Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Sat Dec 09, 2017 2:46 pm

Zuti i ovi(mislim koja je razlika...)su se u spoljnoj politici oslanjali na dva dokumenta,Dejtonski sporazum i rezoluciju 1244....
...i ja sam zaboravio ko ih je potpisao...


A pri tom mislim da su u pitanju dva uzasna sporazuma,moje licno misljenje...

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Tue Dec 12, 2017 10:11 am

"Otvaranjem poglavlja 30 u pregovorima sa EU Srbija se praktično obavezala da će raskinuti sve sporazume o slobodnoj trgovini koje je sklopila sa četiri države, među kojima je i Rusija. Ali, to neće biti ni jedini, a možda ni najveći problem za vlasti u Beogradu, jer će zbog istog poglavlja biti prinuđene da dozvole promet GMO proizvoda na srpskom tržištu."

http://www.blic.rs/vesti/politika/bolno-poglavlje-30-srbija-ga-je-juce-otvorila-a-to-znaci-da-cemo-morati-da-raskinemo/fd8bhr1


Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Вести

Postby džile » Tue Dec 12, 2017 10:35 am

Nismo mi država, mi smo golemi kontejner za odlaganje raznoraznih govana.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Tue Dec 12, 2017 12:45 pm

Црна Гора је добила међународни код за црногорски језик у оквиру ИСО међународног стандарда, саопштио је на конференцији за новинаре директор Националне библиотеке Црне Горе "Ђурђе Црнојевић" Богић Ракочевић. Ознака за црногорски језик биће ЦНР.


Богић Ракочевић истиче да је Вашингтон не само признао постојање црногорског језика, него и потврдио да он није варијанта српског језика, како је до скоро истицано.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вести

Postby pertla » Tue Dec 12, 2017 1:30 pm

Kako takav svetski jezik da bude varijanta srpskog,mak'se i śedi
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Dec 12, 2017 1:31 pm

Nikodije wrote:Inace sam izbegao iz Zadra


Које године си напустио Задар?

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Вести

Postby Кум Жоржо » Tue Dec 12, 2017 4:25 pm

pertla wrote:Kako takav svetski jezik da bude varijanta srpskog,mak'se i śedi

Što mu fali časti ti!?

Image
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Tue Dec 12, 2017 6:30 pm

Nexon wrote:
Nikodije wrote:Inace sam izbegao iz Zadra


Које године си напустио Задар?

91 maj mesec

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Tue Dec 12, 2017 7:53 pm

Nikodije wrote:
Вини Џонс wrote:Срби у Хрватској нису ништа могли да прихвате кад су избачени из Устава као констутиван народ. А вама утопистима нема потребе изгледа 1001 пута објашњавати да ми ништа нисмо могли бирати. Ниси бирао да ли ће ти радња одлетети у ваздух, да ли ће некога прогутати мрак, да ли ће ти се отац/брат/син вратити сутра са посла. И нису они никакав "свој" народ протеривали, нисмо ми њихови нити смо на њихову земљу дошли, па да нас се својата!
О жељи за јединственом БиХ стварно не бих имао коментара.
Мало су нас клали и протеривали, требало би да нас подсете.

I sta je bilo na kraju? Cuj izbaceni iz ustava, da se to prihvatilo danas bi imao 300 hiljada Srba u lepoj njihovoj pa bi onda videli odakle bi nas izbacili i kako bi usli u EU bez dogovora sa Srbima. A mi smo se digli na oruzje, izdala nas bagra komunjarska i sada nemamo ni zemlju ni narod. Problem nama Srbima je sto kada nesto krenemo retko kada zavrsimo do kraja. Isto ce se desiti sa Republikom Srpskom, ko ce da je brani? Peder i lezbejka? Tesko.
Inace sam izbegao iz Zadra i daleko sam od nekog utopiste ili jugo nostalgicara.


u neku ruku upravu ste i jedan i drugi, sad je lako praviti se pametan no pitanje je sta bi bilo.... oni bi usli u eu svakako kakav dogovor kakvi bakraci eu kad im nesto treba to zahtevaju kad ih za nesto boli q ( a sigurno bi takav odnos imali prema srbima u hrvatskoj ) oni kazu to je unutrasnja stvar zemlje i cao... mislim da smo mi i pored sve muke imali uglavnom nesposobne ljude na veoma bitnim mestima...

jbt u krajini se gine, srbi na izdisaju a ovde se pred punim tribinama igra veciti derbi !!!!!!!

uglavnom ovde je ljude bar vecinu boleo q, znam po meni kad smo dosli sta su sve ljudi pricali i kako se odnosili, cast izuzecima
04 X 1945

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Dec 12, 2017 8:09 pm

Nikodije wrote:
Nexon wrote:
Nikodije wrote:Inace sam izbegao iz Zadra


Које године си напустио Задар?

91 maj mesec


Је л то после 3. маја 1991. када је било оргијање пимпека по Задру против Срба када су лупали локале, бацили по коју бомбу на српске куће, забрањивали Србима да продају на пијаци...?
Ето видиш како је лепо бити мањина код пимпека.

Срби су почели да напуштају усташију, пре свега градове, одмах после победе хдз годину дана раније, маја 1990. Практично су одмах кренули притисци на Србе, онда је кренуло око Книна као одговор итд.

Срби су данас национлна мањина, неких 200 000 по попису који брзо нестају, која нема никаква права, као што их не би имали у ниједном случају, само онај ко тамо није живео може писати да би Срби имали некакв значај у независној усташији као национлна мањина. Могла је аутономија, али то је посебна прича.

Узгред, Србин је могао да блокира улазак усташије у еу али то није урадио.

Срби у источној Славонији имају право на одређену аутономију по Ердустком споразуму из 1995 која није испуњена. Део РСК је преживео, није цела РСК пала у рату, али о томе се не говори јер никоме то не одговара. Смрадовима из спс који су то продали да би се додворили западу тада то није лепо подсећање јер су испали дебили и продали Србе тамо за ништа, одмах после реинтеграције тог дела РСК у усташију је кренуо хаос на Косову и Метохију и ни понуде из Београда да СРЈ уђе у нато нису помогле. Дакле, за део Срба у усташији постоји споразум који гарантује одређени ниво аутономије али он се не примењује између осталог јер Београд и они наводни представници Срба у усташији ћуте око тога јер је еу и новац битнији.

Разне другосрбијанске фракције то не помињу јер се тако руши мантра о потпуном слому Срба у хрватској током деведесетих чиме се плаше људи и држе на узици, наравно за западне интересе у Србији.

Нажалост, велика је шанса да ће Срби на северу КиМ бити продани као Срби у И. Славонији, чак се слична екипа окупља као она екипа у Ердуту што је вежбала шверц шеме. А, то је велико зло.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Tue Dec 12, 2017 8:22 pm

Posle kristanle noci u Zadru krenuli smo za Srbiju. Mislim da je bio 6 ili 7 maj 91. Sve sto si napisao vecinom je tacno medjutim mi Srbi smo imali karte u svojim rukama pre te 91. Umrla Jugoslavija svi hoce svoje republike, svako hoce nezavisnu drzavu. U redu evo vam drzava i onda nebi imali izgovore za etnicko ciscenje Srba iz Hrvatske. Bilo bi sporadicnih ubistava, bacanja bombi na lokale i slicno to svakako ali nisu ni Srbi toliko bili slabasni da se nisu mogli odbraniti a treba biti iskren i reci da je dosta hrvata tada bilo protiv napada na Srbe komsije. Pricam iz licnog iskustva. Ali dici se protiv Hrvata bez jasnog cilja i plana sa jna koja je bila izgubljena i sve samo ne srpska vojska bilo je ravno samoubistvu. Epilog price svi znamo. Svi su znali sta ce biti posle balvan revolucije jasan signal ustasama da krenu ofanzivu na sve sto je srpsko. Srbi nisu bili spremni na ozbiljnu borbu, podeljeni, lose vodjeni a crvenu bagru sa dedinja necu da komentarisem...

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Dec 12, 2017 8:35 pm

План је био, само болно глупав јер није рачунао на неке променљиве које су се десиле.
Понављам, Срби и данас данас имају право на одређену аутономију у И. Славонији по Ердутском споразуму али се суштински не примењује. Тако да тврдња да би било боље у неком паралелнонм универзуму није баш извесна. При томе би доста Срба можда била аисмилована због великго притиска, што се сада дешава јер су оствљени сами себи у том страшном окружењу који пимпеци праве, само би тада било масовније. Уосталом, да није дошло 300 000-400 000 Срба из усташије у Србију, овде би било мнгоо већих демографских проблема а тиме и економских.


Кудрави Гаучос wrote:"Otvaranjem poglavlja 30 u pregovorima sa EU Srbija se praktično obavezala da će raskinuti sve sporazume o slobodnoj trgovini koje je sklopila sa četiri države, među kojima je i Rusija. Ali, to neće biti ni jedini, a možda ni najveći problem za vlasti u Beogradu, jer će zbog istog poglavlja biti prinuđene da dozvole promet GMO proizvoda na srpskom tržištu."

http://www.blic.rs/vesti/politika/bolno-poglavlje-30-srbija-ga-je-juce-otvorila-a-to-znaci-da-cemo-morati-da-raskinemo/fd8bhr1


Па то је релативно блиска будућност што нас чека. Али оно што се већ дешава са повећаиним увозом у пољопривреде из еу јер су пале заштите, конкрено млеко и млечне прерађевине, или преговорима са уласком у умирућу Светску трговинску организацију и последицама о чему нико не пише јер нема ко да плати та лоповска говна што се називају уредницима медија.
Нажалост, Србија је постала експериментална држава разних који овде испробавају своје идеје јер овде нема много оних који би се томе супроставили.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Tue Dec 12, 2017 10:29 pm

Nexon wrote:велика је шанса да ће Срби на северу КиМ бити продани као Срби у И. Славонији, чак се слична екипа окупља као она екипа у Ердуту што је вежбала шверц шеме. А, то је велико зло.

ti ljudi su nazalost vec prodani, sutra mogu siptari da ih ciste niko nece mrdnuti odavde, bice preko vesti ono " beograd najstrozije osudjuje ..."
04 X 1945

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Wed Dec 13, 2017 8:57 am

Срби на Северу Ким-а су ионако продати...али су продали сами себе. Знате колико људи из Митровице сам упознао у Београду, један ваља гудру нема шта нема, један има неколико станова по Бгу, један гради кућерине, Митровица је чудо! и нешто не видим да они имају проблем са птаршијима. Мени је жао људи у енклавама и жао ми је што њих нема нигде.

Причамо о вери, о Космету српској духовној баштини, знате колико од тих неколико Митровчана које сам упознао су у вери или пак знају да покажу где су Дечани или неки други српски манастир...изненадили би се или да не грешим душу, знају да покажу где су, али то је све што знају.

Митровица подржава Вучића, уз све крађе итд, опет већина тих људи гласа за Снс. Ти људи су прошли сито и решето, рат, свашта, али допуштају да им се прети ако не оду на неки митинг снс-а итд.

Све је лепше када из стана у Београду или неког џипа а пореклом си одоздо да вичеш Ко-со-во је срце Србије! А ми треба да их сажаљевамо и да говоримо, ох јадни....

Јадни су Срби у енклавама, јужно од Ибра, што не могу да пишају у миру, о њима нико не прича и сматра се да су продати одавно, јадни су они људи у манастирима дуж целог Космета, који због исповедања вере су сваки дан у опасности, јадни су они нестали и убијени... А север, све што упознах багра. Нисам склон генерализовању сигурно и тамо има честитих Срба, али оно што ја упознах багра. То је склоп оних црногораца који су гласали за независност Црне Горе а живе, отимају, убирају у Београду и слично. Знам митровчане,који су велике патриоте али нису имали проблем да раде под заставом Косова за њихову државу, а наравно убирали плату и од Србије, али то је само новац, зар не...

Много смо лош народ, много!

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Wed Dec 13, 2017 12:11 pm

Brusli brate
Nema ti bas puno logike tu brate, sad svi severno su losi, juzno su dobri, istocno su onako, zapadni ovako... Kakvi smo mi u Beogradu? Da se svi ugledaju na nas gde bi nam kraj bio.... ..a pa da, kraj.
Tako generalizovati nikad nije bilo dobro, svuda ima i dobrih i losih, a mi odavde ne bi trebali previse da se mesamo, ako oce Vucica neka im sa srecom, pa i mi ovde glasamo velikom vecinom za njega, zar ne..
Sta si ti sad toliko video sto nema bilo gde drugo po Srbiji, nisu tamo sve bezgresnici zato sto su sa Kosova pobogu...
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Wed Dec 13, 2017 1:02 pm

Ultra Sarma wrote:Brusli brate
Nema ti bas puno logike tu brate, sad svi severno su losi, juzno su dobri, istocno su onako, zapadni ovako... Kakvi smo mi u Beogradu? Da se svi ugledaju na nas gde bi nam kraj bio.... ..a pa da, kraj.
Tako generalizovati nikad nije bilo dobro, svuda ima i dobrih i losih, a mi odavde ne bi trebali previse da se mesamo, ako oce Vucica neka im sa srecom, pa i mi ovde glasamo velikom vecinom za njega, zar ne..
Sta si ti sad toliko video sto nema bilo gde drugo po Srbiji, nisu tamo sve bezgresnici zato sto su sa Kosova pobogu...


Тебра ја причам оно што гледам својим очима... Питај Србе јужно од Ибра шта мисле за Србе са Севера и Митровице и ту бих завршио причу. Док Срби јужно од Ибра питају да ли смеју да пишају, децу развози кфор до школе, Срби у Митровици дилују, праве дилове са тим истим шиптарима, добијају дупле плате и богате се.

Питање Косова није обично питање него питање свих питања.

И да се разумемо причам из угла некога ко је присуствовао свим могућим протестима,трибинама,хуманитарним акцијама за КиМ, дакле апсолутно нисам по том питању либералног схватања.

vojnik_revolucije
Posts: 31
Joined: Fri Mar 10, 2017 11:37 am

Re: Вести

Postby vojnik_revolucije » Wed Dec 13, 2017 1:36 pm

sto Srbi sa severa ne bi smeli da diluju? svuda po Srbiji se valja siptarska gudra. nije nikakva razlika izmedju severa kosova i bg, kg, ns...prodaju se ljudi za pare ma gde ziveli!

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Wed Dec 13, 2017 4:56 pm

е па да, онда је у реду

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Dec 14, 2017 3:09 am

brucelee wrote:Срби на Северу Ким-а су ионако продати...али су продали сами себе. Знате колико људи из Митровице сам упознао у Београду, један ваља гудру нема шта нема, један има неколико станова по Бгу, један гради кућерине, Митровица је чудо! и нешто не видим да они имају проблем са птаршијима. Мени је жао људи у енклавама и жао ми је што њих нема нигде.


Дакле, упознао си тројицу? Али чак и да си упознао 10 пута више ништа не можеш да кажеш о људима који тамо живе, а не у Београду, на освноу тог свога искуства.
Имам ја та искуства са причама из хрватске. Где се упире простом у неке криминалце блиске власти па се прича шири на целу групу док огромна већина жии по избегличким центрима у најтежим условима по нпр. Крњачи.

Већини људи зависи посао тамо од власти у Београду, уцењени су. То раде да не би морали да продају гудру по улици, што ради велика мањина укупне популације.
Није да је север КиМ идеално место за развој приватног предузетништва па да се може лагано отићи са радног места на неко друго.
А, те што си упознао уз чије одобрење то све раде?

Уосталом, можда свега тога не би било да је остала наша контрола над севером уместо што је Јариње постао прелаз под контролом шипаца пре пар година. Је л тако?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Sat Dec 16, 2017 6:00 pm

ZE-ZA-NJE
Image
Image


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests