Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Вести

Postby bojan23 » Tue May 23, 2017 4:26 pm

Ne slavim njihovu pogibiju, ali nekako nmg da zaboravim nase zrtve i kolko je ceo svet boleo kurac za nas, cast izuzecima.
Ovo je samo posledica njihovih vojnih kampanja po bliskom istoku, njihov narod treba da izadje na ulice i da trazi da se svaki britanski vojnik vrati kuci, ako zele da zaustave krvoprolice u svom dvoristu. Uglavnom gledajmo svoja posla, mislim da je to najbolja lekcija nakon svakog teroristickog napada po Evropi.

@brucelee
Kakve gluposti, evo ja i moja porodica nikad nismo bili vernici, a skupo smo platili to sto smo Srbi. Zajebi me tih prica.
З В Е З Д А Л Е !

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Tue May 23, 2017 4:28 pm

Pa ja samo kazem istinu, a vi kako hocete...kakav mozes biti Srbin, a ne znati istoriju svoje zemlje, junake, a ako znas, kako je moguce biti Srbin a ne verovati u Boga, po meni to je nemoguce, no kako god.

Ja znam da je to direktan atak na mnoge "srbende" dizace tri prsta, protivnike gej parada i velike srbende na netu, ali koji imaju stav jebiga vera, crkva to bre nazadno, moderno samo moderno.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Tue May 23, 2017 4:33 pm

@Nuklearni, hoces li sutra slaviti kada ti isti budu nasu decu tako napali u sred Srbije, mozda u nekoj borbi za Kosovo? Ili su ti sto se klanjaju tvoje vere pa ces i tada slaviti Alaha?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Tue May 23, 2017 4:42 pm

brucelee wrote:Pa ja samo kazem istinu, a vi kako hocete...kakav mozes biti Srbin, a ne znati istoriju svoje zemlje, junake, a ako znas, kako je moguce biti Srbin a ne verovati u Boga, po meni to je nemoguce, no kako god.

Ja znam da je to direktan atak na mnoge "srbende" dizace tri prsta, protivnike gej parada i velike srbende na netu, ali koji imaju stav jebiga vera, crkva to bre nazadno, moderno samo moderno.

Ако неко верује у Бога само зато што је Србин, и зато што су му преци веровали у Бога, онда он и не верује у Бога. С друге стране можеш бити добар и узоран хришћанин и православац а да ти нација ништа не значи, као што можеш бити апсолутно посвећени Србин, предан идеји а не веровати у Бога, јер просто ниси осетио то у себи. Вера и нација се међусобно не искључују, али нису ни нераздвојиве.

А што се тиче напада, стварно нико нормалан не може славити смрт деце, тако да је са људске стране потпуна глупост славити смрт недужних људских бића. Док с друге стране, ако на овај отпор исламистичких снага оличен у најбеднијем тероризму, гледамо као на историјски процес, онда то није ништа ново у људској историји.

Сви идеали света не вреде сузе једног детета! Ф. М. Достојевски
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Tue May 23, 2017 4:52 pm

Занемарујем тактику wrote:
brucelee wrote:Pa ja samo kazem istinu, a vi kako hocete...kakav mozes biti Srbin, a ne znati istoriju svoje zemlje, junake, a ako znas, kako je moguce biti Srbin a ne verovati u Boga, po meni to je nemoguce, no kako god.

Ja znam da je to direktan atak na mnoge "srbende" dizace tri prsta, protivnike gej parada i velike srbende na netu, ali koji imaju stav jebiga vera, crkva to bre nazadno, moderno samo moderno.

Ако неко верује у Бога само зато што је Србин, и зато што су му преци веровали у Бога, онда он и не верује у Бога. С друге стране можеш бити добар и узоран хришћанин и православац а да ти нација ништа не значи, као што можеш бити апсолутно посвећени Србин, предан идеји а не веровати у Бога, јер просто ниси осетио то у себи. Вера и нација се међусобно не искључују, али нису ни нераздвојиве.


Naravno, ne vidim ni gde sam to rekao. Samo kazem da mi ne ide Srbin, Srbovanje bez vere u Boga. Osim samo kao geografska odrednica rodjenja, ali onda stvarno i telad rodjena ovde su Srbi.
Ne verujes u Boga zato sto si Srbin, ali ne mozes biti pravi Srbin bez vere u Boga.
Koja je to srpska ideja bez vere u Boga u kojoj neko moze biti predan?
Koji su to uzori i junaci iz slavne nase istorije a koji su bili predani ideji a verovase da je vera u Boga glupost?

Navedi mi primer. A ja cu ti navesti milion drugih...od Djakona Avakuma pa do dana danasnjeg. Izuzimajuci period komunistickog terora, ali nadam se da ovde nema dece komunizma. Mada je bio onaj lik sto je tvrdio da je SFRJ bila ostvarenje srpskih snova.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Tue May 23, 2017 5:07 pm

brucelee wrote:Naravno, ne vidim ni gde sam to rekao. Samo kazem da mi ne ide Srbin, Srbovanje bez vere u Boga. Osim samo kao geografska odrednica rodjenja, ali onda stvarno i telad rodjena ovde su Srbi.
Ne verujes u Boga zato sto si Srbin, ali ne mozes biti pravi Srbin bez vere u Boga.
Koja je to srpska ideja bez vere u Boga u kojoj neko moze biti predan?
Koji su to uzori i junaci iz slavne nase istorije a koji su bili predani ideji a verovase da je vera u Boga glupost?

Navedi mi primer. A ja cu ti navesti milion drugih...od Djakona Avakuma pa do dana danasnjeg.

Национализам код људи који не верују се може састојати од тога да поштују своје корене, усвајају и проширују своје културно наслеђе, поносни су на свој језик, књижевност, фолклор. Ако желиш пример, могу да ти дам један из своје породице, мој отац је атеиста, или у најмању руку не верује у Бога на хришћански начин, прошао је 2 рата за Србију, ја верујем у Бога, и мислим да кроз православље човек може доћи најближе Богу, конкретно ништа нисам урадио за Србију. Можемо полемисети шта је вера, да ли је то пуко декларисање, или поштовање Заповести, Јеванђеља, деловање у складу са вером? Колико ми личности из модерне српске историје можеш навести, да су деловали у складу са православљем, а да су се политички остварили?
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Tue May 23, 2017 5:16 pm

Po tom pitanju se ne treba ugledati na oceve i majke, jer su oni odrasli i uceni u komunizmu i ostaci tog doba su itekako vidljivi i danas. Komunizam je bio ispiranje mozga na ovaj ili onaj nacin. Ugledaj se na đeda. To kazem jer verujem da su nam roditelji slicnih godina.

U Srbiji je koren vera, jezik vera, knjizevnost vera, folklor slava.
Sveti Nemanjici, sv.Cirilo i Metodije, najpoznatija i najcitanija knjizevna dela su nastala iz glava verujucih, folklor ti je npr slava, pesme, junastvo,stradanja. I sve je prozeto verom u Boga u svom korenu. Od savremenijeg mozemo izdvojiti čiča Dražu. Posle je nastupilo komunisticko crnilo.

U poslednjem ratu je Ratko Mladic tukao momke jer nose srpsku kokardu na glavi, a Šljivancanin kaze da je jugosloven i da se zalaze za jugoslovensku ideju...Npr.
Last edited by brucelee on Tue May 23, 2017 5:21 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Tue May 23, 2017 5:21 pm

jeste, ali prosto zato što je to bio običaj, ne zato što su ljudi većinom iskreno verovali, a posebno ne zbog toga što su se dosledno držali pravila koja vera propisuje

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Tue May 23, 2017 5:22 pm

Rođaci wrote:jeste, ali prosto zato što je to bio običaj, ne zato što su ljudi većinom iskreno verovali, a posebno ne zbog toga što su se dosledno držali pravila koja vera propisuje

Pa neka je i tako, površno ali nije...opet je velika razlika izmedju toga i Bogoborstva.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Tue May 23, 2017 5:33 pm

pa nije bogoborstvo
ateisti/agnostici itd ne pljuju veru, nego postupke crkve i onih koji se kunu u veru, a rade drugačije od onoga kako bi trebalo

a reći da ljubav prema svom narodu i državi nije moguća bez vere je pogrešno

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Tue May 23, 2017 5:44 pm

brucelee wrote:Po tom pitanju se ne treba ugledati na oceve i majke, jer su oni odrasli i uceni u komunizmu i ostaci tog doba su itekako vidljivi i danas. Komunizam je bio ispiranje mozga na ovaj ili onaj nacin. Ugledaj se na đeda. To kazem jer verujem da su nam roditelji slicnih godina.

U Srbiji je koren vera, jezik vera, knjizevnost vera, folklor slava.
Sveti Nemanjici, sv.Cirilo i Metodije, najpoznatija i najcitanija knjizevna dela su nastala iz glava verujucih, folklor ti je npr slava, pesme, junastvo,stradanja. I sve je prozeto verom u Boga u svom korenu. Od savremenijeg mozemo izdvojiti čiča Dražu. Posle je nastupilo komunisticko crnilo.

U poslednjem ratu je Ratko Mladic tukao momke jer nose srpsku kokardu na glavi, a Šljivancanin kaze da je jugosloven i da se zalaze za jugoslovensku ideju...Npr.

Немој деду, деда ми је антитеиста, и потпуни нихилиста. :mrgreen: Књижевност вера? Па неће бити, узмимо 3 најзначајнија српска књижевника у 20. веку, католик(Андрић), Селиммовић(муслиман), Црњански(вероватно атеиста). Фолклор није само Слава, а и о пореклу Славе можемо дискутовати, а и о начину схватања Славе код данашњег Србина. Такође песме, поред епских имамо и лирске које нису увек повезане са вером и Богом, а и саме епске песме нису увек повезане са Богом, а у неким примерима не дају баш хришћанске поуке. Ћирило и Методије нису били Срби, а кад већ помињеш Немањиће, онда мораш и знати да је канонизација у средњем веку била више политички него верски чин, а и о животу самих Немањића се може дискутовати. И по теби Младић није Србин? Шљиванчанину замераш југословенство а Дражи не? :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Tue May 23, 2017 5:51 pm

+ od koga je Stefan Prvovenčani dobio krunu

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Tue May 23, 2017 6:01 pm

Занемарујем тактику wrote:
brucelee wrote:Po tom pitanju se ne treba ugledati na oceve i majke, jer su oni odrasli i uceni u komunizmu i ostaci tog doba su itekako vidljivi i danas. Komunizam je bio ispiranje mozga na ovaj ili onaj nacin. Ugledaj se na đeda. To kazem jer verujem da su nam roditelji slicnih godina.

U Srbiji je koren vera, jezik vera, knjizevnost vera, folklor slava.
Sveti Nemanjici, sv.Cirilo i Metodije, najpoznatija i najcitanija knjizevna dela su nastala iz glava verujucih, folklor ti je npr slava, pesme, junastvo,stradanja. I sve je prozeto verom u Boga u svom korenu. Od savremenijeg mozemo izdvojiti čiča Dražu. Posle je nastupilo komunisticko crnilo.

U poslednjem ratu je Ratko Mladic tukao momke jer nose srpsku kokardu na glavi, a Šljivancanin kaze da je jugosloven i da se zalaze za jugoslovensku ideju...Npr.

Немој деду, деда ми је антитеиста, и потпуни нихилиста. :mrgreen: Књижевност вера? Па неће бити, узмимо 3 најзначајнија српска књижевника у 20. веку, католик(Андрић), Селиммовић(муслиман), Црњански(вероватно атеиста). Фолклор није само Слава, а и о пореклу Славе можемо дискутовати, а и о начину схватања Славе код данашњег Србина. Такође песме, поред епских имамо и лирске које нису увек повезане са вером и Богом, а и саме епске песме нису увек повезане са Богом, а у неким примерима не дају баш хришћанске поуке. Ћирило и Методије нису били Срби, а кад већ помињеш Немањиће, онда мораш и знати да је канонизација у средњем веку била више политички него верски чин, а и о животу самих Немањића се може дискутовати. И по теби Младић није Србин? Шљиванчанину замераш југословенство а Дражи не? :mrgreen:


Prvo Sljivancanin je imao priliku da vidi sta se dogadjalo od 1945, a Draza ne. Nisam rekao da Ratko nije Srbin, samo sam konstatovao da su oni svi debelo bili zadojeni titoistickom jugoslavijom i da cak kod takvih ljudi, koji danas sa pravom ili ne slove za junake i to srpske nije bilo izuzeta ta titoisticka crta u poslednjim ratovima. Do kraja su se drzali za slamku Josipa Broza Tita.

Pa za mene iskreno blizi je musliman koji veruje u Boga iz Sjenice, nego ateista iz kruga dvojke. Pritom Ivo Andric znam da mu je otac bio katolicki fratar, ali se izjasnjavao kao Srbin i nisam do sad nasao sta se izjasnjavao po veroispovesti. Pritom zar nisu najznacajniji pisci i Njegos, sv.vladika Nikolaj, Desanka Maksimovic,Dositej Obradovic, Jovan Ducic i mnogi drugi.

Ne znam odakle ti da je Crnjanski bio ateista, bio je osvedoceni pravoslavac, pritom jedno od poznatijih dela mu je knjiga o Svetom Savi. Ne verujem da bi se ateista bavio likom i delom rodonacelnika Srpske crkve i svetiteljem pravoslavlja. Opet i svi pisci su dakle bili vernici da li muslimani, da li pravoslavci, retko koga ces naci da je bio Bogoborac ili ateista.

Cirili i Metodije nisu bili Srbi, ali su nastanjivali ove prostore i opismenjavali nas narod. Znam poreklo slave, ali to se ustalilo i to predstavlja isto odraz iliti ajde nas mali zacin vere u Boga. Postovajuci svetitelje koje slavimo, mi proslavljamo Boga kome su oni posvetili zivote.

Nemanjice pre svega kao zaduzbinare i osvedocene vernike u Gospoda Boga, ne samo kanonizacija. I moze se diskutovati naravno, pa nije svetitelj bezgresan i bez greha kroz svoj zivot prolazio.
I apostol Pavle je bio Savle i gonitelj i progonitelj hriscana, cak jedan od onih koji su bili prisustvovali kamenovanju arhidjakona Stefana, dakle svetiteljstvo nije bezgresnost po pravoslavlju.
Last edited by brucelee on Tue May 23, 2017 6:05 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Tue May 23, 2017 6:04 pm

Пусти Легију преко ноћи, окупи чопор, оде у Приштину, ликвидира говно шиптарско звано Харадинај, и покажеш и свету и својим људима да смо ми тате на овом усраном балкану. Па ваљда се то тако ради мајку му јебем да му јебем ил је прече изражавати саичешће за ове инцесте, ваљда ми имамо својих проблема.

А од вас Србенди не славиш славу и ниси србин. Не славиш божић и ниси србин
Шта славиш ти?!
Last edited by Мићара on Tue May 23, 2017 6:07 pm, edited 1 time in total.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Tue May 23, 2017 6:07 pm

Mićarice nemoj više čitati Informer

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Tue May 23, 2017 6:09 pm

А не читам новине више, упалим телевизор на 10 канала Британска говна, на 20 Харадинај , па сунце му јебем угасим телевизор и одо трчати по киши.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Tue May 23, 2017 6:10 pm

Meni je najjaci onaj Sima Radovanovic tj Sima Redzepi, ganci koji je promenio prezime a poznat postao pricajuci viceve na pinku i setajuci se u crnoj uniformi po gradu i nepismeno svaki dan objavljuje nesto po fejsu, govoreci kako je on bio sa komadantom Legijom i kako ce njegova ekipa koja broji 3 clana i zovu se Andjeli ili tako nesto doneti spas ovoj zemlji i ljudi se jos primaju, sacuvaj Boze.

Inace lik radi za muriju.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Tue May 23, 2017 6:36 pm

brucelee wrote:Prvo Sljivancanin je imao priliku da vidi sta se dogadjalo od 1945, a Draza ne. Nisam rekao da Ratko nije Srbin, samo sam konstatovao da su oni svi debelo bili zadojeni titoistickom jugoslavijom i da cak kod takvih ljudi, koji danas sa pravom ili ne slove za junake i to srpske nije bilo izuzeta ta titoisticka crta u poslednjim ratovima. Do kraja su se drzali za slamku Josipa Broza Tita.

Pa za mene iskreno blizi je musliman koji veruje u Boga iz Sjenice, nego ateista iz kruga dvojke. Pritom Ivo Andric znam da mu je otac bio katolicki fratar, ali se izjasnjavao kao Srbin i nisam do sad nasao sta se izjasnjavao po veroispovesti. Pritom zar nisu najznacajniji pisci i Njegos, sv.vladika Nikolaj, Desanka Maksimovic,Dositej Obradovic, Jovan Ducic i mnogi drugi.

Ne znam odakle ti da je Crnjanski bio ateista, bio je osvedoceni pravoslavac, pritom jedno od poznatijih dela mu je knjiga o Svetom Savi. Ne verujem da bi se ateista bavio likom i delom rodonacelnika Srpske crkve i svetiteljem pravoslavlja. Opet i svi pisci su dakle bili vernici da li muslimani, da li pravoslavci, retko koga ces naci da je bio Bogoborac ili ateista.

Cirili i Metodije nisu bili Srbi, ali su nastanjivali ove prostore i opismenjavali nas narod. Znam poreklo slave, ali to se ustalilo i to predstavlja isto odraz iliti ajde nas mali zacin vere u Boga. Postovajuci svetitelje koje slavimo, mi proslavljamo Boga kome su oni posvetili zivote.

Nemanjice pre svega kao zaduzbinare i osvedocene vernike u Gospoda Boga, ne samo kanonizacija. I moze se diskutovati naravno, pa nije svetitelj bezgresan i bez greha kroz svoj zivot prolazio.
I apostol Pavle je bio Savle i gonitelj i progonitelj hriscana, cak jedan od onih koji su bili prisustvovali kamenovanju arhidjakona Stefana, dakle svetiteljstvo nije bezgresnost po pravoslavlju.

Ти си реко да човек који није православац није Србин или је то само површно. Зато сам навео Андрића и Селимовића. Зато сам те питао о Ратку Младићу. И писци које си навео су значајни, премда сам се ограничио одма на 20. век, а ти помињеш Његоша, али сам ове навео као пример да не можеш ставити знак једнакости између српске књижевности и православља. Што се тиче Црњанског одмах сам се оградио написавши вероватно, судећи по његовом животу, делима итд, допуштам могућност да сам погрешио. Да се вратимо на средњи век, задужбинарство и ктиторство је образац понашања у средњем веку, изградња цркава и манастира није само продукт религијских осећања, већ и политичких мотива. Опет кажем, ја верујем у Бога, али ако и ти верујеш у Бога, допусти некоме могућност да не верује. Прво што је Бог дао човеку је била слобода, допустио је слободну вољу Адаму и Еви да пробају или не пробају плод дрвета сазнања, а ти сад некоме ускраћујеш слободу да верује или не верује у тог истог Бога. Друго не верујем ни да си позван да одређујеш ко је прави а ко криви Србин, због таквих ставова национални корпус нам се осипа, и још ће се осипати, а ми тражимо праве Србе, и ајде да у тој потрази стварно нађемо правог Србине, не него нам остају све сами шкартови. Ништа на овом свету није црно-бело, осим најлепшег клуба на свету. :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Tue May 23, 2017 6:48 pm

Jel su postojali Srbi pre prvoslavlja?

User avatar
lider
Posts: 214
Joined: Sat Jan 30, 2016 10:49 am

Re: Вести

Postby lider » Tue May 23, 2017 6:55 pm

"brucelee" јел ти идеш да се исповедиш после сваког читања форума српскатрибина? Ако не идеш какав си ти верник па овде све врви од неморала, голих сиса и дупета, вулгарности, насилних слика :lol: и осталог богохулног. Како мирно спаваш ако се не исповедиш мене интересује? Прави верник не намеће ником ништа, има свој мир, верује у шта хоће и шта сматра за исправно и крај приче. Кад кажем прави верник не мислим само на правславце него на присталице свих религија.
Не знам што нападате нуклеарног па сигурно му је жао сваке српске жртве и то је довољно. Шта има да пати за енглезима да их пола смлати куга сутра болео би ме леви тестис. Да се ово десило у Тирани и неко шиптарско дете да је страдало болео би и вас све рацку овако као патетишете јер је дете из да кажемо цивилизованог света (али из много више непријатељске земље по нас него ли Албанија).

пс.
По правољслављу нису постојали Срби пре хришћанства тј били су волови како рече брус ли изнад, самим тим и његови претци нису ни постојали пре православља јер где да му претци буду волови, то је за ове невернике резервисано :mrgreen:
ТРАЖИМО ПРАВДУ, АЛИ И ОСВЕТА ЋЕ БИТИ ДОВОЉНА !


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Pogrebnik and 6 guests