Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Thu May 25, 2017 7:50 am

Pricao sam sa momkom koji studira bogosloviju, kaze da non stop vare. :mrgreen:

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Вести

Postby lider » Thu May 25, 2017 9:33 am

Проблем је што ти етикетираш ко је Србин а ко није по томе ко се како изјашњава у вези религије. Ја нпр сам на речима мањи верник од многих али по понашању сам можда већи верник па ми реци шта је битније, оно што кажеш или оно што урадиш? А свако верује у нешто и свако је верник на свој начин. Није епитет неверници везан само за неправославце. Ево Рођа верује у металике и сатану :lol: па си за њега ти неверник :mrgreen:
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu May 25, 2017 10:05 am

ma jok, samo jednog boga sam priznavao pre 7-8 godina - izvesnog gospodina sa Dorćola, poznatijeg kao vođa kolovođa :mrgreen:

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Thu May 25, 2017 10:33 am

Šta bi bogu onda bilo milije,
nevernik koji živi po nekim moralnim odrednicama i trudi se da ne greši, ili vernik koji se moli i greši?

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 10:58 am

čompika wrote:Šta bi bogu onda bilo milije,
nevernik koji živi po nekim moralnim odrednicama i trudi se da ne greši, ili vernik koji se moli i greši?


Иако си питао Бога, да дам моје мишљење.

Ако постоји атеиста, неверник, који је изразито да тако кажем моралан и духовно чист, сигуран сам да ће као такав наћи свој пут ка Богу, без обзира на свој тренутни став.

Међутим да ли такви постоје... ја све атеисте које знам су прво неморални, друго Бога спомињу у свакој другој реченици, наравно у исмевачком и сличном фазону и опчињени су пљувањем на цркву и веру. Ко је данас код Срба главни анти верник, жене у црном, педери, лезбејке, разноразни политичари, који медији и слично. Ја лично не знам ниједног атеисту који гледа своја посла и који није у том описаном фазону.

Понављам не постоји човек који не греши. Нас грех окружује и грех скоро па удишемо констатно, од лењости, од гордости која је мајка свих греха, од онога не пожели туђе, од помисли, од блуда, од пијанчења, од псовања, па Срби су једини народ који псују Бога,сунце,звезде, Богородицу, то нико не ради итд итд итд.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 11:06 am

lider wrote:Проблем је што ти етикетираш ко је Србин а ко није по томе ко се како изјашњава у вези религије. Ја нпр сам на речима мањи верник од многих али по понашању сам можда већи верник па ми реци шта је битније, оно што кажеш или оно што урадиш? А свако верује у нешто и свако је верник на свој начин. Није епитет неверници везан само за неправославце. Ево Рођа верује у металике и сатану :lol: па си за њега ти неверник :mrgreen:



Па наравно, понављам Србин и бити Србин није само и искључиво географска одредница. Тај појам је по мени понављам, доста шири и на крају крајева обухвата и веру у Бога и православље.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Thu May 25, 2017 11:33 am

Image

Image

Sve same srbende.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 11:37 am

Image

Image


Све сами атеисти...

Иста логика, иста.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu May 25, 2017 11:42 am

Izjednačavati Žene u crnom i ateiste je besmisleno.

A drugo, nevernici najmanje pričaju o Bogu, a mnogo više o turbovernicima - Božićna akcija badnjak na hladnjak, pijančenje na slavama, pucnjava iz oružja na krštenjima itd itd. Turbovernici su ono što je problem, ne oni koji veruju u Boga.

Davno je nastala jedna rečenica:

Image

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вести

Postby Bunt » Thu May 25, 2017 11:47 am

Ne razumem čemu ove slike. Klasično pomodarstvo.

1989

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 11:48 am

А изједначавати ликове који славе славу са верницима и црквом је кул?

Што се турбоверника тиче и тих неких случајева слажем се, али опет и то је боље, од потпуног негирања, пљувања у небеса.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Thu May 25, 2017 11:54 am

Ti osporavas nekome nacionalnu pripradnost na konto toga da li i koliko veruje u nesto. Ona ekipa sa cirkusa poznatog kao stranacka slava, ispunjava tvoj glavni uslov da bi se nazvali Srbima, a nisu nista manji sljam od onih spodoba sa tvoje slike. Gde ti je tu logika?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu May 25, 2017 12:00 pm

brucelee wrote:А изједначавати ликове који славе славу са верницима и црквом је кул?

Што се турбоверника тиче и тих неких случајева слажем се, али опет и то је боље, од потпуног негирања, пљувања у небеса.


A ko tačno izjednačava?

Crkvi se ne spočitava postojanje, nego, na primer, to što Gašićeva glavetina stoji na zidu jednog manastira. Je l' to normalno?

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 12:03 pm

prcko wrote:Ti osporavas nekome nacionalnu pripradnost na konto toga da li i koliko veruje u nesto. Ona ekipa sa cirkusa poznatog kao stranacka slava, ispunjava tvoj glavni uslov da bi se nazvali Srbima, a nisu nista manji sljam od onih spodoba sa tvoje slike. Gde ti je tu logika?


1. Национална припадност за мене није само географска одредница, то што је неко рођен игром случаја у Србији не означава га Србином. И Чеда Јовановић је рођен у Србији и Вук Драшковић и многи други, па и ти са твојих и мојих слика, то не значи да су Срби, јер бити Србин означава више ствари, а не само место рођења, ПО МЕНИ понављам.

2.То што неко слави славу, то га не номинује за улогу верника и не значи да верује. Наравно лепше је видети макар и помодораство тог типа, него видети отворене Богоборце. Притом на слици коју си окачио питање је ко уопште верује и ко је верник. Али могу посведочити да је нпр Никола Селаковић верник.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 12:06 pm

Rođaci wrote:
brucelee wrote:А изједначавати ликове који славе славу са верницима и црквом је кул?

Што се турбоверника тиче и тих неких случајева слажем се, али опет и то је боље, од потпуног негирања, пљувања у небеса.


A ko tačno izjednačava?

Crkvi se ne spočitava postojanje, nego, na primer, to što Gašićeva glavetina stoji na zidu jednog manastira. Je l' to normalno?


Па ми смо килав и лош народ, тако да очекивати да политичари који нису не знам увезени са марса или пак неки црквени великодостојници буду пуно изнад народа јесте мало лицемерно. Као народ смо лош, и генерално смисао нам је да гледамо како кога можемо да зајебемо, шта можемо заобићи, где се увалити, где нешто одрадити итд.
Наравно да има пуно лоших ствари у цркви и наравно да фреска Гашићева саблажњује и верне иако истине ради та пракса постоји, да ктитори храмова буду осликани, ово је лоше из неколико ствари, прво што је неко из цркве дао благослов, друго што је Гашић сам пристао.

Следеће питање... представите се и реците из које редакције долазите, дечко из трећег реда :mrgreen:

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Thu May 25, 2017 12:11 pm

A ko je ovde uopste rekao da geografija definise nacionalnu pripadnost? Nikola Tesla nije rodjen u Srbiji, pa ga opet smatramo za jednog od najznacajnijih. Verujem da znas da je kremiran.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu May 25, 2017 1:57 pm

prcko wrote:A ko je ovde uopste rekao da geografija definise nacionalnu pripadnost? Nikola Tesla nije rodjen u Srbiji, pa ga opet smatramo za jednog od najznacajnijih. Verujem da znas da je kremiran.


Наравно да знам да је кремиран. Е а знам чак и како је кремиран, наравно сахрањен је уз православно опело, уз православног владику у далекој Америци и песми "Тамо далеко" имаш чак и снимак, а то није чуда гле испраћај за кремацију и онда се један његов потомак комуњара Сава Косановић досетио да га после неколико месеци од упокојења откопа и кремира. И да то наравно није била воља Николе Тесле јер да јесте не би био сахрањен, него кремиран, не би му било читано православно опело, не би служили свештеници и владика СПЦ. Или тачније као што је воља Светога Саве била да се "кремира" тј спали једнако је то била и воља Николе Тесле.

Знаш ли ти то? Знаш ли да је отац Николе Тесле био православни поп што би се рекло, прота Милутин, да му је у животу највише помогао и финансирао приде његов ујак митрополит Николај и да му је он новчано помагао у својим изумима. Да је у својој ближој и даљој породици имао 40 што свештеника, што монаха, што владика.

Е сад знаш ли? И схваташ ли глупост твог закључка?

Појешће нас комунизам. Зато и кажем Србин не може бити комуњара, а проблем је што 95% данашњих атеиста и србомрзаца су управо комуњаре или деца комуњара. Са таквима ни на пишање, а камоли грађење неког фронта, јер они су бре Србенде.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Thu May 25, 2017 2:25 pm

Otac ga je terao da i on postane svestenik. Mozes li da zamislis kolika bi to steta bila, MOZES LI? :mrgreen:

A sto se njegovih religijskih stavova tice, stice se utisak da je vise naginjao budizmu nego pravoslavlju.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Thu May 25, 2017 2:33 pm

brucelee wrote:проблем је што неверујући мере верујућима сваку ситницу, да би им доакали и показали да ни они нису баш православни. Понављам православље није безгрешност нити откупљивање греха, то је можда код католика. Код православаца сваки човек је грешан и сваки човек у једном дану направи мноштво грехова. Али постоји покајање и постоји Божија благодат, које потирају грехе.

Понављам данас славимо апостола Павла и Архиђакона Стефана, први док је био Савле је учествовао у каменовању архиђакона Стефана. Света Марија Египћанка је била у оно време блудница али се покајала, променила и својим животом постала Божија угодница, светитељка.
У житијама светих је пуно сличних примера.

Зато и непознаници и атеисти и трабуњају тог типа ааа гледао си порнић а који си лицимер или навијач си а верник тога нема и слично.



potajno se nadas da ces da postanes svetac
Често одем до на село

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Thu May 25, 2017 2:34 pm

Brucelee, koliko god ti imao dobre namere, ja kao vernik (nisam instant, nisam bezgrešan) te ne mogu podržati. Po meni (opet kao što i ti imaš svoje i ja imam svoje mišljenje i to je sasvim u redu) glupo je reći da Srbin može da bude samo onaj ko je Pravoslavac. Zašto npr Lider i Rodjaci nisu Srbi ako ne veruju u Boga? Zašto neki Goranac muslimanske veroispovesti koji voli Srbiju i smatra je svojom zemljom nije Srbin. Imam druga koji ne veruje u Boga ali se opet ni ne deklariše kao ateista. Jednostavno ne interesuju ga te stvari. A znam koliko voli Srbiju i šta je sve uradio za nju. Ja lično smatram da bi nam bolje bilo da smo na kraju krajeva i muslimane sa juga Srbije od malena učili da vole svoju zemlju bez obzira na veru.
E sad, druga stvar je što su vegani i ateisti isti kurac. Njima je najbitnije da oni kažu da su to i da se to naglasi. Čak iako ih niko nije ništa ni pitao.
-Dobar dan, ja sam Brđa.
-Dobar dan, ja sam osoba X. Ja sam ateista/vegan.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests