Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Mar 02, 2017 11:11 pm

Рекао бих да је пукао и да више не може да трпи да га игонришу медији под наредбом Вучића а мисли да има причу која може много да узме. Није то сарадња, нема ту никакве коалиције или тако нешто,то је више притисак, који неће помоћи, да се отворе медији. Мислим да је требао још да сачека јер је Вучић баш то желео. Зато је обарао двери ипсдо цензуса, да их дискредитује.
А, иначе Шешељ је ту рекао следеће,
Obradović je posebna priča, ali mu je cilj isti. On je čelu jedne marginalne stranke i hteo bi da, kao njegov učitelj Dimitrije Ljotić, u Srbiji uvede korporativni Musolinijev fašistički sistem. Želi da se, kao i Ljotić, sa nikakvom podrškom dokopa vlasti. Ali neće to moći... - ističe Šešelj, koji podvlači da je dobro što su njihove namere prozrene i obelodanjene narodu.


хаха
Добар је Шеки, српда се, нажалост здравље није добро.

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Вести

Postby Blackadder » Thu Mar 02, 2017 11:34 pm

Secam se da je na proslim izborima Dverima falio jedan jebeni glas, pa je bilo cimanje neko...Normalno da misle da ce ih pokrasti ponovo...

P.S. Jebo vas informer :D

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Fri Mar 03, 2017 1:37 am

Dveri su gotova prica. Cak sta vise, bice jos manje glasova za njih nego na prethodnim izborima. I tu pucaju ili ce se ujedinjavati sa nekima. Ne dajem im duze od godinu, dve nakon izbora od kada ih je Glisic napustio i odveo pola glasaca za sobom. Nema ih i to je zavrsena prica.
Tako da mi je favorit Seselj. Ume da jebe i zajebava. Tovario je one idiote 10, 12 godina u Hagu i vreme je da dodje na vlast i uzdigne radikale. Ako ne prvu, onda drugu ili trecu po jacini stranku.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вести

Postby pertla » Fri Mar 03, 2017 1:38 am

:(
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Fri Mar 03, 2017 1:54 am

Ljudi sta vam je bre sa tim Seseljem, aj sto je Vucicev covek postao, nego koji je njegov plan i program ? Velika Srbija ?
Bolje glasajte za Vucica u tom slucaju

Izmenjeno:
Nastavite na ovoj temi
http://srpskatribina.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=212#p24415
Moderator

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Mar 09, 2017 11:48 pm

Мошти Светог деспота Стефана пренете у Вазнесењску цркву

Део моштију Светог деспота Стефана Лазаревића допремљен је из Пожаревца у Београд и положен у Вазнесењој цркви, где ће, како је планирано, трајно остати.

Старешина Вазнесењске цркве у Београду јереј Арсеније Арсенијевић рекао је да је дочек моштију Светог Стефана велики догађај за Београд, јер је он за време његове владавине први пут постао престоница.

"Слово љубве", једно од најлепших поетских дела на српском језику, написао је Деспот Стефан Лазаревић у првој деценији 15. века.

Та химна љубави настала је у време краткотрајне слободе, кад је време вазалства прошло, али се догађало друго зло, сукоб са братом, који се удружио са Турцима не би ли му преотео владарски трон.

Да би сачувао мир, Стефан је поделио земљу са братом.

Многим искушењима живот је намучио и даривао овог "српског владаоца, кратковеког, а најлепшег кога је имала Србија", написао је Владета Јеротић у трећој књизи "Дарови наших рођака".

Умео је да се узвиси над својом вазалском судбином живећи животом ратника, државника, законописца, витеза, песника.

А колико је био вешт дипломата говори и чињеница да му је на византијском двору 1402. године додељена титула деспота, а у Будиму је шест година касније постао члан витешког реда Змаја.

Стефан је од Сигисмунда на дар добио Београд, а у повељи тим поводом је написао:

"И дошавши, нађох најкрасније место од давнина, превелики град Београд, који је по случају разрушен и запустео. Саздах њега и посветих га Пресветој Богородици."

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Fri Mar 10, 2017 11:18 am

Ultra Sarma wrote:
Чомбе wrote:И да не заборавим ово

otimanje poseda spc


Прелистај ову тему пар страница у назад...преброј колико само на овом форуму има људи који би да се нешто питају одузели цркви сву имовину и овде у Србији. А Срби су :)


Surovo ali istinito. I to na jednom navijackom forumu, mogu misliti kako je tek u drugim krugovima...
Kad malo bolje covek razmisli kakva smo govna, nije tek cudo sto su ovi nasi razni otpaci takvi kakvi su :mrgreen:


Surovo je i zabranjivati pihtijadu, vi to podrzavate crkvenjaci :mrgreen:
Често одем до на село

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Fri Mar 10, 2017 12:22 pm

То са пихтијадом је класично лицемерје обе стране пре свега организатора. Ако ниси верник шта те боли курац за став цркве? Ако си верник шта који курац правиш пихтијаду у сред поста?
Него ајд, то су вероватно верници из фазона. До јуче био истакнути члан КПЈ, а данас слави славу.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Fri Mar 10, 2017 12:34 pm

Pa pazi SPC nije zabranila nista... Oni su rekli pride pihtijada se odrzava u krugu crkve u tom mestu, bar koliko po slikama vidim. Dakle nadlezni vladika je rekao da je protiv toga, ako zele bice organizatori izopsteni iz crkve i to je to.
Dakle crkva ne zabranjuje, a organizatori ako nisu vernici njih treba da zabole da li ce biti izopsteni ili ne, zar ne?

Ne mozes sluziti Bogu i mamonu...Pride nacrtali su tu manifestaciju da organizuju bas sad uz Casni post, a sa druge strane imali su ceo januar i februar, kad su mogli da odrze a da ne remete verski post.

Inace sa neke druge strane ne razumem ni vladiku, posto nije to jedina pojava koja je protiv crkve i vere, malo je prestrogo ali opet ne znam istoriju svega, znam da je i pre bilo problema i da je i pre pozivano da se to ne pravi tad.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Fri Mar 10, 2017 12:43 pm

brucelee wrote:Dakle crkva ne zabranjuje, a organizatori ako nisu vernici njih treba da zabole da li ce biti izopsteni ili ne, zar ne?


Njih da izopste iz crkve za pihtije, a Kacavenda samo "umirovljen" za opstenje sa decom. Ako to nisu dvostruki standardi onda stvarno... :mrgreen:

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Fri Mar 10, 2017 3:32 pm

brucelee wrote:Pa pazi SPC nije zabranila nista... Oni su rekli pride pihtijada se odrzava u krugu crkve u tom mestu, bar koliko po slikama vidim. Dakle nadlezni vladika je rekao da je protiv toga, ako zele bice organizatori izopsteni iz crkve i to je to.
Dakle crkva ne zabranjuje, a organizatori ako nisu vernici njih treba da zabole da li ce biti izopsteni ili ne, zar ne?

Ne mozes sluziti Bogu i mamonu...Pride nacrtali su tu manifestaciju da organizuju bas sad uz Casni post, a sa druge strane imali su ceo januar i februar, kad su mogli da odrze a da ne remete verski post.

Inace sa neke druge strane ne razumem ni vladiku, posto nije to jedina pojava koja je protiv crkve i vere, malo je prestrogo ali opet ne znam istoriju svega, znam da je i pre bilo problema i da je i pre pozivano da se to ne pravi tad.



A sto moras sluziti ikome i ko je taj mamon?

Nisu zabranili samo su rekli da ce da bacaju kletve na decu ovih sto prave to. A i kolko znam mi nismo islamska drzava pa da imamo verski zakon za drzavni, sta njih zabole za post mogu da prave kad oce i sta oce.
Често одем до на село

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Fri Mar 10, 2017 5:43 pm

i gde je kletva za Parove, skupštinu i ostala govna?


http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1238704

kakv gospodin

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Fri Mar 10, 2017 6:05 pm

1958 wrote:
brucelee wrote:Pa pazi SPC nije zabranila nista... Oni su rekli pride pihtijada se odrzava u krugu crkve u tom mestu, bar koliko po slikama vidim. Dakle nadlezni vladika je rekao da je protiv toga, ako zele bice organizatori izopsteni iz crkve i to je to.
Dakle crkva ne zabranjuje, a organizatori ako nisu vernici njih treba da zabole da li ce biti izopsteni ili ne, zar ne?

Ne mozes sluziti Bogu i mamonu...Pride nacrtali su tu manifestaciju da organizuju bas sad uz Casni post, a sa druge strane imali su ceo januar i februar, kad su mogli da odrze a da ne remete verski post.

Inace sa neke druge strane ne razumem ni vladiku, posto nije to jedina pojava koja je protiv crkve i vere, malo je prestrogo ali opet ne znam istoriju svega, znam da je i pre bilo problema i da je i pre pozivano da se to ne pravi tad.



A sto moras sluziti ikome i ko je taj mamon?

Nisu zabranili samo su rekli da ce da bacaju kletve na decu ovih sto prave to. A i kolko znam mi nismo islamska drzava pa da imamo verski zakon za drzavni, sta njih zabole za post mogu da prave kad oce i sta oce.


Bracela, mozda sam u jednom trenutku pomislio da si samo neobavesten, medjutim nesto drugo je po sredi.

Prvo lazes, niko nije rekao da ce bacati kletve a pogotovo ne na decu, posto crkva ne priznaje tako nesto sto se zove kletva. Receno je da ce organizatori biti izopsteni iz crkve, tacka.

Sto se ostalog tice, aplaudira ti Canak,Ceda i ostale gromade. To je taj ldpovsko liberalno pederski stav,mnogo puta izrecen od strane istih.

Na kraju krajeva sta tebe i tebe slicnima zabole da li ce te crkva izopstiti ili nece, em niste vernici, em ne postujete crkvu, prema tome vama je to ionako standardno nesto, dakle izopstenjem se nista ne menja.
A to licemerje mi je najjace sad odjednom ti isti koji nisu vernici, protiv crkve, toboze ustali protiv nasilja crkve i izopstenja, jeee.

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Вести

Postby Лудак из луднице » Fri Mar 10, 2017 6:10 pm

SPC deluje kao dzak za udaranje i kurti i murti, svakom kome se digne pisa po njoj. Neverovatno je koliko su ljudi u stanju da generalizuju celu instituciju zbog par nekih pojedinaca, a posle se drkate i cudite kada se isto to desi u tamo nekom insajderu sa recimo navijacima . ( ne poredim SPC i navijace odma da reknem, nego princip po kome je sve lose ako su pojedinci truli )

Tih kacavendi je ko zna koliko bilo u istoriji i nase a i svake druge crkve, samo sto nije bilo interneta i medija da to zabeleze i prenesu. A taj famozni vozni park je tek prica za sebe, u svakoj zemlji je praksa da 'visoka' svestena lica imaju takve automobile, cak i u zemljama mnogo siromasnijim od Srbije pa nikom nista. OK ne mora da se vozi u kolima od 60 soma evra, ali ne treba ni u jugu jebiga, preteraste ga i vi. Svaki kurcev direktor i savetnik direktora vozi automobile od po par desetina soma evra pa nikom nista, al frka je ako se vladika preveze od tacke A do tacke B u audiiju

Nit sam neki preterani vernik, nit idem cesto u crkvu al dragi prijatelji postalo je mucno gledati kako je IN opljuvati po crkvi za svaku jebenu sitnicu i svaku situaciju

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Fri Mar 10, 2017 7:15 pm

brucelee wrote:
1958 wrote:
brucelee wrote:Pa pazi SPC nije zabranila nista... Oni su rekli pride pihtijada se odrzava u krugu crkve u tom mestu, bar koliko po slikama vidim. Dakle nadlezni vladika je rekao da je protiv toga, ako zele bice organizatori izopsteni iz crkve i to je to.
Dakle crkva ne zabranjuje, a organizatori ako nisu vernici njih treba da zabole da li ce biti izopsteni ili ne, zar ne?

Ne mozes sluziti Bogu i mamonu...Pride nacrtali su tu manifestaciju da organizuju bas sad uz Casni post, a sa druge strane imali su ceo januar i februar, kad su mogli da odrze a da ne remete verski post.

Inace sa neke druge strane ne razumem ni vladiku, posto nije to jedina pojava koja je protiv crkve i vere, malo je prestrogo ali opet ne znam istoriju svega, znam da je i pre bilo problema i da je i pre pozivano da se to ne pravi tad.



A sto moras sluziti ikome i ko je taj mamon?

Nisu zabranili samo su rekli da ce da bacaju kletve na decu ovih sto prave to. A i kolko znam mi nismo islamska drzava pa da imamo verski zakon za drzavni, sta njih zabole za post mogu da prave kad oce i sta oce.


Bracela, mozda sam u jednom trenutku pomislio da si samo neobavesten, medjutim nesto drugo je po sredi.

Prvo lazes, niko nije rekao da ce bacati kletve a pogotovo ne na decu, posto crkva ne priznaje tako nesto sto se zove kletva. Receno je da ce organizatori biti izopsteni iz crkve, tacka.

Sto se ostalog tice, aplaudira ti Canak,Ceda i ostale gromade. To je taj ldpovsko liberalno pederski stav,mnogo puta izrecen od strane istih.

Na kraju krajeva sta tebe i tebe slicnima zabole da li ce te crkva izopstiti ili nece, em niste vernici, em ne postujete crkvu, prema tome vama je to ionako standardno nesto, dakle izopstenjem se nista ne menja.
A to licemerje mi je najjace sad odjednom ti isti koji nisu vernici, protiv crkve, toboze ustali protiv nasilja crkve i izopstenja, jeee.



Kako nisam vernik, otkud ti znas da nisam vernik? Nego ne rece mi ko ti je taj mamon?

I kako moze neko da se izopsti iz crkve, to ko zabrana prisustvovanja utakmicama, vataju na ulazu?

Slikovito sam se izrazio nece bacati madjije nego anateme, to mu dodje isto.

I sto si tako netolerantan, vera kojoj sluzis je vera mira i tolerancije, a ti mene vredjas i napadas.
Често одем до на село

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri Mar 10, 2017 8:32 pm

Улрике Луначек позива Србију да повуче ”застарелу оптужницу” против Харадинаја
петак, 10. март 2017.

Потпредседница Европског парламента Улрике Луначек позвала је Београд да повуче, како тврди, застарелу оптужницу против бившег лидера ОВК Рамуша Харадинаја.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Вести

Postby zizou » Fri Mar 10, 2017 8:54 pm

Izvor te vijesti? Ako je ovo tacno jos jedan qrac usta...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Fri Mar 10, 2017 9:21 pm

1958 wrote:
brucelee wrote:
1958 wrote:

A sto moras sluziti ikome i ko je taj mamon?

Nisu zabranili samo su rekli da ce da bacaju kletve na decu ovih sto prave to. A i kolko znam mi nismo islamska drzava pa da imamo verski zakon za drzavni, sta njih zabole za post mogu da prave kad oce i sta oce.


Bracela, mozda sam u jednom trenutku pomislio da si samo neobavesten, medjutim nesto drugo je po sredi.

Prvo lazes, niko nije rekao da ce bacati kletve a pogotovo ne na decu, posto crkva ne priznaje tako nesto sto se zove kletva. Receno je da ce organizatori biti izopsteni iz crkve, tacka.

Sto se ostalog tice, aplaudira ti Canak,Ceda i ostale gromade. To je taj ldpovsko liberalno pederski stav,mnogo puta izrecen od strane istih.

Na kraju krajeva sta tebe i tebe slicnima zabole da li ce te crkva izopstiti ili nece, em niste vernici, em ne postujete crkvu, prema tome vama je to ionako standardno nesto, dakle izopstenjem se nista ne menja.
A to licemerje mi je najjace sad odjednom ti isti koji nisu vernici, protiv crkve, toboze ustali protiv nasilja crkve i izopstenja, jeee.



Kako nisam vernik, otkud ti znas da nisam vernik? Nego ne rece mi ko ti je taj mamon?

I kako moze neko da se izopsti iz crkve, to ko zabrana prisustvovanja utakmicama, vataju na ulazu?

Slikovito sam se izrazio nece bacati madjije nego anateme, to mu dodje isto.

I sto si tako netolerantan, vera kojoj sluzis je vera mira i tolerancije, a ti mene vredjas i napadas.


Kako znam? pa brate ti mi sam kazes tvojim pisanijama.

Izopstavanje iz crkve podrazumeva da taj koji je izopsten nema pravo na crkvene obrede, ne moze da se dok se ne pokaje venca u crkvi, ako umre ne moze mu biti opelo odrzano itd. Ako si vernik znas sta to znaci.

Kletva i kletva prema deci i izopstavanje iz crkve su dve razlicite stvari. Ti si pokusao da predstavis da ce neko u crkvi da baci kletvu i cini na decu, a to je laz.

Pa ja sam tolerantan, to sto konstatujem da imas stavove slicne Cedi Jovanovicu, Nenadu Canku,Ratiboru Trivuncu, LGBT grupe, b92, blic i slicni, to nije napad na tebe, nego je samo konstatacija. Ali sta ja tu da ti radim, kad su stavovi ko preslikani. Mislim, ne samo ti, nego koliko vidim dosta vas...ovde...na navijackom forumu...koji kad bi to smetnuo sa uma lici po ovome na neki pedersko anarho sajt.

No dobro, uzdravlje.

Barra Brava
Posts: 91
Joined: Thu Mar 17, 2016 4:36 am

Re: Вести

Postby Barra Brava » Sat Mar 11, 2017 12:19 am

Питање за све атеисте,сатанисте,комуњаре и остале борце против СПЦ,шта вам толико смета ово у вези пихтијаде?Не верујете у Бога а верујете у клетве???За време поста одржавати пихтијаду у порти цркве,ало шта је с мозгом?

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Sat Mar 11, 2017 2:01 am

Па само да би се терало уз курац некоме због нечега. Замисли пихтијада. Ау пичку материну. Са правом треба то забранити. Окупљање идијота. Без обзира за спор око цркве али се гледа само да се тера тај инат који никоме не иде у корист. Међутим то се може одржати било који дан било где. Ено, школска сала, суботом када су деца кући. Те локалне пијандуре окупи да лочу на -5°, две подгојене бркате бабе да мешају оранију са свињским ушима, реповима и главама и аутобус пензионера града Београда који ће све то са великом пажњом пратити и дивити се животом и обичајима на селу и ето ти фестивала. Сви срећни и задовољни.
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests