Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Wed Sep 01, 2021 12:01 pm

čompika wrote:e druze Bolesni od ljubavi. Ti si rastao sa nesto postenijim drugarima izgleda i cudi me da ti se tek sad desilo. Koliko se ljudi sa ulice tako "snaslo" koje znam, ja ih ne bi mogao nabrojati na prste da sam rodjen u Černobilju.
I sad s jedne strane osetiš nepravdu i što treba kao da praviš decu ako već nemaš i da im se boriš za školovanje i ekskurzije dok će od ovog već biti u tatinim kombinacijama, pa čak neke i zamrziš da im se na ulici ne javiš, barem ja... a sa druge, jebiga, nemam pojma, pusti... neće ti pomoći ništa da razmišljaš o tome, jer se neće promeniti.


Како то мислиш пусти неће се ништа променити?!Чему служи инспекција рада: https://www.paragraf.rs/100pitanja/posa ... _rada.html
Инспекција рада врши редовне контроле поштовања
радноправних прописа,као и контроле на захтев запослених.Инспектори могу претходно да обавесте послодавца,али и могу да спроведу ненајављену контролу.Било је случајева када је у једној од контрола прошле године установљено да неколико њих у ЕПС-у није на својим радним местима.Заслуге за то је имала једна од запослених "цинкароша" којој се скурчило да гине на послу док страначки кадрови СНС-а ладе јаја.

У најмању руку Bolesni_od_ljubavi треба да прекине комуникацију са том двојицом и да им то запамти,јер неминовно ће доћи до смене власти.Шта се та двојица као праве паметни? Чак и да си запослен на тај начин како си запослен,како те не мрзи да шеташ ван радног времена ко усран голуб?!Дајте ми макар нешто да радим у канцеларији,да поделимо посао,да пискарамнешто,носим предмете...откуд знам...

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Wed Sep 01, 2021 12:05 pm

EDIT:

Хтедох да кажем за време радног времена...ван радног времена и у паузи дркај к*рац ако хоћеш...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Thu Sep 02, 2021 12:56 am

buraz ti stvarno ne znas obim toga. a ne znas ni inspekciju kako radi. U EPSu uhvatila nekoliko? ma... bolesni, veruj mi samo obidji te ljude i ne druzi se sa njima, i pusti.
kontam ja gigo tvoje komunisticko worshipovanje rada, ali drzavni poslovi su ti po pareto principu, 80 posto ljudi prima plate zato sto 20 posto ljudi obavlja svoj posao kako treba, pojavljivali se ili ne pojavljivali na poslu. To je masa koja ne zna ne svoj posao, nego ne bi znao sta da mu das da radi da rasteretis nekoga koliko im nije mesto tamo gde dodju.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Sep 02, 2021 12:59 pm

Због таквог става "пусти неће се ништа променити",овде се заиста ништа ни не мења.Ако хоћеш нешто да промениш ти мораш да водиш институционалну али и ван-институционалну борбу.Слажем се са тобом да треба применити и пасиван отпор према таквим јединкама,где ће најгори међу нама бити изопштени из заједнице.Хајде на овом примеру да видимо у чему се огледа наша патриотска борба за Косово и Метохију? Поздрављамо се са "Догодине у Призрену"? Јел тако? Које године 2389? И онда ти искочи овако нека вест где затуцани Талибани ослободе земљу за 20 година...Чуо сам да Авганистан има надалеко чувену "навијачку сцену".Понека бакљица и навијачка песмица.

______________________________________

Image

На истоку земље у гради Кхост,одржана је "сахрана" за НАТО и империјалистичке западне земље,односно парада са ковчезима који су били прекривени НАТО,америчким и другим заставама западних земаља:

https://princip.info/2021/09/02/taliban ... d-i-zapad/

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Thu Sep 02, 2021 1:20 pm

За то време у Србији једна "патриотска" навијачка група подјебава другу "патриотску" навијачку групу користећи картон са бироа НСЗ.Све је то лепо.Подјебавање у навијачким оквирима (на тему ко је кога опичио на улици) и колико је ко на бироу.Него је јебига мало је дегутантно.Поготово што чланови те навијачке групе нису ни присмрдели бироу НСЗ-а.Да будемо поштени па да кажемо да и ова друга подјебавана страна обезбеђује локалне скупове владајуће врхушке.

Image

Нек се деца играју...

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Fri Sep 03, 2021 1:08 pm

Гојковић: Сви ће се заразити коронавирусом на јесен и зиму

Image

„Проблем је што је и даље велики број људи невакцинисан. Међу тим великим бројем вирус може да циркулише, мутира и да се догоди да мутацијом људи који су вакцинисани изгубе адекватан одговор на вирус”, нагласио је Гојковић.

Покрајински секретар за здравство ( СНС-овско ђубре) нам сугерише да ће невакцинисани људи бити одговорни уколико неко од вакцинисаних у будућем периоду умре од вируса корона.Тиме он заправо нама невакцинисанима намеће осећај кривице јер вакцина будимо реални неефикасна.Само да да вад обавестим да Светска здравствена организација (СЗО) прати нову варијанту корона вируса, названу „ми”, која је први пут идентификована у Колумбији у јануару.Нова варијанта са научним називом Б.1.621 за сада је добила класификацију „варијанта коју треба пратити”.Шта је овде интересанто? Па ето то што та варијанта има мутације које би могле да укажу на ризик од резиденције на вакцину.Читам коментар на пореталима неких од вакцинисаних зашто смо се онда вакцинисали (чак и са трећом дозом) када ће ова нова варијанта да је пробије? Па зато што сте будале...

User avatar
Kockalone
Posts: 285
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Fri Sep 03, 2021 1:30 pm

Sukarno wrote:Због таквог става "пусти неће се ништа променити",овде се заиста ништа ни не мења.Ако хоћеш нешто да промениш ти мораш да водиш институционалну али и ван-институционалну борбу.Слажем се са тобом да треба применити и пасиван отпор према таквим јединкама,где ће најгори међу нама бити изопштени из заједнице.Хајде на овом примеру да видимо у чему се огледа наша патриотска борба за Косово и Метохију? Поздрављамо се са "Догодине у Призрену"? Јел тако? Које године 2389? И онда ти искочи овако нека вест где затуцани Талибани ослободе земљу за 20 година...Чуо сам да Авганистан има надалеко чувену "навијачку сцену".Понека бакљица и навијачка песмица.

______________________________________

Image

На истоку земље у гради Кхост,одржана је "сахрана" за НАТО и империјалистичке западне земље,односно парада са ковчезима који су били прекривени НАТО,америчким и другим заставама западних земаља:

https://princip.info/2021/09/02/taliban ... d-i-zapad/


Ти се баш ложиш на ову причу како су брадате вехабије са џиповима и калашима успјели да побиједе најјачи војни савез у историји?

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Fri Sep 03, 2021 3:22 pm

Da tragedija bude veća, mnogo ih je takvih.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Fri Sep 03, 2021 3:38 pm

Do jaja je i kad krenu da lože po medijima da je nato maltene pred raspadom, pa se isprima cirka milion Srba da će neko izaći iz saveza. Ko uopšte ima interes da izađe iz tog saveza i prikloni se kome? Rusiji samoj? Kini samoj?

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Fri Sep 03, 2021 8:01 pm

Kockalone wrote:Ти се баш ложиш на ову причу како су брадате вехабије са џиповима и калашима успјели да побиједе најјачи војни савез у историји?


Талибани,њих 80.000 су водили герилски рат.Завукли су се у оне њихове чуке,пустиње и камењаре и одатле су наносили губитке како припадницима НАТО,тако и домаћој петој колони,која узгред будиречно,нема никакву подршку обичног народа.Ништа што већ није виђено рецимо у Вијетнаму,Куби,Никарагви или не знам ти ни ја где.Американци и ЕУ су видели да не могу да тамо да имплементирају "демократију" и свој систем вредности за целих 20 година.Изнурени су и рат им је просто постао неисплатив (према неким прорачунима потрошили су до сада 2000 милијарди долара) тако да су оставили тамо не само тешко и лако наоружање,већ и хеликоптере,тенкове и оклопна возила.Зашто би то неко радио? Ако имате неку другу теорију волео бих да прочитам.Јел се НАТО враћа? Имају неки други скривен план и друго одредиште? Ово им више није интересантно па тек тако дигли руке? Ајде пишите...

До тада имам само да изјавим да снага воље,фанатизам и срчана борба за идеју дају резултате.Сад покушавају преко ISIS-a и осталих фракција да изазову у Авганистану грађански рат јер су свесни да су поражени.Једино им то преостаје.Талибани су хероји,ми смо пичке.Крај.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Fri Sep 03, 2021 8:24 pm

Doktor za falsifikate: Zoran Gojković zloupotrebio pečat svog kolege

Image

https://javno.rs/analiza/-doktor-za-fal ... vog-kolege

Kako je pokrajinski sekretar za zdravstvo sačinio lažni lekarski izveštaj falsifikujući potpis drugog lekara i zbog čega mu je progledano kroz prste za to krivično delo.

Dr Zoran Gojković, specijalista ortopedije u Kliničkom centru Vojvodine, a danas prvi čovek pokrajinskog zdravstva, sačinio je u decembru 2011. godine lekarski izveštaj o pregledu koji nije obavio, utvrdivši pritom povrede koje nikada nisu zadobijene i to kod osobe koja nije ni bila u njegovoj ordinaciji. Na kraju je takav lažni izveštaj overio pečatom svog kolege specijaliste ortopedije bez njegovog znanja, falsifikujući čak i njegov potpis, otkriva BIRN.

Lažni lekarski izveštaj dr Gojković je predao svom prijatelju, novosadskom advokatu Nemanji Aleksiću, koji je taj falsifikovani nalaz upotrebio u jednom parničnom postupku pred Osnovnim sudom u Novom Sadu, čime je direktno uticao na ishod tog postupka, pokazuju dokumenta do kojih je došao BIRN.

To je utvrdila novosadska policija koja je 14. maja 2013. podnela krivičnu prijavu protiv Gojkovića, Aleksića i još dvoje advokata. Tri meseca kasnije Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu je slučaj rešilo primenom instituta oportuniteta, što predstavlja neku vrstu oproštaja krivičnog dela, jer predviđa odbacivanje krivične prijave uz obavezu da osumnjičeni uplati određenu sumu novca, obično u humanitarne svrhe.


Сунце ти пољубим.Мафија у белим мантилима.

lukabrasi
Posts: 252
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Вести

Postby lukabrasi » Fri Sep 03, 2021 8:49 pm

Koliko se dize tenzija pred nedelju u CG, a i kod nas...Zlo...

User avatar
Kockalone
Posts: 285
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Sat Sep 04, 2021 7:34 am

Црна Гора је на ивици грађанског рата. Мржња је из дан у дан већа. Све да данас и сјутра не буде ништа на Цетиње опет не видим како ће се у будућности тензије смирити. Министар полиције се синоћ унапријед пере и отворено каже да је учинио све и ако ко погине да зна шта му је морална обавеза. У Миловим медијима се свакодневно спомињу крв, рат...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sat Sep 04, 2021 10:36 am

Сукарно не баљезгај. Поређење властитог народа са талибанима још их назвати и пичкама. Дечаче то је срамота. Поређење рата у Авганистану и на КиМ и у Босни је неупоредив у било чему. Американци никада нису ушли у отворени копнени сукоб са Српско војском све су радили из ћошка, у исто вријеме смо ратовали против Ватикана, Ал-каиде, и НАТО-а да би нас ти назвао пичкама...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

ElPadrino
Posts: 507
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Sat Sep 04, 2021 11:04 am

Kockalone wrote:Црна Гора је на ивици грађанског рата. Мржња је из дан у дан већа. Све да данас и сјутра не буде ништа на Цетиње опет не видим како ће се у будућности тензије смирити. Министар полиције се синоћ унапријед пере и отворено каже да је учинио све и ако ко погине да зна шта му је морална обавеза. У Миловим медијима се свакодневно спомињу крв, рат...


Kockalone, možeš li malo da opišeš situaciju sa terena. Da li se sve to svodi an onaj Balkanski stil gdje se šalju goruće poruke preko medija na skupovima itd, a u realnosti sirotinja se snalazi i ne obraća pažnju na takve stvari ? Da li recimo imaš problem na poslu, školi, treningu ako nosiš majicu sa trobojkom, da li ima nekih sukoba po gradu(ovima), da li se svađaju komšije, braća, rođaci zbog te teme i slično ( ne mislim na ovo što izađe u javnost, više na neke skrivene sukobe) ? Da li postoji neka srednja strana, što smiruje tenziju ? Meni je i dalje zapanjujuće kako se samo može svijest ljudi iskriviti pa sad imaš masovne arole tipa "Nikad više 1918". Kakvo jebeno ludilo. Dobri naš Srbine, ko je sve udarao dobro nas ima i milion. A sve zakuvaju najveće jajare 20 i 21 vijeka - političari.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вести

Postby Bunt » Sat Sep 04, 2021 11:21 am

A što bi on nosio trobojku na posao ili u školu? jel kod tebe dolazi neko sa šahovnicom na posao?

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Sat Sep 04, 2021 1:19 pm

poredjenje nigde veze !

taj dole narod je prepusten sam sebi, kao uostalom sto su bili ljudi u krajini ili u bosni ili na kim-u
mada kakvi nas hostapleri vode mozda i bolje da se beograd ne mesa
u svakom slucaju podrska za nasu bracu iz srpske sparte
04 X 1945

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Вести

Postby Кум Жоржо » Sat Sep 04, 2021 2:39 pm

Image
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Sat Sep 04, 2021 10:01 pm

Мићара wrote:Сукарно не баљезгај. Поређење властитог народа са талибанима још их назвати и пичкама. Дечаче то је срамота. Поређење рата у Авганистану и на КиМ и у Босни је неупоредив у било чему. Американци никада нису ушли у отворени копнени сукоб са Српско војском све су радили из ћошка, у исто вријеме смо ратовали против Ватикана, Ал-каиде, и НАТО-а да би нас ти назвао пичкама...


У праву си није за поређење.Талибан који се опаше експлозивом,сиђе у Кабул и свесно разнесе себе да би повео у смрт више десетина домаћих издајника, не може никако да се пореди са Србином који учествује на косовским изборима испред "Српске листе" тј. седи у парламенту са UCK кољачима и још уђе у владу лажне дражаве.О омладини на српским трибинама тек да не говоримо.Какви бре јавно да се прозове Александар Вучић?! Па после да се изгуби комфор,посао у државној служби и платица 500-1000€ месечно.Шта после да ради тај у животу кад све комшије ионако знају да је уличар? Капираш ти мене врло добро,ти си ионако овде означен од других као неко ко хвали политику СНС-а.

Викни АЦО СРБИНЕ! И брзо по свој сендвич...а оно између две кришке...шункарица, па качкаваљ,па краставчићи ситно сецкано мммммм ....јел тако? Србија се брани паролама.Серем се ја на такав патриотизам.Ајде бар да пружиш пасиван отпор тиме што нећеш да учествујеш у овом лудилу.Него још се српска навијачка сцена хвали чланском картом.

Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Sat Sep 04, 2021 10:55 pm

Кад је стручна спрема функционера тајна

Image

https://www.politika.rs/scc/clanak/4870 ... nera-tajna

Градска управа Зрењанина одбила је захтев овдашњег удружења „Грађански преокрет” да му достави податке о томе које су школе завршили неки функционери локалне самоуправе. Тема одавно привлачи пажњу грађана, па је наишла и на велики интерес јавности.

– С обзиром на то да су тражене информације садржане у документима која се односе на физичка лица, таква лица и подаци имају право на одређену заштиту установљену Уставом Републике Србије и одређеним законима – навео је, поред осталог, Милош Королија, службеник градске управе који је потписао одбијеницу.


:lol:


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests