Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Fri Oct 29, 2021 11:33 pm

pa brate koji lek na svetu ima 100% dejstvo?

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat Oct 30, 2021 8:13 am

Dobro ne mora 100%, ali osnovni preduslov je da ne dobijem bolest protiv koje se vakcinišem, kao što je to slučaj sa ostalim vakcinama. Pokušaj da nađeš ako te ne mrzi koji procenat uspešnosti gde su se ljudi vakcinisani drugim vakcinama i ovaj sada protiv kovida. Ja sam siguran da ni blizu nema da se ovoliko ljudi razboli od bolesti protiv koje su vakcinisani, plus šire virus isto kao i ovi što nisu vakcinisani. Eto jedini argument koji možda mogu uzeti u razmatranje je taj da je preopterećen zdravstveni sistem a on je takav već 100 godina. Da sam se uzdao u naš zdravstveni sistem pre 10 godina odsekli bi mi levo jaje, sreća pa sam otišao u privatnu kliniku za urologiju. Imao sam posle toga još jedan pokušaj lečenja u državnoj ustanovi, ali sam video da opet slična situacija i posle toga nikad više nisam ušao u kontakt sa našim sistemom. Od tada ako imam neki problem idem isključivo u privatne klinike. Da ne moram ne bih uopšte ni plaćao zdravstveno jer ga stvarno ne koristim.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Вести

Postby Очајник » Sat Oct 30, 2021 6:23 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Eto jedini argument koji možda mogu uzeti u razmatranje je taj da je preopterećen zdravstveni sistem a on je takav već 100 godina.

Па и не мoже се баш рећи да је иста преoптерећенoст сада или пре три гoдине. :roll:
Мајку му, па ваљда си некoме драг, ваљда некo зависи oд тебе, некo би кoнтам и биo забринут акo би завршиo у кoвид бoлници.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Вести

Postby Opie » Sun Oct 31, 2021 1:25 pm

Ljudi da vas pitam nešto , apropo svega ovoga što smo pričali :
Da li vi verujete, iskreno, da mi ovde imamo 15000 do 20000 testiranih dnevno?
ex-Pop Djujic

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Sun Oct 31, 2021 7:35 pm

Problem je što na svako pitanje postoje i jedni i drugi, i doktori koji tvrde nesto, i oni koji tvrde suprotno itd itd.

Toliko je nekih nelogičnih stvari da bi mogli do prekosutra pisati o njima.. Isto tako onaj što slijepo prati medije bi mogao iznova i iznova nalaziti odgovore na te nelogičnosti.

Ono sto je poenta priče oko vakcine, zašto nema odgovornosti sa strane ovih sto propagiraju tu priču i onih koji ubadaju i onih koji nas tjeraju na takvo nešto ?

U najmanju ruku i najblaže rečeno je licemjerno da država trazi od svog građanina da snosi i ima odgovornost, a prva ta država bježi od iste. Pa ako bi se opet vodili logikom ako ja zelim nekog da privolim na svoju stranu pa prvo ja trebam da budem primjer da je sve kako treba.

Hvatate se za neke sitnice kod @bolesni od ljubavi, a znate dobro na šta je mislio.. Da makar znaš da će sve ovo stati u trenutku kada se čitava populacija Zemlje vakcinise, ali neće.

Opet će da nastave da nam pune mozak preko svojih demonskih demokratskih medija kako smo neodgovorni kako nismo ovo ili ono. Žalosno je što je većina ljudi prihvatilo sve to.

Srbi će kao i po ko zna koji put ostati narod koji se prvi agresivno pobunio protiv ovog ludila onomad u julu i svi trebamo biti ponosni na tu činjenicu.

I svaka čast svakom čovjeku koji je iz ovog ludila izašao psihicki neokrnjen.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вести

Postby друг члан » Sun Oct 31, 2021 8:34 pm

Opie wrote:Ljudi da vas pitam nešto , apropo svega ovoga što smo pričali :
Da li vi verujete, iskreno, da mi ovde imamo 15000 do 20000 testiranih dnevno?

Za tačan br ne znam, pre dve sedmice sam završio s koronom. Oba puta kad sam bio u domu zdravlja na Novom Naselju u NS je bila gužvara katastrofa. Kad sam išo da zaključim bolovanje, bio sam tamo od 8:00-13:30. Haos šta je ljudi
Dopuna,
vakcinisan fajzerom, samo mi čulo mirisa nestalo. To je sve. Vratilo se posle 3-4-5 dana
Choose Life

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Sun Oct 31, 2021 9:41 pm

Opie wrote:Ljudi da vas pitam nešto , apropo svega ovoga što smo pričali :
Da li vi verujete, iskreno, da mi ovde imamo 15000 do 20000 testiranih dnevno?

Da...jer to nisu ljudi koji su testirani PRVI put ikad. Tu imas svih mogucih i nemogucih kombinacija, od sportista/sluzbenih/turistickih putovanja do onih koji su drugi put testirani, mozda neka firma ima obavezno testiranje svake nedelje...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sun Oct 31, 2021 9:47 pm

Ja iz mog okruženju imam gomilu ljudi koji su imali koronu i preležali je kao i svaki virus. Zapravo ne poznajem lično nikoga da je zaglavio bolnicu ili umro. Čuo sam da je nekom keva zaglavila bolnicu ili deda umro, ali sam isto tako čuo od par ljudi da su im umrli roditelji ili babe i dede posle primanja vakcine. Tako da ja mislim da ta vakcina nije uopšte delotvorna koliko se predstavlja. Poštujem i ko hoće i ko neće da se vakciniše i nikog ne nagovaram da radi bilo šta. Isto tako tražim da mene niko ne smara šta da radim.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Вести

Postby Opie » Sun Oct 31, 2021 10:54 pm

ultrastito wrote:
Opie wrote:Ljudi da vas pitam nešto , apropo svega ovoga što smo pričali :
Da li vi verujete, iskreno, da mi ovde imamo 15000 do 20000 testiranih dnevno?

Da...jer to nisu ljudi koji su testirani PRVI put ikad. Tu imas svih mogucih i nemogucih kombinacija, od sportista/sluzbenih/turistickih putovanja do onih koji su drugi put testirani, mozda neka firma ima obavezno testiranje svake nedelje...


Buraz okej, sve moguce kombinacije sto kazes. Bez teorija zavere ovde Ali evo moje logike:U Ujedinjenom kraljevstvu je prosek od 35 000 do 42000 dnevno. Dakle zemlja koja trazi od turista da budu u karantinu I da urade 2 testa u sedam dana , zatim zemlja gde je PCR besplatan, zemlja gde ima 70 miliona ljudi .

Kod nas 7 miliona ljudi ( 3 miliona vakcinisano) , testovi od 4 do 9000 , bez potrebe da stranci obavezno rade pcr test i mi imamo 50% od prosek Velike britanije? E pa brate ne mogu da verujem u te brojeve ...jebi ga , jednostavno ne!
ex-Pop Djujic

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Вести

Postby Etaoin » Mon Nov 01, 2021 1:05 am

Додиче, гужве су катастрофалне, живим близу једне Ковид амбуланте, редови су предугачки. Здравствени систем је преоптерећен максимално, нажалост, бабу сам водио неки дан до ургентног, Хитна помоћ је презаузета, срећом па ми живимо близу једног њиховог пункта па су релативно брзо дошли. А у Ургентном је као на траци, људи раде у немогућим условима. Што се тиче самих тестирања, ПЦР се не даје одмах као тест, већином иде антигенски прво па тек онда ПЦР, мада и то зависи. Доста мојих колега је закачило корону и било је пар случајева да је било јако озбиљно, бивша менаџерка и даље има проблема са црвеним крвним зрнцима, ево већ годину дана како је прележала.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Mon Nov 01, 2021 6:04 am

Реално постоји лик који не верује ни у број тестираних
И о чемy ту више да се прича,џаба приче да је у државним тест џабе, да и трудница која се прекосутра порађа ради тест па улази у ту дневну цифру,па медицинари пре или после више дневних смена обавезан тест....

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Вести

Postby shark23 » Mon Nov 01, 2021 7:53 am

A jel verujes ti u broj preminulih sto objavljuju kod nas? Kad uporedis razliku ukupno preminulih ljudi u Srbiji tokom 2019, 2020 i evo trenutno 2021 vidi se ogromno povecanje. A vidimo da je na dnevnom nivou zvanicno broj preminulih gotovo uvek isti i u potpunom neslaganju sa tom zvanicnom statistikom o ukupnom broju preminulih na godisnjem nivou.
I onda kad se vidi da tu ima stelovanja, ne znam sta se iscudjavas sto neko sumnja u broj testiranih ljudi? Jos lik lepo i argumentovano napise zasto sumnja u to, navede primer i ti uleces sa takvom recenicom kao lik koji ne veruje u to, sta drugo da se prica..

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Вести

Postby Opie » Mon Nov 01, 2021 9:05 am

фикрета wrote:Реално постоји лик који не верује ни у број тестираних
И о чемy ту више да се прича,џаба приче да је у државним тест џабе, да и трудница која се прекосутра порађа ради тест па улази у ту дневну цифру,па медицинари пре или после више дневних смена обавезан тест....


Buraz razmišljam samo naglas. Jebiga , volim brojeve I matematiku pa tako uhvatim sebe kako nalazim neke potencijalne greške u nekim izveštajima.

I nije da ne verujem NI u broj testiranih, nego SAMO u broj testiranih. Verujem da je virus opasan za ljude, verujem da su ujebali vakcinu zato sto su zbrzali, I sad na lečenje idu I ovi sa 3 doze I ovi bez prve a narativ mora da se gura, zato što su ovi " talking heads" na TVu duboko zagazili u priču I sad nema nazad zato što bi to značilo da su slagali . To je moja logka I moje mišljenje.

Malo sam popizdeo na naše zdravstvo , moram da budem iskren sa vama pa zato gnevno pišem o svemu tome . Morao sam da se vratim u Srbiju pre 45 dana , Keva mi je bila u teškom stanju . Hvala Bogu pa sam je odveo privatno I imam pare da platim sve to . Žena nije videla doktora godinu dana a bilo je baš stani pani u jednom momentu. Neko.je odlučio da ona nije bitna I njeno stanje nije bitno , dakle da njen život nije bitan pošto je mnogo važnije da sve bolnice budu u kovid sistemu itd. Znate celu priču I kako je to sve išlo. Sad ima lista čekanja od 2 godine za neke tretmane I lečenja u UK a ovde nemam pojma koliko se čeka na posetu doktoru za recimo maligni tumor , rak itd . I to mi smeta opasno, ta odluka da se svi drugi žrtvuju radi kovida I da nema plana nikakvog za izlazak iz ovoga .

U Engleskoj je 67 posto vakcinisano I ljudi su nastavili dalje , niko te ne pita ništa vise u vezi toga . Nosi masku ako hoćeš ako nećeš nemoj. Niko nema pravo da te pita da li si vakcinisan ili ne . Mislim to je privatno pitanje zar ne , kao tipa za koga glasaš ili kad si zadnji put vodio ljubav sa svojom ženom, a kamo da ti pokazuješ sertifikat u pabu ili tako nešto. Opet sa druge strane UK je imala totalno zatvaranje , I vlada je davala ljudima 90% plate a poslodavac 10% . I tako ljudi sedeli kući pravili decu 6 meseci, blejali sa porodicom bilo.okej . Možda kad bi naša vlada uradila tako nešto do recimo nove godine da pomogne narodu I da plati narodu da ostanu gajbi verovatno bi bilo bolje , a ne 30 evra ovde onde .

Inače samo da vam kažem da je 50 posto komunalnih inspektora vakcinisano, I da ako vas pitaju posle 22h gde vam je sertifikat I vi njih možete da pitate isto :)
ex-Pop Djujic

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Вести

Postby Momo » Mon Nov 01, 2021 4:56 pm

Наравно да је систем преоптерећен кад за сваку најобичнију прехладу тера те да идеш на тестирање.. и од ових 5-8 сома заражених ако 85% није блажи облик идемдасе обесим... И људима којиматреба нпртумор или нешто друго, чекају јер има ''опаснија болест".
"Акохоћете да изађемо из овог 70 %вакцинисаних%" било у јулу... Сад та вакцина који су они одобрили важи само 4 месеца, па мора и трећа доза, а опет криви невакцинисани.
Реално да нема медија ни наших ни страних не бисте имали појма шта се дешава око вас и кад се заврши ово све у априлу јулу као што су рекли, наравно да ће рећи пола прележало пола вакцинисано сад је крај.
И да биће пик у априлу још један ,јер нема довољно вакцинисаних трећом дозом...

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Вести

Postby Etaoin » Mon Nov 01, 2021 5:16 pm

Већ сам писао овде, ташта ми ради у Градској болници (није лекар) тамо је као на ратишту, људи падају као снопље. И са свим овим болницама које су отворене, наш систем једва то издржава, а највише трпе људи који болују од других болести, просто је систем напрегнут до пуцања. Само стављење Мишовића у Ковид режим је озбиљан удар на здравствени систем, управо због људи са малигним обољењима јер се то не лечи тек тако.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Nov 01, 2021 5:37 pm

Zvanične statistike kažu da na bolničko lečenje trenutno moraju skoro isključivo nevakcinisane osobe preko 60 godina starosti, a da je mali broj vakcinisanih koji su u istoj situaciji takođe iż te starosne grupe. 
Idite ubedjujte ove sa preko 60 godina da se vakcinišu a nama se skinite sa kurca, nikoga ne ugrožavamo niti mu zauzimamo mesto u bolnici.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Mon Nov 01, 2021 6:56 pm

samo se ti vakciniši, neće ništa da ti se desi :D

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Nov 01, 2021 7:01 pm

Pa očigledno neće ni ako se ne vakcinišem. :mrgreen:
Posebno me sada odbija vakcinacija posle ovog poslednjeg podatka što sam našao.
Edit: To još Rodjo kažu tvoji strani mediji, Dojče Vele. :D

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Mon Nov 01, 2021 7:36 pm

Otvorite novi podforum za nas nevakcinisane, očigledno nismo više poželjni ovde. :mrgreen: :mrgreen:

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Вести

Postby Opie » Tue Nov 02, 2021 8:50 am

Ajde da pričamo o tome šta se dešava u Somboru. Da li ima.neko sa foruma da živi u tom gradu?
ex-Pop Djujic


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests