Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Вести

Postby жабац » Sat Apr 27, 2019 10:57 pm

Хороскоп са вером нема никакве везе, ако си мислио на мене!

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Sun Apr 28, 2019 12:38 am

(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
MARKER
Posts: 738
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Вести

Postby MARKER » Sun Apr 28, 2019 2:00 am

Rođaci wrote:zato i rekoh da sam agnostik, a ne ateista


Нема много разлике, агностицизам је много ближи атеизму него теизму.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Sun Apr 28, 2019 6:29 am

Rođaci wrote:beli fosfor, najverovatnije, ali moguće je da se služe i nekim drugim trikom


Видиш, појава Благодатног огња на велику суботу је више вековна. И то је једно од Божијих чуда које напросто издваја нас Православне од остатка Хришћанског и не-Хришћанског света. То је дакле доказ више у правоверје.
Кроз дугу историју и више векова управо из тог разлога да не буде да Благодатни огањ се пали само Православцима, многи Римокатолици и многе друге цркве су покушавале исто и није успевало.

Просто питање ако је у питању тако неки обичан трик притом какав се трик уз сва учења и сазнања се може измислити пре колико векова а да се до данас не растумачи, али ако јесте трик, како то да Римокатолици, Јермени, Муслимани или ко већ се нису послужили истим триком или пак како до данас нису разјаснили о чему се ту ради.

Бели Фосфор колико знам има могућност да се самозапали, међутим не и да не пече, као што Благодатни огањ не пече.

Све у свему, увек је и питање вере.

Христос Васкрсе свима! Данас је свима Христос Васкрсао и победио смрт, ма какву веру тренутно исповедали. Све најбоље!

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Sun Apr 28, 2019 7:57 am

SAO_Zeljin wrote:Kontam da nije problem da se vi nevernici suzdrzite komentara bar u vreme velikih praznika. Cisto da ispostujete nas talibane


Pogledaj ko je prvi poceo, cisto da zapocne diskusiju...
Често одем до на село


User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Sun Apr 28, 2019 6:42 pm

Na mestu verujućih, ja se ne bih držao Blagodatnog ognja kao jakog argumenta. Kada se jednom provali na koju foru radi, onda će biti, nema veze ipak je lep doživljaj.
Jer razum i religija ne idu jedno sa drugim, za verovanje ne bi trebala materijalna potvrda u vidu nekog plamena.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вести

Postby brucelee » Sun Apr 28, 2019 11:21 pm

čompika wrote:Na mestu verujućih, ja se ne bih držao Blagodatnog ognja kao jakog argumenta. Kada se jednom provali na koju foru radi, onda će biti, nema veze ipak je lep doživljaj.
Jer razum i religija ne idu jedno sa drugim, za verovanje ne bi trebala materijalna potvrda u vidu nekog plamena.


Не знам како ради, али очигледно је добра фора ако је вековима потребно да се сконта трик.

Иначе знам троје људи који су били уживо присутни, један је упалио 10 свежања по 33 свеће дакле то је 330 свећа и са свиме тиме је има снимак прелазио преко главе, браде, косе и није га уопште ожарио толики пламен, кад је хтео да угаси једва је успео тако што је бацио мајицу преко свих тих свећа, али му ниједна длака није спаљена на коси или бради иако је неколико пута толиким пламеном прелазио преко истих.

Другом човеку се свеће упалиле у тренутку појављивања Благодатног огња саме од себе, свежањ од 33 свећа које је држао у рукама и молио се, упалиле су се саме од себе у његовим рукама.

Слажем се да је вера сама по себи лични чин који се не заснива на доказима и потврдама, јер да за све имамо јасне доказе то не би била вера, већ чињеница, али Благодатни огањ оста још упркос силним доказивањима/показивањима/и чиме све не остао јасни знак.

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Вести

Postby Ultra Sarma » Mon Apr 29, 2019 12:19 am

Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Вести

Postby idemoo » Tue Apr 30, 2019 11:34 am

Ако нека фора око тог огња постоји, нема трика да патријарси не знају како то ради и како се пали. Или неко ко је јако близак врху цркве. Што онда само по себи обесмишљава постојање тог патријарха јер он свесно лаже вернике. Парадокс.
Ја сам такође агностик, ако се то тако зове. Нисам атеиста 100%, али нисам убеђен да постоји нека виша сила и треба ми неки конкретан доказ да видим. Значи не огањ који се пали сам од себе, него конкретан доказ.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Wed May 01, 2019 6:25 am

idemoo wrote:Ако нека фора око тог огња постоји, нема трика да патријарси не знају како то ради и како се пали. Или неко ко је јако близак врху цркве. Што онда само по себи обесмишљава постојање тог патријарха јер он свесно лаже вернике. Парадокс.


Aко си ти глуп, то онда обесмишљава твоје учествовање у разговору, јер си глуп.

Какви су ти ово закључци ?

idemoo wrote:Ја сам такође агностик, ако се то тако зове. Нисам атеиста 100%, али нисам убеђен да постоји нека виша сила и треба ми неки конкретан доказ да видим. Значи не огањ који се пали сам од себе, него конкретан доказ.


И култура нам је на маргини друштва?

Не само код нас. Када је Освалд Шпенглер писао књигу „Пропаст Запада” (сувише патетичан наслов), између два светска рата, као да је био видовит, јер је написао: „Када се цивилизација у будућности приближи своме врху, култура ће бити близу дна.” Али не очајавајмо! Култура никада неће нестати, јер је култура: религија, филозофија и уметност. Ако је култура, збиља, ово што сам за њену бит навео, било је и раније епоха пресахњивања код људи, и религиозног духа и стваралаштва, у филозофији и уметности, па ипак, култура (дакле, култ, поштовање Бога и црквених обреда) није никада нестала.

Припадници западне цивилизације наравно да не верују у било каквог бога, од хришћанског, до словенских или неког бога из амазонске џунгле. То је једноставно тако, такав им је хороскоп.

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Вести

Postby idemoo » Wed May 01, 2019 6:40 pm

kocka wrote:
idemoo wrote:Ако нека фора око тог огња постоји, нема трика да патријарси не знају како то ради и како се пали. Или неко ко је јако близак врху цркве. Што онда само по себи обесмишљава постојање тог патријарха јер он свесно лаже вернике. Парадокс.

Aко си ти глуп, то онда обесмишљава твоје учествовање у разговору, јер си глуп.
Какви су ти ово закључци ?
idemoo wrote:Ја сам такође агностик, ако се то тако зове. Нисам атеиста 100%, али нисам убеђен да постоји нека виша сила и треба ми неки конкретан доказ да видим. Значи не огањ који се пали сам од себе, него конкретан доказ.


Не знам чему одма улетање са две ноге? Јел имаш доказ да се огањ пали сам од себе? Или супротно, да га пале помоћу самозапаљивог гаса. Немамо га ни ти ни ја, а ако постоји неки начин онда је он сакривен од целог човечанства и јако мали круг људи зна за то. Шта не ваља у мом закључку, да ако примера ради неко од патријарха зна како се огањ пали, значи да није никакво божје чудо већ вештачки изазван пламен, убија поенту постојања самог патријарха јер један од највећих верских празника почиње великом обманом.

А што се агностицизма тиче, са википедије цитат:
human reason is incapable of providing sufficient rational grounds to justify either the belief that God exists or the belief that God does not exist

ако имаш бољу дефиницију напиши. Али то је отприлике оно што сам и написао, да прича о постојању више силе није довољна да променим свој став да ли бог постоји или не.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Sat May 04, 2019 10:05 pm

idemoo wrote:Не знам чему одма улетање са две ноге? Јел имаш доказ да се огањ пали сам од себе? Или супротно, да га пале помоћу самозапаљивог гаса. Немамо га ни ти ни ја, а ако постоји неки начин онда је он сакривен од целог човечанства и јако мали круг људи зна за то.


Тако је, цело човечанство, циа, биа, ватикан не знају тајну, једино је зна неки патријарх шибицар. Ваљда би са таквом тајном отишао у Америке неки кеш да згрне да ложи ботове ? Али не, он седи у Јерусалиму и то он није први који ту седи, седило их је доста, нико да оде на неко јаче тржиште.

idemoo wrote:Шта не ваља у мом закључку, да ако примера ради неко од патријарха зна како се огањ пали, значи да није никакво божје чудо већ вештачки изазван пламен, убија поенту постојања самог патријарха јер један од највећих верских празника почиње великом обманом.


Твом закључку фали мотив. Који је мотив патријарха да ложи народ? Које он паре ту узима? И ако му је прича толико добра, зашто исто не раде и други патријарси, или папа или далај лама? Или друге религије не залуђују масе, него само Православна ?

idemoo wrote:А што се агностицизма тиче, са википедије цитат:
human reason is incapable of providing sufficient rational grounds to justify either the belief that God exists or the belief that God does not exist
ако имаш бољу дефиницију напиши. Али то је отприлике оно што сам и написао, да прича о постојању више силе није довољна да променим свој став да ли бог постоји или не.


Проблем је у самом агностицизму као таквом, а он се појављује увек на крају животног века неке цивилизације. Као што рекох, припадник западне цивилизације је наравно агностик или атеиста или шта већ, битно је да нема бога/богова.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Mon May 06, 2019 12:47 am

(Street Force / Curva Orientale)

подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Вести

Postby подвала » Mon May 06, 2019 10:57 am

kocka wrote:Припадници западне цивилизације наравно да не верују у било каквог бога, од хришћанског, до словенских или неког бога из амазонске џунгле. То је једноставно тако, такав им је хороскоп.


Аха, а какав је Србима био хороскоп до 1990-те?
И да ли се тада тај српски хороскоп променио зато што је Марс ушао у трећу кућу, или?
На крају крајева, да ли се уопште променио, осим декларативно?

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Mon May 06, 2019 12:42 pm

подвала wrote:
kocka wrote:Припадници западне цивилизације наравно да не верују у било каквог бога, од хришћанског, до словенских или неког бога из амазонске џунгле. То је једноставно тако, такав им је хороскоп.


Аха, а какав је Србима био хороскоп до 1990-те?
И да ли се тада тај српски хороскоп променио зато што је Марс ушао у трећу кућу, или?
На крају крајева, да ли се уопште променио, осим декларативно?

Верују наиме (и Анти и Словени) да је један од богова, творац муње, једини господар света, и жртвују му говеда и све остале жртвене животиње. Судбину нити познају нити иначе признају да међу људима врши неки одлучнији утицај него, чим им се смрт сасвим приближи, или их болест савлада, или се нађу у рату, одмах се заветују да ће, ако то избегну, истог тренутка принети богу жртву за свој живот, ако су добро прошли, приносе жртву коју су обећали и верују да су том жртвом искупили свој спас.

Толико о хороскопу.

А што се тиче Срба и западне цивилизације. Срби наравно не припадају западној цивилизацији, али се на исту ложе већ неких 200 година, од настанка модерне српске државе. Тако да су Срби прихватили све западне идеје од комунизма до либералне демократије, конзумеризма, атеизма и тако даље. Сад зависи ко се на шта навукао. Неко је атеиста, неко демократа, неко корисник ајфона.

User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Mon May 06, 2019 12:51 pm

Далтон wrote:Živio Vučić nama i da bude još dugo na vlasti. Najbolji predsednik.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/dva-tunela-33-mosta-i-263-kilometara-autoputa-radovi-u-finisu-do-mora-ove-godine/4rbb540



Свака част. Избацајте ове позитивне вијести кад се нешто гради, кад се отварају фирме, а не само теорије завјере.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 755
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Mon May 06, 2019 2:02 pm

Kod mene u selu renoviraju glavnu ulicu, 2 km duzine. Komplet nov put, sve se profi radi. Kad god se uradi dobro pohvalicu, kad se radi lose naravno da treba kritikovati.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Tue May 07, 2019 12:06 am

I posle im Vučić kriv. Onda laju Vucicu pederu a kad se gradi i radi onda svi u misiju rupu. Nije njega dzabe narod birao.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Wed May 08, 2019 4:03 pm

https://variety.com/2019/digital/news/vice-media-250-million-debt-funding-george-soros-1203205076/

Čisto da znate da nijedan tekst nije slučajan, pa čak ni najbanalniji o mazanju sperme na lice.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests