Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Mon Feb 19, 2018 6:46 pm

Čombe, ja pitam samo one koji pozivaju na taj isti rat. Evo Mićara poziva pa kada sam ga pitao on kaže da imamo plaćenu vojsku koja treba da ratuje. Znači, muda ogromna preko neta ali samo tada. Pa isto pitam i ovog njegovog kolegu koji je takođe za rat. Nije to uopšte kompleksno pitanje. Ako nešto hoćeš znači da nemaš šta da razmišljaš oko odgovora. Ali se posle ipak ispostavi da nije to baš tako. Opet, može ovako na forumu svako da slaže šta hoće ali sebe ne može. To je fazon Boškićevog ćaleta za vreme rata. Uz vas sam junaci a onda lepo u Budimpeštu u slanu sobu. Ali se sa tugom gleda ka Srbiji i uzdiše. Ne dao Bog nikome nikada više rat.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Mon Feb 19, 2018 6:48 pm

Кудрави Гаучос wrote:Ај пошто сам видео да је моје паламуђење о предстојећем "трајном решењу" покренуло неку полемику да напишем само још коју. Каже неко ви сте сањари, шансе ко да Воша освоји ЛШ.. итд итд. Само једно питање- а колико је реално било за Шиптаре рецимо 1980. да ће 28 година касније имати де факто самосталну државу признату од целог западног света? Реалност се мења и креира, вољом. Колико је реално било почетком 20тог века да Јевреји добију своју државу? Је л знате колико- онолико реално колико су они спремни да живе у факинг Тел Авиву где сваки час неко одлети у ваздух, да служе армију онолико дуго колико служе итд итд. Зато се од нас ово сад и тражи, тражи се да у глави раскрстимо са тим да КиМ више никада неће бити наша, и видим фино то иде. "То је давно изгубљено, то је изгубио Слоба, то је изгубио Тито, Аркан, Шешељ, пичка плава материна" Па што нас онда оволико турирају да га признамо кад је све већ решено у прошлости?


Kudro u par navrata cu te demantovati. Tacno je to sto kazes, ali mamu mu jebem oni su to ocekivali a mi ne. U tome je stvar. Da su oni znali da ce ih se za 30 godina nakotiti ko zeceva i da ce na osnovu toga, mirnim putem oteti Kosovo. Ne treba njima nikakav oruzani sukob sa nama jer verujem znaju da bi ih pregazili u 2 meseca i vratili u Albaniju.
A kolika je verovatnoca da ce se Srba namnoziti za 30 godina pa da mi isto tako uradimo? Sanse su premale, sta vise, mi smo u debelom minusu sto se tice nataliteta i to ne mozemo da ocekujemo. U tome je poenta.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Mon Feb 19, 2018 6:59 pm

kako nisu očekivali, pa to traje od dvadesetih godina i četvrtog kongresa KPJ, preko zabrane povratka Srba nakon Drugog svetskog rata, do Ustava iz 1974. godine
dalje je samo bila realizacija svega toga, okvire su i te kako imali jako dugo

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Mon Feb 19, 2018 7:08 pm

хајка wrote:
Влада Паликућа wrote:Само рат нас спашава, нема ту шта да се чека, прво грађански, а онда са околним народима.


I ti ga lepo posmatras na live streamu na youtubu i navijas preko komentara.


Не.

Ти и Брђа ћете имати го-про камере, а ја ћу гледам да гугл мапе и да вас наводим на арнатуска упоришта.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Mon Feb 19, 2018 7:23 pm

Косово и Метохија Сама реч уздрма срце сваког Србина и све Вас, мислите ли ви да је то џаба?
Доле су вијековни и најстарији манастири Српског народа, у тој Српској покрајини срби су увек крв давали за ту земљу и животе своје, за вас који верујете да би се ратом све сјебало могу вам рећи да нисте у праву, у питању је рат за нешто што је вијековима Српско, за шта шиптар неће тако лако главу дати, јер зна да му ту није мјесто и да је он рђа те земље на којој стоји.

Ту је Америка и НАТО?! 1999 и 2018 разлика је 19 година, да ли ти мислиш да и дан данас сједе исти људи у фотељама НАТО пакта и администрације Америке. Да ли ти мислиш да би на челу са Путином Русија мирно гледала да на Београд падају бомбе?
Нато трупе на КиМ 2016 године бројале су 4.200 људи из 30 земаља.

Тренутно сада је најбољи тренутак за упад на КиМ, потпуно изненадни упад. Да неће можда Хашим Тачи да брани Косово?!
И када си већ упао са 20.000 војно способних људи и опремом у року од 48 сати заузео сваки Центар јавне безбједности у свакој од општина.

Да ли би Европа постављала услове или ти?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Вести

Postby Пери » Mon Feb 19, 2018 7:30 pm

Kurac Micara, pa kako da upadnemo na prepad, kad ti pises ovde i brojno stanje i pravce napada... Siptari su to, ljisice stare

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Mon Feb 19, 2018 7:32 pm

Пери wrote:Kurac Micara, pa kako da upadnemo na prepad, kad ti pises ovde i brojno stanje i pravce napada... Siptari su to, ljisice stare


Тактика зеко пије млеко!

Тако једино може да се било шта учини и да извучемо "победу неку." И што се тиче народа и ресурса и свега.
Дође човек и опали те боксером у главу и узме ти телефон, хоћеш ли ти сутра лепо прићи њему и рећи, можеш ли ми вратити телефон молим те? Ајде да подјелимо телефон пола пола теби дисплеј бууум опет те опали у главу...?

Или ћеш доћи са штанглом и поломити му главу и узети свој телефон?!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Солунац
Posts: 55
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:59 am

Re: Вести

Postby Солунац » Mon Feb 19, 2018 7:43 pm

Naravno da niko nema nista protiv ljudi koji kazu da nije vreme za rat i da sada ne treba ratovati. Pa naravno da niko ne zeli rat.

Mi smo kao nacija trenutno u jako teskom periodu (medju najtezim u istoriji, ako posmatramo opstanak nacije). Pre smo gubili teritorije ali smo imali narod, i kada nismo imali drzavu imali smo narod i natalitet. Danas nataliteta nema, kriza, iseljavanje i umor ljudi od svega. Ipak smo prosli mnogo toga u zadnjih 30 godina, od ratova do ekonomskog razaranja. I nesto sto nam zadnje treba je rat.

Ali isto tako, ne treba biti sad najveca sisica na svetu i svima popustati i prepustati sve. I da se sve svede pod izgovorom "realnost".

Kao sto su neki rekli, ta realnost se menja. Treba posmatrati dugorocno.... Ne prepustati nesto sad ako bi neke druge generacije to uradile u buducnosti bolje.

čompika wrote:.
Ta zemlja više nije naša i neće biti verovatno nikad. Jebiga, teško je to rezonovati hladne glave ali činjenice pobijaju svako naše loženje.


Далтон wrote:.
Ja cu reci jedno. Koliko god mi mislili da ce od Kosova nesto opet biti - NECE! Prica je tu zavrsena 89te i pre, u Titovo vreme, kada im je idiot dozvolio da se masovno naseljavaju na svetoj zemlji. 90tih i ranih 2000tih se to nesto koprcalo i 2008 je doslovno dato na ustup. Nemamo mi tamo sta da trazimo vise. Niti imamo bilo kakvog uticaja jer njih drze velesile. Gotovo je ta prica jos pre 30 godina, samo su sada utvrdili granice.


Nego smeta mi ovo serendanje sto sam gore citirao, kako je izgubljeno i kako NIKAD VISE tamo necemo biti..... U rangu "Srbija nikada nece ratovati". Smesno... Niko ne zna sta donosi sutra a ne sta ce biti za 100 godina.

Malo se toga mi pitamo, zavisi od igara velikih sila. Siptarima je ta igra do sada isla na ruku, ne znaci da ce i za 10, 20 godina....

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Mon Feb 19, 2018 7:59 pm

Rođaci wrote:kako nisu očekivali, pa to traje od dvadesetih godina i četvrtog kongresa KPJ, preko zabrane povratka Srba nakon Drugog svetskog rata, do Ustava iz 1974. godine
dalje je samo bila realizacija svega toga, okvire su i te kako imali jako dugo


A ко нама брани да данас почнемо да правимо такав неки оквир себи? Јуче не можемо, не могу нам помоћи ни Дража ни Цар Лазар, сутра неће никад да дође. Замислисли рецимо ово. Дигнемо сад кредит за изградњу две ствари- брзе пруге на траси коридора 10- Суботица Ниш, и брзе пруге на садашњој траси пруге Београд Бар. Скупо је до јаја, али замисли ефекат. За 3 сата си из Суботице у Нишу, то је неки ниво на северу Италије, никакав Маглев ти не треба, нити чак ниво Швабије. Студираш у Бг, живиш у Нишу, ладно. Железнички транспорт није тако скуп. Повезао си државу, спаковао си је. А замисли онда следеће лудило, рокнемо престоницу у Ниш. Администрација доле, Београд ће увек бити Београд и без тога. Али нек сиђе лова нека доле, онај део Србије се празни, је л оћемо да га бранимо или нећемо? То су неке блентаве идеје, има пуно паметнијих људи од мене, али потребно је да се демонстрира нека воља, неки цим мора да се деси, мора се дати људима да верују у нешто. Нико јеботе више ни у шта не верује.. баш скуване жабе.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Mon Feb 19, 2018 8:24 pm

Кудрави Гаучос wrote:
Rođaci wrote:kako nisu očekivali, pa to traje od dvadesetih godina i četvrtog kongresa KPJ, preko zabrane povratka Srba nakon Drugog svetskog rata, do Ustava iz 1974. godine
dalje je samo bila realizacija svega toga, okvire su i te kako imali jako dugo


A ко нама брани да данас почнемо да правимо такав неки оквир себи? Јуче не можемо, не могу нам помоћи ни Дража ни Цар Лазар, сутра неће никад да дође. Замислисли рецимо ово. Дигнемо сад кредит за изградњу две ствари- брзе пруге на траси коридора 10- Суботица Ниш, и брзе пруге на садашњој траси пруге Београд Бар. Скупо је до јаја, али замисли ефекат. За 3 сата си из Суботице у Нишу, то је неки ниво на северу Италије, никакав Маглев ти не треба, нити чак ниво Швабије. Студираш у Бг, живиш у Нишу, ладно. Железнички транспорт није тако скуп. Повезао си државу, спаковао си је. А замисли онда следеће лудило, рокнемо престоницу у Ниш. Администрација доле, Београд ће увек бити Београд и без тога. Али нек сиђе лова нека доле, онај део Србије се празни, је л оћемо да га бранимо или нећемо? То су неке блентаве идеје, има пуно паметнијих људи од мене, али потребно је да се демонстрира нека воља, неки цим мора да се деси, мора се дати људима да верују у нешто. Нико јеботе више ни у шта не верује.. баш скуване жабе.


Otkud ideja da ja ne verujem u te stvari? Što se mene tiče, obrazovanje i infrastruktura su dve najbitnije stvari, sve ostalo je palamuđenje. Da imamo pruge kojima za sat vremena udobno može da se pređe 200-250 kilometara i da je red vožnje takav da ima i kasne i rane polaske, brdo ljudi ne bi živelo u Beogradu.

Ne brani nam niko, ali o takvim stvarima se ne priča, niti se na tome dobijaju izbori. Evo i ovde konstantno ide priča Rusija ili EU, Amerika, kurac palac, a niko ne priča o tome da treba da se okrenemo isključivo sebi i da nam šište jaja za sve ta govna, bila ona ruska ili nemačka ili kineska.

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Вести

Postby andro saner » Mon Feb 19, 2018 8:26 pm

Postavlja se osnovno pitanje, zbog cega i koga da neko ratuje?!
Jel ja i moji bliznji da ginemo da bi sutradan Tomislav Nikolic bio predsednik, a jedan Vulin ministar?

Gledam pre nekih mesec dana, bio sa ocem na KBC Dedinje, covek ima problem sa srcem i prolazimo pored biste/spomenika Milana Tepica! Kad se ne zaplakasmo obojica! Pa za cije si se zdravlje Milane razneo?!? Da ova stoka koja te nije dostojna ti dize spomenik, a sve sto mogu su prodali, dali, unistili...

Zakljucak: mi smo govna, a za govna mi ne pada napamet da ratujem

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Mon Feb 19, 2018 8:38 pm

Mnogi jevreji, koje sam upoznao ovde, bi ubili na pomen da je Palestina drzava, ili da Jerusalim pripada Palestincima, a da pritom ni Jerusalim ni Palestinca nisu u zivotu videli. Isto tako kada sam upoznao Palestinku jednu, tj ona mi rece da je iz Jerusalima, ja konstatovao da je iz Izraela, a ona me mrko pogleda i kaze ne, Palestina. A rodjena u Americi, nije krocila van nje, ne zna ni arapski.
Svi smo mi ovde relativno istih godina, i za zivota smo doziveli da se imena drzava i granice menjanju vise puta. Da ne pricamo o Evropi i svetu. Na to mi ne mozemo mnogo da uticemo, ali ono sto je nasa duznost je da NIKADA ne priznamo da Kosmet nije nas. Pa makar ga ceo svet priznao kao samostalnu drzavu. Vekovima su nasi ljudi dole svoje zivote ostavljali za neki cilj. Zarad njih, niko ko je Srbin nema prava da "bude realan" i priznaje tvorenivu kakva je Kosmet danas.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Mon Feb 19, 2018 8:43 pm

da se citiram, kosovo i metohiju cemo vratiti kad fokus svetskih sila ne bude bio u nasim krajevima. samo postoji jedna stvar, a to je da ako zelimo nazad nase, mora to da se pokaze i delima, da taj trenutak ne sacekamo sa kitama u ruci.

kosovo kao nezavisnu drzavu ne smemo da priznamo, ne postoji cena za to. kosovo i metohija se vraca svim mogucim sredstvima, a poslednje je rat. za pocetak, ti ljudi koji su ostali dole ne smeju da trpe zulum domacih kriminalaca i ucene kojekakvih pilicara od politicara. toliko su zasluzili.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Mon Feb 19, 2018 9:44 pm

andro saner wrote:Postavlja se osnovno pitanje, zbog cega i koga da neko ratuje?!
Jel ja i moji bliznji da ginemo da bi sutradan Tomislav Nikolic bio predsednik, a jedan Vulin ministar?

Gledam pre nekih mesec dana, bio sa ocem na KBC Dedinje, covek ima problem sa srcem i prolazimo pored biste/spomenika Milana Tepica! Kad se ne zaplakasmo obojica! Pa za cije si se zdravlje Milane razneo?!? Da ova stoka koja te nije dostojna ti dize spomenik, a sve sto mogu su prodali, dali, unistili...

Zakljucak: mi smo govna, a za govna mi ne pada napamet da ratujem


Неће тебе да качи у Бечу. Плус си матор. Немаш бриге.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Вести

Postby Очајник » Mon Feb 19, 2018 9:50 pm

Pitanje za ove pacifiste.
Ako jednog dana stigne poziv, šta ćete činiti? Odazvati se ili preko grane? Ne mogu da procenim da li se neki ovde članovi sprdaju ili ne, zato pitam.

Razumem one ljude koji kažu da im ne pada na pamet da se prijavljuju za tako nešto, kada dodje do takve situacije, a doći će.
Znam, imaju porodicu tj. decu, a otkad sam i ja postao ćalac i ja gledam to malo drugačije. Ali kao ćete postupiti onda kad vas niko neće pitati da li hoćeš ili nećeš?

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Mon Feb 19, 2018 9:55 pm

Мићара wrote:Косово и Метохија
Ту је Америка и НАТО?! 1999 и 2018 разлика је 19 година, да ли ти мислиш да и дан данас сједе исти људи у фотељама НАТО пакта и администрације Америке. Да ли ти мислиш да би на челу са Путином Русија мирно гледала да на Београд падају бомбе?
Нато трупе на КиМ 2016 године бројале су 4.200 људи из 30 земаља.


Meni je prosto nerealno da neko ko ume da koristi internet ima ovako plitko razmisljanje i shvatanje politike na nivou kako je mali djokica zamislio. Apsolutno nista licno Micara, ali iz ove dve recenice mogu da zakljucim da si osoba koja mozda ima veliko srce, al sa druge strane osoba kojoj moze novina poput Informera apsolutno da formira misljenje o necemu. Cuj promenila se administracija Amerike? pa spoljna politika Amerike se ne menja 50+ godina, i oni svoj interes u nama su mogli da imaju samo da smo 90ih pristali da im budemo potrcko, umesto sto smo se kurcili bez pokrica, pa dobili Oluju, bombardovanje, nezavisno Kosovo itd.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Mon Feb 19, 2018 10:04 pm

Mićarica je od likova koji su se ložili na bilborde na kojima je pisalo "Trampe Srbine" i koji su dočekivali Putina

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Mon Feb 19, 2018 10:16 pm

Rođaci wrote:
Кудрави Гаучос wrote:
Rođaci wrote:kako nisu očekivali, pa to traje od dvadesetih godina i četvrtog kongresa KPJ, preko zabrane povratka Srba nakon Drugog svetskog rata, do Ustava iz 1974. godine
dalje je samo bila realizacija svega toga, okvire su i te kako imali jako dugo


A ко нама брани да данас почнемо да правимо такав неки оквир себи? Јуче не можемо, не могу нам помоћи ни Дража ни Цар Лазар, сутра неће никад да дође. Замислисли рецимо ово. Дигнемо сад кредит за изградњу две ствари- брзе пруге на траси коридора 10- Суботица Ниш, и брзе пруге на садашњој траси пруге Београд Бар. Скупо је до јаја, али замисли ефекат. За 3 сата си из Суботице у Нишу, то је неки ниво на северу Италије, никакав Маглев ти не треба, нити чак ниво Швабије. Студираш у Бг, живиш у Нишу, ладно. Железнички транспорт није тако скуп. Повезао си државу, спаковао си је. А замисли онда следеће лудило, рокнемо престоницу у Ниш. Администрација доле, Београд ће увек бити Београд и без тога. Али нек сиђе лова нека доле, онај део Србије се празни, је л оћемо да га бранимо или нећемо? То су неке блентаве идеје, има пуно паметнијих људи од мене, али потребно је да се демонстрира нека воља, неки цим мора да се деси, мора се дати људима да верују у нешто. Нико јеботе више ни у шта не верује.. баш скуване жабе.


Otkud ideja da ja ne verujem u te stvari? Što se mene tiče, obrazovanje i infrastruktura su dve najbitnije stvari, sve ostalo je palamuđenje. Da imamo pruge kojima za sat vremena udobno može da se pređe 200-250 kilometara i da je red vožnje takav da ima i kasne i rane polaske, brdo ljudi ne bi živelo u Beogradu.

Ne brani nam niko, ali o takvim stvarima se ne priča, niti se na tome dobijaju izbori. Evo i ovde konstantno ide priča Rusija ili EU, Amerika, kurac palac, a niko ne priča o tome da treba da se okrenemo isključivo sebi i da nam šište jaja za sve ta govna, bila ona ruska ili nemačka ili kineska.


Ovakvi postovi su jedno 100x konstruktivniji od svih ostalih zajedno. Kudravi, obicno izdominiras postovima koji su puni sarkazma i cinizma, al ovaj put si me odusevio ozbiljnim postom, koje nazalost retko pises, svaka cast. O ovim prugama sam jos i priblizno nesto slicno razmisljao, al nikad mi ne bi pala ta ideja o premestanju glavnog grada u Nis, i kako bi to potencijalno moglo da doprinese ekonomiji nase zemlje. Prosto u moru budalastina, i sam uhvatis sebe da se fokusiras na idiotizme tipa "sta bi Putin radio kad bi Srbija napala Kosovo" itd. Siptari su nas i dobili (trenutno samo nadam se) dugorocnim planiranjem i zajednickim visim ciljem (sto nas u poslednjih 20ak godina nikako ne krasi), a mi ih i dalje podcenjujemo tipa oni su jebaci koza, plemena, itd. Pa sta to tek govori o nama kad su nam takvi uterali kurac i stvorili drzavu (na stranu to sto ih podrzava najjaca sila, ipak ih nisu oni mnozili kao zeceve). Al to je vec nase standardno kurcenje bez pokrica, koje nam apsolutno nikad za moje skoro 3 decenije zivota nije donelo nista NA DUZE STAZE. Al dzabe kad ovde ljudi na takvu konstataciju zalepe sliku Karadjordja, iako zivimo u 2018.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Mon Feb 19, 2018 11:26 pm

Cinjenice su

-Kosmet bez rata necemo nikad vratiti

-ako sad zapocnemo rat sa ciljem oslobadjanja okupirane svete zemlje, vrlo lako cemo ostali i bez dela delova jablanickog i pcinjskog okruga kao i Raske, a doveli bi u pitanje opstanak RS, dok bi izgubili sve Srbe juzno od Ibra i sever KiM.
Mi sad ne mozemo da ratujemo. Nasa ekonomija to ne moze da izdrzi. Nasa vojska je demoralisana i u veoma losem stanju sto se tice tehnike. Medjunarodne okolnosti jos neko vreme idu na ruku nasih neprijatelja. Izdajnicko rukovodsvo koje bi u Briselu za zelenim stolom predavalo sve zasta bi ginuli uzaludno.

-ako zamznemo konflikt na duze od npr 20 godina onda ocekujemo da ce nasa deca da krvave da vrate ono zasta mi nemamo muda ili mogucnosti, ne zna se sta sramnije i jadnije. Mozda ovo drugo cak, da nismo dostojni i sposobni da imamo svoju suverenu i sposobnu drzavu. Dakle da sopstvenoj deci ostavljamo rat ako ocemo Kosmet nazad, diplomatijom to nece ici sigurno..

-da prihvatimo pravno obavezujici sporazum koji nam turi veliki brat, dozvolimo punopravno clanstvo u UN za sopstvenu pokrajnu i da pokazemo da cemo isto tako da se slozimo kada na red dodju gorepomenute oblasti i okruzi.



E, to su cinjenice. U govnima smo do guse kada je u pitanju povratak Kosmeta. U narednih 20tak godina kada se za to ukaze najbolja prilika na geopolitickoj sceni, a taj trenutak dolazi, mi moramo da uletimo dole ili da se pozdravimo sa tim da cemo da ga mi vratimo i da se pomirimo sa tim da ostavljamo sopstvenoj deci da za to krvave ruke pa vi vidite...
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Mon Feb 19, 2018 11:44 pm

Очајник wrote:Pitanje za ove pacifiste.
Ako jednog dana stigne poziv, šta ćete činiti? Odazvati se ili preko grane? Ne mogu da procenim da li se neki ovde članovi sprdaju ili ne, zato pitam.

Razumem one ljude koji kažu da im ne pada na pamet da se prijavljuju za tako nešto, kada dodje do takve situacije, a doći će.
Znam, imaju porodicu tj. decu, a otkad sam i ja postao ćalac i ja gledam to malo drugačije. Ali kao ćete postupiti onda kad vas niko neće pitati da li hoćeš ili nećeš?

Iskreno razmišljajući sada u miru, šanse da ne bih išao u rat su jedno 90 posto. Nekolicina ovde iz prve ruke zna šta je rat, ako uopšte je iko ostao. Na starom forumu je bilo par ljudi koji su bili u ratu, neki su i pisali o tome. Shvatite da ono što je rat ne traje samo dok traje oružani sukob. Sve što se dešava godinama posle, to je isto produžetak rata.
Elem, rat je teško uopšte pojmiti ako nisi bio u njemu, još teže ako nemaš bliske ljude da ti o njemu pričaju i da vidiš šta je uradio njima i porodici.
Moji nisu iz Srbije, ovde smo izbegli. Tako da mogu da barem iz tog ugla gledam šta je uradio celoj mojoj familiji sa one strane Drine. Muško od 18 pa nadalje, svi su dobrovoljno išli, prošli Treskavicu i ostala sranja. Oni koji su živi, žive u jako lošim uslovima. Dočekaju da sa 50 godina moraju da i dalje seku šumu po pripizdinama i viđaju porodicu vikendom, i to ako imaju sreće da nađu posao. Oni koji su pokojni, mogu slobodno da kažem da su imali sreće oni što su poginuli u ratu, jer sudbina kakve je snašla neke od njih je gora od metka. U Srbiji sam opet imao prilike da su mi kolege i prijatelji mojih roditelja, oni koji su odavde išli u rat, pričali iskustva. Oni su nešto bolje prošli, barem su se mogli vratiti u nerazorenu zemlju, pod sankcijama da, ali sa infrastrukturom, netaknutom industrijom itd... Uglavnom, najčešća rečenica kod svih je - bilo, ne ponovilo se. I eto, zamislite svoj život, kakav vodimo nas 90 posto sa foruma, slobodno mogu nazvati životarenjem, a ne životom, samo na to dodajte da vas je navuko ko majmuna da odete da se borite, odete iz plemenitih ciljeva, i nakon toga živite sa 200-300e i gledate Cecu i malog Veljka na televiziji, ministra koji priča kao da je prošao sva bojišta a ne bio jebeni dezerter. Jer takva verzija čeka većinu nas, sirotinja će umirati zavedena i naložena, ko se vrati biće ponovo sirotinja i prcaće ga u glavu.
Tako da rat bez velikih posledica po naciju mogu da vode velike države, mi male ne. I verujte, nećete se nakon čišćenja Kosova vratiti u bolju Srbiju, već u ovakvu, a verovatno i goru.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests