Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
thug4life
Posts: 41
Joined: Sat Jan 30, 2016 8:30 pm

Re: Вести

Postby thug4life » Tue Feb 20, 2018 3:43 pm

E ali zamislite i da dodje rat i da samim tim dodje i do mobilizacije , ta mobilisana vojna snaga je krajnje nesposobna za bilo kakav rat. Evo prvi ja , kako bilo kome da pomegnem i uradim bilo sta korisno kad ne znam ni promjeniti sarzer na puski, rasklopiti istu a kamoli da pucam. Osim pokretne mete nista drugo ne bih bio, a takvih bi bilo 95 % mobilisane vojne snage. A da ne pricam o moralu, mislim da kad bi prvi mrtvi pao pored mene bacio bih pusku i rekao ovo nije za mene , i prikljucio se migrantima. A tek ko bi vodio sve te ljude , koliko su nam uopste sposobni oficiri. Od 10- ak ljudi koji su u vojsci koje poznajem svi su preko veze u istoj. Truli smo iznutra nevjerovatno, a da ne pricam o vanjskoj sili koja je sva uz nase komsije pocev od nata pa dalje. Rusi kakvi Rusi sta oni imaju da stite ovdje ? NIsta, nisu se umjesali ni u jedan rat osim onih koji su im maltene u dvoristu. Tako da saveznike i nemamo. Jedina nam je sansa da ojacamo ekonomski , bez toga smo niko i nista. Jaka ekonomija ti omogucava lobiranje, naoruzavanje , i stvaranje saveznistva i milion jos nekih uslova. A ekonosmki cemo biti jaki , znate kad ? Nikad. Jer smo supacki i neradnicki narod i ko kaze drugacije laze samog sebe. Samo se osvrinite oko sebe svi gledaju neke kombinacije kako nekog prevrnuti , niko nece da radi osim ako ga zadnja muka nije natjerala na to. Takav je onaj najveci sljam po ulici, takva nam je i vlast samo su odjela razlicita. Crno nam se pise i bice nam jos gore, srce mi se cjepa zbog toga ali tako je.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Tue Feb 20, 2018 4:36 pm

thug4life wrote:E ali zamislite i da dodje rat i da samim tim dodje i do mobilizacije , ta mobilisana vojna snaga je krajnje nesposobna za bilo kakav rat. Evo prvi ja , kako bilo kome da pomegnem i uradim bilo sta korisno kad ne znam ni promjeniti sarzer na puski, rasklopiti istu a kamoli da pucam. Osim pokretne mete nista drugo ne bih bio, a takvih bi bilo 95 % mobilisane vojne snage. A da ne pricam o moralu, mislim da kad bi prvi mrtvi pao pored mene bacio bih pusku i rekao ovo nije za mene , i prikljucio se migrantima. A tek ko bi vodio sve te ljude , koliko su nam uopste sposobni oficiri. Od 10- ak ljudi koji su u vojsci koje poznajem svi su preko veze u istoj. Truli smo iznutra nevjerovatno, a da ne pricam o vanjskoj sili koja je sva uz nase komsije pocev od nata pa dalje. Rusi kakvi Rusi sta oni imaju da stite ovdje ? NIsta, nisu se umjesali ni u jedan rat osim onih koji su im maltene u dvoristu. Tako da saveznike i nemamo. Jedina nam je sansa da ojacamo ekonomski , bez toga smo niko i nista. Jaka ekonomija ti omogucava lobiranje, naoruzavanje , i stvaranje saveznistva i milion jos nekih uslova. A ekonosmki cemo biti jaki , znate kad ? Nikad. Jer smo supacki i neradnicki narod i ko kaze drugacije laze samog sebe. Samo se osvrinite oko sebe svi gledaju neke kombinacije kako nekog prevrnuti , niko nece da radi osim ako ga zadnja muka nije natjerala na to. Takav je onaj najveci sljam po ulici, takva nam je i vlast samo su odjela razlicita. Crno nam se pise i bice nam jos gore, srce mi se cjepa zbog toga ali tako je.



Ово су опасне идеје, ово су опасне фреквенције.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby Драгољупче » Tue Feb 20, 2018 4:49 pm

Ми не можемо са шиптарским пекарама да се изборимо, какав црни рат.

majasno
Posts: 51
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: mongolija

Re: Вести

Postby majasno » Tue Feb 20, 2018 4:51 pm

90% likova rodjenih posle 95-96 godine ne znaju da zakolju svinju (istranziraju polutku ,istope mast, naprave kobasice,kulen,urku,svarglu),pile, sto je najgore i ne smeju "jer se boje krvi" , ne znam ni sam koliko sam puta cuo ovakav izgovor... Ne znaju sami da promene gumu na autu , osigurac , da pokose trave , ispeku rakiju...

Neki dan citam kako sirotinju koja je primala socijalnu pomoc sahranjuju u peskirima i cebadima iako je socijalna ustanova uredno platila kovcege...
Zivimo u zemlji gde bi te rod rodjeni zajebao za 1000 dinara, gde brat bratu daje 100 eura na kamatu od 50%, u zemlji gde se ljudi prodaju za sendvic,kilogram praska za ves , 2 litre ulja... Gde Seselj, Vacic i druga bagra vaze za nacionaliste ... A vi hocete u jebeni rat? Sa kim , sa ovima sto ne smeju pile da zakolju ? Samo napred, Somi Vacic ce vas mobilisati ,ako ne vas onda vasu decu...
dan posle spida

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 20, 2018 5:04 pm

čompika wrote:
Nexon wrote:Ти си неки омладинац када се не сећаш. Није било сукоба муслимана и хрвата у Вареши 1992, то долази 1993. Али јесте било сукоба са једном војском 1992.
Да се разумемо, из свега што си написао, ти имаш потпуно другачију слику од рецимо 95% Срба који су били у рату.
И то могу да разумем, тако да ми постају јаснији твоји ставови.
Само морам рећи да ти је проодица имала среће да није завршила у Челебићу, Дретељу или нечему сличном на тој територији.

Da, eto vidiš na internetu se lako može naći šta je bilo 92. Ja nisam ni čitao, sve ovo što pišem je ono što su moji doživeli i pričali mi.
Koliko je sreće imala, imala je taman toliko da preživi. Za sve ostalo, baš i ne toliko.
Kakvu to sliku o ratu ima ostalih 95 posto Srba koji su bili na ratnim područjima, ako je suprotno od mojih upisa?
Da je rat dobar, i da trebamo ponovo da ratujemo?


Нигде нисам помињао рат већ си ти то помињао па ми постало занимљиво јер си уникатан по ставовима, навијању итд. Само ме занимало одакле си јер си сам тврдио да си избегао.
Додуше, после свега написаног са твоје стране то можда није тачно тј. можда су твоји родитељи избегли а не ти јер и сам признајеш да су ти они причали а не да си сам то доживео. Са тим сазнањима:

1) 1992 су заједно муслимани и хрвати борили око Вареши против Срба. Сукоб између хрвата и муслимана у Вареши креће 1993.

2) Очигедно је да си омладинац који се не сећа сукоба. Огромну већину Срба су хв и хво протерали и убијали од 1991-95 у БиХ и хрватској. Дакле, огромнa већина протераних Срба има другачију перцепцију догађаја од тебе. Конкретно логор Дретљ који су држали хос и хво за Србе 1992, као један пример.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Tue Feb 20, 2018 5:12 pm

izgleda da nexon bolje zna sta se desavalo tamo od ljudi koji su tamo ziveli :D

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 20, 2018 5:54 pm

Он је можда тамо живео као клинац али се не сећа ничега, што и сам признаје. Лепо је написао да је слушао од других шта се дешавало.
За разлику од мене који се добро сећам много чега из хрватске земље из тога периода.
Зато ми је био интересентан јер је сам покренуо ту причу па ме занимало пошто је изгледало као да је он све то доживео, тако пише на претходној страни.
А ти ако тврдиш да ово што је написано изнад са моје стране није тачно слободно изволи демантовати.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Tue Feb 20, 2018 6:01 pm

Necu da duzim oko price Kosova ovo je moj poslednji upis na tu temu, jer ovde vecina ljudi ima stav Cuti dobro je ili moze biti i gore. To nas je i dovelo do ovde. Kada dobijes platu 200e cuti moze i gore, kada ne dobijes platu cuti dobices sledecu valjda, kada ti podignu namete na sve zivo cuti da smo zivi i zdravi itd...Uzmu ti Kosmet,prodaju,odcepe kako god, ma ko ce da ratuje,ko ce to da vraca,nemamo mi nikakve sanse. Vazi ljudi ali onda se pomirite sa cinjenicom da smo amebe. Da smo nesposobni,sebicni,lenji,jadni i bedni. Pesimizam na sve strane. Necu da glumim forum ratnika, necu da pozivam i dizem bune preko foruma ali ako je ovakav stav na srpskatribina forumu onda je jasno kakav je stav naroda globalno gledano. Svima je najvazniji ekonomski deo, da se bolje zivi, da moze da se putuje,lepse oblaci, da mozes da imas lepse slike na Instagramu :D , da vozis bolji auto itd...Razumem to donekle ali druze ko ti brani da budes uspesan u poslu i da imas pare ali da budes nacionalnoo svestan i spreman da branis svoju zemlju i svoj narod ako do toga dodje. Mi smo govna od naroda kada kazem MI tu je cela ova usrana EX YU, idemo preko da peremmo guzice englezima za 2 soma evra, u rangu smo sa Filipincima i Rumunima. Uspesi su nam working travel bezanija u USA i brod sljake, baustel Nemacka i cuvar u Svici. Jebo nam pas mater! Dostojanstvo najskuplja rec kod Srba prodali smo je za saku evrica. I onda kako da nam bude bolje? Necemo da zrtvujemo 200 dinara a ne zivot za zemlju. Sreca nasa pa je i komsiluk u rasulu kao i veci deo Evrope inace bi sada bili po zbegovima i sa setom se secali proslih vremena.I da vise ne serem dacu neko i resenje na celu ovu situaciju po mom misljenju, covek svaki pojedinac mora da radi na sebi, da se obuci za neki posao,da zivi sto zdravije moze,da pronadje sebe i neguje svoju veru i tradiciju i da vaspitava i utice na svoj mikro svet sto bolje moze i onda mozda jednog dana budemo bolji ljudi i bolja zemlja!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Tue Feb 20, 2018 6:02 pm


User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Feb 20, 2018 6:28 pm

Da te ne kvotujem Nexone, lakše je ovako
Upravo to, klinac, malo dete, tako da sećanja deteta ne mogu biti verodostojna ni na koji način, ali i da si dete desilo ti se. Uglavnom, moji su to priživljavali dok sam ja bio klinac koji nije svestan toga, zajedno sa njima u zbegu i ratu. Ali mi nije pričao neki lik iza zadruge gde ispijamo pivo, nego roditelji i uža familija, tako da su informacije verodostojne i ličnije od članaka po internetu.

Neke stvari očigledno si izučavao samo preko interneta jer ne menjaš imena mesta po lokativu pravilno. Što ne mora nužno značiti da nisi u pravu, ako neko izučava ceo rat, naravno da nije mogao biti na svim mestima, ukoliko si uopšte bio u ratom zahvaćenim područjima, ali ne može se ni sve pročitati na wikipediji.
Moje drugačije stavove ne možeš objasniti što konkretno iz rodnog mesta nas je "samo" oterala vojska, a da nas nisu poslali u logor ili ubili pola familije. Mada je to slučaj samo sa mnom i sa kevom, da smo imali tu "sreću", a ne sa ostatkom familije. Ali ne bih dalje pisao jer mislim da je previše intimno pisanje koje neće biti konstruktivno.

Elem, ja bih ovde završio, ako si saznao šta te zanima.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Вести

Postby Swallow » Tue Feb 20, 2018 9:27 pm

Rođaci wrote:https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=02&dd=20&nav_category=167&nav_id=1361006

gospodin



Ovo sam video danas na tv-u sticajem okolnosti dok sam bio drugaru u poseti, ukoliko nije neka veća igra u pitanju i ako nije namešten skidam mu kapu!

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 20, 2018 9:52 pm

čompika wrote:Da te ne kvotujem Nexone, lakše je ovako
Upravo to, klinac, malo dete, tako da sećanja deteta ne mogu biti verodostojna ni na koji način, ali i da si dete desilo ti se. Uglavnom, moji su to priživljavali dok sam ja bio klinac koji nije svestan toga, zajedno sa njima u zbegu i ratu. Ali mi nije pričao neki lik iza zadruge gde ispijamo pivo, nego roditelji i uža familija, tako da su informacije verodostojne i ličnije od članaka po internetu.

Neke stvari očigledno si izučavao samo preko interneta jer ne menjaš imena mesta po lokativu pravilno. Što ne mora nužno značiti da nisi u pravu, ako neko izučava ceo rat, naravno da nije mogao biti na svim mestima, ukoliko si uopšte bio u ratom zahvaćenim područjima, ali ne može se ni sve pročitati na wikipediji.
Moje drugačije stavove ne možeš objasniti što konkretno iz rodnog mesta nas je "samo" oterala vojska, a da nas nisu poslali u logor ili ubili pola familije. Mada je to slučaj samo sa mnom i sa kevom, da smo imali tu "sreću", a ne sa ostatkom familije. Ali ne bih dalje pisao jer mislim da je previše intimno pisanje koje neće biti konstruktivno.

Elem, ja bih ovde završio, ako si saznao šta te zanima.


Одлично. Пошто ја немам појма а ти имаш онда лепо мени објасни како то изгледа бити на муслиманској-хрватској територији док се они боре против Срба у виду патриотске лиге, зелених беретки, хос-а и хв. Ја признајем да немам то искуство из рата. Имам малко пре рата и у ратној хистерији али нисам остао на хрватској територији.
Ти имаш скоро јединствено искуство па нека људи чују. Можда могу да нешто науче.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Feb 21, 2018 12:31 am

Očekivao sam više od tebe.
Neka pročitaju na wikipediji, možeš im ti poslati članke.
Nemam neku želju da dalje pišem, kao što rekoh dalje pisanje ne bi ovoj temi dalo na značaju.
Na kraju krajeva, lakše je gledati sve crno belo, a rat je sve nijanse između.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вести

Postby pertla » Wed Feb 21, 2018 1:41 am

Nikodije wrote:Da smo nesposobni,sebicni,lenji,jadni i bedni


Nego sta nego smo takvi,dodao bih jos pokvareni do srzi.na svakog postenog coveka,koji je u stvari izuzetak,dodje bar 10 pokvarenjaka
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Wed Feb 21, 2018 2:04 am

čompika wrote:Očekivao sam više od tebe.
Neka pročitaju na wikipediji, možeš im ti poslati članke.
Nemam neku želju da dalje pišem, kao što rekoh dalje pisanje ne bi ovoj temi dalo na značaju.
Na kraju krajeva, lakše je gledati sve crno belo, a rat je sve nijanse između.


Како си очекивао више ако си претходно рекао да немам појма?
Мени је искрено жао што ниси наставио своје писање да мене научиш и подучиш јер ја признајем да не знам како изгледа бити на територији оних који се боре против Срба.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Wed Feb 21, 2018 6:24 am

sto drndas coveka?ne staj mu na muku
mozda do`93 nisu mogli da napuste tu teritoriju
ne bi bili prva srpska porodica koja je drzana kao taoc,uostalom to se desavalo u sarajevu
i tamo je hvo izvlacio srbe i prebacivao
a imas i slucajeve kada su hrvatske zeleznice nesmetano isle preko srpske i prebacivale tehniku

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Wed Feb 21, 2018 10:17 am

Слажем се.
Али треба да зна да други имају другачији поглед и искуства.
Можда неко не може тек тако ширити љубав ако су њега и његову породицу три пута у 20. веку протеривали и убијали.
Иако је 2 пута након убијања и протеривања давана прилика за суживот.
Ко хоће да се дружи, јебава или шта већ са тим олошем нека то ради али нека не говори и не напада друге зато што неће јер везе нема како искуство имају ти други.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Wed Feb 21, 2018 11:51 am

Такође последњи упис што се тиче Космета....
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Вести

Postby Кум Жоржо » Fri Feb 23, 2018 10:34 am

Kako su prenijeli mediji, jedan od razloga je članstvo u NATOu. Sve u svemu, slava čovjeku!

http://www.vijesti.me/vijesti/usamljeni-vuk-ili-clan-organizacije-976992
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sat Feb 24, 2018 12:21 am

Слава му.
Од тога нема помоћи. Рекао бих да је многима ово упозорење, много је људи на ивици пуцања због свега.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests