Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Sun Jul 05, 2020 2:24 pm

Родица ми ради у новој лабораторији за тестирање на корону. У петак и у суботу у Бијељини је позитивно 197 људи на вирус, док је на вијестима речено да је само 5 људи позитивно... Који курац?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Sun Jul 05, 2020 7:54 pm

ne znam, ali ćutanje će nam doći glave. Medicinski radnici se satraše, kakvo god imao o njima mišljenje, ovo neće moći da izguraju još dugo, pogotovo što se ni ovo neće smiriti a naleteće jesen.
Onaj pederčina što je obećao svima koji su volontirali da će ih primiti, pa kad se malo smirilo onda se pravili ludi. Bivša je nakon odradjenih 6 meseci u vreme korone pitala, rekli joj možeš al samo srednju da ti priznamo. E pa sad će da nam se slomi preko ledja sve što smo gurali pod tepih u zdravstvu.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Mon Jul 06, 2020 11:16 am

Epidemioloski update.

Od dvadesetak ljudi iz prethodnog posta, sada imam pozitivne i na poslu, u komsiluku, medju rodbinom i prijateljima. Poznanike ne racunam vise.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Mon Jul 06, 2020 12:22 pm

Ništa ljudi, čuvajte se maksimalno, da vam život ne bi zavisio od zdravstvenog sistema. Napisao bih ja jedan veliki apdejt i šta se sve dešavalo u NS, ali pošto ionako mislim da imamo špijunčine na forumu, budite odgovorni za sebe i svoje bliske, pošto vam niko drugi neće puno pomoći.

User avatar
MARKER
Posts: 738
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Mon Jul 06, 2020 1:54 pm

Мени је питање свих питања, у вези короне, зашто медији нису преплављени информацијама како ојачати и припремити сопствени имунитет да може много боље да се бори са патогенима уопште, па и са короном ? Да је систему стало да нација буде здрава, они би то и учинили, овако се намеће закључак да им је стало да народ буде што болеснији, колико год то идиотски звучало.

Синдикат
Posts: 126
Joined: Fri Feb 22, 2019 7:52 pm

Re: Вести

Postby Синдикат » Mon Jul 06, 2020 2:21 pm

Па одговор је једноставан, неће да признају да је ситуација катастрофа, не стижу да причају о томе, јер морају да нас убеђују да је све у реду. А можда и рачунају, коме ће преко медија да објасне било шта, Цеца мајка оздравила сама од себе, Вељко брат јачи од короне, ено Ацу Лукаса кокаин штити од вируса, Марко Ђурић џогира на ади иако има вирус, прворођеном ни маска не треба, њему не могу ништа ни 100 покушаја атентата. Ко ће такав народ било чему да научи, само цепај лука и ракије. Овде вирус ако дође, неће се вратити.
Кога и кад су медији некога нешто паметно научили?

User avatar
MARKER
Posts: 738
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Mon Jul 06, 2020 2:51 pm

Ено и слинин ћале умро.

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Mon Jul 06, 2020 3:21 pm

Imunitet je nesto sto se izgradjuje na duge staze, nije to nesto sto mozes preko noci da vratis na optimalni nivo, pogotovo ako kao vecina nasih ljudi jedes i pijes najgore smece od hrane godinama, pijes, pusis, ne bavis se fizickom aktivnoscu i trpis svakojake stresove svakog dana.

User avatar
MARKER
Posts: 738
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Mon Jul 06, 2020 3:30 pm

Делимично се слажем, али ипак има пуно ствари које се могу узети ад хок. Наравно да ће се те ствари боље примити код оних који колико-толико воде рачуна о здрављу, за разлику од оних којима је имунитет разваљен. Ипак имуни систем појединца има задњу реч у борби са патогенима, а прича се највише о периферним стварима типа маске, рукавице, дистанца, прање руку... Нико да гађа у центар и да изнесе предлоге/савете за јачање имунитета, што је тежак парадокс, макар у мојим очима...

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Вести

Postby ciganstura » Mon Jul 06, 2020 4:10 pm

MARKER wrote:Мени је питање свих питања, у вези короне, зашто медији нису преплављени информацијама како ојачати и припремити сопствени имунитет да може много боље да се бори са патогенима уопште, па и са короном ? Да је систему стало да нација буде здрава, они би то и учинили, овако се намеће закључак да им је стало да народ буде што болеснији, колико год то идиотски звучало.

За јачање имунитета сваки дан Витамин Ц 500мг ујутру и увече, Витамин Б бар једна дневно, тањир два супе, нарчито кад су ове врућине, може и Цинк а Селеном исто, све то уз бар 8 сати сна дневно, бар сат времена неке физичке активности, избацити цигаре, алохол и лоше навике, избегавати гужве ако није неопходно. Једите пуно воћа и поврћа и то је то отприлике.
Новинари су ту да пишу о старлетама, да шире панику, да пишу о пилићаркама, а не неке корисне ствари. Уколико имате температуру 38 пар дана а да не спада од антипиретика, уколико осећате необичну малаксалост, кашљуцате, имате језу, губитак чула мириса и укуса, јавите се у КОВИД амбуланту матичног Дома здравља, или после 20 сати имате Земун у АТД-у и Палилула у Чарлија Чаплина, тамо ће вам узети крв, брис и снимити плућа ако процене да треба. Наравно избегавајте контакт са старијим лицима и онколошким пацијентима уколико имате било шта од симптома, јер то може бити фатално за њих. Проћиће и ово, изгурали смо ми НАТО, досовце, османлије, преживећемо и ово, ако будемо паметни ко наши преци. Поздрав
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вести

Postby Bunt » Mon Jul 06, 2020 4:38 pm

Ispred ATD Zemun u svakom trenutku bar 50 ljudi,plus koliko ih već može biti unutra.

Što se tiče imuniteta i virusa tu se ne može uhvatiti bi za glavu ni za rep. Primeri koje ja poznajem, osoba A u životu nije popila čašu hladne vode a kamoli nešto gazirano ili alkoholno, sport, treninzi ... pozitivan na virus i opa pravac bolnica u roku od tri dana. Osoba B, u krvi ćeš mu naći uvek barem 1 promil i nešto narkotika, loptu vidi samo na TV ili stadionu,u životu je u ruke nije uzeo, temperatura, groznica, obostrana upala pluća,bolnica... negativan. Osoba C, hronični plućni bolesnik, dobar na jelu i piću, sport 0, groznica temperatura, tri dana pio paracetamol i prošlo ga, naterali ga da se testira, pozitivan, sedeo kući dve nedelje jer nije imao izražene simptome i to je to. Pa ga ti sad jebi šta činiti...


Valjda će nam se Čeda oporaviti i stići u Potočare.

User avatar
ciganstura
Posts: 77
Joined: Wed Feb 03, 2016 12:35 am

Re: Вести

Postby ciganstura » Mon Jul 06, 2020 4:57 pm

И то стоји што пишеш, али свакако су то изузеци који не потврђују правило. Сигурно имаш јачи имунитет уколико не нарушаваш здравље споља... Суштина је да не трпе људи дуже од 4 дана високу температуру и изразиту малаксалост, што обично указује на вероватну обострану упалу плућа. Вирус даје врло разноврсну клиничку слику, непредвидивог је тока, била је прича да асимптоматски носиоци вируса су заразни у 2% случајева , па нису заразни, па преноси се капљично, па сад неки тврде и ваздухом... Имунитет тј антитела се стварају код већине пацијената који су имали средње тешку или тешку клиничку слику, то су она IgG антитела, а необично је што она штите организам два до три месеца и нестају, мада имунолози се куну да штите дуже. IgM aнтитела указују на тренутну, тј активну инфекцију... Отприлике код трећине заражених се стварају та антитела што је опет необично за респираторни вирус. Хипотетички постоји 320000 вируса који нападају човека, 200 респираторних, имунитет се доста успешно бори, има ту више баријера и одбрамбених механизама, али свакако битно је да људи схвате да треба да раде на себи, да не уносе оно што штети здрављу. Ствари су једноставне- гушиш се, малаксао си, имаш темературу 38 и више, одеш и јавиш се лекарима. У Београду бар има 0 до 24 дежурних екипа, не знам како је ван Београда, претпостављам слично...
Сви ми дугујемо себе некој деци, будимо потомци, да би били преци!

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Вести

Postby axkontra » Mon Jul 06, 2020 10:28 pm

Od clana porodice, glavobolja, malaksalost, temp do 38,prosla temp, gubitak cula ukusa I miris a, ne oseca sirce. Malaksalost, grlo se upalilo. 10 Dan test na anti tela, pozitivan ukazuje da je ikad bila Korona, zovu da se uradi kovid test. Pozitivan pitaju se sto tako kasno testira, kao da neko slomljen moze cekati 10 sati na suncu. Mera dve nedelje izolacije, za dve nedelje I laze na teren da testiraju dal je gotovo. Bogu hvala prilazi. Cim je nestao miris, preko Dr Koji radi u Sad dobijamo ovo c vitamin, a, D, thiamin b1 vitamin, omegol, hemomicin I probiotik, za grlo Jo's neki aktibiotik, Ali sve prolazi.Dr Koji je ovo preporucio kaze da je ova terapija od prave pomoci. Proverili I mi uradila posao. Cuvajte se.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Вести

Postby жабац » Mon Jul 06, 2020 10:50 pm

Ја негативан. Желим сваком, ако баш мора да се зарази, да прође исто овако...

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Вести

Postby Vinz » Mon Jul 06, 2020 11:04 pm

Ја позитиван. Кренуло лагано, мало температура, мирис и укус, малаксалост и одемо и жена и ја у ковид амбуланту. Сестра ми тамо ради и прегледају нас, ваде крв, све супер, али ајде због вас да урадимо тест и да снимите плућа... Ја на снимку супер, све чисто, жена благу упалу плућа. Њој дају антибиотик, мени наравно ништа. Стижу резултати да смо позитивни. После недељу дана одемо на контролу, жени се побољшало то, повлачи се упала, ал зато мени кренула блага упала јер ми нису дали антибиотике и као боље да испратимо то него да се зезнеш да идеш кући и ево ме сад на Звездари. Срећа па сам се на време јавио. Проћиће ваљда брзо, јебо му ја матер

scampia
Posts: 67
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Вести

Postby scampia » Tue Jul 07, 2020 1:35 am

Mene zanima kakvo je stanje po Evropi sada? Jel se ovo samo kod nas ovako razvija ili? Mi jesmo imali jedne od najstrozih mera u martu, aprilu, pa je tesko porediti, ali da li se jos negde desava slicno? Koliko sam uspeo da pohvatam prica se o velikim brojevima novozarazenih, ali se ubacuju Afrka, juzna Amerika u pricu, i severna jos uvek, Evropa se ne pominje.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Tue Jul 07, 2020 11:40 am

MARKER wrote:Нуклеарни, има ли шта ново ? Неки срушени авион, погинули пилот можда ?

Ево једна лепа вест

http://radiomitrovicasever.com/2020/07/07/americki-vojnik-izgubio-zivot-na-kosovu/

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Tue Jul 07, 2020 5:50 pm

scampia wrote:Mene zanima kakvo je stanje po Evropi sada? Jel se ovo samo kod nas ovako razvija ili? Mi jesmo imali jedne od najstrozih mera u martu, aprilu, pa je tesko porediti, ali da li se jos negde desava slicno? Koliko sam uspeo da pohvatam prica se o velikim brojevima novozarazenih, ali se ubacuju Afrka, juzna Amerika u pricu, i severna jos uvek, Evropa se ne pominje.

Balkan roka jako, Turska, Ukrajina, Češka... Možeš pratiti na ovom sajtu, imaju i grafikoni.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Wed Jul 08, 2020 6:37 am

ovakvo ponasanje policije je nedopustivo i van svake pameti
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Wed Jul 08, 2020 6:59 am

Jel nece biti protest večeras?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests