Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Sat Mar 28, 2020 7:58 pm

Ultra Sarma wrote:Iskreno koristim, nemam sta da krijem mogu da me slusaju do sutra ali je opet to moja odluka dok to potencijalno cipovanje (dal tecnim ili ne isti kurac hahah) bi bilo na kvarno ili na silu kao sto sam kazes...

Nisam napisao da si reko da je dobro sto te prisluskuju, al si se "zabrinuo" sto ce da nam uvale na kvarno cipovanje kroz vakcinu, a ne smeta ti sto vec sa postojecom tehnologijom, na kvarno, mogu da kontrolisu 85% planete.


User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Sat Apr 04, 2020 5:37 pm

Штета за Мишу Тумбаса...

User avatar
Modus Operandi
Posts: 352
Joined: Sat Apr 23, 2016 2:48 pm

Re: Вести

Postby Modus Operandi » Sun Apr 05, 2020 5:55 pm

Карантин на сајму, да ли је ово могуће?

https://twitter.com/nomen_est_omen7/sta ... 95617?s=09

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Wed Apr 08, 2020 12:35 pm

И тако ходим ја електронским пространством када ме штрецну тежак мрежни јаук палих душа. Шта је сада, запитах се ја, што запомажу из електронског хада?!-Када оно сеча ботова на друштвењачким мрежама. Душа ме заболела, проклетници шта урадише. Брже боље покушавао овде да навратим, не знам зашто, када оно не може. Па се запитах: да се нису душмани усудили и ово место диркати?
Добро је што нису.

Елем, шта имамо од нашег милог вирусчића:
-ЕУ се посрала на Србију, никакве медицинске помоћи нема, међусобом се кољу државе ЕУ ко ће коме да отме опрему. Као дали неке новце који су били намењени пољопривреди или тако нечему, шатро. Велика хвала. Тек сам сада схватио колико сам грешио што нисам био заљубљеник у безалтернативни улазак у ЕУ. Грешник сам, што ћу.

-Американци ни себи не могу помоћи, као Џон Вејн што је лутао Вајлд вестом и отимао Индијанерима, амери сада лутају по Азији и отимају сваку пошиљку респиратора и маски за Европу или Канаду. Дневно их умире по 2 000. Толики буџет за војску а не могу да направе маску и распиратор. Боће боље на серији и филму када га справи Света шума, нетфликс(је ли сте видели Ђуричка а какав је дебил био у "Отвореним вратима") и ејч-би-о, биће поново најјачи када крене нба и нфл. Ни од Амера ништа осим новци за борбу против Русије у Србији које се дају медијима, нво и ботовима, властима. Осталим из Америке-смрт.
Јбг.

-Кина, толико смо се надали у мале жуте а црвене. Брат друг Пинг шаље а на крају не шаље. Нема распиратора, нема тестова. Наш шеф излудео, каже хоће у зубима да их донесе из Шанхаја. Има неких кинеза из Блока 70 који глуме стручњаке. Шта ћеш-комунисти. Ко је њима веровао тај је прошао као Албанија под братом другом Енвером. Шалим се, прошао је као СФРј.

-Остадоше да молимо чије смо агенте јурили по Србији пре пар месеци, велики нам непријатељи, спасише нас неколико пута у последњих пар година. Остадоше да нас спашавају они којима нисмо хтели да омогућимо спацијални статус Хуманитарног центра у Нишу. А добро би дошаш сада али авај агенти, хоће да нас униште. Добро је ипак што им нисмо омогућили тај статус у Нишу.
Углавном, нама велики напријатељи послаше 11 авиона помоћи. У најтеже погођеним болницама са вирусом они раде дезинфекцију јер наша јака војска има моћну абхо, треба дезинфиковати душеке на Сајму, на њима спавали и хрвати 1955.
Добро, ти непријатељи су нам помагали од почетка па тако њихове мобилне болнице раде на југу од почетка епидемије а гориво за авионе и медицинска возила дају бесплатно. Али нећемо да промовишемо непријатеље, зато се о томе мудро ћутало.
Погађате то је Русија.

Е, а да смо мање дали на серије и филмове у којима смо у свакој посадили једног педера и лезбејку да би променили свест Срба можда би имало више за здравство и не би улазио вирус у болнице јер нема опреме. Али разумем приоритете, нашу премијерку то тишти и ја разумем ту бол која иде преко креативе.
Ако, тако треба.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Wed Apr 08, 2020 12:52 pm

Имају и ти неки мигранти по Крњачи и Обреновцу(чудо их нема на Дедињу, шала мала) па мора да се пука од стране војака. Мало се развозе по Србији па посећују националне лепоте Србије типа Делиблатска пешчара. У овим тешким тренуцима се мора развијати туризам, он је највише погође вирусчићем. Морам да изразим искрено дивљење према нашим медијима од н1 преко пинка, ртс до нове и информера и надсве бљуца и данаса, који се стварно труде да извештавају о мигрантима и тим њихове будаластим игрaријама. Стварно нисте исти. Неко би рекао анђелчићи су ти мигранти, тако тврди наш Комесаријат, који каже да нема вирусчића међу анђелчићима. Скоро да не поверујеш, сви живе заједно по 100 у шаторима, нема хигијене, и ништа, вирусчић утекне. А Србин се пере 10 пута на дан и ето вирусчић. Стварно са нама нешто није како треба.

И немојте клонути духом, биће запад поново јак.

Ако, тако треба.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Вести

Postby Batke » Wed Apr 08, 2020 9:00 pm

Е ајде сада лепо сталожено и мирно корак по корак да разјаснимо ову ситуацију са Короном

Забрана кретања од 60 сати је потупно неоснована. Прва ствар да би човеков имунитет био на максималном нивоу потребно је да човек буде што више активан и то значи дневне шетње од по неколико минута, али не неко претерано дружење већ буквално до продавнице, поште и плаћање основних рачуна. Вирус јесте опасан па чак и са обичним вирусима нема зезања и то је свима јасно!
Србија је ЈЕДИНА земља у Европи у којој је на снази полицијски час. Овим путем не рачунам највише погођене области у Италији (Ломбардија и Венето) али ниједна земља није због тога увела ванредно стање.
Јесте наш народ у почетку ове кризе био мало недисциплинован али временом су људи почели стварно да пазе. Ово говорим из искуства пошто радим сваки трећи дан, у почетку народ је стварно ретко носио маске и рукавице (Мада тада је била несташица и није било шивених маски) да би већ у следећим сменама видео да број заштићених људи расте великом брзином и тродупло (такође се ово односи на људе који излазе да шетају али се најчешће радило о власницима паса) тако да смо се стварно довели у ред. Исто је и са продавницама где шефови смена контролишу колико је људи унутра и да ли људи поштују размак од два метра. Наравно има људи који не поштују то уопште али њима лепо казна 150000 у марицу и довиђења пријатно.
О тачкама устава које су прекршене тек могу нашироко да причам. Само да се зна скупштина прво мора да изгласа вандредно стање па тек онда да се то примени, а А.В. је то урадио без тога. Буквално је дотични извршио државни удар, а да тога нисте ни свесни.
Али све више и више ми се чини да су све ове мере нуспродукт једног комплексаша који је окружен својим пријатељима комплексашима. Колико је наша држава нестручна говори и то да нам је главни епидемолог Предраг Кон човек који је био у средишту афере са Новаторис вакцинама који је био главни за набавку истих и где су утрошени милиони и милиони наших пара да би на крају та особа нама претила преко јавног сервиса да ће нам увести апсолутну забрану кретања. Друже ти да си у нормалној држави теби би било забрањено кретање у наредних 30 година у ћелији два са два због пиздарије које си направио народа кога си опљачкао, и здравља људи које си угрозио.
Др. Несторовић је друга прича. Дотични је лечио моју сестру од бронхитиса пошто је плумолог и сви знају да се ради о озбиљном доктору који је поприлично неозбиљан лик по питању понашања. Сви су се ухватили за неку једну његову изјаву као пијан плота али да се ради о стручном човеку то је истина. Види по лику и начину одевања да је лик мало блесав па су га зато склонили са конференција.
Такође посебан поздрав и за опозицију која само даје ветар у леђа овим јајарама јер знају да су исто ушушкани као ове барабе од стране истих (Нећу да улазим даље у тему) те могу да их изазивају са те стране да прођу некажњено притом у класичном другосрбијанском маниру пљујући по нама као да смо најгори народ на свету, да смо стока и да смо заслужили полицијски час док овамо кењају о томе зашто не могу да шетају своје љубимце.
Закључак је следећи. НЕЋЕ СЕ ОВО ДОБРО ЗАВРШИТИ! Докле год се понашамо овако како да кажемо друкарски и издајнички нема нама спаса и овај кретен ће још да нас јаше, али док у овим временима покажемо солидарност и нађемо неки циљ да се договоравамо како и шта после овог карантина, да жвалавом јебемо матер онда можда има наде за нас нашу децу иначе неће нас покосити Корона него ми сами.
ПС. Да се кладимо да ће на крају ове пандемије неће ни поменути полицајце, ватрогасце, војнике и медицинаре него ће само хвалити своје сатрапе.
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Вести

Postby навијај » Wed Apr 08, 2020 9:56 pm

kada Narodna skupština nije u mogućnosti da se sastane (što bi teoretski moglo da bude usled odluke Vlade o zabrani okupljanja), odluku o proglašenju vanrednog stanja donose zajedno predsednik Republike, predsednik Narodne skupštine i predsednik Vlade

Druidid
Posts: 224
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Вести

Postby Druidid » Wed Apr 08, 2020 11:58 pm

Policijski čas je uveden u preko 30 zemalja u Evropi.
https://www.bbc.com/news/world-52103747

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Вести

Postby Swallow » Thu Apr 09, 2020 12:19 am

U slučaju da ima onih koji ne znaju....Zbogom Antara, ljudski gigantu i beskrajno hvala!
Image

Image

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Thu Apr 09, 2020 9:14 am

swallow

Не уводи АВ полицијски час и ванредно стање, него здравствени систем. Нису они постали доктори кад је Вучић дошао на власт, него много прије тога.

Довео би ја теби Жељку Цвијановић чији је прађед био одликовани усташа а ујак се борио против срба са усташма 90 тих , да ти буде председник па да видиш шта је терор.
Фонд солидарности ентитета Републике Српске позива грађане на челу са премијером и председником да се радници у јавном сектору одрекну плате како би се влада изборила са епидемијом корона вируса. И гдје се дижу кредити како би се купили возни паркови и хеликоптер који наравно у сврхе владе РС да се међед мало воза док му ми сипамо гориво. А син добија 10.000.000 за воћњак јабукааа!

Ај здраво пријатно!
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Thu Apr 09, 2020 11:01 am

ако је тачно колико смо ми поробљен народ...Просто је и невероватно да смо и даље колико толико присутни с обзиром на све то.


Бог да душу прости Антари, Тумбасу, Аћиму и свима осталима, баш пуно лоших вести у кратком временском раздобљу.

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Apr 09, 2020 11:02 am

Република Српска се са доста мањим ресурсима боље до сада понашала према вирусу и епидемији од Србије. То што нико није тамо гледао твитове Трампа па формирао политику као у Србији, па поручивао да се смешан вирус лечи ракијом а после 7 дана ванредно стање. То на страну, говорим о суштински важним питањима за здравље људи у овој епидемији а то су тестови. Република Српска је тестирала доста више људи по глави становника од Србије. Више је тестирала и од федерације, барем је тако било до пре 2, 3 дана. Србија је имала најмањи број тестова на овом простору, иза Албаније, у Европи мислим да је само Украјина била лошија. То се нешто поправило последњих пар дана. Тестови су јако важни у борби против овога вируса.
Такође, Република Српска је поставила одмах карантине на граници за људе који улазе из иностранства док се у Србији предлагало да се иде на недељу моде у Милано. у то време
И то Република Српска са доста мањим ресурсима од Србије.
Република Српска је увела ванредно стање легалном прецедуром у Скупштини док је у Србији прекршен устав када је увођено ванредно стање.

Иначе регионлано у Србији, Војводина доста боље стоји од остатка Србије за сада. Могуће да ће се то мењати али тако је сада.

А боље да не идемо у тржење којој је премијерки где деда био. Имали би се и Србија дичити.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Thu Apr 09, 2020 11:41 am

Нексоне пријатељу, карантин је уведен 28. марта на одређеним прелазима, док су остали гранични прелази са Хрватском затворени. Боље да ти не причам о условима у шаторима на гранични прелазима. Реп.Српска је искључиво пратила сваки корак Србије, како је Србија радила и одлучивала тако је и РС као опција copy paste. У Бијељини која има 150.000 становника имао си један респиратор до 1. марта мислиш ли да је општина издвојила марку за медицинску опрему док нису донатори послали новац, примјер фабрике оружја у братунцу док Славенко Ристић није донорао 5-7 респиратора Дому Здравља...

Ево ти и доказ какви су волови градоначелници по градовима Републике Српске од 1:38

Ћоми Ћићми бог отац града Бијељине родом из мог села Чађавица-Градац

https://m.youtube.com/watch?v=9sRiUs8-DJk&t=100s
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Apr 09, 2020 2:47 pm

Мићара wrote:Нексоне пријатељу, карантин је уведен 28. марта на одређеним прелазима, док су остали гранични прелази са Хрватском затворени. Боље да ти не причам о условима у шаторима на гранични прелазима. Реп.Српска је искључиво пратила сваки корак Србије, како је Србија радила и одлучивала тако је и РС као опција copy paste. У Бијељини која има 150.000 становника имао си један респиратор до 1. марта мислиш ли да је општина издвојила марку за медицинску опрему док нису донатори послали новац, примјер фабрике оружја у братунцу док Славенко Ристић није донорао 5-7 респиратора Дому Здравља...

Ево ти и доказ какви су волови градоначелници по градовима Републике Српске од 1:38

Ћоми Ћићми бог отац града Бијељине родом из мог села Чађавица-Градац


Карантин је уведен две до три недеље раније. Пре него што је у Србији уведено ванредно стање, док се још лумповало и скупљали потписи за изборе,

Uvodi se organizovani karantin u blizini graničnih prelaza
15:12, 14.03.2020.
Izvor: ATV
Nakon sastanka visokih zvaničnika Srpske sa predsjednicom Republike Srpske, Željkom Cvijanović, o epidemiološkoj situaciji sa virusom korona u Republici Srpskoj, donesena je nova mjera.
"U narednom periodu uspostavljanje organizovanih karantina u blizini graničnih prelaza."

Građani koji dolaze iz inostranstva boraviće tu 14 dana.

Time će se uvesti više reda jer se ne može osloniti na savjest građana.


https://www.atvbl.com/vijesti/republika-srpska/uvodi-se-organizovani-karantin-u-blizini-granicnih-prelaza-14-3-2020

Чак ни федерација то није увела, већ само РС на почетку

Karantin na granici - “Ne dolazite u BiH”

Karantin u Gradišci noćas je dobio prve stanare. Zbog straha od širenja korona-virusa karantini su postavljeni samo na prelazima na teritoriji RS, kako kažu "zbog haosa u komunikaciji između svih nivoa vlasti u BiH".

"Mi jednostavno ne možemo i nemamo vremena da čekamo da se sve usaglasi. To sve ide sporo a ovo je namjera da neki način obezbjedimo što je brže moguće restriktivnu mjeru”, rekao je sinoć (23.3.) ministar zdravlja Republike Srpske, Alen Šeranić nakon prijema prvih osoba u karantin u Gradišci na granici sa Hrvatskom u sjeverozapadnoj Bosni, navodeći da još nisu dobili odgovor od federalnih vlasti u vezi sa koordinacijom i razmjenom ljudi koji dolaze iz inostranstva i njihovog smještaja u karantin. Zbog toga kaže, nadležni u Republici Srpskoj više nisu mogli čekati.


https://www.dw.com/bs/karantin-na-granici-ne-dolazite-u-bih/a-52895166

Што се тиче помоћи и респиратора, то би могли да питате Амере пошто они дају помоћ за пропаганду у БН али изгледа само понекад и по потреби.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Thu Apr 09, 2020 4:16 pm

Posle taksista, kuckarski lobi najjaci u Beogradu. Nema setnje-ima setnje-nema setnje... Dve setnje ujutru i uvece. Ako izbore i popodnevnu jaci su od govana taksistickih
Често одем до на село

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Thu Apr 09, 2020 4:23 pm

Показујеш ми одлуку, не и почетак рада карантина. Мени је тетак један од инспектора за карантин на гр.прелазу Рача.

А немам ја са БН ништа нити са пропагандом, ја сам на својим плећима осјетио безобразлук и лоповлук општине Бијељина, да не почињем о томе могао бих исписати читаву страницу о дотичнима...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
жабац
Posts: 610
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Вести

Postby жабац » Thu Apr 09, 2020 10:35 pm

Пишај по некучкарима.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Thu Apr 09, 2020 11:42 pm

Kome smetaju portiri i taksisti?
(Street Force / Curva Orientale)

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Fri Apr 10, 2020 8:07 am

Pray for danilo


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests