Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Thu Oct 28, 2021 12:35 pm

U vezi ovog sranja, samo jedan podatak:

"Broj zvanično evidentiranih slučajeva koronavirusa u Srbiji u posmatranom periodu je 7.030, dok je u istom periodu preminulo 30.210 ljudi više od proseka u poslednjih pet godina."

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/britanski-ekonomist-srbija-peta-na-svetu-po-visku-smrtnosti
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Thu Oct 28, 2021 12:52 pm

i da dodam:

Sto manje vakcinisanih, to veca sansa za egzoticne sojeve i time zapravo sjebavas vakcinisane i one koji bi hteli da se vakcinisu, ali ne mogu i produzavas ovu agoniju.

Pa ni vakcina protiv malih boginja nije 100 posto efikasna, pa se opet deca vakcinisu. Tako i sa ovim sranjem isto...pitanje je vremena kad ce se ovo cudo staviti pod kontrolu i da ce lek protiv korone biti u fazonu kafetina, ali da bi dosli do toga treba medicini dati vremena da resi stvar, a kao jedino resenje vidim u vakcini koja zapravo kupuje vreme i daje malo oduska zdravstvenom sistemu. Poenta u svemu ovome je sto ti korona zatrpa zdravstveni sistem, imas brdo ljudi kojima treba pomoc konkretno zbog korone i onda dolazis u situaciju da ne mozes svima pomoci, a samo ti se gomilaju slucajevi i zato imas vise preminulih i tesko oporavljenih, plus na sve to ti umiru zdravstveni radnici. Zameniti zdravstvenog radnika nije isto sto i zameniti nekog SAJovca u ratu...taj SAJevac ce od 100 ispaljenih metaka ubiti 99 ljudi, ja cu ubiti 1 ili jednog raniti, na kraju pruzicu neki otpor, potrosice neko oruzje da me ubiju u ratu, al ja ne mogu da intubiram ljude i da im prepisujem terapije, da ih operisem i slicno.

Na kraju krajeva, imate i vakcine protiv sezonskog gripa koje se svake godine update-uju prema novim sojevima gripa, pa ne vidim da se neko buni zbog toga
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Oct 28, 2021 4:09 pm

Kada si već pomenuo sezonski grip. Da li vakcinisani za sezonski grip mogu da šire taj virus i da li mogu da imaju simptome kao što na primer bolesni od kovida imaju temperaturu?

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Thu Oct 28, 2021 5:05 pm

Poznajem epidemiologiju i virusologiju i imunologiju koliko i ti, a verujem i koliko ostatak ljudi na forumu.

Pretpostavljam, iz iskustva iz okoline, da se protiv sezonskog gripa najvise vakcinisu osobe preko 65 godina i osobe sa nekim hronicnim bolestima, kako bi i u slucaju da zakacese zonski grip posledice po njihovo zdravlje budu sto manje. Problematika je takodje i sto u vecini slucajeva sezonski grip ne napravi ovakve probleme kakve korona pravi, gde ti imas ceste obostrane upale pluca i zato je ljudima potrebno lecenje u zdravstvenim ustanovama jer gajbi nemas aparaturu za mehanicku potporu disanju. Verujem da u nekim slucajevima u zavisnosti od stanja imuniteta, vakcinisana osoba moze da fasuje sezonski, da ga prosiri, a kod neke osobe imuni sistem moze da prebije virus i da ne bude nista nikome. Imuni sistem nije nesto sto je crno/belo, on/off, imas/nemas...to je bas nijansirano stanje i realno o tome nemamo blage veze, jer tvrdim da 99% ljudi odavde ne ide na redovne kontrole svega, pa samim tim pojma nemas u kom si stanju. Mozes da se osecas do jaja, da se istripujes da si najjaci lik na planeti, a unutra nemas pojma sta se desava i da li si medicinski dobro.

Niko nije rekao da je korona kuga i da ce umreti svako ko se zarazi. Statistika to pokazuje na kraju krajeva. Poenta je samo da je ovo jak, brze i lakse siruci virus koji bas zato sto zarazi brdo ljudi optereti zdravstveni sistem koji na kraju ode u tri picke materine i onda ti umre covek od toga sto je raskrvario zanokticu jer nema ko da mu to previje. Toliko smo svi naucili do sad, valjda. Takodje, neko je tu koronu izdrzao na nogama, neko je nije ni osetio i odatle ide taj skepticizam prema virusu, ma to je nista. Zato sto svi polaze od sebe, a ne gledaju siru sliku, sto dovoljno govori o stanju u drustvu i koliko svako gleda svoje dupe, sto realno mozes osetiti i kroz ostale aspekte zivota.

A ove gluposti oko teorija zavera, kako je to plan neke petorice dokonih ljudi kako je prenaseljena planeta i treba da umre 3-5-120 milijardi ljudi je toliko zamlacivanje ionako sludjenog naroda, a podela na anti-vaksere, na skepti-vaksere je bukvalno najidiotskija podela u nasem narodu. Postoji i medj drugim narodima, al me nesto zabole jaje za druge...na sve se delimo, e sad je doslo do toga da mrzis brata jer se (nije) vakcinisao, jer (ne) veruje u postojanje virusa.

dopuna:

I jos samo ovo, naravno da ce se vise pricati o tome koliko je vakcinisanih zarazeno/u bolnici/umrlo, a da ce se manje ili se nece uopste pricati koliko je vakcina spasila ljudi. Najbanalniji primer, odaberite neku avio-kompaniju i citajte recenzije...vise cete naci negativnih neko pozitivnih komentara, jer niko nece reci "e, avion krenuo na vreme, stjuardese bile ljubazne, pilot lepo poleteo/leteo/sleteo, stigao sam na vreme", al ce svako napisati kako mu je kofer otisao u Vladivostok a ne u Kejptaun. Tako i ovo, svi znaju 50 komplet vakcinisanih mrtvih, njih 100 na respiratorima, njih 200000 sa autizmom, al ti niko nece reci "e znam lika, vakcinisao se, bio u kontaktu sa zarazenima, nije se razboleo" jer zaboga...to se podrazumeva.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Thu Oct 28, 2021 11:58 pm

eto čovek reče sve u nekoliko pasusa, oko čega drvimo dve godine.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Oct 29, 2021 6:58 am

Naravno da se to podrazumeva, zbog toga su se i vakcinisali zar ne, da ne bi umrli? Ako treba da se vakcinišem samo zato da ne bih opteretio zdravstveni sistem onda od toga nema ništa, neka država smisli način da zaštiti efikasnije svoje građane, još bolnica, doktora i sestara umesto da kradu na svakom koraku. A ako treba da se vakcinišem da ne bih zauzimao mesto nekome u bolnici evo odmah sam spreman da potpišem da odbijam bolničku negu ako se zarazim kovidom, ali to isto i vakcinisani da urade, jer zbog toga su se i vakcinisali?

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Вести

Postby CamoSurprise » Fri Oct 29, 2021 7:54 am

Neko je napravio paralelu sa variola verom...Poenta je da je ranije postojalo poverenje naroda u državu i struku, pa se stvari poput vakcinacije nisu dovodile u pitanje.
Sada imamo situaciju gde smehotresna grupa zajebanata za rešenje protiv virusa savetuje čašicu više, da bi nas nakon mesec dana pozatvarali uz komentare - "malo će groblja biti", a sada izlaze u medije i kažu - "eto, mi smo za oštrije mere, ali ne daju političari". Pa koji si ti onda k.urac struka?
Sve to uz internet teoretičare zavere izaziva zbunjenost i neodlučnost čak i kod pismenih ljudi, pa se na kraju odluka o vakcinaciji donosi na osnovu lične percepcije virusa.
Jedino što teši je da ovaj put nisu samo naši "stručnjaci" i "teoretičari" u pitanju, već je cela stvar na globalnom nivou.
U svakom slučaju su kod nas izbori na proleće, pa cenim da ćemo opet imati poboljšanje situacije.
Gilajdza RIP

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Fri Oct 29, 2021 8:46 am

A jel se setio neko da pita te koji su vakcinisani a zarazili se koju su vakcinu primili? Niko se ne seti da ste bili zamorčići za kinesku vakcinu i primali je i pre Kineza. A "uspešnost" je oko 50%
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Вести

Postby Opie » Fri Oct 29, 2021 9:30 am

Koga bi pre slušali svaki dan : Avrama Izraela ili Dr Kona?

Brate , meni ovde smeta sto nema nikakvog plana za izalaz iz ovoga svega , samo neko prolongiranje, neki brojevi procenti itd a niko ne govori o rešenju . Dakle imamo oko milion ljudi vakcinisanih I preko milion sto je prelezalo I po ovim brojevima zarazenosti, mi bi do Marta trebalo da imamo kolektivni imunitet. Da li grešim? Gde je svetlo na kraju tunela ?

Ovi su juce glasali 17:0 za primenu Fajzer vakcine na deci, I posle jedan od njih 17 ode na tv , I u intrevju kaze lagano, da nema pojma da li ce vakcina biti okej za decu ili ne , posto je ovo prvi put da se ovako nesto desilo u njegovoj karijeri. Dakle ljudi nemaju pojma sto I razumem na neki nacin....
ex-Pop Djujic

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Oct 29, 2021 9:40 am

CamoSurprise wrote:Neko je napravio paralelu sa variola verom...Poenta je da je ranije postojalo poverenje naroda u državu i struku, pa se stvari poput vakcinacije nisu dovodile u pitanje.
Sada imamo situaciju gde smehotresna grupa zajebanata za rešenje protiv virusa savetuje čašicu više, da bi nas nakon mesec dana pozatvarali uz komentare - "malo će groblja biti", a sada izlaze u medije i kažu - "eto, mi smo za oštrije mere, ali ne daju političari". Pa koji si ti onda k.urac struka?
Sve to uz internet teoretičare zavere izaziva zbunjenost i neodlučnost čak i kod pismenih ljudi, pa se na kraju odluka o vakcinaciji donosi na osnovu lične percepcije virusa.
Jedino što teši je da ovaj put nisu samo naši "stručnjaci" i "teoretičari" u pitanju, već je cela stvar na globalnom nivou.
U svakom slučaju su kod nas izbori na proleće, pa cenim da ćemo opet imati poboljšanje situacije.

Ovo je suština, ljudi ne veruju državi. Pa vi niste svesni kakvi mentoli su u kriznom štabu kod mene u gradu. To su likovi koji nemaju samopouzdanja guzicu sami da obrišu, pa likovi koji su krali tegove iz teretane, predsednik opštine sedi za stolom sa malim ćelavim romom koji je zaklao ženu i sada daje na kamatu. I ti mentoli ti kroje sudbinu i govore šta je dobro za tvoje zdravlje i ja sad kao treba takvim budalama da verujem? A pritom u vrhu države imaš Vučka, Brnabu, Vulina, Slinu, Dačketa, Palmu i ko zna kakve još sve nakaze koje te ubeđuju da oni nešto rade zarad tvog zdravlja a onda ti idu reklame na tv-u da prestane i Rio Tinto. Pa da imam najgori oblik raka i oni da mi kažu da treba da se operišem, pa ja bih pre umro nego njih poslušao.
Kada se dokaže da vakcina stvarno štiti od virusa i da neću više morati nositi masku i neću biti bolestan onda ću otići dobrovoljno da se vakcinišem a do tada ću posmatrati iz prikrajka.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Fri Oct 29, 2021 10:35 am

meni nije jasno da vi pratite samo domaće medije po pitanju vakcina

ima toliko inostranih medija, portala, ljudi na društvenim mrežama (verifikovanih) koji kače vesti, podatke, statistike i istraživanja o vakcinama, da nema razloga da sve to pratite na domaćim televizijama i u našim novinama, odnosno šta pričaju Kon, Brnabić, Vučić i ekipa

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Oct 29, 2021 10:42 am

Ja ne pratim medije uopšte, ovaj forum mi je jedini vid informisanja i pričanje sa ljudima uživo. Vidi Rodjo bilo je u svetskim medijima pre drugog svetskog rata kako je Nemačka do jaja tolerantna država posle one olimpijade pa se seti šta je bilo posle par godina. :mrgreen:

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Fri Oct 29, 2021 11:11 am

Ovde je najveća podjela koliko sam upratio na medijaše i anti-medijaše. :mrgreen:

Braćo, nema opravdanja za fašizam i tu bi svaka rasprava na ovu temu trebala da stane.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Fri Oct 29, 2021 11:26 am

Bolesni^od^ljubavi wrote:Naravno da se to podrazumeva, zbog toga su se i vakcinisali zar ne, da ne bi umrli? Ako treba da se vakcinišem samo zato da ne bih opteretio zdravstveni sistem onda od toga nema ništa, neka država smisli način da zaštiti efikasnije svoje građane, još bolnica, doktora i sestara umesto da kradu na svakom koraku. A ako treba da se vakcinišem da ne bih zauzimao mesto nekome u bolnici evo odmah sam spreman da potpišem da odbijam bolničku negu ako se zarazim kovidom, ali to isto i vakcinisani da urade, jer zbog toga su se i vakcinisali?


Naravno da se ne podrazumeva jer nismo svi izasli iz jednog kalupa, pa procitaj ponovo sta napisah o imunom sistemu. Toliko znanja iz osnovne i srednje skole smo pokupili da te informacije mozemo da svarimo, valjda.

Nijedna vakcina, nijedan lek ne garantuje 100% zastitu. Durex kondomi ne stite 100% od mogucih polnih bolesti ili od nezeljene trudnoce...pa se koriste. Mislim da vakcina protiv malih boginja stiti od oko 85% do 95%. To znaci da ne treba da bodes dete protiv malih boginja, jer postoji 10ak posto sanse da se razboli iako je vakcinisano? Pa sta je bolje 0% zastite ili 1% zastite? Ja mislim da je 1% zastite uvek bolje od 0%.

Tako je i bilo sa kineskim vakcinama...u kurcu smo bili kompletno, pa je bilo daj sta das. Mozda ne stiti 100%, al stiti bar malo. Problem je u tome sto i pored 20 dostupnih vakcina, mi smo u teskom kurcu sto se tice bolesnih, umrlih i ljudi koji ce se jos dugo oporavljati od posledica ovog sranja.

Na kraju moja ocekivanja od nase drzave se drasticno smanjuju iz nedelje u nedelju. Ocekivati bilo sta smisleno od ove ekipe bi bilo isto kao da ocekujes nekog ko umesto potpisa stavlja otisak prsta i ne zna da broji do 50 da ti resi 5 od 7 milenijumskih zadataka iz matematike u roku od nedelju dana.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

svuda.prisutan
Posts: 544
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Вести

Postby svuda.prisutan » Fri Oct 29, 2021 11:47 am

ultrastito wrote:[quote=

Nijedna vakcina, nijedan lek ne garantuje 100% zastitu. Durex kondomi ne stite 100% od mogucih polnih bolesti ili od nezeljene trudnoce...pa se koriste. Mislim da vakcina protiv malih boginja stiti od oko 85% do 95%. To znaci da ne treba da bodes dete protiv malih boginja, jer postoji 10ak posto sanse da se razboli iako je vakcinisano? Pa sta je bolje 0% zastite ili 1% zastite? Ja mislim da je 1% zastite uvek bolje od 0%.


Naravno da je 1% bolje od 0%, problem je u tome sto niko ni za sta ne odgovara niti garantuje. Jebe mi se za 1% ako mi niko ne garantuje da nema nezeljnih posledica u buducnosti od te vakcine. Pri tom, i dalje mozes da se zarazis i budes prenosioc virusa.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Fri Oct 29, 2021 12:07 pm

Pade mi sad na pamet, sto nikoga nisam pitao. Sta je to sto bi vas privolelo da se vakcinisite? (recimo)
Vec kad se ovde dobacujemo slovima, u principu niko ovde nikoga nece ubediti ni u sta i manje vise gubimo vreme jer su svi ukopani u svojim rovovima, opasani bodljikavim zicama i minskim poljima...ako moze neko da mi kaze kako izgleda recenica posle koje biste vi rekli - "ok, idem da se vakcinisem".


Validne su sve recenice od "hocu da mi Pamela pusi dok mi daju vakcinu" do "hocu avion pun goriva, racun u Svajcarskoj sa 9 nula i privatno ostrvo u TIhom okeanu"...samo bih voleo da cujem sta je to sto bi vas privolelo da zasucete rukav :)
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Fri Oct 29, 2021 12:11 pm

U mom slučaju to je vrlo prost i jednostavan odgovor.
Odgovornost onih koji ubadaju.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Oct 29, 2021 12:12 pm

Štiti mene i moj imuni sistem bar malo. Evo ove sekunde slušam kako dva čoveka pričaju na telefon i jedan pita drugog "pa zar nisi pelcovan" i mrmlja posle sebi u bradu e jebes mu mater. Znači opet čovek koji je vakcinisan leži kući bolestan u najmanju ruku. Evo bukvalno sada.
Voleo bih da nađem neku statistiku koji je procenat obolelih i umrlih od bolesti protiv kojih su se vakcinisali ljudi ranije, za te sezonske viruse, grip, boginje, variole vere i ostalo naspram ovog sada vakcinisanja. Pa da uporedimo uspešnost vakcina.
Ultras Tito ja ne kažem da se ne treba vakcinisati, članovi porodice su mi se vakcinisali i nisam ih sputavao, njihov je izbor. Isto tako tražim i da se poštuje moj izbor.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Вести

Postby Opie » Fri Oct 29, 2021 12:41 pm

ultrastito wrote:Pade mi sad na pamet, sto nikoga nisam pitao. Sta je to sto bi vas privolelo da se vakcinisite? (recimo)
Vec kad se ovde dobacujemo slovima, u principu niko ovde nikoga nece ubediti ni u sta i manje vise gubimo vreme jer su svi ukopani u svojim rovovima, opasani bodljikavim zicama i minskim poljima...ako moze neko da mi kaze kako izgleda recenica posle koje biste vi rekli - "ok, idem da se vakcinisem".


Validne su sve recenice od "hocu da mi Pamela pusi dok mi daju vakcinu" do "hocu avion pun goriva, racun u Svajcarskoj sa 9 nula i privatno ostrvo u TIhom okeanu"...samo bih voleo da cujem sta je to sto bi vas privolelo da zasucete rukav :)



Odgovornost ovih sto prodaju bebe a kazu da su preminule pri porodjaju.
ex-Pop Djujic

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Oct 29, 2021 2:07 pm

Ja bih otišao da se vakcinišem kada bih znao da ne mogu više da širim virus i da nemam nikakve posledice u slučaju da zakačim kovid i da me ne jebu više sa nikakvim merama.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests