 2004 i 2008 stati na protesnim notama? Dok su im palili crkve,kuce,manastire i porterivali narod i ubijali. Pa se to desilo. E sada to isto moze da se desi i njima veruj mi. Nema sta da proterujes siptare , neki bi otisli a neki ne bi, ostali bi u kucama i civili nemaju sta da se diraju, uspostavis sviju privremenu vlast i pozoves na dijalog ali samo sa mnogo boljjih pozicija mozes da pregovaras. Sada su nase pozicije ocajne i dok na terenu nesto ne uradimo jbg nemamo neke sanse u pregovorima. Ali ovo preterivanje oko nemoci nase vojske,policije, oko bola u kurcu kod naroda itd...to je isto klasicna prica SNS botova i medija. Pa jbt diglo se hiljadu ljudi kada su bile poplave , pa jbt hiljadu Srba je islo da ratuje na istok Ukrajine! Digla se ona omladina koja je pijuckala duzu sa toplim mlekom i cedjenu po kladionicama, isli da brane Sabac,Obrenovac do guse u blatu i vodi. Moramo biti malo optimisti. Ja bi isao prvi u rat ako bude zdrava prica sa jasnim ciljem i planom. Sa vrhovnom komandom koja me nece izdati i prodati i sa rukovodstvom drzave koje nece sutra nase pobede eventualne na terenu prodati i predati za zelenim stolom.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Вести

Postby хајка » Mon Feb 19, 2018 6:11 pm

Zaboravljas samo jednu malu sitnicu, mali jedan detalj, nebitan skroz, ali eto tu je, Amerika i NATO.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Mon Feb 19, 2018 6:27 pm

Nikodije wrote:Ja bi isao prvi u rat ako bude zdrava prica sa jasnim ciljem i planom. Sa vrhovnom komandom koja me nece izdati i prodati i sa rukovodstvom drzave koje nece sutra nase pobede eventualne na terenu prodati i predati za zelenim stolom.


Независно од тога да ли се слажем с тобом или не, искрено не верујем да постоји и један рат у историји који задовољава ове твоје услове, то се једноставно не да знати унапред. А кад узмеш искуства које имамо у новјој нашој историји, тек онда се дешава попишавање. А кад на крају узмеш у обзир наше садашње вођство, боље стварно да тражиш да Воша узме ЛШ :lol: Суштина онога што хоћу да кажем, то чим постане питање рационалне одлуке, а не вере и обавезе, танка прича.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests