Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Вести

Postby Смех младића » Sat Jul 11, 2020 3:02 pm

Мићара насисаш се вучића,с-400,путина и додика

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Sat Jul 11, 2020 4:09 pm

sendvicar radi ono sto i jeste svrha njegovog internet postojanja
obesmisliti temu pisanjem koje kakvih gluposti
za to je najvise kriva administracija foruma,dozvolili su coveku koji javno pita gde se kupuju karte za domacu utakmicu zvezde
da pise na navijackom forumu

ali sto bi rekao nas narod,ne dirati govno da ne smrdi jos vise

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Sat Jul 11, 2020 4:46 pm

345 zarazenih, od toga 107 Sabac sa okolinom i 126 Vojvodina. U ostatku Srbije 112, a u taj ostatak Srbije spada Beograd gde je najkriticnije, Novi Pazar sa okolinom i td

User avatar
1937
Posts: 69
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Вести

Postby 1937 » Sat Jul 11, 2020 5:45 pm

Jel vi stvarno verujete u sve te podatke da nisu lažirani? Kako to da u dve najveće opozicione sredine ima najviše zaraženih, a cela Srbija ispod dunava sa Beogradom nema toliko? I jel moguce da se masa ovde raspravlja o protestima na nivou levi desni, sergej bosko radule itd... Pa i DOS je isto bio pun idiota pa su skinuli nekako Slobu. Sto rece neko, neka ga skida masa sva zajedno, lako cemo se mi sutra opet podeliti...
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sat Jul 11, 2020 5:53 pm

фикрета wrote:sendvicar radi ono sto i jeste svrha njegovog internet postojanja
obesmisliti temu pisanjem koje kakvih gluposti
za to je najvise kriva administracija foruma,dozvolili su coveku koji javno pita gde se kupuju karte za domacu utakmicu zvezde
da pise na navijackom forumu

ali sto bi rekao nas narod,ne dirati govno da ne smrdi jos vise


Хаха ај избаци то ђе сам написао и питао.
Немој на администрацију да се позиваш. Ушљо ушљави.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat Jul 11, 2020 6:59 pm

Stvarno si brate težak smarač. Smanji malo gas, iritiraš ljude zato što pišeš non stop gluposti. Da pišeš manje, svakako bi manje smetao ljudima.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sat Jul 11, 2020 7:04 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Stvarno si brate težak smarač. Smanji malo gas, iritiraš ljude zato što pišeš non stop gluposti. Da pišeš manje, svakako bi manje smetao ljudima.


Добро, прећеро сам.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вести

Postby друг члан » Wed Jul 15, 2020 8:39 am

Da li je iko video u poslednjih 15ak dana kola hitne pomoći da ne prolaze sa rotacijom, tj. upaljenom sirenom? Možda ja paranoišem, ali u svakom delu grada ih vidim samo pod rotacijom.
Nikad tako nije bilo ni približno. Da li nas namerno jebu ili imaju stvarno toliko posla, nemam pojma
Choose Life

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Вести

Postby idemoo » Wed Jul 15, 2020 11:29 am

Овај вирус ће да се заврши или вакцином или тако што ће 5 милијарди људи да се зарази. Од ових мера карантина и затварања нема леба јер чим попустиш мере ето вируса опет. Па ко преживи причаће.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Wed Jul 15, 2020 1:17 pm

Srbiju je EU uz jos neke zemlje iz okruzenja stavila na listu nebezbednih drzava kad je virus u pitanju.

https://www.blic.rs/vesti/politika/ramp ... ja/dwrgy1n

Nem pojma, mozda cu se i ponoviti, al najgore je od svega sto sam licno izgubio poverenje u nazovi "struku". Licno smatram da svi clanovi tog kriznog staba treba pojedinacno da odgovaraju za trenutnu situaciju kod nas, oni su ti koji su trebali da dignu glas ako je bilo nekakvog pritiska od strane "nestruke", a sigurno da je bilo u nedeljama pred izbore, pa nek ostave vrhovnog sveznajuceg epidemiologa i virusologa da odlucuje sam o sudbini nacije.

Izraziti sam anti anti vakser, mislim da je katastrofa sto ljudi posle 3 sata guglanja se poseru po istoriji medicine i misle da sve znaju, al cela ova situacija namece jedno pitanje koje postavljam sebi vec duze vreme. Kako poverovati (ne)ljudima iz kriznog staba koji su toliko puta slagali kad je situacija sa virusom u pitanju kad jednog dana bude te vakcine i onda kazu "e, aj sad vakcina!". Strasna mi je sama pomisao da se zapitam da li lazu i kad je vakcina u pitanju, ali jednostavno neka logicna posledica svog ovog laganja je da se zapitas da li zaista i za to lazu.

Na kraju, jos gore od svega gore navedenog je to sto je nama obicnim nestrucnim gradjanima, nama koji nismo zavrsili medicinu i usko epidemiologiju i virusologiju je ostavljeno da sami skontamo nacin da zastitimo druge i sebe.

Sto se tice zatvaranja, kao sto je bilo proletos, mislim da nece biti u toj meri. Mnogo vece i jace ekonomije su dozivele jako teske trenutke zbog pandemije, a ne mi kao EKONOMSKI TIGAR...razlog je vrlo jednostavan, vidite samo koliko ljudi u trgovini i ugostiteljstvu (kafici, klubovi, teretane i ostalo) i koliki je tu promet u odnosu na neku realnu industriju i samo ce vam se kazati.

Mislim da je neizbezno da cemo svi biti zarazeni u nekom trenutku, jer se toliko rasirio da je nemoguce izbeci ga. Sad...neko nece ni osetiti, neko ce imati laksu prehladu, neko ce na respirator, neko pod zemlju. Sta Bog da...jer nas bukvalno samo On jedino i moze spasiti. Od drzave, dosadnja iskustva su...slaba vajda. Svaka cast medicinarima na svemu sto rade, ne zahvaljujuci, nego uprkos drzavi i njenom odnosu prema zdravstvu. Ono sto oni rade se moze zaista meriti sa delima i vrlinama mitskih bica i superheroja.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Вести

Postby Pogrebnik » Wed Jul 15, 2020 1:48 pm

друг члан wrote:Da li je iko video u poslednjih 15ak dana kola hitne pomoći da ne prolaze sa rotacijom, tj. upaljenom sirenom? Možda ja paranoišem, ali u svakom delu grada ih vidim samo pod rotacijom.
Nikad tako nije bilo ni približno. Da li nas namerno jebu ili imaju stvarno toliko posla, nemam pojma

Ja koliko sam cuo, dobili su naredjenje da pale sirene kad god idu

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Jul 15, 2020 1:48 pm

Virus je pokazao otprilike i po drzavama ko je ozbiljan ko nije.
U Srbiji ti je uvek bilo ne dao ti bog da ti zivot i zdravlje zavisi od sistema. Mi smo upali u malu iluziju nakon dobrih rezultata nakon silnih zatvaranja, da ova drzava zna da uradi nesto kako valja. Sada kada smo se vratili u realnost, odjednom izgubili smo poverenje. Ovo Srbinu treba da bude fabricko podesavanje, ne veruj im nista, pazi sebe i bliznje, i ako ima glasine da nesto ne valja negde, u ovoj drzavi odmah uzmi kao provereno da stvarno ne valja. Vec 30 godina ljude ubijaju polako, koliko ljudi se ubilo zbog toga sto ga je sistem doterao do kraja, od pljacke masovne, privatizacija, neprestanog stresa, posledica bombardovanja za koje se boje da se nekome ne zamere pa da kazu, nikada bre im nije stalo do zivota ljudi. Sto bi se sada nesto promenilo, samo zato sto ih nesto brze ubija nego inace.

Sto se tice vakcine, pa necemo se puno pitati, kada bude, bice obavezna. A uzevsi u obzir da ti je alternativa da ga zakacis svako malo, posto izgleda se ne stice trajni imunitet nakon prelezane bolesti, jebiga.
Napisao je neko oko podizanja imuniteta, i to je najbolje sto mozete za sebe da uradite.
Vitamini C,D, cink i selen, ehinacea kapi, magnezijum citrat, povrce i voce, fizicka aktivnost.

Najbolje sto moze covek da uradi je da se potrudi da namesti svoj zivot i cuva zdravlje tako da mu sto kasnije u zivotu bude zavisilo nesto od drzave.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Wed Jul 15, 2020 3:06 pm

što je najjače, imali smo skroz dobre rezultate u martu, aprilu i maju, ali onda daj izbore, daj da udbaška mezimica pravi sletove, daj SNS kafane i restorane, samo udaraj i evo gde smo sad

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Вести

Postby idemoo » Wed Jul 15, 2020 3:27 pm

Rođaci wrote:daj da udbaška mezimica pravi sletove

Мислиш на финале купа? :mrgreen:

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Wed Jul 15, 2020 3:29 pm

А ко да је прва куга, а Бога ми ни последња...
Када погледаш статистику да од глади дневно умре 15-20000 људи, ова корона испаде смијешна...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Jul 15, 2020 3:35 pm

Mićara, ja sa nadam da si ti samo ovakav po prirodi, da ne kažem priglup, poludebilan, jer to nije sramota. Ali ti je narativ više klasičan partijski, ili blizak partijskom.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Wed Jul 15, 2020 3:38 pm

čompika wrote:Mićara, ja sa nadam da si ti samo ovakav po prirodi, da ne kažem priglup, poludebilan, jer to nije sramota. Ali ti je narativ više klasičan partijski, ili blizak partijskom.


Брате мене боли курац вјеруј ми за партије за разлику од пола вас, ја да сам написао ово што си ти горе досад би било 2-3 фикрета са поруком " објасни нам ти дебилу како ми да живимо". Али нема везе лаган сам вјеруј ми тако ми Бог дао.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Jul 15, 2020 3:43 pm

dobro, evo samo da ti odgovorim na prethodno. U svetu umre po statistici toliko dnevno, a mi iako smo maltene afrika sa strujom, ne umiremo od gladi. Tako da ne možeš tako uporediti. Ovde će ti se dešavati, ako se već ne dešava da ti se poznanici i prijatelji zaraze, sa šansom da im bolest oduzme život ili ih obogalji do kraja života. Neće ti se desiti da neko od poznanika umre od gladi, biće uvek brašna i margarina.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Wed Jul 15, 2020 3:55 pm

čompika wrote:dobro, evo samo da ti odgovorim na prethodno. U svetu umre po statistici toliko dnevno, a mi iako smo maltene afrika sa strujom, ne umiremo od gladi. Tako da ne možeš tako uporediti. Ovde će ti se dešavati, ako se već ne dešava da ti se poznanici i prijatelji zaraze, sa šansom da im bolest oduzme život ili ih obogalji do kraja života. Neće ti se desiti da neko od poznanika umre od gladi, biće uvek brašna i margarina.


Јесте све тако, али да не улазимо у полемику https://m.imdb.com/title/tt1598778/
можда ти буде нешто јаснија слика после гледања овог филма да је огромна пропаганда у питању.

И да имам већ подоста познаника да су заражени али сви својом не марношћу и грешком. Кафе, прославе, крштења, ручкови. Ја брате кунем ти се већ 40 дана на селу изолован ниђе не идем са женом и са дјецом.

Наравно не може свако ја имам прилику сада за то. Али када идем до града маска рукавице гел, све у фулу, да купим неко месо и свакодневне потрпштине. Веома је комплексна ситуација око овога али ако себе чуваш чуваш и оног поред себе...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Wed Jul 15, 2020 4:02 pm

idemoo wrote:
Rođaci wrote:daj da udbaška mezimica pravi sletove

Мислиш на финале купа? :mrgreen:

ili mozda derbi? :D
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests