Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Wed Aug 19, 2020 2:41 pm

naUka!!!11 ništa nije slučajno!



Image

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Вести

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Aug 19, 2020 3:04 pm

Смех младића wrote:
Занемарујем тактику wrote:Историја је наука, каква год да је , наука је, и има своја правила, методологију, начин на који се прикупља грађа, како се класификује, употребљава, како се пишу научни радови итд итд. Деретић није историчар, али је то најмањи проблем, проблем је што не поштује ни основне постулате науке којом покушава да се бави. Препоручујем ти да прочиташ књигу професора Радивоја Радића Срби пре и после Адама ако те занима колико је шупља прича тих самозваних аутохтониста.


Ко си ти да тврдиш како Деретић није историчар,какво то знање,школу и вокацију имаш која то потврђује?Чекај,хоћеш да кажеш да је шупља аутохтонистичка прича да смо живели на овим просторима одувек и да није било насеваљавања Срба у 7. веку.Хоћеш да кажеш да су нас описменила нека два грка и да Винча и Лепенски вир немају везе са нама?Шта је проблем са нашим аутохтонистима аутошовинисто?

Ti ili nas sve zajebavaš ili si lud, nema treće. Pa pogledaj ovaj klip što je čovek okačio, zove se Deretić za početnike i ako je tebi tu sve u redu ti si zreo za hospitalizaciju.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Вести

Postby CREW pg » Wed Aug 19, 2020 3:57 pm

Samo u vezi ove izreke "istoriju pišu pobjednici, što bi trebalo da implicira ako nam se ne sviđa neko društveno uređenje, prilike npr neke države onda poričemo i njenu istoriju, samim tim ta nauka nema značaj za čovjeka uopšte.
Naravno da pobjednici kroje sisteme razmišljanja i uređenja, i promatranja stvari putem kojih su došli tu gdje jesu. Ali zato se neke teme proučavaju decenijama, vjekovima i to je način da se metodološki i sa povećanim stepenom objektivnosti dođe do nekih istina. Istorijski izvori se moraju koristiti uporedno i proučavati, upoređivati i na kraju doći do saznanja.
Ljudi danas pročitaju jednu i po knjigu ili još gore uzimaju internet kao jedini izvor informacija i svašta zaključuju. A u takvim okolnostima pitke, neverovatne i fantastične priče i tvrđenja dobijaju pažnju. Čak neki doktori nauka podležu senzacionalizmu i na konto par pasusa npr nekog antičkog prevoda napišu čitavo djelo. To je strašno, ali otklon od toga je čitanje i samo čitanje, upoređivanje pa tek onda saznanje...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Wed Aug 19, 2020 4:09 pm

Смех младића wrote:Ко си ти да тврдиш како Деретић није историчар

Положио сам Увод у историјске студије са методологијом, за таквог научника је то више него довољно. Наравно да немамо никакве везе са Винчанском културом ни са Лепенским виром, осим можда неких генетских јер логично је, нису испарили одавде, али културни или било који други идентитет континуирано од Винче до Срба апсолутно не постоји. А аутошовинисти су они који пренебрегну пребогату историју коју поседујемо и на њу каче неке сумњиве прилепке који обесмишљавају и оно што имамо и што је наше. Али јебем ли га што овде теби причам било шта, антиваксер, аутохтониста, вероватно мислиш и да је земља равна плоча, енглеска краљица рептил а 5Г мрежа пржи ли пржи.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Wed Aug 19, 2020 4:45 pm

Смех младића wrote:
Занемарујем тактику wrote:Историја је наука, каква год да је , наука је, и има своја правила, методологију, начин на који се прикупља грађа, како се класификује, употребљава, како се пишу научни радови итд итд. Деретић није историчар, али је то најмањи проблем, проблем је што не поштује ни основне постулате науке којом покушава да се бави. Препоручујем ти да прочиташ књигу професора Радивоја Радића Срби пре и после Адама ако те занима колико је шупља прича тих самозваних аутохтониста.


Ко си ти да тврдиш како Деретић није историчар,какво то знање,школу и вокацију имаш која то потврђује?Чекај,хоћеш да кажеш да је шупља аутохтонистичка прича да смо живели на овим просторима одувек и да није било насеваљавања Срба у 7. веку.Хоћеш да кажеш да су нас описменила нека два грка и да Винча и Лепенски вир немају везе са нама?Шта је проблем са нашим аутохтонистима аутошовинисто?


Dakle ko ne veruje Dereticu, automatski je autosovinista. Nema izmedju.

Смех младића
Posts: 142
Joined: Wed Jul 04, 2018 6:58 pm

Re: Вести

Postby Смех младића » Wed Aug 19, 2020 7:51 pm

Занемарујем тактику wrote:
Смех младића wrote:Ко си ти да тврдиш како Деретић није историчар

Положио сам Увод у историјске студије са методологијом, за таквог научника је то више него довољно. Наравно да немамо никакве везе са Винчанском културом ни са Лепенским виром, осим можда неких генетских јер логично је, нису испарили одавде, али културни или било који други идентитет континуирано од Винче до Срба апсолутно не постоји. А аутошовинисти су они који пренебрегну пребогату историју коју поседујемо и на њу каче неке сумњиве прилепке који обесмишљавају и оно што имамо и што је наше. Али јебем ли га што овде теби причам било шта, антиваксер, аутохтониста, вероватно мислиш и да је земља равна плоча, енглеска краљица рептил а 5Г мрежа пржи ли пржи.


Па види се да си индоктриниран бечко берлинском школицом..То што сам против вакцина и што сам аутохтониста не значи да верујем у равну земљу и да је енглеска краљица рептилчина,али капирам те,браниш ставове школе која ти даје диплому и можда хлебом храни па је најлакше сваког ко размишља критички и чији се ставови косе са "званичном" науком етикетирати као равноземљаша,што си покупио од предсеника признај.Значи дошли смо у 7. веку,немамо везе са Винчом и Лепенским виром а човек је претпостављам настао од мајмуна?То си научио у чколи?

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Wed Aug 19, 2020 8:30 pm

@Смех младића
Храни ме курцем та моја школа, као и држава. А ти веруј у шта хоћеш, заболе ме, веруј да смо сишли са звезде Сиријус(Србијус) и онако ћемо убрзо нестати са историјске позорнице, што и није лоше кад погледам ко су патриоте и бранитељи Српства.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

МГП
Posts: 502
Joined: Thu Feb 04, 2016 12:28 pm

Re: Вести

Postby МГП » Wed Aug 19, 2020 9:11 pm

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1721546

Знало се одавно да је дотична земља отишта у курац по неким параметрима али ово је нешто што излази из оквира сваког разума. Већина становништва које новооснована странка представља ушло илегално (незаконито) у земљу и још основали своју странку приде. Јебеш све уније и стандарде и новце кад овако нешто дозволиш.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Wed Aug 19, 2020 9:15 pm

Шта се дешава ако су данашњи Срби потомци Винчанаца и Лепенског вира ?

Просечна плата у Републици Србији постаје 2 тисуће евра, бдп јачи од швајцарског, враћа се царство Душаново ?

Или се и даље смрди по Јурама за 200 евра ?

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Wed Aug 19, 2020 11:29 pm

Rođaci wrote:istorija i medicina raskrinkane u nekoliko postova, a tribina ekspertski panel neeksperata se neće zaustaviti na tome

jedva čekam da demoliraju i fiziku, matematiku i hemiju


Postoje indicije da gravitacija ne postoji, da je izmisljotina...

Solidna tema za zapoceti, sta ga znam.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu Aug 20, 2020 12:29 am

to sam video pre neki dan, dele ljudi klip sa nekom kravetinom koja je o tome pričala na Pinku :lol:

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Thu Aug 20, 2020 9:19 am

Držim joj palčeve u obaranju iste i predlažem joj da stane ispod krana sa kojeg visi teret od recimo 10t, da krandžija otkači teret, pa ako teret ostane da visi ili pak odleti u svemir treba joj dati Nobelovu nagradu.

Gravitacija je bar laka za proveriti, vredi pokušati svakako, svi su na dobitku šta god da se desi. Zato, napred gospođo!
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Aug 20, 2020 1:49 pm

kocka wrote:Шта се дешава ако су данашњи Срби потомци Винчанаца и Лепенског вира ?

Просечна плата у Републици Србији постаје 2 тисуће евра, бдп јачи од швајцарског, враћа се царство Душаново ?

Или се и даље смрди по Јурама за 200 евра ?


Не знам што се буниш, твоји од 1945 до данас управљају овом земљом.
Али немој да се бринеш и она аварска копилад што се одазива коњушарски на хрвате нису способни да нешто направе без Срба. И тако постадоше међу најсиромашнијим у Европи. А нису их комунисти разбуцавали, нису имали најтеже санкције, имали су подршку са стране и опет без Срба ништа. Једном аварски роб, увек роб. Нема другог морамо поново да им помогнемо, само сада фино и културно.

Мене само страх за рођака, има ли времена да се некада опусти у ротацији. Није ни тај лак посао али се исплати.

Иначе сте ми ултра забавни са "свађама". Мора се подучити омладина, види се да сте много паметни.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Thu Aug 20, 2020 11:33 pm

Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Sat Aug 22, 2020 2:22 pm

Nexon wrote:
kocka wrote:Шта се дешава ако су данашњи Срби потомци Винчанаца и Лепенског вира ?

Просечна плата у Републици Србији постаје 2 тисуће евра, бдп јачи од швајцарског, враћа се царство Душаново ?

Или се и даље смрди по Јурама за 200 евра ?


Не знам што се буниш, твоји од 1945 до данас управљају овом земљом.
Али немој да се бринеш и она аварска копилад што се одазива коњушарски на хрвате нису способни да нешто направе без Срба. И тако постадоше међу најсиромашнијим у Европи. А нису их комунисти разбуцавали, нису имали најтеже санкције, имали су подршку са стране и опет без Срба ништа. Једном аварски роб, увек роб. Нема другог морамо поново да им помогнемо, само сада фино и културно.

Мене само страх за рођака, има ли времена да се некада опусти у ротацији. Није ни тај лак посао али се исплати.

Иначе сте ми ултра забавни са "свађама". Мора се подучити омладина, види се да сте много паметни.

Одлучи се шта си, Винчанац из Лепенског Вира или Викинг из Данске.

Или си можда из Винче обрнуо круг на чамцу до Данске, па се вратио после пешке :lol:

Шта каже Деретић о томе ?

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sat Aug 22, 2020 6:14 pm

Са Деретићем ти је паметније ићи него да ме нападаш зато што читам књиге Универзитета Кемрбиџ где пише да су Срби били измешани са германима јер су живели на простору Лабе(Елбе), где су живели и германска племена. Могу ја да причао Суевима са којима су ти Срби из Лужице делили простор око Лабе(Елбе), чак је то записано код једног учењака и географа са краја античког доба који се звао Вибиј Секвестар.
Али то сада није битно. Боље ти је ићи са Деретићем, оно са Кембриџом је глупо.

Све то на страну, чињенице остају чињенице

Не знам што се буниш, твоји од 1945 до данас управљају овом земљом.
Али немој да се бринеш и она аварска копилад што се одазива коњушарски на хрвате нису способни да нешто направе без Срба. И тако постадоше међу најсиромашнијим у Европи. А нису их комунисти разбуцавали, нису имали најтеже санкције, имали су подршку са стране и опет без Срба ништа. Једном аварски роб, увек роб. Нема другог морамо поново да им помогнемо, само сада фино и културно.


Уосталом, ред је да вам помогнем око форума. Ипак сам на њему много дуже од свих вас.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Sun Aug 23, 2020 1:39 am

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2020&mm=08&dd=22&nav_id=1721397
Ево пример како пишу историју

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Вести

Postby idemoo » Tue Aug 25, 2020 1:09 pm

https://www.thelondoneconomic.com/news/ ... mpaign=bfa

Нафиловали га као гурманску пљескавицу

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Tue Aug 25, 2020 2:06 pm

Ја би сигурно извршио неки масовни злочин у тој САД, онако ко рамбо би им улетио у неку сатанску цркву и почео да шарам са џиџаром! И после тога би ладио муда у затвори доживотно са 50-60 душа на души 8-) клањали би ми се ко Алаху!

Image
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: enbidzi1 and 30 guests