Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Вести

Postby Batke » Thu Nov 26, 2020 12:36 am

Плус што ми је мајка добила корону и овај текст је за све неверне томе што се тиче тог вируса и како он може да сјебе организам иако сам у почетку био скептик после овога сам се лично уверио како у ствари један вирус може да искомпликује организам и зато ме није било подоста на форуму због фрке око кеве. Тек сам сада почео да пишем када се ситуација смирила.
Наиме мајка ми је у задњих пар месеци је имала јаких пробела са дисањем али су јој наши лекари рекли да јој је то од замора, због ноге и дискус хемије. Да би јој једно вече било јако лоше и послали је код плумолога у ургентни. А када су јој урадили скенер на плућима на плумологији лекари су остали занемели. Мајка ми је наиме имала две цисте на плућима. Иако су је мучили проблеми екстремистичке природе лекаре је то зачудило. Наиме утврдили су да су то цисте пуне гноја. Отприлике обе сличне величине просечне цигле које су јој притискале грудни кош са ребрима и плућима и зато је отежано дисала. Хвала богу да је отишла у време затишја короне на прегледе па су је полако прегледали, а не одмах послали на респиратор (далеко било). Наиме морали су да јој сондом ваде гној из циста (Ако неко је то доживео овде на форуму зна колико је то болно) из прве су јој извадили 700 милилитара гноја да би јој после узели узорак крви где је било много више леукоцита него иначе. Плашећи се да моја кева нема леукемију узели су јој узорак из коштане сржи где се показало да нема толико повећање леукоцита да је леукемија него да се тело бранило од непознатог вируса. Одмах по урађеном ПЦР тесту се испставило да ми је кева вукла корону отприлике месец дана да су јој леукоцити полудели и кренули у одбрану плућа од вируса (Моја кева није једини случај има још три таква што је наше лекаре додатно збунило). Хвала богу све се добро завршило после коктела антибиотика и испумпавањем циста, пустили су је на кућно лечење где је све супер, а сутра опет ради тест. Биће све у реду ваљда.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Thu Nov 26, 2020 1:14 pm

nista, uskoro ce svi koji ne veruju imati priliku da se uvere iz prve ruke. Oko 20 posto ljudi je vec prelezalo po nekim istrazivanjima. Ovim tempom tesko da ce narednih mesec dana biti lagano. E pa kad krene kratak dah, a za smestaj ti sada treba jaka veza jer su svi prepuni, mozda i zemlja ponovo bude okrugla.
iako sam jos davno pisao isto, procice sve ovo, i ova banda, pa cemo reci sebi koji smo debili bili kada smo dopustili jajarama da nam ovo rade umesto da smo im jebali majku majcinu, pisem ponovo. Da nam je ostalo barem malo snage nakon ovih 20 godina, i ako se ikada opametimo, da ne moze svaka jajara da nam sere o pravnoj drzavi dok kradu kao nezdravi, idioti koji su nesposobni za zivot, samo da to docekamo pa nek nam barem unuci budu bolji.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu Nov 26, 2020 3:29 pm

reptili i engleska kraljica nas prskaju virusima iz 5G mreže i HAARP-a, oće da unište pravoslavlje

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Вести

Postby Zalgiris » Thu Nov 26, 2020 3:41 pm

U belmedicu sinoc u 22h nadrealna scena, pun hodnik ljudi koji satima cekaju da im se uradi skener pluca. Inace ta usluga se naplacuje 19.000din. Dakle niko nije dosao jer mu se digla patka, nego je stani pani. U jednom trenutku su ljudi krenuli i na medicinsko osoblje i samo prisebnoscu par pojedinaca, koji su ubedili masu kako ti ljudi nisu nista krivi, nije doslo do fizickih okrsaja. Svi smo pomalo bili skepticni i teoretisali oko zavere i sve. Ja imam gomiu drugova koji su na nogama prelezali ili nisu ni osetili bolest, a sa druge strane imam i par ne tako matorih poznanika koji su preminuli. Vecina ljudi sa kojima sam juce pricao u bolnici su imali upalu oba plucna krila, iako se nisu osecali preterano bolesni.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Вести

Postby Batke » Thu Nov 26, 2020 4:03 pm

Највише је крив овај кризни штаб. Једини кризни штаб за борбу против вируса на свету који је својом глупошћу и зарад пар политичких хирова направило катастрофу од епидемије. Реално када сам видео доктора Кона у кризном штабу одмах сам знао да ће да буде великих срања јер дотични такође муљао са вакцинама против птичјег грипа 2009, да би данас био представник фајзера који је направио вакцину против короне (да не буде забуне немам ништа против вакцина). Већ ће њему ићи паре у џеп и ко зна колико политичарима.
Плус и јебени медији који шире панику својим насловима. Дајте барем неку лепу вест. Реците колико се људи излечило или је прележало вирус. Сигурно имају и те податке.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Thu Nov 26, 2020 4:45 pm

Нема много филозофије, јачајте имуни систем јер он има пресудну улогу у борби против вируса. Пре или касније, свако ће закачити ово срање, боље да вас затекне колико толико спремне, него неспремне.

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Вести

Postby idemoo » Fri Nov 27, 2020 1:46 pm

Не заборављамо почетак епидемије и најсмешнији вирус на свету.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Fri Nov 27, 2020 2:17 pm

Koleginici umro muz. Bivsi kosarkas, preko 2 metra, ljudina od coveka. Bio je na respiratoru 10-tak dana. Ostala zena, troje male dece i oba roditelja ziva. Treca kuca od mene, momak 78 godiste, vec 20-tak dana na respiratoru. S druge strane znam dosta pozitivnih sa jako blagim ili cak bez ikakvih simptoma. Cenim da sam i ja prelezao. Osecao sam se gripozno nekih 10-tak dana, ali bez temperature, pa se nisam ni testirao. Ja tu vise ne vidim nikakve obrasce i pravila, ovo je totalna lutrija.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Вести

Postby Batke » Tue Dec 01, 2020 3:11 am

MARKER wrote:Нема много филозофије, јачајте имуни систем јер он има пресудну улогу у борби против вируса. Пре или касније, свако ће закачити ово срање, боље да вас затекне колико толико спремне, него неспремне.

Јабуково сирће, што више воћа и поврћа, цинк или селен (књаз Милош) имате и оне шумеће таблете, туршија и што више производа са витаминима. Нажалост живот нам је због модернизације и дигитализације постао јако брзо да наши организми једва то могу да испрате. Само се сетите како сте се хранили као клинци и како се ти клинци хране данас плус неодстатак физичке активности поготово међу омладином у почетним разредима основне школе...
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Tue Dec 01, 2020 5:36 pm

Priča se u spermi da ima dosta vitamina, a vidim žene gutačice retko koja da je zakačila..... :D

Šta si sve nabrojao litru rakije mogu da kupim na dnevnom nivou za te pare i da se oderem.

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Tue Dec 01, 2020 9:07 pm

Моја суплементација је следећа и имам је у кући увек, независно од ковида:

Ехинацеа капи 350 дин, конзумација по потреби

Прополис 250 дин, такође по потреби

Цинк 350 дин (траје 50 дана), конзумација на дневном нивоу, некад и прескочим

Магнезијум 250 дин (траје 30 дана), конзумација на дневном нивоу, некад и прескочим

Б вит. комплекс 200 дин (траје 50 дана), конзумација на дневном нивоу, ретко прескочим

Витамин Д3 само током зимских месеци, 600-700 дин (траје месец дана)

Витамин Ц редовно, углавном из воћа, а ако случајно зафали воће, имам најобичније таблете из апотеке, 25 дин табла 12 таблета

Мелатонин 250 дин, 30 таблета, ретко га користим, траје по пола године, више мање...

Жалфија 150 дин, по потреби.

Ту и тамо додам нешто што немам увек у кући, типа мед, цимет, каранфилић, црну зову, пробиотике, оригано, бели лук...


Све то, по мом виђењу, није претерано скупо, такорећи свако може приуштити. На крају крајева, која је цена здравља ?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Dec 01, 2020 11:07 pm

Koji Mg koristis? Ovi sto su citrati, sto bi trebalo da su dobri, su skuplji... Ili nema veze, svaki dobro radi posao?

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Wed Dec 02, 2020 12:26 am

Има везе, оксид је за избегавање, највећим делом заврши у ГИ тракту, врло мало допре до крви и ћелија. Добар је да те протера, ако имаш затвор. Цитрат је барем дупло боља варијанта. Пијем Магне Б6 Форте који кошта 260 дин, додуше, у КШ га има само у једној апотеци, па не знам где бих могао да упутим остале. Ево слика, па ако негде налетиш на тај, узми, препорука са моје стране.
Image
Image

Пре њега сам користио овај, има га скоро свуда https://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/ ... 30-tableta с тим што је онај горњи јефтинији неких 150 дин и има 40 мг МГ-а више по таблети него овај други.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Dec 02, 2020 1:07 am

zahvaljujem. I da, apsolutno tacno, cena ovih stvari koji uz normalnu ishranu ce cuvati zdravlje, je cak i za nase standarde prihvatljiva.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Вести

Postby Џими Заказака » Wed Dec 02, 2020 7:19 am

Ја узимам на пијаци оне шумеће таблете из Ђарме, фазон једна кутија мултивитамин а друга мултиминерал, и кркнем те две у једну чашу свако јутро и терај. Ваљда је и то боље него ништа, јебем га...

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Wed Dec 02, 2020 9:37 am

čompika wrote:nista, uskoro ce svi koji ne veruju imati priliku da se uvere iz prve ruke. Oko 20 posto ljudi je vec prelezalo po nekim istrazivanjima. Ovim tempom tesko da ce narednih mesec dana biti lagano. E pa kad krene kratak dah, a za smestaj ti sada treba jaka veza jer su svi prepuni, mozda i zemlja ponovo bude okrugla.
iako sam jos davno pisao isto, procice sve ovo, i ova banda, pa cemo reci sebi koji smo debili bili kada smo dopustili jajarama da nam ovo rade umesto da smo im jebali majku majcinu, pisem ponovo. Da nam je ostalo barem malo snage nakon ovih 20 godina, i ako se ikada opametimo, da ne moze svaka jajara da nam sere o pravnoj drzavi dok kradu kao nezdravi, idioti koji su nesposobni za zivot, samo da to docekamo pa nek nam barem unuci budu bolji.


Од почетка овог срања не могу да се начудим образованим и интелигентним људима, који нису у стању да виде даље од Кона, Вучића, Дарије и осталих запрово потпуно небитних ликова за читаву ову причу. Је л' читате ишта сем мртвог домаћег твитера и нове с, и н1 јбт... Је л? имате неког на Западу, пратите ли њихове вести и портале, постоје јаке индиције да и код њих ово све има, мада је непроверено, не спрда се Иван Ивановић на ту тему

Мислим да је време да сконтате да пада киша и око корнер заставице, надреални сте
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Wed Dec 02, 2020 10:36 am

Evo Britanci prvi odobrili ovu Pfizer vakcinu. Mnogo delikatna tema. Kad bi mi dali izbor ne bih se dobrovoljno vakcinisao, ali razmišljam šta ako me/nas stave pred svršen čin-tipa ne možeš bez toga da dobiješ pasoš, ličnu kartu, da otvoriš bankovni račun i milion drugih stvari koje su neophodne za normalan život.

Što se tiče suplemenata, oni su samo to-dodaci ishrani. Džaba vam najbolji suplementi na svetu ako su vam Tripković i Matijević glavni izvor hrane.
Ja sam još pre mnogo godina drastično korigovao ishranu jer mi je imunitet bio slab i često sam se razboljevao. Slatkiši i alkohol svedeni na minimum, smeće iz pekare i fast fudova nikad, gazirani i obični sokovi, energetska pića i ostali prazni kaloriji nikad. Ne moram da navodim šta treba da se jede to svi znaju, ali realno je potrebna baš jaka disciplina da ne podlegneš iskušenjima.

Nas su pre mesec dana kolektivno testirali na poslu i meni navodno našli antitela a nisam imao nikakve simptome. Svako koga znam a da je žešće najebao je imao stomačinu, jeo i pio sve i svašta i nije se bavio fizičkom aktivnošću. To kad kažu bio zdrav i prav i za 10 dana umro od korone je čista glupost jer kod nas preventiva ne postoji-ljudi imaju neku slabost koje nisu ni svesni jer jako mali broj ljudi ide redovno na preglede.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed Dec 02, 2020 12:36 pm

Кудрави Гаучос wrote:
čompika wrote:nista, uskoro ce svi koji ne veruju imati priliku da se uvere iz prve ruke. Oko 20 posto ljudi je vec prelezalo po nekim istrazivanjima. Ovim tempom tesko da ce narednih mesec dana biti lagano. E pa kad krene kratak dah, a za smestaj ti sada treba jaka veza jer su svi prepuni, mozda i zemlja ponovo bude okrugla.
iako sam jos davno pisao isto, procice sve ovo, i ova banda, pa cemo reci sebi koji smo debili bili kada smo dopustili jajarama da nam ovo rade umesto da smo im jebali majku majcinu, pisem ponovo. Da nam je ostalo barem malo snage nakon ovih 20 godina, i ako se ikada opametimo, da ne moze svaka jajara da nam sere o pravnoj drzavi dok kradu kao nezdravi, idioti koji su nesposobni za zivot, samo da to docekamo pa nek nam barem unuci budu bolji.


Од почетка овог срања не могу да се начудим образованим и интелигентним људима, који нису у стању да виде даље од Кона, Вучића, Дарије и осталих запрово потпуно небитних ликова за читаву ову причу. Је л' читате ишта сем мртвог домаћег твитера и нове с, и н1 јбт... Је л? имате неког на Западу, пратите ли њихове вести и портале, постоје јаке индиције да и код њих ово све има, мада је непроверено, не спрда се Иван Ивановић на ту тему

Мислим да је време да сконтате да пада киша и око корнер заставице, надреални сте

nisam ja mislio na koronu. Ovo sto su sjebali sjebali su sa koronom, i mnogo jace zemlje su se zajebale, a suludo je ocekivati da od ovih retarda ocekujes da ista urade kako treba.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Вести

Postby Џими Заказака » Thu Dec 03, 2020 10:51 am

Како форумаши из ЦГ гледају на целу ову причу око формирања владе? Мени као лаику за прилике доле изгледа као да су Срби и ДФ највећи губитници у целој причи, што је прилично неправедно узевши у обзир вишедеценијски подређени положај у свим друштвеним сферама и допринос у борби против режима, али с друге стране и прилично наивно са њихове стране (у смислу да им листу предводи човек у кога нису могли да имају поверења). Од политичара које сам имао прилике да слушам највише ценим Милана Кнежевића, и начелно се слажем са свиме што је рекао у интервјуу код оног Комненића пре неки дан. Могу да разумем да су морали да подрже овакву владу, али мислим да су морали боље да тргују и да су испали наивчине. Могли су да се мало курвају на два фронта, да изблефирају да могу и са деловима ДПС (без Мила) да праве већину, фингирају неке "преговоре", шатро слика их неко у кафићу, откуд знам... чисто да умање значај оног малог Шиптара. Опет кажем, лаик сам, немам никога од јако блиских пријатеља и уже породице доле да би могао да ми да прави увид у стање, али одавде "из фотеље" ми тако делује. На крају ми се чини да ће ово ипак бити влада континуитета са ДПС системом, у некој ајде мање дискриминаторској варијанти по Србе. Али ето већ се прича да ни Закон неће бити повучен, већ "измењен и допуњен", стиче се утисак да ће ту бити доста старог кадра, итд... Баш ме занима шта ви Срби из ЦГ мислите о свему овоме? Да ли је могло више и ако не зашто?

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Thu Dec 03, 2020 1:35 pm

Meni koji nisam iz CG deluje da Mandic, Knezevic i Medojevic ne bi mogli zajedno ni do 20% na izborima tako da sama mogucnost da uticu na vlast treba da im bude uspeh. A ne vidim ni zasto se Krivokapic koji je premijer ne smatra Srbinom


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests