Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Misa Tumbas
Posts: 63
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: Вести

Postby Misa Tumbas » Wed Sep 08, 2021 6:28 pm

SAO_Zeljin wrote:To sa siptarima i nije politika

Pa dobro brate po tebi je mozda patriotska duznost ili sta god, ali kad se na utakmici cg lige pjeva o 'jebanju' jednog naroda u cjelini, ipak to jeste politika, i imalo je dosta odjeka u istoj. Svakako nesto sto se prije nije desavalo kod njih na tribini, a ukazuje na to ko sad u vecini cini tu tribinu, cim se to pjeva.

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Wed Sep 08, 2021 7:02 pm

@SAO_Zeljin To sad, nazalost, u CG svakako jeste politika jer je na ovo desavanje reagovao i sam Milo.

@Miso iako ti tvrdis da je to manjina i sve ostalo, imamo iznad Kockalonea koji se oglasio, suprotno od tvog razmisljanja, a isto je iz CG. Bacen molotovljev koktel na policiju, pucanje na policiju.. Da li su to beznacajni i manjinski ljudi ? Ili su samo placenici od strane Mila, da izazovu sto veci konfilkt da bi oni mogli nastaviti sa mafijanjem ?

Evo i, cini se na prvu, dobrog dokumentarca o Cetinju i odredjenim procesima i promjenama na Cetinju.


User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Wed Sep 08, 2021 9:17 pm

Misa Tumbas wrote:Zasto lupas gluposti, kad je sve obrnuto od toga kako si ti napisao. Ti sto se cimaju za repku i ultra cg i ne idu vise na sever sa varvarima. A ni to za politiku odavno ne drzi vodu, skoro je protiv Decica cijela tribina pjevala "ooo jebi siptare"
Evo ti i link

https://www.google.com/amp/s/rs.sputnik ... 93651.html

Ne kazem da nema nekih koji su odjebali sever i priklonili se milovom projektu ali realno koliko imas "bitnijih" ljudi sa tribine da su to uradili
Jebi siptare ne mozes da stavis pod srpstvo nego vise pod provociranje protivnickih navijaca, oni ne kace srpske zastave na ogradu niti pevaju neke srpske ili cetnicke ili nazovi kako oces pesme bar da ja znam
Naravno da ovo sve sto pisem treba uzeti sa rezervom to nije tribina na koju ja idem i sve informacije saznajem posredno iz prica
Ps ne bi zeleo da se ovo shvati kao neki hejt prema varvarima, daleko od toga

A i za ovo drugo ne bi rekao da si upravu
Ja sam mislio kad je sve to pocelo u crnoj gori pre 15 - 20 godina da ce to popusiti samo neki milovi zaludjenici dal zbog intetesa dal zato sto su piglu ali imas masu ljudi koji su svesni da je milo najobicniji hostapler a opet su progutali tu pricu o crnogorskom nacionalizmu i antisrpstvu, i uopste ne bi rekao da su oni neka zanemarljiva manjina kad na sve to dodas siptare bosnjake sta vec ima ih prilicno
Naravno samim tim sve ovo sto nasa braca rade dole i odupiru se tom ludilu dobija jos vise na znacaju i zasluzuje respekt
04 X 1945

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Wed Sep 08, 2021 10:37 pm

Званичан став 'Varvara' је да нема политике трибини.А то о чему ви расправљате,да ли су про-српски или про-црногорски настројени,чињенично стање је такво да је пресликана подела у друштву 50/50.Свако ко је имао прилике да буде у хали Морача,осетио је на оним њиховим кошаркашким утакмицама да није ту само у питању спортски ривалитет,већ да има поприлично и националне нетрпељивости.Па чак и на фудбалу кад се сетим са ове дистанце...

Без обзира на све,не треба поредити њихов анимозитет са оним хрватским.Ипак 'Varvari' имају братски однос са 'Мераклијама' ..чак и коректан са 'Blue Union'-ом.

Били су 'Varvari' радо виђени гости и нама на северу некада давно. ;)

Misa Tumbas
Posts: 63
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: Вести

Postby Misa Tumbas » Thu Sep 09, 2021 5:39 pm

ElPadrino wrote:@Miso iako ti tvrdis da je to manjina i sve ostalo, imamo iznad Kockalonea koji se oglasio, suprotno od tvog razmisljanja, a isto je iz CG. Bacen molotovljev koktel na policiju, pucanje na policiju.. Da li su to beznacajni i manjinski ljudi ? Ili su samo placenici od strane Mila, da izazovu sto veci konfilkt da bi oni mogli nastaviti sa mafijanjem ?

Ja brate mislim da nema sta puno da tvrdim,ako pogledate ove slike sa cetinja i pogledate broj ljudi koji je bio tu u ta dva dana desavanja,sve je jasno. Cini mi se da ih nema ni 1000, a to nije ni blizu vecine stanovnistva grada Cetinja a kamoli drzave. A medijska kampanja je trajala oko svega ovoga makar 2 mjeseca, nema ko se nije oglasavao i palio vatru, non stop se samo o tome pricalo, sa dps strane i svih ostalih satelita. I u ta dva dana je tu bilo ljudi iz citave cg, jer su oni 2 mjeseca na to pozivali. I kad na kraju vidite koliko ih je sve ukupno bilo, plus je tamo bio komplet dps clanstvo,poslanici, jasno je da je to mizeran broj, uzimajuci u obzir kampanju i sve ostalo.
Kockalone je svoj post napisao ocigledno pozivajuci se na medije koji su non stop kuvali vatru,i sudeci po njima stvarno treba gradjanski rat da pocne svaki sekund, to isto moze da se pomisli kad se citaju komentari na internetu bilo gdje, al ja to ne srecem nigdje u stvarnom zivotu. Mozda je kod Kockalonea u Niksicu drugacija situacija,tj nategnutija nego ovdje na primorju, oni su inace poznati kao temperamentni i kad su manje stvari u pitanju :mrgreen:
Sva ova prica na cetinju nije bila oko ustolicenja kao cina,koliko oko toga da dps na sve moguce nacine spreci taj cin, jer bi to zestoko uzdrmalo vladu tj vlada bi pala, da nisu uspjeli da obezbede da se ustolici Mitropolit Joanikije u cetinjskom manastiru, a dps bi se time mozda i vratio iz mrtvih. Zamalo im je i uspijelo.

Misa Tumbas
Posts: 63
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: Вести

Postby Misa Tumbas » Thu Sep 09, 2021 5:52 pm

njasvi wrote:
Misa Tumbas wrote:A i za ovo drugo ne bi rekao da si upravu
Ja sam mislio kad je sve to pocelo u crnoj gori pre 15 - 20 godina da ce to popusiti samo neki milovi zaludjenici dal zbog intetesa dal zato sto su piglu ali imas masu ljudi koji su svesni da je milo najobicniji hostapler a opet su progutali tu pricu o crnogorskom nacionalizmu i antisrpstvu, i uopste ne bi rekao da su oni neka zanemarljiva manjina kad na sve to dodas siptare bosnjake sta vec ima ih prilicno
Naravno samim tim sve ovo sto nasa braca rade dole i odupiru se tom ludilu dobija jos vise na znacaju i zasluzuje respekt

Nije svako ko se izjasnjava crnogorac antisrbin, to uopste nije nuzno vezano jedno za drugo,i ako se cesto tako tumaci u Srbiji. Cim se neko ne izjasni kao Srbin ,znaci da je anti-Srbin. Moze da bude, al ne bas ne mora da znaci. Da jeste svaki crnogorac i antisrbin kojima sve to bas puno smeta, njih bi u nedelju na cetinju bilo makar 20 hiljada a ne ni 1000 sa svom operativom koju su povlacili dpsovci sa sobom. I onda se zapitas kolko ih stvarno ima tih zagrizenih u drzavi od 600 000 ljudi, ako ih posle 2 mjeseca pozivanja na okup kao da se ide u boj na Kosovo, dodje jedva 1000? cim su videli da je dps pao mnogi su im okrenuli ledja, i onda vidimo da je vrlo mali broj ljudi koji su spremni da izadju na ulicu da se bori sa "srpskom okupacijom", i da su to uglavnom neke matore komunjare kao Sukarno, koje su zrelije za psihijatriju nego da tumaraju ulicama i zahtjevaju nesto.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Sep 09, 2021 6:18 pm

Misa Tumbas wrote: ... i da su to uglavnom neke matore komunjare kao Sukarno, koje su zrelije za psihijatriju nego da tumaraju ulicama i zahtjevaju nesto.


DOK JE POSTOJAO SOVJETSKI SAVEZ NIJE BILO GLADNIH

Image

Izvor: http://snagakolektiva.blog.rs/blog/snag ... lo-gladnih

Bela majica sa inicijalima Sovjetskog Saveza na ruskoj ćirilici (CCCP) i srp i čekić bili su dovoljni da razbesne antikomuniste na društvenim mrežama.

Julija Nova,grčka manekenka i TV voditeljka,odlučila je da sa svojim pratiocima podeli sreću zbog trudnoće postavljanjem fotografije na svoj Instagram profil.

Fotografija na kojoj nosi majicu sa inicijalima 'CCCP'-a izazvala je besnu reakciju antikomunista,desničara i raznih trolova na društvenim mrežama koji su je napali.Julija,koja je ukrajinskog porekla,postala je meta nepristojnih i podrugljivih komentara nekih korisnika koji očigledno ne mogu da podnesu da vide srp i čekić.

"Sram vas bilo devojko ukrajinskog porekla što nosite takvu majicu...Zar vas majka ili baka nisu učile o istoriji vaše zemlje?", napisao je jedan od korisnika Instagrama.

Umesto da se povuče Julija je neustrašivo stala u odbranu Sovjetskog Saveza.

"Baš zbog toga što su moji roditelji,moji baka i deka razgovarali samnom o tome,upravo iz tog razloga nemam nikakav problem da nosim ovu majicu.Dok je postojao Sovjetski Savez nije bilo gladnih,imali smo besplatno obrazovanje,besplatnu zdravstvenu zaštitu,sigurnost zaposlenja,i generalno kada se pogleda kvalitet života običnih ljudi nije bio uopšte loš.Mogli ste da studirate i država bi vam našla posao.Niste morali da brinete o egzistenciji i da li ćete da preživite.Pomislite samo koliko danas u Ukrajini ima gladnih nakon raspada Sovjetskog Saveza".

Internet trolovi,pored mejnstrim medija,pokušali su da ismeju Juliju samo zbog toga što im je predočila činjenice.Poznato je da milioni ljudi u zemljama nekadašnjeg Sovjetskog Saveza,uključujući Ukrajinu i Rusiju,čak i danas osećaju nostalgiju prema socijalizmu,kada su imali besplatno obrazovanje,besplatnu zdravstvenu i socijalnu zaštitu,stabilan posao i visok životni standard.

Eto odgovora zašto se buržoaski mediji u dogovodu sa svojim servilnim sledbenicima toliko trude da kleveću socijalizam-komunizam,šireći laži o istoriji Sovjetskog Saveza.Ali koliko god se trudili,istina o superiornosti socijalizma nad kapitalističkim varvarstvom će uvek odnositi pobedu.

Misa Tumbas
Posts: 63
Joined: Sun Feb 24, 2019 3:35 pm

Re: Вести

Postby Misa Tumbas » Thu Sep 09, 2021 6:19 pm

Sukarno wrote:Званичан став 'Varvara' је да нема политике трибини.А то о чему ви расправљате,да ли су про-српски или про-црногорски настројени,чињенично стање је такво да је пресликана подела у друштву 50/50.Свако ко је имао прилике да буде у хали Морача,осетио је на оним њиховим кошаркашким утакмицама да није ту само у питању спортски ривалитет,већ да има поприлично и националне нетрпељивости.Па чак и на фудбалу кад се сетим са ове дистанце...

Без обзира на све,не треба поредити њихов анимозитет са оним хрватским.Ипак 'Varvari' имају братски однос са 'Мераклијама' ..чак и коректан са 'Blue Union'-ом.

Били су 'Varvari' радо виђени гости и нама на северу некада давно. ;)

O kojem cinjenicnom stanju ti pricas, ko zna kad si zadnji put stadiona vidjeo u Beogradu,a kamoli po crnoj gori. Kao sto je "cinjenicno stanje" da je podela u drustvu 50/50, toliko si u pravu za cinjenicno stanje na njihovoj tribini zadnjih godina, fosilu komunjarski. :mrgreen:

Nigde ja nisam napisao da su poceli da masu srpskim zastavama ,niti da kace zastavu neku partije,niti da ce se tako nesto desiti. Ali ovaj "ispad" sa pevanjem za siptare, samo jer su siptari, prije im se nije desavao, koliko mene sjecanje sluzi. Samo sam to naveo kao primer koji moze da sugerise o tome ,kakva je situacija na tribini i ko je cini. A evo i ovo cu ostaviti,i to je to,da ne budem da ih ja branim ili nesto slicno, nista od ovoga ne bih ni pisao iskreno, da Njasvi nije napisao kako su bili pro-srpski pre, a sad ih je sve vise u fazonu nikad vise 1918, sto po onome sto ja znam i vidim, nema veze sa mozgom.
Vijest je od 14.04.2021.
Image
Image
Inace, uprava je uvela zelene dresove u slijed desavanja u crnoj gori, u fazonu komitski dresovi. Da ja znam,nikad prije zelena boja nije koriscena u FK Buducnost. Klub naravno vode DPS-ovci, isto su uradili kad je Srbija igrala protiv cg rukomet 2020 god, pa su izveli rukometase u zelenim dresovima, inace nepoznatom bojom u "dugogodisnjoj" istoriji nastupanja cg reprezenatacije :mrgreen:

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Sep 09, 2021 6:31 pm

Мишо пусти ти мене лудака и 'Варваре' којима не припадаш.Него шта каже твоја трибина и васколика навијачка сцена оних "правих" навијача,јел ћете да се бодете са вакцинама да би ушли на стадион? Може неко и са Маракане од ових који су наводно у причи...
Ово је прави испит за сендвич бригаду...пардон...навијачку сцену, да видимо како ће да се улази на стадион.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коро ... snice.html

Gde će biti potrebne kovid propusnice: * u bioskop, pozorište, muzeje * na koncerte * u kafane, restorane, kafiće * na svadbe, krštenja, proslave * NA SPORTSKE DOGADJAJE
... :o

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Sep 09, 2021 6:49 pm

Misa Tumbas wrote:O kojem cinjenicnom stanju ti pricas, ko zna kad si zadnji put stadiona vidjeo u Beogradu,a kamoli po crnoj gori. Kao sto je "cinjenicno stanje" da je podela u drustvu 50/50, toliko si u pravu za cinjenicno stanje na njihovoj tribini zadnjih godina, fosilu komunjarski. :mrgreen:


Задњи пут сам када сам видео "Варваре" махали су заставом Трећег Рајха,док је пар десетина метара даље била кубанска застава.Ето колико су јединствени.Чак је и часопис "СРПСКИ НАВИЈАЧ" усликао једну од тих сцена 2004/05.

Значи није стање у друштву 50/50 него ви про-српски орјентисани коло водите? Реци ми која је појединачно најјача партија у ЦГ? Јел ДПС? Сад последњу утакмицу Црна Гора - Србија у Подгорици,колико је 'Варвара' навијало за репрезентацију Црне Горе?

Немој овде да ми митингујеш него поведи ту "већину" да повучете признање Косова и Метохије.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вести

Postby Bunt » Thu Sep 09, 2021 8:48 pm

"sigurnost zaposlenja,i generalno kada se pogleda kvalitet života običnih ljudi nije bio uopšte loš.Mogli ste da studirate i država bi vam našla posao."

Jedan od najvećih,ako ne i najveći sjeb svih komunističkih zemalja. uz "socijalni mir" naravno

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Thu Sep 09, 2021 11:10 pm

Sukarno wrote:
Misa Tumbas wrote: ... i da su to uglavnom neke matore komunjare kao Sukarno, koje su zrelije za psihijatriju nego da tumaraju ulicama i zahtjevaju nesto.


DOK JE POSTOJAO SOVJETSKI SAVEZ NIJE BILO GLADNIH


https://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor

https://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_fa ... %80%931933

Image

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Sep 09, 2021 11:35 pm

Bunt wrote:"sigurnost zaposlenja,i generalno kada se pogleda kvalitet života običnih ljudi nije bio uopšte loš.Mogli ste da studirate i država bi vam našla posao."

Jedan od najvećih,ako ne i najveći sjeb svih komunističkih zemalja. uz "socijalni mir" naravno


:shock:

Дакле социјалистичка држава координише рад:

1) школа тј. факултета
2) бироа за запошљавање
3) предузећа односно фирми

Практично се стара о томе да ишколује кадар који јој је потребан и припреми га за рад у фирми коју је она основала и у којој му је све обезбеђено и ви то називате сјебавањем?! Сјебавање је што држава има корист и ти имаш корист?!

Па не најбоље као што смо кренули тим вашим путевима транзиције од социјализма ка капитализму након 2000.год :roll:
Гомила разних школа и факултета,државу боли курац да врши координацију образовних установа и тржишта рада и онда наравно имаш масу незапослених. Нпр. коме треба у овом вашем капиталистичком систему историчар,филозоф,психолог,сликар,културолог? Тај који је завршио друштвене или неке хуманистистичке науке,уметничке школе.. може слободно да се убије....

А ни правницима и економистима не цветају руже.Колико знам они су одмах иза ових горе према евиденцији Националне службе за запошљавање.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Fri Sep 10, 2021 12:02 am



Јел ти некада пало на памет зашто је КПУ (Комунистичка партија Украјине) била једна од прве три партије по снази у земљи и зашто је данас забрањена након Мајдана 2014? Доњецка народна република и Лугањска народна република рецимо функционишу на основама социјалистичког система какав постоји рецимо у Белорусији.Знаш како се прославља 9.мај у ДНР-у или ЛНР-a.Ево нек ти кажу чланови форума који су отишли да "ратују" тамо.Чим су видели Стаљина на билбордима,споменике Лењину,гомилу црвених застава,петокрака и српова и чекића...одмах су шибнули назад за Србију јер им је било јасно колико има сати,а ваљало је и сачувати главу на раменима.

Оно што тебе треба да занима везано за глад у Украјини налази се овде: https://stalinsociety.net/?p=114
Капираш? Те бесмислене оптужбе су одавно раскринкане.Зато је КП Украјине и забрањена на западу земље јер има подршку у народу.Замисли да се демократским путем врате на власт кроз изборе,па то би била катастрофа.Блам невиђени за Запад и десне снаге у Украјини.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Fri Sep 10, 2021 12:14 am

Ха јебига види се ко је паметан...

Image

http://snagakolektiva.blog.rs/blog/snag ... og-sistema

Profesorka ekonomije Šao Bin-Hong sa Pekinškog univerziteta Čin Hua u emisiji RTS-a "Zamisli nezamislivo",iznela je zanimljiv podatak vezan za jugoslovensku teoriju samoupravnog ekonomskog sistema,naglasivši da je upravo NR Kina ovu teoriju implementirala u svoj ekonomski sistem:

"Tada 1978. godine,dok sam studirala u Beogradu,za nas je Jugoslavija bila bogata,moderna i napredna zemlja.Sledeće godine,naš najznačajniji ekonomista Sun Jefang otišao je u kratku posetu Jugoslaviji.Pre povratka,imali smo sa njim sastanak u ambasadi.Rekao nam je da je sjajno što studiramo ekonomiju,i da treba da se potrudimo da što bolje razumemo jugoslovensko iskustvo,praksu i teoriju te zemlje,da bi smo kada se vratimo u Kinu vredno radili na tome da za nekih 50 godina dostignemo nivo na kojem su danas Jugosloveni.

Te se godine u Pekingu formiralo udruženje koje je proučavalo Jugoslaviju.Novinari,istraživači,
prevodioci i drugi kadrovi,radili su na tome do 1982. godine.Pozvali su profesora Ekonomskog fakulteta iz Beograda da im održi predavanje o teoriji samoupravnog ekonomskog sistema.Tako smo učili.

Bila sam nedavno u Beogradu i videla most i druge projekte koje je jedna od naših građevinskih kompanija izgradila.Zvaničnici kompanije su mi ispričali da su i oni jugoslovenski đaci i da su još 1983. učili od jugoslovenskih građevinskih kompanija u Iraku."

Foto: RTS/Kina: Zamisli nezamislivo

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Fri Sep 10, 2021 1:49 am

Sukarno wrote:
Bunt wrote:"sigurnost zaposlenja,i generalno kada se pogleda kvalitet života običnih ljudi nije bio uopšte loš.Mogli ste da studirate i država bi vam našla posao."

Jedan od najvećih,ako ne i najveći sjeb svih komunističkih zemalja. uz "socijalni mir" naravno


:shock:

Дакле социјалистичка држава координише рад:

1) школа тј. факултета
2) бироа за запошљавање
3) предузећа односно фирми

Практично се стара о томе да ишколује кадар који јој је потребан и припреми га за рад у фирми коју је она основала и у којој му је све обезбеђено и ви то називате сјебавањем?! Сјебавање је што држава има корист и ти имаш корист?!

Па не најбоље као што смо кренули тим вашим путевима транзиције од социјализма ка капитализму након 2000.год :roll:
Гомила разних школа и факултета,државу боли курац да врши координацију образовних установа и тржишта рада и онда наравно имаш масу незапослених. Нпр. коме треба у овом вашем капиталистичком систему историчар,филозоф,психолог,сликар,културолог? Тај који је завршио друштвене или неке хуманистистичке науке,уметничке школе.. може слободно да се убије....

А ни правницима и економистима не цветају руже.Колико знам они су одмах иза ових горе према евиденцији Националне службе за запошљавање.

Tesko da je na terenu sve tako lepo funkcionisalo. Za ovo se slazem, ali jebiga, koliko istoricara treba stvarno jednom narodu i filozofa? To sto smo zamenili lov radom u nekoj firmi ne znaci da mozes dopustiti da svako ide za svojom strascu zato sto mu je lepo gledati impresionisticke slike i tumaciti ih, pa biti odgovoran sto za njega nema posla.
Tranzicija se desila jajarama od drzava. A Kineza boli kurac i za feudalizam, kapitalizam, komunizam i nacional socijalizam. Uzeo je sta je bilo prigodno tom vremenu, a brzo ces se razocarati u njegov sistem kada dolazi njihov red na jahanje u 21om veku.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Fri Sep 10, 2021 2:24 am

I da, iako se na prvi pogled moze ciniti lepim da nasem kurti dodje kraj, svi znamo da ce umesto njega morati murta.
Zemlja koja se prema svom narodu ponasa onako, od nje nemas nista dobro da ocekujes kada dodje njihovo vreme.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Fri Sep 10, 2021 9:30 am

Svašta sam bio ispisao, ali ipak sam obrisao. Jedino što želim da kažem da za Srbe nikako nije komunizam dobar ni u kom obliku i socijalizam, i da je jedino doprineo ličnom bogaćenju pojedinaca, a brda ljudi je najebalo. Ali Sukarno svaka čast koliko veruješ u nešto, bukvalno svaka čast! Voleo bih da verujem u nešto koliko ti veruješ u te ideje.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Fri Sep 10, 2021 9:39 am

Njegove ideje su izbijaju na povrsinu kad terapije utanje...

Inace

Ево нек ти кажу чланови форума који су отишли да "ратују" тамо.Чим су видели Стаљина на билбордима,споменике Лењину,гомилу црвених застава,петокрака и српова и чекића...одмах су шибнули назад за Србију јер им је било јасно колико има сати,а ваљало је и сачувати главу на раменима.


Kapiram da si ti pohitao u dnr/lnr kad si video koliko ima lenjina i staljina da odmenis cetnike. Ne kaze se dzabe bolje jedan giga mentol nego sto masnih cetnika.
Idu price da te tamo slave kao narodnog heroja, da li je to tacno? Prica se da si orden dobio jer si prokazao masne cetnike.
Често одем до на село

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Fri Sep 10, 2021 10:36 am

савабјан wrote:Svašta sam bio ispisao, ali ipak sam obrisao. Jedino što želim da kažem da za Srbe nikako nije komunizam dobar ni u kom obliku i socijalizam, i da je jedino doprineo ličnom bogaćenju pojedinaca, a brda ljudi je najebalo. Ali Sukarno svaka čast koliko veruješ u nešto, bukvalno svaka čast! Voleo bih da verujem u nešto koliko ti veruješ u te ideje.


Када тако нешто напишеш испада да је социјалистичко уређење утопија.Ајде да видимо шта можемо да урадимо у постојећим околностим,а верујте ми само треба мало добре воље.Нека ово буде одговор и Чомпики.Пажљиво прочитајте па да видимо дал је применљиво и код нас.Само се треба вратити на стари добри социјализам.

Image

Белорусија 2021 година...
За Белорусију се каже да је совјетски економски тигар.Као што видите они се никада нису одрекли социјалистичког грба и химне.Не,није само пука симболика у питању.Лукашенко када је дошао на власт 1994, кренуо jе потпуно супротним путем од већине земаља бившег Источниг блока.Оно што је прво урадио била је ДЕПРИВАТИЗАЦИЈА индустрије,енергетике,банака,пољопривредних комбината...Белорусија нема олигархе који се богате на приватизацији државних предузећа,јер је државни сектор њима итекако важан.ДА ЛИ СТЕ ЗНАЛИ ДА ЈЕ ДРЖАВНИ СЕКТОР ЗАСЛУЖАН ЗА 50% БДП-а КОЈИ БЕЛОРУСИЈА ОСТВАРУЈЕ! Државна предузећа гарантују радна места и одређену сигурност када се ради о исплати плата.

У извештају УН-а о привреди,Белорусија је означена као брзорастућа привреда.Раст БДП-а је 2004.год износио 11%.Што је више од суседних земаља чланица ЕУ (Пољска,Литванија,Летонија...).Та земља има само ЈЕДАН ПРОЦЕНАТ НЕЗАПОСЛЕНИХ,а економски биланс је износио у 2018. год 60 милијарди долара.Према званичној статистици која се може наћи на сајту Европске комисије,Белорусија остварује суфицит у робној размени са ЕУ од око 2.000 000 000 долара.

Развијена је поред индустрије пољопривредних и грађевинских машина и хемијска,текстилна и дрвнопрерађивачка индустрија.Главни пољопривредни производи су кромпир,лан,конопња,шећерна репа,зоб,раж и пшеница,док у сточарству доминира млечно и месно говедарство,свињогојство и узгајање пилића.

Белорусија попут нас такође има врло жив и развијен IT сектор.Светска банка је изнела податак да су фирме из сектора информационе и технолошке индустрије у расту БДП-а имале исти удео као пољопривреда,индустрија и грађевина заједно.Апликација 'VIBER' је Белоруски изум.
И тако даље....

Е сад има ту један "проблем" који ја не водим тако али би вероватно вама то сметало.Плате су да кажемо ниске,нарочито ван Минска и износе око 300€ док је у престоници мало већа зарада.Хоћеш пуну заподленост? Онда мора и доходак да се расподели.Ипак се овде ради о мешовитој привреди тржишног социјализма.

Сад пошто велика већина вас има конзумеристички приступ живљења у изобиљу (живот на кредит) вама овакво уређење вероватно не би одговарало... ;)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No al calcio moderno and 23 guests