Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Mon Feb 19, 2018 11:57 pm

i vi zaista mislite sa ovim amebama da krenemo u bilo kakvo vracanje, bilo cega?

https://twitter.com/search?q=%23cirilica&src=tyah
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Вести

Postby БорацБЛ » Tue Feb 20, 2018 12:03 am

čompika wrote:
Очајник wrote:Pitanje za ove pacifiste.
Ako jednog dana stigne poziv, šta ćete činiti? Odazvati se ili preko grane? Ne mogu da procenim da li se neki ovde članovi sprdaju ili ne, zato pitam.

Razumem one ljude koji kažu da im ne pada na pamet da se prijavljuju za tako nešto, kada dodje do takve situacije, a doći će.
Znam, imaju porodicu tj. decu, a otkad sam i ja postao ćalac i ja gledam to malo drugačije. Ali kao ćete postupiti onda kad vas niko neće pitati da li hoćeš ili nećeš?

Iskreno razmišljajući sada u miru, šanse da ne bih išao u rat su jedno 90 posto. Nekolicina ovde iz prve ruke zna šta je rat, ako uopšte je iko ostao. Na starom forumu je bilo par ljudi koji su bili u ratu, neki su i pisali o tome. Shvatite da ono što je rat ne traje samo dok traje oružani sukob. Sve što se dešava godinama posle, to je isto produžetak rata.
Elem, rat je teško uopšte pojmiti ako nisi bio u njemu, još teže ako nemaš bliske ljude da ti o njemu pričaju i da vidiš šta je uradio njima i porodici.
Moji nisu iz Srbije, ovde smo izbegli. Tako da mogu da barem iz tog ugla gledam šta je uradio celoj mojoj familiji sa one strane Drine. Muško od 18 pa nadalje, svi su dobrovoljno išli, prošli Treskavicu i ostala sranja. Oni koji su živi, žive u jako lošim uslovima. Dočekaju da sa 50 godina moraju da i dalje seku šumu po pripizdinama i viđaju porodicu vikendom, i to ako imaju sreće da nađu posao. Oni koji su pokojni, mogu slobodno da kažem da su imali sreće oni što su poginuli u ratu, jer sudbina kakve je snašla neke od njih je gora od metka. U Srbiji sam opet imao prilike da su mi kolege i prijatelji mojih roditelja, oni koji su odavde išli u rat, pričali iskustva. Oni su nešto bolje prošli, barem su se mogli vratiti u nerazorenu zemlju, pod sankcijama da, ali sa infrastrukturom, netaknutom industrijom itd... Uglavnom, najčešća rečenica kod svih je - bilo, ne ponovilo se. I eto, zamislite svoj život, kakav vodimo nas 90 posto sa foruma, slobodno mogu nazvati životarenjem, a ne životom, samo na to dodajte da vas je navuko ko majmuna da odete da se borite, odete iz plemenitih ciljeva, i nakon toga živite sa 200-300e i gledate Cecu i malog Veljka na televiziji, ministra koji priča kao da je prošao sva bojišta a ne bio jebeni dezerter. Jer takva verzija čeka većinu nas, sirotinja će umirati zavedena i naložena, ko se vrati biće ponovo sirotinja i prcaće ga u glavu.
Tako da rat bez velikih posledica po naciju mogu da vode velike države, mi male ne. I verujte, nećete se nakon čišćenja Kosova vratiti u bolju Srbiju, već u ovakvu, a verovatno i goru.

Свака част, овако нешто сам и планирао да напишем.
Када виде говна који су се финансиски много добро окористили овим ратом, и њиховом патњом, и који би и данас да дође до рата, мука им буде. Мојих је много изгинуло у овом рату, а они који су данас остали жив, жале што нису мртви.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Tue Feb 20, 2018 12:04 am

"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 20, 2018 12:23 am

čompika wrote:
Очајник wrote:Pitanje za ove pacifiste.
Ako jednog dana stigne poziv, šta ćete činiti? Odazvati se ili preko grane? Ne mogu da procenim da li se neki ovde članovi sprdaju ili ne, zato pitam.

Razumem one ljude koji kažu da im ne pada na pamet da se prijavljuju za tako nešto, kada dodje do takve situacije, a doći će.
Znam, imaju porodicu tj. decu, a otkad sam i ja postao ćalac i ja gledam to malo drugačije. Ali kao ćete postupiti onda kad vas niko neće pitati da li hoćeš ili nećeš?

Iskreno razmišljajući sada u miru, šanse da ne bih išao u rat su jedno 90 posto. Nekolicina ovde iz prve ruke zna šta je rat, ako uopšte je iko ostao. Na starom forumu je bilo par ljudi koji su bili u ratu, neki su i pisali o tome. Shvatite da ono što je rat ne traje samo dok traje oružani sukob. Sve što se dešava godinama posle, to je isto produžetak rata.
Elem, rat je teško uopšte pojmiti ako nisi bio u njemu, još teže ako nemaš bliske ljude da ti o njemu pričaju i da vidiš šta je uradio njima i porodici.
Moji nisu iz Srbije, ovde smo izbegli. Tako da mogu da barem iz tog ugla gledam šta je uradio celoj mojoj familiji sa one strane Drine. Muško od 18 pa nadalje, svi su dobrovoljno išli, prošli Treskavicu i ostala sranja. Oni koji su živi, žive u jako lošim uslovima. Dočekaju da sa 50 godina moraju da i dalje seku šumu po pripizdinama i viđaju porodicu vikendom, i to ako imaju sreće da nađu posao. Oni koji su pokojni, mogu slobodno da kažem da su imali sreće oni što su poginuli u ratu, jer sudbina kakve je snašla neke od njih je gora od metka. U Srbiji sam opet imao prilike da su mi kolege i prijatelji mojih roditelja, oni koji su odavde išli u rat, pričali iskustva. Oni su nešto bolje prošli, barem su se mogli vratiti u nerazorenu zemlju, pod sankcijama da, ali sa infrastrukturom, netaknutom industrijom itd... Uglavnom, najčešća rečenica kod svih je - bilo, ne ponovilo se. I eto, zamislite svoj život, kakav vodimo nas 90 posto sa foruma, slobodno mogu nazvati životarenjem, a ne životom, samo na to dodajte da vas je navuko ko majmuna da odete da se borite, odete iz plemenitih ciljeva, i nakon toga živite sa 200-300e i gledate Cecu i malog Veljka na televiziji, ministra koji priča kao da je prošao sva bojišta a ne bio jebeni dezerter. Jer takva verzija čeka većinu nas, sirotinja će umirati zavedena i naložena, ko se vrati biće ponovo sirotinja i prcaće ga u glavu.
Tako da rat bez velikih posledica po naciju mogu da vode velike države, mi male ne. I verujte, nećete se nakon čišćenja Kosova vratiti u bolju Srbiju, već u ovakvu, a verovatno i goru.


Ми смо можда и земљаци. Ко би рекао.
Одакле си избегао?
Занимљиво, ретко сам видео избеглог човека да навија за Војводину али свака част.
Морам ти рећи да си уникат по питању ставова и навијачког опредељења за некога ко је избегао.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Вести

Postby хајка » Tue Feb 20, 2018 12:40 am

Avgust 1995, kolona Srba bezi od Oluje i stize u Novi Sad preko Mosta Slobode, a Novosadjani se suncaju na plazi Strand i pokazuju im srednji prst i da okrenu i da se vrate odakle su dosli. Neki malo napredniji su otisli da im prodaju hranu i pice. Ti jadni ljudi, medju kojima i moja porodica, je spavala u zgradama u zajednickim prostorijama, tavanima, podrumima, dok se komsije ne okupe i gledaju kako da ih izbace, jer im smetaju oni i parkirani traktori iza zgrade.

Neko je ovde pokusao da nas uporedi sa Izraelom, tamo ako se desi neki jaci sukob (a desava se stalno), samo u Novom Sadu u Sinagogi se okupi za cas 100ak Jevreja, skupe gomilu pomoci i njih 30-40 ode u Izrael i da volonitraju kao humanitarci. I tako godinama unazad.

Ajde da mi prvo postanemo drzava, da vodimo racuna o nama, o nasim trudnicama, deci, starima, bolesnima, invalidima, ratnim herojima...da budemo jaki ekonomski i da se od te ekonomije odvaja nesto i za vojsku, i onda tako kad smo malo jaci bice i jaci moral. Za sad samo to treba da nam je fokus i neko mitomansko odrzavanje Kosmeta, humanitarni rad dole, i diplomatski rad da to ne priznamo nikad. Nas problem su domaci politicari, lopovi, gamad koja nas pljacka i unistava svaki dan. Veci problem danas nam je cinovnik SNS-a u nekoj opstini nego neki siptar sa Kosova.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Feb 20, 2018 12:56 am

Nexon -

Oprosti na nepoverenju, nadam se da iza ove poruke uprkos čestitanju ne stoji jeftina provokacija. Poštujem tvoje upise jer ima pametnih stvari da se pročita, tako da ti ne bi stojala provokacija takve vrste.
Rodom iz mesta pored Sarajeva, držali ga Hrvati dok nisu došli Muslimani proterali sve što nije njihovo. Drugi deo porodice, Srbinje.
Što se tiče Vojvodine, s obzirom šta je Vojvodina kao fudbalski klub predstavljao u svojoj ranoj istoriji, mislim da bi čak i za mene izbeglicu mogla da zasluži samo poštovanje. Ali istorija nema veze sa mojim navijačkim opredeljenjem, već kao i kod većine vaspitanje, pre svega kvartovsko.
A što se tiče stavova, trudim se da mi nikad ne proizilaze iz jednostranih priča, predanja i izvora, pa eto objašnjenja za možda odstupanje u nekim stvarima od većinskog mišljenja.

Hajka -
takođe, ko bi rekao da se novosadska tolerancija odnosila za sve sem za nas koji smo proterani. To je takođe jedan od apsurda koji mi i dan danas ide na kurac, za sve strano se ima razumevanja i poštuje multikulturalnost dok ne dođe neko koji ti je bar nacionalno najbliži, a ti govoriš kako su došli divlji i oterali pitome. Ali nije samo toga bilo u NS, primer je Romanija gde su izgladnele kolone prolazile pored kuća koje peku ispred prase za slavlje, niko ni da te hlebom ponudi. Kafane pune, kao da nije rat, i niko te ne jebe dva posto.

хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Вести

Postby хајка » Tue Feb 20, 2018 1:04 am

čompika wrote:Hajka -
takođe, ko bi rekao da se novosadska tolerancija odnosila za sve sem za nas koji smo proterani. To je takođe jedan od apsurda koji mi i dan danas ide na kurac, za sve strano se ima razumevanja i poštuje multikulturalnost dok ne dođe neko koji ti je bar nacionalno najbliži, a ti govoriš kako su došli divlji i oterali pitome. Ali nije samo toga bilo u NS, primer je Romanija gde su izgladnele kolone prolazile pored kuća koje peku ispred prase za slavlje, niko ni da te hlebom ponudi. Kafane pune, kao da nije rat, i niko te ne jebe dva posto.


To su ti ta sorta "pravi novosadjani", jedni od najgorih ljudi na koje mozes naleteti. Podli, sujetni, zavidni, ne prastaju nista. Ponosni na svoje poreklo kao da je iz Francuskog dvora a Novi Sad je nista drugo nego malo veca palanka koju peske obidjes za 15 minuta.

Secam se ja druge polovine 90ih kako su pizdeli od izbeglica, pogotovo ako nalete da imaju posao neki koji oni nemaju. Tad se bosanski naglasak mogao cuti na svakom cosku, danas eto je proslo mnogo godina pa su izbleglice izgubile naglasak ali i dalje je mrznja ostala.

Okupljaju se na portalu 021.rs , tamo mozes videti non stop akcije za toleranciju prema ciganima, hrvatima, pederima, najliberalnija moguca sirenja multi-etnicke Vojvodine itd, ali na svaku vest iz hronike koja se desi u gradu komentarisu "to su dodjosi, to su ovi nasi iz Bosne, to su Krajisnici divljaci, kako je bilo bolje i mirnije dok nisu oni dosli" itd. Cist fasizam.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 20, 2018 1:15 am

čompika wrote:Nexon -

Oprosti na nepoverenju, nadam se da iza ove poruke uprkos čestitanju ne stoji jeftina provokacija. Poštujem tvoje upise jer ima pametnih stvari da se pročita, tako da ti ne bi stojala provokacija takve vrste.
Rodom iz mesta pored Sarajeva, držali ga Hrvati dok nisu došli Muslimani proterali sve što nije njihovo. Drugi deo porodice, Srbinje.
Što se tiče Vojvodine, s obzirom šta je Vojvodina kao fudbalski klub predstavljao u svojoj ranoj istoriji, mislim da bi čak i za mene izbeglicu mogla da zasluži samo poštovanje. Ali istorija nema veze sa mojim navijačkim opredeljenjem, već kao i kod većine vaspitanje, pre svega kvartovsko.
A što se tiče stavova, trudim se da mi nikad ne proizilaze iz jednostranih priča, predanja i izvora, pa eto objašnjenja za možda odstupanje u nekim stvarima od većinskog mišljenja.


ХВО вас спасио од муслимана у средњој Босни? Ако сам добро разумео.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Feb 20, 2018 1:35 am

Do novembra 93 je Vares pod kontrolom HVO, i bilo je relativno mirno, kada su tuzlanska i zenicka vojska upali. Srpski zivalj je izbegao nedaleko iznad grada gde ga docekuje nasa vojska i dalje sprovodi na nasu teritoriju.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Feb 20, 2018 1:48 am

Takodje napomena za HVO. Ljudi iz grada su bili u HVO svih nacionalnosti, jer su isli logikom da brane grad, tj. da odrzavaju mir, posto se do dolaska Muslimana verovalo da ih rat nece zahvatiti. Naravno, bilo je i Srba koji su otisli na srpsku stranu pre toga, a pretpostavljam i Hrvata i Muslimana na svoju.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 20, 2018 2:14 am

Од кога су бранили град 1992?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Feb 20, 2018 2:28 am

Kao sto rekoh "tj. da odrzavaju mir". HVO ga je zauzeo, ali su ljudi ziveli normalno. Od koga da ga brane? Pa pretpostavljam upravo od Muslimana, ne znam njihove motive.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 20, 2018 3:05 am

Ти си неки омладинац када се не сећаш. Није било сукоба муслимана и хрвата у Вареши 1992, то долази 1993. Али јесте било сукоба са једном војском 1992.
Да се разумемо, из свега што си написао, ти имаш потпуно другачију слику од рецимо 95% Срба који су били у рату.
И то могу да разумем, тако да ми постају јаснији твоји ставови.
Само морам рећи да ти је проодица имала среће да није завршила у Челебићу, Дретељу или нечему сличном на тој територији.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Вести

Postby Batke » Tue Feb 20, 2018 5:15 am

ultrastito wrote:i vi zaista mislite sa ovim amebama da krenemo u bilo kakvo vracanje, bilo cega?

https://twitter.com/search?q=%23cirilica&src=tyah

Пошто сам радио раније за једну фирму за обезбеђење (тачније као портир) која је обезбеђивала једну државну и градску управу знам да пола ових коментара је написано под присилом. једноставно када су дошли директори СНС у државну администрацију кола су кренула низбрдо за неке људе. Многи су попили отказе пошто су ту нашли посао од бивше власти, остали који су остали у фирми (првенствено захваљујући својим добрим резултатима у том послу веровали ви или не) су приморани да пишу подршке за пицоустог иначе прво следи смањење плате па после три опомене отказ. Остали који су преко СНС-а добили посао једноствано их боле уво пишу шта хоће, а ови аполитични рокају ли рокају коментаре јер им се прети отказом. Разумем ја да у једном тренутку неко попизди и каже да му је доста дешавало се то током мојих шест месеци тамо, разумем и да им је то егзистенција па због тога све то трпе, а и пар њих да се побуни одмах добија отказ, а пола СНС боли уво јер им се одмах отвара могућност за нови кадар коме су обећавали посао. Али донекле то сагињање не могу никако да оправдам.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Tue Feb 20, 2018 8:13 am

Image

Celu "kampanju" proziva Gangulu i sad ispala. Veliki minus za Radulovica.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Вести

Postby DRINK » Tue Feb 20, 2018 9:53 am

Batke wrote:
ultrastito wrote:i vi zaista mislite sa ovim amebama da krenemo u bilo kakvo vracanje, bilo cega?

https://twitter.com/search?q=%23cirilica&src=tyah

Пошто сам радио раније за једну фирму за обезбеђење (тачније као портир)


Nije trebalo to ovde da napises :mrgreen:

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Tue Feb 20, 2018 11:42 am

хајка wrote:
čompika wrote:Hajka -
takođe, ko bi rekao da se novosadska tolerancija odnosila za sve sem za nas koji smo proterani. To je takođe jedan od apsurda koji mi i dan danas ide na kurac, za sve strano se ima razumevanja i poštuje multikulturalnost dok ne dođe neko koji ti je bar nacionalno najbliži, a ti govoriš kako su došli divlji i oterali pitome. Ali nije samo toga bilo u NS, primer je Romanija gde su izgladnele kolone prolazile pored kuća koje peku ispred prase za slavlje, niko ni da te hlebom ponudi. Kafane pune, kao da nije rat, i niko te ne jebe dva posto.


To su ti ta sorta "pravi novosadjani", jedni od najgorih ljudi na koje mozes naleteti. Podli, sujetni, zavidni, ne prastaju nista. Ponosni na svoje poreklo kao da je iz Francuskog dvora a Novi Sad je nista drugo nego malo veca palanka koju peske obidjes za 15 minuta.

Secam se ja druge polovine 90ih kako su pizdeli od izbeglica, pogotovo ako nalete da imaju posao neki koji oni nemaju. Tad se bosanski naglasak mogao cuti na svakom cosku, danas eto je proslo mnogo godina pa su izbleglice izgubile naglasak ali i dalje je mrznja ostala.

Okupljaju se na portalu 021.rs , tamo mozes videti non stop akcije za toleranciju prema ciganima, hrvatima, pederima, najliberalnija moguca sirenja multi-etnicke Vojvodine itd, ali na svaku vest iz hronike koja se desi u gradu komentarisu "to su dodjosi, to su ovi nasi iz Bosne, to su Krajisnici divljaci, kako je bilo bolje i mirnije dok nisu oni dosli" itd. Cist fasizam.


Mali off, to je jos uvek prisutno u Novom Sadu. Pa pogledaj koliko "Novosadjana" je ostrasceno kad vide da "dodjosi" po Veterniku, Futogu i Rumenci imaju kucerine na 3 sprata dok se oni guraju u nekom stancicu na Bulevaru. Verovatno smatraju da je nepravedno da oni imaju takve objekte a dosli pre 20ak godina i snasli se ljudi dok oni nemaju ni krstenu terasu. Ili recimo smatraju da ako su oni ovde 2-3 generacije da treba automatski da imaju privilegije u odnosu na njih. Samo pogledas na stranici ns-uzivo sa novosadskih ulica kad neko, lupam sad, nosi slamu u gepeku ili pripuca za badnje vece odmah se skupe frajle i komentarisu onu cuvenu to su dodjosi, sta su napravili od onakvog divnog grada.

Bas juce nadjem naslov na onoj stranici uzivo sa bg tramvaja, tako nesto, ide ovako "Vozac gsp-a isprebijao devojku jer ga je pitala zasto kasni" a ono u stvarnosti vozac kasni jer je pola grada raskopano i sad ova beogradjanka "dajte mi broj hocu da se zalim" i poceli nesto da se svadjaju i kaze njemu riba "pizda ti materina dosao si iz picke materine u moj Beograd da vozis" eeejjjj jebote, posle je vozac izbacio ko joj jebe mater.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Tue Feb 20, 2018 11:45 am

Овде има пар људи, који пореде рат преко дрине и рат за Космет.
Не може да се пореди ни по броју учесника у рату, ни по жртвама у рату, а камоли у временском трајању.
Што не може ни по чему да се пореди, али наравно ратни вихор носи све пред собом и не бира.
Лепо је што овде има оптимиста да ће неке будуће генерације да врате Космет, ја мислим да ће да оде у заборав, јер наредне генерације се ложе на селфије по инстаграму и играње игрица, и по уџбеницима из историје уче о 5. октобру, а не о биткама као што је била на Кошарама 98-99, успостављању коридора у РС, операцији Смолућа у којима су учествовали њихови очеви и ђедови, који су се борили да данас могу да се прекрсте, да славе славу, да поставе своју заставу, да се поносе што су СРБИ.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Tue Feb 20, 2018 12:05 pm

DRINK wrote:
Batke wrote:
ultrastito wrote:i vi zaista mislite sa ovim amebama da krenemo u bilo kakvo vracanje, bilo cega?

https://twitter.com/search?q=%23cirilica&src=tyah

Пошто сам радио раније за једну фирму за обезбеђење (тачније као портир)


Nije trebalo to ovde da napises :mrgreen:


I portiri su ljudi. Pravda za portire. :D
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Feb 20, 2018 2:00 pm

Nexon wrote:Ти си неки омладинац када се не сећаш. Није било сукоба муслимана и хрвата у Вареши 1992, то долази 1993. Али јесте било сукоба са једном војском 1992.
Да се разумемо, из свега што си написао, ти имаш потпуно другачију слику од рецимо 95% Срба који су били у рату.
И то могу да разумем, тако да ми постају јаснији твоји ставови.
Само морам рећи да ти је проодица имала среће да није завршила у Челебићу, Дретељу или нечему сличном на тој територији.

Da, eto vidiš na internetu se lako može naći šta je bilo 92. Ja nisam ni čitao, sve ovo što pišem je ono što su moji doživeli i pričali mi.
Koliko je sreće imala, imala je taman toliko da preživi. Za sve ostalo, baš i ne toliko.
Kakvu to sliku o ratu ima ostalih 95 posto Srba koji su bili na ratnim područjima, ako je suprotno od mojih upisa?
Da je rat dobar, i da trebamo ponovo da ratujemo?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests