Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Sukarno
Posts: 223
Joined: Sun May 02, 2021 11:01 am

Re: Вести

Postby Sukarno » Wed Sep 29, 2021 10:14 pm

Тридесет година од херојске погибије мајора Тепића и војника Мирковића

Image

https://www.politika.rs/scc/clanak/4887 ... -Mirkovica

Официр ЈНА дигао у ваздух складиште „Барутана” код Бјеловара, настрадали војник се борио упркос наређењу да се склони на сигурно.

Мајор Милан Тепић постхумно је одликован Орденом народног хероја, што га чини последњим народним херојем Југославије, а војник Стојадин Мирковић Орденом за заслуге у области одбране и безбедности првог степена.
______________________________________

Коначно нешто паметно и од ове власти.Јебем их у дупе СНС-овско.Милан Тепић се заклео у очување територијалног интегритета Југославије и погинуо је у униформи ЈНА.Од које су многи навијачи бежали као од куге чисто да се напомене...

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Thu Sep 30, 2021 8:31 am

Gigo splacino, gde si ti cuvao jugoslaviju? Koliko si na ratistu proveo i na kojem?
Често одем до на село

ElPadrino
Posts: 508
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Вести

Postby ElPadrino » Wed Oct 13, 2021 6:35 pm

Da li je moguće da onaj naš jadni napaćeni narod na jugu Srbije služi kao topovsko đule izopačenim političarskim mozgovima.. Jadna li je zemlja kojoj je vrhovni komandant vojske Aleksandar Vučić. Kakva tragedija.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Wed Oct 13, 2021 7:38 pm

Sluzi
Vec odavno
04 X 1945

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Oct 13, 2021 10:31 pm

hah, ozbiljno lepo rece njasvi. Jel moguce brat moj da to pitas uopste. Lepo je sto mi saljemo poneki dinar i odu tamo ljudi s vremena na vreme po manastirima, al ako mu ovaj narod nista ne znaci, koliko mu tek na Kosmetu ne znaci gde ne sme sumokradicu da vija a ne da brani narod.
mene samo zanima kako ce iz ovoga da se izvuce da popusi kurac a da ispadne da nije popusio. Nem pojma, mozda BDP nije skracenica ekonomske prirode, mozda je neka bomba, teslin zrak pa se zato time kurci uvek

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Fri Oct 15, 2021 11:12 pm

Evo uhapsise Hrkalovicku. Sad ce danima opet prica oko kriminala, kasapljenja i td da se ovo oko Kosmeta zataska

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Sat Oct 16, 2021 2:13 pm

čompika wrote:mene samo zanima kako ce iz ovoga da se izvuce da popusi kurac a da ispadne da nije popusio.

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Sat Oct 16, 2021 4:27 pm

Kao sto se i do sada izvlacio
I do sad je pusio q i predstavljao da nije pusio
Sve sto je uradjeno po pitanju kosmeta je na nasu stetu bukvalno sve - i sve je predstavljeno kao pobeda u rezimskim medijima ?!
Ne treba nista da menja, bas ovako kao do sad
Mi smo kosovo vec priznali, sve sto nisu uzeli ratom izdajnici na vlasti su dali u kakvom takvom miru
Sta im gurnu pod nos da potpisu ovi potpisu
Ostalo je jos to zvanicno najzvanicnije priznanje da se odradi kao formalnost a i ono ce doci pre ili kasnije, naravno i to ce biti jos jedna nasa pobeda
Ps antirezimski mediji koji kritikuju vlast za lopovluk i korupciju po pitanju kosmeta takodje ne talasaju mnogo jer su upitanju drugosrbijanska govna koja otvoreno promovisu nezavisnost kosova tako da ako njih pitas vucic ustvari radi dobro bar sto se kim-a tice
U svakom slucaju najebali smo vec odavno, spasa nam nema a vec smo propali
Zao mi tog naseg naroda dole koji je ostavljen na milost i nemilost siptarima
04 X 1945

reziser
Posts: 158
Joined: Sat Feb 06, 2016 6:37 pm

Re: Вести

Postby reziser » Sat Oct 16, 2021 5:23 pm

Иста је прича за Косово, и лажних родољуба на власти, и ретарда из опозиције.
Иста им је прича о економији.
Исти им је газда и корито.
Само луд мисли да са формулом сјаши Курта да узјаше мурта може бити боље.

Разочарао ме и Ломпар. Кад видиш да је неко јак, непоткупљив, образован, демократа и националиста, али неће у овај брлог.Доста више и дебатног клуба и његове екипе.

Распад потпуни.

Momo
Posts: 64
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:49 pm

Re: Вести

Postby Momo » Wed Oct 27, 2021 10:27 am

Не улазим у неку расправу за и против али ме чисто интересује мишљење о овој теми да ли је вама вакцинисанима ово нормално што се дешава?
Ок били сте за вакцину слажем се људи умиру свако је имао бар неког свог блиског, али ковид пропуснице?
Да не причам како је кренуло у Италији исто је било само барови кафићи, после два месеца сад сви морају. И јесте вакцини нема чип истина, али имате кју ар код који морате сваком да показујете... Још вакцина траје 6 месеци, па шта има истек рока не капирам ..?
Да ли је вама ово све нормално?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Oct 27, 2021 1:42 pm

evo ja da ti kazem kao 3 puta vakcinisani. Imam drugare koji su izrazito protiv vakcine, neki i ne veruju u bolest ili kazu POSTOJI NESTO. Imam sa druge strane drugare, bivsu, rodbinu koji su u zdravstvenom sistemu.
Sa druge strane, ja se trudim, da se informisem, naucni metodi mi nisu strani, i znam kako se pristupa razvoju necega inzenjerskim putem, a mogu zamisliti kako je tek medicinskim.
Malo smo razmazena generacija ovog covecanstva. Stislo nas je nesto sto ne razumemo u potpunosti i odmah se delimo, idemo u ekstreme, internet u svemu tome nam nazalost nije pomoc.
Hvala bogu nije nas zadesilo nesto ogromno tipa velikog rata, gde bi na svakom koraku od mobilizacije, do racionalnog koriscena resursa, neko srao zasto on ne moze da ima hrane koliko hoce a ne koliko ima, da mu zena mora u fabriku a on u vojsku, nelogicnih poteza generala, i slicno. Ne ide nam na ruku sto imamo nesposobno vodjstvo, stab, i politicare koji vode drzavu. Nisu se cak ni stranci pokazali neki bolje.
E pa mi imamo srece da ovo nije toliko smrtan virus, iako odnosi po 60 ljudi dnevno.
Da li mozemo da se negde slozimo, hej ne znamo sve. Cak smo napravili brzo vakcine, nazalost nisu savrsene. Prva su pomoc, dok ne stigne nesto sto bi moglo da bolje i duze stiti.
Ukoliko necete vakcinu, onda se barem pridrzavajte mera, stiti sebe i svoje bliznje a i svoje sunarodnike. Ne idi nigde kad vidis da imas simptome, jacaj imunitet. Nemoj kad vidis da imas sve simptome medju narod.
Dosta tih IMA NESTO al nas truju su medju mojim bliskima doneli stete, a koristi nikakve. Imam najbolju drugaricu ciji muz nije se vakcinisao, veruje u prirodni imunitet, ona trudna u 8. mesecu, dete od godinu dana, i muz, pate se vec deset dana. On kao naturalac, najgore prolazi i ne ustaje iz kreveta vec 11. dan. Eto, jebiga, ako nam nije zao matoraca, kao sto smo pokazali da nije, nek nam bude malo zao klinaca i trudnica, jer se pokazalo da i oni mogu da zavrse u bolnici i da stradaju.
Ne znam sta zelimo, i sta ignorisemo. Kao da svi ti ljudi bolesni i preminuli, da skrecemo pogled. Vadimo se na statistike kao i od gripa umire. Pa dobro, ti onda vidi da li od gripa ide dete na kiseonik, da li trudnica strahuje hoce li doneti zivo dete na svet, i da li ce deda preteci sa respiratora da vidi unucice.
Ako nam je lakse da se tesimo Nestorovicem, ok. Nikakav problem, nesto ce ljudi fasovati od posledica, nesto direktno od korone. Kasnije cemo izaci iz svega, pa ce ispred dragstora da se vode polemike o teorijama zavere. Ne vidim koje cinjenice idu na ruku da seremo bre o tome da li ima ili nema virusa, da li je smesan ili nije, da li je vakcina ok ili djavolje oruzje sa zigom zveri... ne znam, kao sto sam napisao pre par nedelja, nista se pametno nije dalo zakljuciti sem da sa nedacama se lose borimo, da bilo sta apstraktnije od pesnaje i oruzja ne shvatamo kao opasnost, niti delamo kontra nje. Pa jebiga, za par godina cemo onda da se okupimo osakaceni ekonomski, fizicki, i da diskutujemo dal je kinez jebo slepog misa.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Oct 27, 2021 1:48 pm

i jos nesto. Ne dao nam dragi bog da nas kao drzavu strefi nesto gore, a pogotovo rat koji mnogi prizeljkuju. Toliko je ova vlast donela osecaj ogorcenosti na drzavu da nam da se sutra zarati sa Siptarom, ne bi imalo ljudi jer bi ne verujuci drzavi, partiji, sistemu u koji smo svi razocarani, koji je doneo toliku odbojnost i otudjenost prema zemlji, svi izgubili osecaj pripadnosti jednom narodu, jednoj zemlji, i mozda cak i sa pravom ali sa velikim posledicama, rekli jebes ti to.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Вести

Postby МГП » Wed Oct 27, 2021 3:56 pm

Чомпика BULLSEYE.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Wed Oct 27, 2021 3:59 pm

I sta si mu reko? Jel ti ovo normalno ili nije?

Meni nije normalno. Normalnije bi mi bilo da proglase obaveznu vakcinaciju i aukurac.

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Вести

Postby svuda.prisutan » Wed Oct 27, 2021 4:14 pm

Pa proglasice kao obaveznu, ali postepeno...

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Oct 27, 2021 4:40 pm

Ja hoću da mi neko objasni koja je poenta vakcine ako opet možemo da zaražavamo jedni druge i opet da zaglavimo bolnicu? Zar nije poenta vakcine baš suprotno tome? Od drugara se matori vakcionisao 3 puta i eno ga opet čovek leži 10 dana pod temperaturom. Ko je tu lud? Drugar isto moje godište, zdrav prav, jak dva puta se vakciniše i opet posle 5 meseci fasuje koronu i opet se zajebava sa temperaturom. Ja se nisam vakcionisao, arljam svuda, imam ogromne šanse da se zarazim, veće nego oni svi i meni ne bude ništa. Pre toga ja i drugi drugar pušimo istu cigaru, on dobije temperaturu a meni ništa. Hteo sam da se vakcinišem samo zbog putovanja, ali ajde neka meni neko objasni drugi razlog osim putovanja zašto ja da se vakcinišem ako i dalje mogu da širim virus na druge ljude i da opet imam simptome kao kad nisam vakcinisan. Inače stvarno nisam protiv vakcine i mislim da svako treba da radi kako hoće, ali hoću da meni ovde neko iznese argument zašto to da radim osim zbog toga da mogu putovati.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Wed Oct 27, 2021 5:10 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Ja hoću da mi neko objasni koja je poenta vakcine ako opet možemo da zaražavamo jedni druge i opet da zaglavimo bolnicu? Zar nije poenta vakcine baš suprotno tome? Od drugara se matori vakcionisao 3 puta i eno ga opet čovek leži 10 dana pod temperaturom. Ko je tu lud? Drugar isto moje godište, zdrav prav, jak dva puta se vakciniše i opet posle 5 meseci fasuje koronu i opet se zajebava sa temperaturom. Ja se nisam vakcionisao, arljam svuda, imam ogromne šanse da se zarazim, veće nego oni svi i meni ne bude ništa. Pre toga ja i drugi drugar pušimo istu cigaru, on dobije temperaturu a meni ništa. Hteo sam da se vakcinišem samo zbog putovanja, ali ajde neka meni neko objasni drugi razlog osim putovanja zašto ja da se vakcinišem ako i dalje mogu da širim virus na druge ljude i da opet imam simptome kao kad nisam vakcinisan. Inače stvarno nisam protiv vakcine i mislim da svako treba da radi kako hoće, ali hoću da meni ovde neko iznese argument zašto to da radim osim zbog toga da mogu putovati.

Ako ti treba dokaz da je manje hospitalizacija kad je veci br ljudi vakcinisan - ukucaj u gugl "UK coronavirus". Pogledaj nivoe zaraze koje imaju od juna do sada, i pogledaj koliko imaju smrtnih slucajeva na dnevnom nivou, i na kraju procenat vakcinacije. Uporedi to sa brojem zarazenih i brojem umrlih u talasu pre toga (od decembra 2020 do proleca 2021). Onda uporedi to sa Srbijom u poslednja 3 meseca, i videces da je kod nas smrtnost (procentualno) dosta losija u odnosu na njih. Mozes i Francuze, Italijane, Portugalce da uzmes takodje kao reper za poredjenje. Cak i Nemce (za sada, mada je i kod njih krenuo nagli pik infekcije, pa cemo da vidimo kako ce proci), mada oni imaju tu najmanji procenat potpuno vakcinisanih.
Vrlo moguce da bi pregrmeo normalno virus da te cepi, ali nije uopste iskljuceno ni da te iznenadi ko putare sneg u Januaru :D Ima slucajeva gde su se ljudi neprijatno iznenadili jacinom virusa, a bili su uvereni da ce ga podneti na nogama.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Oct 27, 2021 7:16 pm

Znam brate, imam dosta drugara koji su prelezali i držalo ih je do 10 dana, neke do 5. Jebi ga mene kad zakaci redovan sezonski virus imam 5 dana temperaturu i rastajem se sa grkijem životom. Kako je onda kod nas kada niko nije bio vakcinisan smrtnost bila 3 čoveka dnevno a sada kada je pola vakcinisano imamo 60 dnevno umrlih. Mnogo nelogičnih stvari ima koje me nerviraju.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Wed Oct 27, 2021 7:25 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Znam brate, imam dosta drugara koji su prelezali i držalo ih je do 10 dana, neke do 5. Jebi ga mene kad zakaci redovan sezonski virus imam 5 dana temperaturu i rastajem se sa grkijem životom. Kako je onda kod nas kada niko nije bio vakcinisan smrtnost bila 3 čoveka dnevno a sada kada je pola vakcinisano imamo 60 dnevno umrlih. Mnogo nelogičnih stvari ima koje me nerviraju.

Pa zato sto kad niko nije bio vakcinisan si imao mere koje su se koliko toliko i postovale. Nisi imao festivale, klubove, utakmice s publikom (i sve to u punom kapacitetu), stoga je trenutno mnogo vise prilika za zarazavanje, a samim tim je logicno da ce biti i vise smrtnih slučajeva.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Oct 27, 2021 7:52 pm

Kako nismo imali? Imali smo izbore, pune tribine na derbiju, proteste, pune bašte kao i sada. Jedino smo imali lude penzionere koji idu u šoping u 4 ujutro i onaj jedan period sa zatvaranjem. Ostalo ne vidim ja neku bitnu razliku. Jedino što nije bili žurki, ali toga ni sada neće biti.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests