Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Tue Aug 18, 2020 9:43 am

Bojim se da linija izmedju slobodoumlja i bezumlja nikad nije bila tanja.

Sto se tice Djokovica, njega ne samo da ne vidim okruzenog ekspertima, nego je covek dobro otisao u potpuno drugom smeru. Kako drugacije objasniti njegovu fascinaciju raznoraznim sarlatanima koje je dovodio na svoj instagram kanal i davao im medijsku paznju, mrtav ladan diskutovao o Dereticu kao o bilo cemu osim predmetu sprdnje, odlazi kod onog prevaranta u Bosnu da vidi "piramide" itd
Da li je to sve pod uticajem zene mu ili je kao i mnogi poznati i bogati ljudi pre njega prsao na neki svoj nacin mozemo samo da spekulisemo. Ono sto znam je da je opasno i potpuno neprikladno da neko ko ima tako veliki auditorijum daje izjave na tako ozbiljne teme kao sto je potpuno novi virus.
Njegov odgovor bi verovatno bio da zagrlis drvo i pojedes saku bobica pred spavanje i ujutro se budis kao zdrav covek.

I na kraju krajeva, covek je postavio direktno pitanje na koje naravno i dalje nema odgovora-Kao sto nikad nisam video odgovor od Nexona koji je to entitet koga on podrzava na nasoj politickoj sceni, od ravnozemljasa koji bi jebeni motiv imali da nas vekovima lazu da je zemlja okrugla, tako i dalje ne videh odgovor na to ZASTO bi nam namerno davali stetnu vakcinu? Ako im je motiv da masovno smanje ljudsku populaciju postoje neuporedivo laksi i sa njihove tacke gledista perfidniji nacini da se to uradi.

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Вести

Postby Смех младића » Tue Aug 18, 2020 10:59 am

Спимињеш Деретића као предмет спрдње а не спомињеш његовог гуруа Пепе Имаза.Деретић је врхунски историчар иако се не слажем баш са свим његовим тезама али ко смо ти или ја да оспоримо његов рад,знамо ли историју боље од њега или је матрица да све што се коси са бечко берлинском школом историје је шарлатанство?

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Tue Aug 18, 2020 11:30 am

Deretic je vrhunski pseudo-istoricar

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Tue Aug 18, 2020 11:39 am



:lol: :lol: :lol:

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Tue Aug 18, 2020 12:28 pm

MARKER wrote:Ма да, Новак, најбољи тенисер света, је окружен потпуним будалама из лекарског тима, потпао под њихов утицај и сад лупа глупости.

Тражи од Рођака оног лика са Харварда (он ти је ваљда довољно образован), што је на почетку ове пандемије страха причао како је немогуће направити вакцину, тј. да ће се вакцина за ковид пронаћи кад и вакцина за ХИВ. Харвард је ипак Харвард, како не веровати некоме са њега.

Или једноставно упалите тв и слушајте кона и кисићку. Верујте ''ауторитетима'', а на чињеницама.

Мислио сам да на овом форуму има слободоумних људи, али грдно сам се преварио, страх чини своје.


Ima nas brate, samo smo u hladu. :) Ja sam nakon prošle rasprave odustao. Već sam pisao, ako si uspio da upratiš, šta je problem današnjice i da nas ljudi kao ovi što tebe napadaju dosta koče u saznavanju bilo kakve istine.. Jer na svaku sumnju, svaki spomen nečeg isplaniranog, nečeg namještenog oni odmah i bez bilo kakvog razmišljanja odbacuju bilo kakav vid zapitkivanja sopstvenih uvjerenja i stavova, pa čak i kada se istina donese 'na tacni', i kao bjesni psi zapjene i napadaju 'teorije zavjere', 'mani me tih šupljaka' i slično. Nemoguće je uvjeriti nekoga u nešto, a on uopšte neće ni da razmisli o tome. Nažalost, ali tako je. Kod nekog je strah, kod nekog inat, a kod nekog ego.

Ja sam već prije ponovio, nije poenta da se vjeruje u nešto bez dokaza, poenta je da se ustaljeno razmišljanje dovede u pitanje. Jer kada dovedeš u pitanje neke stvari, možda onda neko se odluči i da istraži, kada istraži možda dođu i do dokaza i možda se i dokaže neka tvrdnja ili opovrgne. Problem je što čim se spomene nešto kao što ti sad guraš priču, odma se pojave ovi iz pasusa iznad i omalovažavanjem čak i sa podsmijehom obesmisle sve ono što si ti doveo u pitanje. Nešto nalik sadašnjoj vlasti.

Traženje pisanih dokaza mi je na nivou kao kada bi rekli da DB i UDBA nisu ubijali jer nema pisanih dokaza da su to radili..

A ove stvari tipa "sad ga ne bi rušio" su mi totalno van pameti. Poenta rušenja nije ko će doći, nego želja za promjenom. Kada čujem da neko ne bi rušio ljude iz vlasti za koje postoje milioni dokaza da su usrali sve što se može usrati naježim se.

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Вести

Postby Смех младића » Tue Aug 18, 2020 2:19 pm

SAO_Zeljin wrote:Deretic je vrhunski pseudo-istoricar


Појасни мало,како,зашто...Зато што се његово тумачење историје и догађаја коси са званичном историјом по којој су срби у 7. веку прешли карпате и побили све народе са Балкана и наметнули свој језик овима које нису успели да побију?А шкипетари који су заправо дошли са Кавказа у 10. веку уствари Илири са просечном висином 1.60???Логичније ми је Деретићево виђење ствари иако понављам не слажем се са баш свим његовим тезама него бечко берлинска и Порфирогенитова историја којом нас трују.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Tue Aug 18, 2020 5:32 pm

Ne postoji tumacenje istorije, postoji nauka istorija sa svojim metodama

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Tue Aug 18, 2020 7:41 pm

Историја је највеће смеће од науке, ето пример неко догађај од пре само 10 година, и у свакој држави другачије тумачење

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Tue Aug 18, 2020 9:31 pm

poludebilan si bio kad si samo vesti kacio
ovim ucestalim javljanjima si obrnuo super maria u levo

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Tue Aug 18, 2020 10:20 pm

Историја је наука, каква год да је , наука је, и има своја правила, методологију, начин на који се прикупља грађа, како се класификује, употребљава, како се пишу научни радови итд итд. Деретић није историчар, али је то најмањи проблем, проблем је што не поштује ни основне постулате науке којом покушава да се бави. Препоручујем ти да прочиташ књигу професора Радивоја Радића Срби пре и после Адама ако те занима колико је шупља прича тих самозваних аутохтониста.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Tue Aug 18, 2020 11:42 pm

Ма не верујем ја ни деретићу, лик претерује болесно, али ни тој лондон, берлин беч лажној историји ни најмање, фикрета у складу с надимком пали у зеницу и глуми шемсу, дегенериче

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Wed Aug 19, 2020 7:18 am

Sparina u agramu

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Wed Aug 19, 2020 10:36 am

фикрета wrote:Sparina u agramu

Омара у Какњу

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Wed Aug 19, 2020 11:04 am

istorija i medicina raskrinkane u nekoliko postova, a tribina ekspertski panel neeksperata se neće zaustaviti na tome

jedva čekam da demoliraju i fiziku, matematiku i hemiju

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Aug 19, 2020 11:21 am

to nema na jutjubu. ne moze da se izvrsi istrazivanje

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Wed Aug 19, 2020 11:28 am

MARKER wrote:Ма да, Новак, најбољи тенисер света, је окружен потпуним будалама из лекарског тима, потпао под њихов утицај и сад лупа глупости.

Тражи од Рођака оног лика са Харварда (он ти је ваљда довољно образован), што је на почетку ове пандемије страха причао како је немогуће направити вакцину, тј. да ће се вакцина за ковид пронаћи кад и вакцина за ХИВ. Харвард је ипак Харвард, како не веровати некоме са њега.

Или једноставно упалите тв и слушајте кона и кисићку. Верујте ''ауторитетима'', а на чињеницама.

Мислио сам да на овом форуму има слободоумних људи, али грдно сам се преварио, страх чини своје.


http://jelenadjokovic.com/sr/kako-sam-pronasla-mir-u-ekvadoru-i-u-sebi

Ja sam imala vrlo prijatno iskustvo sa šamanom po imenu Karlitas. Inače je umetnik i bavi se slikanjem fresaka i ikona po crkvama, kao i privatnim kućama imućnih Ekvadoraca. Sa njim sam provela nekoliko sati, pričajući o njegovim sposobnostima i njihovom korišćenju. Bio je vrlo fin i kulturan. Kada posmatra ljude, pričao mi je, gleda ih veoma stidljivo, jer može da vidi mnogo toga što ni sam ne želi da vidi, a verovatno ni ti ljudi to ne žele da mu pokažu. Pričao mi je na španskom, a ja njemu na italijanskom, i dobro smo se sporazumeli. Ume da tumači mandalu, pa je uspeo da protumači i crtež koji sam napravila tog jutra. Pričao mi je o otvorenosti mojih čakri i dao mi savete kako da kroz meditaciju otklonim neke energetske blokade.


Само отварање чакри !


kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Wed Aug 19, 2020 11:33 am

čompika wrote:to nema na jutjubu. ne moze da se izvrsi istrazivanje


Немој да си наиван :D


Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Вести

Postby Смех младића » Wed Aug 19, 2020 11:34 am

Занемарујем тактику wrote:Историја је наука, каква год да је , наука је, и има своја правила, методологију, начин на који се прикупља грађа, како се класификује, употребљава, како се пишу научни радови итд итд. Деретић није историчар, али је то најмањи проблем, проблем је што не поштује ни основне постулате науке којом покушава да се бави. Препоручујем ти да прочиташ књигу професора Радивоја Радића Срби пре и после Адама ако те занима колико је шупља прича тих самозваних аутохтониста.


Ко си ти да тврдиш како Деретић није историчар,какво то знање,школу и вокацију имаш која то потврђује?Чекај,хоћеш да кажеш да је шупља аутохтонистичка прича да смо живели на овим просторима одувек и да није било насеваљавања Срба у 7. веку.Хоћеш да кажеш да су нас описменила нека два грка и да Винча и Лепенски вир немају везе са нама?Шта је проблем са нашим аутохтонистима аутошовинисто?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Wed Aug 19, 2020 11:51 am

kocka wrote:
čompika wrote:to nema na jutjubu. ne moze da se izvrsi istrazivanje


Немој да си наиван :D




ovaj ima šal oko vrata, ja mu verujem!

SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Вести

Postby SickOfItAll » Wed Aug 19, 2020 12:41 pm

Срам вас било, како уопште смете да доводите у питање интегритет једне такве научне величине као што је др Јован Деретић! Усташе!!!!11


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests