Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Thu Mar 19, 2020 6:37 pm

Mene mnogo više od virusa brine stanje ove već debelo istraumirane i histerične nacije ako ovo potraje i dve, tri nedelje, a kamoli nekoliko meseci.
Danas scene koje sam se nadao da više nikad u životu neću videti-bolesni redovi na benzinskim pumpama i ispred hipermarketa.
Ljudi su na ivici pucanja, mnogima je već ugrožena gola egzistencija ...

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Thu Mar 19, 2020 6:46 pm

Ovde po selima sve po starom. Jebeš mi sve ako je čuo neko ovde za taj virus. Birtije pune. Njih 10orica zajedno 40promila u krvi. Cenar pun. Sunce malo sinulo, bašte po kafićima se otvorile. Puno.
Pride ljudi po njivama crnče odavno. Njima je korona svaki dan.
(Street Force / Curva Orientale)

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Mar 19, 2020 8:17 pm

Ne kapiram čemu to panično sipanje goriva? Gde će pobeći debili od virusa? Lud narod 100%.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Вести

Postby CREW pg » Thu Mar 19, 2020 11:41 pm

Desnoruki levak wrote:Mene mnogo više od virusa brine stanje ove već debelo istraumirane i histerične nacije ako ovo potraje i dve, tri nedelje, a kamoli nekoliko meseci.
Danas scene koje sam se nadao da više nikad u životu neću videti-bolesni redovi na benzinskim pumpama i ispred hipermarketa.
Ljudi su na ivici pucanja, mnogima je već ugrožena gola egzistencija ...


Kako je ovaj narod prezivio bombardovanje i sranja, a ovako danas reaguje na peti dan ogranicenja izlaska iz kuce... Bas mi nije jasno...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Вести

Postby idemoo » Fri Mar 20, 2020 9:47 am

Људи се боје несташице свега, менталитет масе удара... На крају чак и нормални људи који нису у паници морају да крену у куповање јер ће рафови бити празни јер је неко решио да купи 18 кг брашна. Вештачка несташица. Све функционише нормално што се производње и снабдевања тиче, већи је проблем мали бизнис, типа мали бутици, продавнице ИТ робе, и такве ствари које ће имати 0 промета, јер нико неће сад да купује нов ТВ. То доводи до отказа, а треба издржати овако два месеца. Вероватно ће тотална забрана кретања бити још појачана.

Vodnik!
Posts: 26
Joined: Tue Nov 12, 2019 10:48 am

Re: Вести

Postby Vodnik! » Fri Mar 20, 2020 2:36 pm

Ovo ce potrajati jako dugo, tu vise nema dileme. Infektivna je puna, sad pune pulmologiju, dragisa misovic se isto puni.. sad ce polako da krene da se puni kbc zemun. Nemamo dovoljno respiratora, na celom dragisi ima 4 komada, ali od toga 3 rade, 1 nije u funkciji. Nacelnici klinika imaju veoma lose misljenje o svemu ovome, postoji mogucnost da najebemo najvise.. ne daj boze, ali sve ide ka tome..

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Fri Mar 20, 2020 2:47 pm

Ako su nam bolnice pune na 118 potvrdjenih slucajeva sta ce da bude za 10 dana kada bude minimum 500 slucajeva

Vodnik!
Posts: 26
Joined: Tue Nov 12, 2019 10:48 am

Re: Вести

Postby Vodnik! » Fri Mar 20, 2020 2:57 pm

Problem je sto taj broj nije tacan. Ljudi kazu da je taj daleko veci, samo dodas 0 na zvanicne cifre..

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Fri Mar 20, 2020 3:37 pm

Bolnice nisu pune, trenutno je 6 osoba na respiratorima a stižu novi iz Kine, stigli već iz Kaira i Švedske. U Dragiša M su tek počeli da smeštaju ljude, dakle ni to nije još uvek puno. Ima osoba koje su kod kuće na lečenju, nisu svi u bolnicama. Ne dodaju se nikakve nule na cifru, nije takvo stanje trenutno. Postoje osobe koje imaju potvrđen virus a jedva se i zakašlju ponekad, nemaju nikakve simptome.
U Italiji je toliki broj umrlih baš zbog toga jer su sve osobe sa Coronom već bile bolesne i bolnice nisu mogle da zbrinu sve odjednom. To je najveći problem virusa i zbog toga su ove zabrane, da ne bi svi nagrnuli odjednom tj da zdravstveni sistem ne bi pukao već da bi bolesni ljudi mogli da budu zbrinuti. Ni jedan zdrav čovek za sada nije umro od ovog virusa.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Vodnik!
Posts: 26
Joined: Tue Nov 12, 2019 10:48 am

Re: Вести

Postby Vodnik! » Fri Mar 20, 2020 3:56 pm

Pa lepo sam napisao gore, da je infektivna puna, nema vise mesta. Ako ti kazem da je kapacitet infektivne izmedju 300-500, odmah dolazimo do drugacije cifre. Sad su na redu pulmologija i misovic. Tek kad se to popuni, ide se na kbc zemun. Sve informacije koje imam oko bolnica su tacne, iz prve ruke, jer sam vec 6 dana tu u zaristu. I sa ozbiljnim ljudima razgovoram vezano za situsciju, tako da nisu prazne price.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Fri Mar 20, 2020 4:06 pm

Drugarica, inace doktorka u Nemackoj kaze da je tamo stanje redovno i da je smrtnost od virusa 0,3% i da umiru jedino ljudi koji bi umrli i od obicnog gripa. Kaze da je u Italiji verovatno 10 puta vise zarazenih nego sto je zvanicno. Tamo tek od ponedeljka krecu za nekim malo jacim merama i sa zatvaranjem skola. Virus kaze nije toliko opasan ali se brzo siri i onda pocinje igra velikih brojeva gde zdravstveni sistem ne moze da zbrine tu kolicinu ljudi

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Fri Mar 20, 2020 4:21 pm

Tako je, upravo je to problem kao što sam gore i napisao. Pogledaš cifru zaraženih u npr Španiji i Nemačkoj. Skoro jednak broj zaraženih a veeelika razlika u broju umrlih. Zašto? Zato jer Nemačka ima kapacitete. Ne znam da li si za Nemačku ili Italiju rekao to oko škola ali je ovde (bar u Berlinu) sve zatvoreno, radi samo ono što mora. U nekim gradovima postoji zabrana kretanja u nekim ne. Čeka se sada vikend da se vidi šta će biti tj da li će da uvode zabranu i kakva će biti.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Вести

Postby несуна реса » Fri Mar 20, 2020 4:23 pm

Ок разумем да не треба паничити , али и није ми јасно да имају неки тотални бол у курцу за ово ... Значи ако је вирус ту , ако се брзо шири , јел стварно људи немају мозга да су нам кафићи КРЦАТИ ???? Са изговором па брате седимо напољу ?! Одговорно тврдим да ће сви ти јунаци који сада блеје по кафићима испијају кафу после првог смртног случаја ће бити и највећи паничари.
Космет је Србија !

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Fri Mar 20, 2020 4:30 pm

Vodnik! wrote:Pa lepo sam napisao gore, da je infektivna puna, nema vise mesta. Ako ti kazem da je kapacitet infektivne izmedju 300-500, odmah dolazimo do drugacije cifre. Sad su na redu pulmologija i misovic. Tek kad se to popuni, ide se na kbc zemun. Sve informacije koje imam oko bolnica su tacne, iz prve ruke, jer sam vec 6 dana tu u zaristu. I sa ozbiljnim ljudima razgovoram vezano za situsciju, tako da nisu prazne price.
Što se tiče kapaciteta jedan deo se renovira a pritom ima i drugih pacijenata, nisu sve oterali kući da bi primili od Corone.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Vodnik!
Posts: 26
Joined: Tue Nov 12, 2019 10:48 am

Re: Вести

Postby Vodnik! » Fri Mar 20, 2020 4:31 pm

Ne racunajuci taj objekat koji se renovira, imas 2 objekta koji su samo za ovaj virus.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Fri Mar 20, 2020 4:34 pm

čiste se i kasarne i drugi kapaciteti, ima više od 2 objekta koji će biti pretvoreni u specijalna odeljenja za koronu

Vodnik!
Posts: 26
Joined: Tue Nov 12, 2019 10:48 am

Re: Вести

Postby Vodnik! » Fri Mar 20, 2020 4:43 pm

O tome ti pricam.. istinu niko nece da kaze, ali eto, imam tu srecu u nesreci da sam u zaristu svega i da vidim sve iz prve ruke. Tako da medijima necu slepo verovati..

User avatar
хектолитар
Posts: 18
Joined: Tue Mar 26, 2019 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Вести

Postby хектолитар » Fri Mar 20, 2020 4:55 pm

Наплашили су маторце само тако. А сам тај страх проузрокује и стрес и онда су ствари још горе. Ок седеће маторци кући јер су се усрали али ће исто тако да полуде а неки већ и јесу.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Fri Mar 20, 2020 4:58 pm

Broj zaraženih ne može tako lako da se sakrije, nije to samo Srbija u pitanju pa da se laže. Mogu oni da opreme još 15 objekata ali će tek sada doći polako do izražaja (ako dođe do povećanja zaraženih) to što je veliki broj med sestara i dr otišao iz Srbije. Neće imati ko da leči a lečiće oni sa kupljenim diplomama i preko veze
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
хектолитар
Posts: 18
Joined: Tue Mar 26, 2019 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Вести

Postby хектолитар » Fri Mar 20, 2020 5:00 pm

Brdja wrote:Broj zaraženih ne može tako lako da se sakrije, nije to samo Srbija u pitanju pa da se laže. Mogu oni da opreme još 15 objekata ali će tek sada doći polako do izražaja (ako dođe do povećanja zaraženih) to što je veliki broj med sestara i dr otišao iz Srbije. Neće imati ko da leči a lečiće oni sa kupljenim diplomama i preko veze


Пре 3 недеље кинези и наши улазили у земљу(из Кине) лагано нико их није проверавао нити трпао у карантин. Једино оне који су се сами јављали докторима.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests