Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Mon Mar 23, 2020 7:53 pm

Vecinom su mandovi ti koji su se vratili i nisu bili "gajbama". Pogledajte gde su najvise cimali, tamo gde ima brdo musavaca.
Често одем до на село

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Вести

Postby навијај » Tue Mar 24, 2020 9:19 pm


SickOfItAll
Posts: 224
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:21 am

Re: Вести

Postby SickOfItAll » Wed Mar 25, 2020 1:14 pm

навијај wrote:https://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0/%D0%B4%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE.395.html:854951-Skandal-na-casu-istorije-Profesor-velicao-cuvenog-generala-Nedica-na-RTS-u-istoricari-se-ne-bi-slozili-VIDEO
Ама баш ништа нетачно није рекао. Видим да су се либерали и југогеријатрија прилично узбудили око ове лекције.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Mar 25, 2020 11:30 pm

Da li se zna gde se šalju ljudi koji žele da dodju kući a zarobljeni su trenutno na kruzerima?
Gajbi na samoizolaciju, ili u neke objekte?

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Вести

Postby džile » Wed Mar 25, 2020 11:40 pm

čompika wrote:Da li se zna gde se šalju ljudi koji žele da dodju kući a zarobljeni su trenutno na kruzerima?
Gajbi na samoizolaciju, ili u neke objekte?


Drugar je prošle nedelje došao iz Francuske, pregledali ga na aerodromu, poslali kući u izolaciju, valjda na dve nedelje,svaki dan dolazi murija da ga obilazi.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Thu Mar 26, 2020 12:18 am

da, ali sada sa ovima iz Pariza što su ih poslali pola u hotel, pola u objekat u SU je najnoviji protokol izgleda.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sat Mar 28, 2020 9:02 am



Izbaci mi ovaj klip verovatno izbacuje sad sve na yt sto ima veze sa rec virus i ovde se isto pominje da ce vakcina za koronu sadrzati tecni cip, cip koji prepoznaje koronu ili cip ko zna kakav u stvari... sta mislite da li ima to logike uopste, koje su sanse da ceo svet bude cipovan na ovu foru?
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Вести

Postby Stane Dolanc » Sat Mar 28, 2020 9:41 am

Ultra Sarma wrote:

Izbaci mi ovaj klip verovatno izbacuje sad sve na yt sto ima veze sa rec virus i ovde se isto pominje da ce vakcina za koronu sadrzati tecni cip, cip koji prepoznaje koronu ili cip ko zna kakav u stvari... sta mislite da li ima to logike uopste, koje su sanse da ceo svet bude cipovan na ovu foru?

Cema ta opsednutost nekakvim 'cipovanjem'? Da neko hoce da te cipuje, cipovo bi te da to ni ne znas. Bar u danasnje vreme to moze da se odradi lagano. Moze cak i da te cipuje silom, niko se ne bi pobunio. Na kraju krajeva, sam sebe si cipovo samom cinjenicom da dobrovoljno koristis tehniku koja te prati u stopu i zna svaki tvoj korak.
Moram i nesto u vezi ovog klipa. Unapred se izvinjavam ako se nadjes uvredjen:
Brate, i ja sam dokon, ali ne toliko da bih nastavio da gledam nesto sto pocinje sa : 'Informacija za Pravoslavne'...'leba ti, koja te to sila naterala da ovo odgledas do kraja?
UDBA vam napravila i klub i tribinu

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Sat Mar 28, 2020 10:59 am

Kakvih ludaka sve ima i teoretičara zavere, neverovatno. Ali najjači su mi pravoslavni teoretičari zavere, šta se sve u njihovim glavama zbiva i dokle ide njihovo ludilo i mašta, to je stvarno neverovatno. Bukvalno svako dešavanje na svetu koje se desi gledaju kroz prizmu napada na pravoslavlje. A ustvari, naša religija je jedna od najnapadnijih na svetu. Ljudi koji su pravoslavci se mnogo više eksponiraju nego bilo koja druga religija ovog sveta.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sat Mar 28, 2020 11:02 am

Hahahah ma buraz nisam ja pripadnih nekih teorija zavere i tako to niti verujem u sve sto vidim/cujem sigurno... hteo sam da vidim sta ljudi misle, jer se prica o ovome, a sad cujem da i drugi isto pricaju...
Sto se tice same teme, ne bih voleo da me neko cipuje pa makar to bilo i iz inata, a nove tehnike ne moras da koristis mozes da imas nokiju 3310 npr. ili ne moras da imas moblini uopste...
I da sta me je nateralo da gledam do kraja, buraz naravno da necu da se uvredim to pitanje se postavlja logicno samo po sebi... odgovor nemam, mozda naduvan covek moze da prati i najvece smece eto jedino ako je to odgovor ne znam
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sat Mar 28, 2020 11:11 am

Tuzna vest za sve drugosrbijanske sponzoruse

Драган пуштен из затвора и протеран из Хрватске


Ziv bio Kapetane!
Mucen si ali se nisi prodao nikada, prozivao si ujke i iz njihovog zatvora. Nazalost dolazis u zemlju gde ce ti mozda biti i teze da delujes. Ali ako se politicki prodas tebi oprastam.
Ziv bio Kapetane, zivela Krajina!

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Вести

Postby Stane Dolanc » Sat Mar 28, 2020 11:34 am

Ultra Sarma wrote:Hahahah ma buraz nisam ja pripadnih nekih teorija zavere i tako to niti verujem u sve sto vidim/cujem sigurno... hteo sam da vidim sta ljudi misle, jer se prica o ovome, a sad cujem da i drugi isto pricaju...
Sto se tice same teme, ne bih voleo da me neko cipuje pa makar to bilo i iz inata, a nove tehnike ne moras da koristis mozes da imas nokiju 3310 npr. ili ne moras da imas moblini uopste...
I da sta me je nateralo da gledam do kraja, buraz naravno da necu da se uvredim to pitanje se postavlja logicno samo po sebi... odgovor nemam, mozda naduvan covek moze da prati i najvece smece eto jedino ako je to odgovor ne znam

Naravno da mozes da ne koristis, a jel koristis to (ustavom zagarantovano :mrgreen: ) pravo? Naravno da ne. Ni ti, ni ja, niti 99,99% ljudi sa ovog foruma, a svi vrlo dobro znamo da mikrofon i kamere rade i kad je iskljucen telefon. Kao, svi smo u paranoji od nekog famoznog cipovanja, a dobrovoljno smo se polu-cipovali.
Buraz, opusti se i pusti stvari da idu svojim tokom. To su neke stvari na koje ne mozemo da uticemo i to je to..
Cuj, TECNI CIP :lol: :lol: :lol:
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sat Mar 28, 2020 11:45 am

Iskreno koristim, nemam sta da krijem mogu da me slusaju do sutra ali je opet to moja odluka dok to potencijalno cipovanje (dal tecnim ili ne isti kurac hahah) bi bilo na kvarno ili na silu kao sto sam kazes...
Nisam razmiljao dublje na temu cipovanja nikad, ne znam zasto bi bilo ni lose pa da mogu sad da navodim neke razloge ali kapiram da sem lokatora mozda da se turi svasta u njega, tako da ako bude neka vakcina protiv korone koja je nastala u lupam Londonu ili tako engde ti bi bio rad i otisao bi odma da primis to ?
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Вести

Postby Stane Dolanc » Sat Mar 28, 2020 11:52 am

Prva utakmica Kupa Sampiona
Sporting Lisabon - Partizan 1955.
Image
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Sat Mar 28, 2020 12:20 pm

Nexon wrote:Tuzna vest za sve drugosrbijanske sponzoruse

Драган пуштен из затвора и протеран из Хрватске


Ziv bio Kapetane!
Mucen si ali se nisi prodao nikada, prozivao si ujke i iz njihovog zatvora. Nazalost dolazis u zemlju gde ce ti mozda biti i teze da delujes. Ali ako se politicki prodas tebi oprastam.
Ziv bio Kapetane, zivela Krajina!


04 X 1945

User avatar
Stane Dolanc
Posts: 66
Joined: Mon Feb 08, 2016 5:53 pm

Re: Вести

Postby Stane Dolanc » Sat Mar 28, 2020 1:53 pm

Stane Dolanc wrote:Prva utakmica Kupa Sampiona
Sporting Lisabon - Partizan 1955.
Image

Admini, prebacujte ovo tamo gde mu je mesto. Greskom okacio ovde
UDBA vam napravila i klub i tribinu

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Sat Mar 28, 2020 2:17 pm

Stane Dolanc wrote:Cema ta opsednutost nekakvim 'cipovanjem'? Da neko hoce da te cipuje, cipovo bi te da to ni ne znas. Bar u danasnje vreme to moze da se odradi lagano. Moze cak i da te cipuje silom, niko se ne bi pobunio. Na kraju krajeva, sam sebe si cipovo samom cinjenicom da dobrovoljno koristis tehniku koja te prati u stopu i zna svaki tvoj korak.
Moram i nesto u vezi ovog klipa. Unapred se izvinjavam ako se nadjes uvredjen:
Brate, i ja sam dokon, ali ne toliko da bih nastavio da gledam nesto sto pocinje sa : 'Informacija za Pravoslavne'...'leba ti, koja te to sila naterala da ovo odgledas do kraja?


Od A do Š. Cuj cipovanje a ostavljaju im ljudi sve podatke na FB, instagramu, WhatsAppu, i ostalim sranjima.... Pa i ovaj sto se snima, vec mozes na osvnou ovog klipa da napravis solidan profil osobe, a vrv i u 10 min da saznas kako se zove, odakle, a da nisi neki obavestajac. Cipovali smo se mi odavno napretkom tehnologije koju smo oberucke prihvatili i neopisivo tesko nam je da je se odreknemo, iako znamo da ima i losih strana.
A komenatrisanje klipa bih preskocio, nema poente.

PS Ultra Sarma - na kvarno ti je da te cipuju preko vakcine koja leci od virusa a nije ti na kvarno da te prisluskuju i snimaju telefonom koji koristis za druge stvari samo zato sto je bio tvoj izbor da koristis taj telefon ?
Pa zar ne bi i za tu fiktivnu vakcinu imao izbora da li ces da je koristis ili ne?
Lokator ? pa druze to imaju vec preko telefona. Kao i gomilu stvari koje ce ti naknadno pasti napamet.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sat Mar 28, 2020 6:14 pm

Како је чудновато затурена вест по српским медијима о доласку Кепа. И ту су јединствени пинк, ртс, н1, бљуц, б92 и сва друга згадија која се у србији назива медијима која шатро глуми сукобе док се по истим амбасадама друже за исти новац. Немојте повредити нашу хрватску браћу како рекоше врхови власти.
Иначе је лепо гледати када на конференцијама за медије о стању у Србији и корони питања једино из дана у дан поствљају н1 и пинк. То је дирљиво, у срце ме гануло. Наравно питања никада нису о одговорности. Треба нам то јединство. Од Кепа до вируса, треба нам јединствени фронт.
Бу корона, написано пре 12 дана док се још славило и скупљали потписи, добро пар дана касније,

Nexon wrote:
Пошто овај форум не функционише док ја не пишем овај сегмент ће носити назив: Природа и математика. То је мој мали допринос напретку ове земље у тренуцима када је наше и ваше образовање обустављено. Ипак треба дати помоћ ботовима, другосрбијански троловима и сличним креатурама. Пошто је уведено ванредно, нема зајебанције са подацима, само проверено да не би вп долазила.

Ширење сезонског грипа има rO 1.3 тј. један заражени зарази мало јаче од једног човек. То потврђује Светска здравствена организација,

By comparison, the figure for the seasonal flu is roughly 1.3


https://www.nytimes.com/2020/02/29/health/coronavirus-flu.html

И на следећем графикону, да то буде забавно за децу на распусту и надасве ретардиране ботове и тролове, а на основу података Светске здравствене организације,

Image

https://www.telegraph.co.uk/news/0/coronavirus-vs-sars-mers-flu-how-deaths-compare-covid-19/

Може се приметити да је редња вредност ширења сезонског грипа око 1.3. Такође се може видети да је за корону око 2, иако ће се видети да је више.

Ако вам ово није јасно идите пратите ретардираног другосрбијанског крештавца на новој, додуше тамо их има више, лепо је што су се окупили на једном месту.

Е, сада, смртност код короне је већа него ли код грипа. Али је мања од садашњих података јер ми немамо ни приближне статистичке податке за корону као за грип. Немамо јер је корона нови вирус и сигурно је доста људи заражено, и било заражено, а да није ни свесно а ми те статистике немамо у проценама. Са тиме у вези, сигурно је већа преносивост од 2.
У томе јесте проблем и зато вирус не сме да се потцени-брже се шири од грипа а има већу смртност.

Оно што се треба сречити је да се понови Хубеи, Италија или Шпанија, видећемо да ли ће се негде још то поновити, надам се да неће у Србији.
Шта се десило у Хубеиу или Италији, због фактора минимум од 2, а вероватно више од те бројке, вирус расте геометријском прогресијом, то је на графикону и бројкама експоненцијална функција.
То значи да у једном тренутку број заражених којима треба помоћ пређе могућност здравственог система да их прими и онда људи због тога умиру. У Италији, а нажалост и Шпанији, људи умиру у великим бројевима јер не могу сви на респираторе.
Примера ради, у Кореји или Немачкој, знатно је мања смртност на број тестираних јер су капацитети респиратора значајно већи. Тако у Италији смртност изности 6-7% док у Јужној Кореји је испод 1%, слично је у Немачкој.

Оно што Србија треба да удари, а то би ово ванредно стање требало да омогући, да немамо брзи врхунац болести већ да га растегнемо како би здравство могло да издржи притисак.

И молио бих да се Кинези претерано не хвале јер је њихова незобиљност на почетлу кризе у Вухану довела до свега овога.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Вести

Postby Swallow » Sat Mar 28, 2020 7:18 pm




User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Sat Mar 28, 2020 7:18 pm

lost&found wrote:
PS Ultra Sarma


Ne znam jesi li ozbiljan il me samo jebes sto sam pokrenuo ovu idiotsku temu, ali u svakom slucaju pokusacu da odgovorim ozbiljno...

na kvarno ti je da te cipuju preko vakcine koja leci od virusa a nije ti na kvarno da te prisluskuju i snimaju telefonom koji koristis za druge stvari samo zato sto je bio tvoj izbor da koristis taj telefon ?


Ako si dobro citao sta sam pisao ja nigde nisam rekao da je dobro da me prisluskuju :lol: Realno, niko na svetu to ne bi reako da je u redu i dobro.

Pa zar ne bi i za tu fiktivnu vakcinu imao izbora da li ces da je koristis ili ne?


Ako si vec napisao da se slazes sa stanetom doloncem 100% onda si trebao da ispratis i sta pise tj da bi ti vakcinu uvalili svejedno na kvarno ili na silu sto daje odgovor na tvoje pitanje ;)


Lokator ? pa druze to imaju vec preko telefona. Kao i gomilu stvari koje ce ti naknadno pasti napamet.


Zato sam i pomenuo lokator kao nesto najbezazlenije sto ta vakcina moze da sadrzi. Fakticki nepotrebno, jer to imaju u ostalim uredjajima... znaci poenta, ako je lokator nesto najsmesnije sto moze da ima u toj vakcini sta je najgore..
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests