Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Вести

Postby Druidid » Wed Mar 18, 2020 12:21 pm

Za razliku od tebe ja se u medicinu i viruse razumem kao u astrofiziku tako da mi ne pada na pamet sad nesto da polemisem sa tobom ko je upravu, jer sudeci po ovome sto pises vidim da imas dosta znanja na tom polju...
Ali ako se u nesto razumem to je statistika. I znam da, moze da se predstavi kako god zelis i da se izvuku podaci tako da se uklope u koju god hoces pricu i teoriju. Po nominalnim ciframa obican grip zaista ubije vise ljudi od korone zasad, ali je smrtnost od korone 15-30 puta veca. Obican grip ubija oko 0.2% zarazenih, korona 4%. Ako sam dobro razumeo neko je stvoriio ovo celo sranje zbog profita. Pa bas toj farmaciji ovaj virus kosi populaciju od koje najvise zaradjuju, a to su stari ljudi i hronicni bolesnici.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Вести

Postby Пери » Wed Mar 18, 2020 12:27 pm

MARKER wrote:Пери, и једно и друго зависи од више фактора, не може се поједноставити у једној реченици. Немам времена да објашњавам потанко, морам на тренинг.


Pa u tome je poenta.
To sto pricas je tacno u situaciji kad ti imas vremena za to. Sad nemas. I totalno je nebitno da li je to zbog farmaceutske industrije ili kineza koji jedu slepe miseve ili cega god. Bitno je da je to govno kod nas, i da ce ljudi umirati od toga, kao i drugih bolesti jer nece imati pristup medicinskoj nezi. Zato mora da se postuje sve ovo pricaju

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Wed Mar 18, 2020 12:28 pm

MARKER wrote:Пери, и једно и друго зависи од више фактора, не може се поједноставити у једној реченици. Немам времена да објашњавам потанко, морам на тренинг.


Sto si ignorisao onaj deo posta koji sam preneo sa navijackih tema a gde se pominje situacija iz Bergama?

Moj ti je savet da se cuvas i da ispostujes te neke mere koje se sprovode u celom svetu a ne da se kurcis kako si ti veliki mudonja koji sada mora da pali na trening. Ugrozavas prvo svoje ukucane a onda i sve ostale

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Wed Mar 18, 2020 12:36 pm

Druidid wrote:Za razliku od tebe ja se u medicinu i viruse razumem kao u astrofiziku tako da mi ne pada na pamet sad nesto da polemisem sa tobom ko je upravu, jer sudeci po ovome sto pises vidim da imas dosta znanja na tom polju...
Ali ako se u nesto razumem to je statistika. I znam da, moze da se predstavi kako god zelis i da se izvuku podaci tako da se uklope u koju god hoces pricu i teoriju. Po nominalnim ciframa obican grip zaista ubije vise ljudi od korone zasad, ali je smrtnost od korone 15-30 puta veca. Obican grip ubija oko 0.2% zarazenih, korona 4%. Ako sam dobro razumeo neko je stvoriio ovo celo sranje zbog profita. Pa bas toj farmaciji ovaj virus kosi populaciju od koje najvise zaradjuju, a to su stari ljudi i hronicni bolesnici.

Ovaj virus nije opasan jer ćeš sigurno umreti ako ga dobiješ, čovek koji radi normalan posao i da je u nekim okej godinama(20-45), ima normalnu ishranu koliko toliko i odigra 1-2 termina mesecno fudbala ili bilo koje druge aktivnosti, 99% mu neće ništa biti. Problem je u masovnosti obolelih i što postoje ljudi sa hroničnim oboljenjima. Virus kao virus nije toliko opasan, opasno je što mi nemamo medicinske uslove da zbrinemo više od 1000 ugroženih ljudi. Tu dodaš ljude koji imaju problema sa plućima od ranije, dodaš ostale hronične bolesnike. Prostor za manevar ukoliko dođe do upale pluća velikog broja ljudi je 0.

@Marker jedan predlog za tebe. ukoliko dobro pričaš strani jezik titluj taj deo o ubijanju penzionera i da okačimo na yt, ili bilo ko ukoliko ima vremena i zaludan je zbog aktuelne situacije. I da vidimo komentare stranaca i njihovih penzosa na te debilizme koje priča taj lik.

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Вести

Postby Druidid » Wed Mar 18, 2020 1:01 pm

савабјан wrote:
Druidid wrote:Za razliku od tebe ja se u medicinu i viruse razumem kao u astrofiziku tako da mi ne pada na pamet sad nesto da polemisem sa tobom ko je upravu, jer sudeci po ovome sto pises vidim da imas dosta znanja na tom polju...
Ali ako se u nesto razumem to je statistika. I znam da, moze da se predstavi kako god zelis i da se izvuku podaci tako da se uklope u koju god hoces pricu i teoriju. Po nominalnim ciframa obican grip zaista ubije vise ljudi od korone zasad, ali je smrtnost od korone 15-30 puta veca. Obican grip ubija oko 0.2% zarazenih, korona 4%. Ako sam dobro razumeo neko je stvoriio ovo celo sranje zbog profita. Pa bas toj farmaciji ovaj virus kosi populaciju od koje najvise zaradjuju, a to su stari ljudi i hronicni bolesnici.

Ovaj virus nije opasan jer ćeš sigurno umreti ako ga dobiješ, čovek koji radi normalan posao i da je u nekim okej godinama(20-45), ima normalnu ishranu koliko toliko i odigra 1-2 termina mesecno fudbala ili bilo koje druge aktivnosti, 99% mu neće ništa biti. Problem je u masovnosti obolelih i što postoje ljudi sa hroničnim oboljenjima. Virus kao virus nije toliko opasan, opasno je što mi nemamo medicinske uslove da zbrinemo više od 1000 ugroženih ljudi. Tu dodaš ljude koji imaju problema sa plućima od ranije, dodaš ostale hronične bolesnike. Prostor za manevar ukoliko dođe do upale pluća velikog broja ljudi je 0.

@Marker jedan predlog za tebe. ukoliko dobro pričaš strani jezik titluj taj deo o ubijanju penzionera i da okačimo na yt, ili bilo ko ukoliko ima vremena i zaludan je zbog aktuelne situacije. I da vidimo komentare stranaca i njihovih penzosa na te debilizme koje priča taj lik.


Sve ja to razumem i slazem se. Ne odnosi se ovo na tvoje pisanje vec na Markerovo sa prethodne strane.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вести

Postby друг члан » Wed Mar 18, 2020 4:48 pm

Čekaj bre, neki fudbaleri su zaraženi. Hrane se pravilnije od 100%stanovništva našeg i igraju više od dva termina fudbala. Ok 99,99% im neće biti ništa, ali i oni su zaraženi. Nije baš da je za paniku ali nije ni za zajebanciju
Choose Life

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Wed Mar 18, 2020 6:30 pm

Пеглати се са свима вама је сизифов посао. Верујте у шта и коме год хоћете. Ја бисере пред свиње више нећу бацати.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Wed Mar 18, 2020 7:09 pm

друг члан wrote:Čekaj bre, neki fudbaleri su zaraženi. Hrane se pravilnije od 100%stanovništva našeg i igraju više od dva termina fudbala. Ok 99,99% im neće biti ništa, ali i oni su zaraženi. Nije baš da je za paniku ali nije ni za zajebanciju



https://imgur.com/a/T4GUORr

Stojke se hrani ko student :mrgreen:
Често одем до на село

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вести

Postby друг члан » Wed Mar 18, 2020 8:14 pm

Јел могуће ово, човек професионални спортиста
Choose Life

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Wed Mar 18, 2020 8:51 pm

Zato je i napravio karijeru kakvu je napravio
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Wed Mar 18, 2020 11:02 pm

a imbecil Luka Jović?

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Вести

Postby јахач магле » Thu Mar 19, 2020 12:12 am

А онај билмез Никола Нинковић?
...Сијају звезде као очи конобарице...

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Thu Mar 19, 2020 12:41 am

Vidim da blage veze ljudi nemaju (a ni mnogi ovde) da je korona ustvari velika grupa virusa u koju spadaju i SARS i gripa i Covid19, samo je COVID19 mutirao i nov je I zato je opasan kao i SARS kad se pojavio. Odnosno, nazovimo to mutiranjem ili kako englezi kazu postao je "resistant" na neke lekove.
Rusi prave lek neki Adriol, Adranil (zaboravio sam ime), još od prošle godine gde na onom papiriću u kutiji što se dobije piše Coronavirus i da je lek namenjen za lečenje bolesti iz te grupe.
Ovde se ispisaše silne stranice o Coroni i svi su jebeni intelektualci, medicinari, silni stručnjaci za trenutno stanje u državi i svetu a ne znaju običnu razliku.
Ostajem i dalje pri onome da je to sve patka, i samo prepumpana priča i da se digla panika u svetu bezpotrebno.
A kao što neko reče, da će nas to vratiti još jedno par godina unazad (mislim u ekonomskom a i finsnsijskom smislu), to je nesumljivo tačno.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Thu Mar 19, 2020 12:45 am

Rođaci wrote:a imbecil Luka Jović?


Mrtva trka sa Mukijem. Luki se moze oprostiti, on je zaljubljen :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu Mar 19, 2020 1:04 am

ko je Muki?

šta sa Ninkovićem? i ta rumena džukela je došla?

Vodnik!
Posts: 26
Joined: Tue Nov 12, 2019 10:48 am

Re: Вести

Postby Vodnik! » Thu Mar 19, 2020 6:09 am

Svaka treca zena, po statistici, posle 55 godine ima rak dojki.. koliko je srba pobeglo iz svoje zemlje, oko 200 300 hiljada u poslednjih par godina.. ako ne i vise.. ima i jos milion primera koji su dosta gori od korone. Ali problem sa koronom je da udara na najstarije. Neko ce reci da je to prirodna selekcija, ali ljudi, ako vec mozemo da uticemo na to da najstariji prezive, dajte da svi budemo svesni i da budemo u toj nazovi panici.. zasto bi neciji deda, koji ti je uzor u zivotu, morao da nastrada od ovoga.. primer samo dajem.. zastitimo nase matore, budimo odgovorni!

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Thu Mar 19, 2020 7:38 am

Ne osudjujem ljude koji trce nazad. Mnogi su vec ostali bez posla, nemaju ni za kiriju. S druge strane, drzava mora da organizuje karantin za sve nih. Nikakva samoizolacija, karantin. Jovic i ekipa na robiju. Sto si poznatiji, to veca kazna.

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Вести

Postby Zalgiris » Thu Mar 19, 2020 10:47 am

Sta kaze bikovic, kad veceras da izadjemo da aplaudiramo? Jel isto u 20h? Ne mogu da izdrzim, jedva cekam...dirnut sam. Jel ima mozda neka jos gotivnija instagram akcija?

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Thu Mar 19, 2020 11:42 am

Rođaci wrote:ko je Muki?

Mustafa :D
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu Mar 19, 2020 12:25 pm

aaa
ladno jede margarin budala
mislim i ja ga volim, ali njegova ishrana treba da je drugačija :D


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests